Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tar II 21:00 - 7:00 i 13:00 - 15:00

Tar I 7:00 - 13:00 i 15:00 - 21:00

 

G12e dlatego dziwie się co poniektórym że biorą G12w ponieważ II mamy 22:00 - 6:00

i cena przynajmniej u mnie jest w G12w droższa i w moim przypadku weekend nie zrekompensuje ceny i braku godzin w dni powszednie.

 

ano widzisz.. u mnie 22-6 i 13-15 w zimę a 15-17 w lato..

i te godziny zależą nie od sprzedawcy prądu tylko od dostawcy i w większości kraju jest niestety 14/10 a nie 12/12..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ty dobrze przeczytaj cenniki tauronu z innych regionów

tak trudno zrozumieć, że ta sama firma w różnych regionach ma różne taryfy i ceny??

 

Ale co sie wqrwiasz .... mnie interesował cennik z mojego regionu i nie mam potrzeby czytać innych obszarów

ale jak tak najeżdżasz to podaj Twój region i OSD to sprawdzimy ... może coś przeoczyłeś albo masz rację.

 

ps. Artur to TY JTKirk :)

Masz specjalnie przełączyłem sie w obszar gliwicki:

http://www.tauron-dystrybucja.pl/SiteCollectionDocuments/taryfa-dystrybucyjna-2014.pdf

strona 9 i strona 14 *.pdf-a

gliwice.jpg

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co sie wqrwiasz .... mnie interesował cennik z mojego regionu i nie mam potrzeby czytać innych obszarów

ale jak tak najeżdżasz to podaj Twój region i OSD to sprawdzimy ... może coś przeoczyłeś albo masz rację.

 

bo widzisz, Arturo ci napisał jak jest - a ty pisząc co napisałeś, sugerujesz, że on się pomylił i ma sprawdzić jeszcze raz i że na pewno ma taka opcję.

Zanim komuś coś zarzucisz, to wypadałoby wpierw sprawdzić prawda?

 

tu masz cennik Arturowy:

http://www.tauron-pe.pl/Dom/Ceny-energii-i-taryfy/produkt-oszczedny/Strony/produkt-oszczedny-gorny-slask.aspx

 

jak widać, nie ma tam G12e ani G13 które są u ciebie,

i pomyłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo widzisz, Arturo ci napisał jak jest - a ty pisząc co napisałeś, sugerujesz, że on się pomylił i ma sprawdzić jeszcze raz i że na pewno ma taka opcję.

Zanim komuś coś zarzucisz, to wypadałoby wpierw sprawdzić prawda?

 

tu masz cennik Arturowy:

http://www.tauron-pe.pl/Dom/Ceny-energii-i-taryfy/produkt-oszczedny/Strony/produkt-oszczedny-gorny-slask.aspx

 

jak widać, nie ma tam G12e ani G13 które są u ciebie,

i pomyłka

:) ale Ty mi pokazujesz strone sprzedawcy, a nie dystrybucji ... zobacz edytowany post powyżej.

 

EDIT:

 

I co ??? po której stronie jest "pomyłka"

 

.....te godziny zależą nie od sprzedawcy prądu tylko od dostawcy......

 

Skoro masz inaczej może warto iść do POK-u z cennikiem i wyjaśnić przedziały czasowe.

To nie do _artur_ tylko przytoczyłem cytat

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) ale Ty mi pokazujesz strone sprzedawcy, a nie dystrybucji ... zobacz edytowany post powyżej.

 

 

G12e, to była taryfa jeszcze z Vattenfalla taka G12 z małą modyfikacją - wyższy abonament miesięczny, w zamian za to tańszy przesył w 1T

Tauron po jakimś czasie po przejęciu, zunifikował to i zmienił na G12n - przy czym dalej jest to ta sama taryfa - wyższy abonament, niższy przesył w drogiej taryfie(w taniej też, ale niezauważalnie)

A godziny obowiązywania tej taryfy były dokładnie takie same jak dla G12, czyli tania taryfa 22-6 i 13-15

 

nie wiem dokładnie kiedy w 2014 zmieniły się godziny w G12 (w G12n są teraz inne - wydaje mi się że to nastąpiło w momencie wprowadzenia do oferty G12w, której wcześniej nie było czyli od 1.10.2014)

 

spójrz tutaj

http://www.tauron-dystrybucja.pl/uslugi-dystrybucyjne/stawki-oplat-dystrybucyjnych/Strony/Wynik-indywidualny-Gliwice.aspx

czyli teraz jest

G12 - 23-7, 13-15

G12n - 22-6, 13-15 (droższy składnik stały)

G12w - 22-6,13-15 + weekendy

 

reasumując- nie ma w ofercie taryfy G12e, a taryfa G12n która ją zastąpiła, to jest zupełnie coś innego niż u ciebie G12e :p

 

No i Arturo72 też się mylił, bo zmieniły się godziny i są inne godziny taniej taryfy dla G12 i G12w :p

Edytowane przez JTKirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oni wszyscy kombinują.. ja mam jako dostawcę PGE w okręgu kielecko-radomskim - oddział Skarżysko-Kamienna - jak orientowaem sie odnonie przejcia do Duonu i dowiadywałem sie w BOKu zarówno PGE jak i Duonu to obie strony zgodnie twierdziły że godziny ustala dostawca a nie sprzedawca (bo licznik jest dostawcy i oni go programują) - i jak wyżej napisałem - u mnie tanie godziny są 22-6 i od października do końca marca 13-15 a od kwietnia do końca września 15-17 (bo wieczorny szczyt się przesuwa).. ja mam G12w więc jeszcze wekendy są w taniej. inni mają pewnie z różnych powodów inaczej - i dostawcy muszą kombinować bo jak mają nadwyżki energii to jej nie zmagazynują..

 

edit:

BTW - ciekawe czy takie liczniki programują w fabryce czy w oddziale sprzedawcy? jakby mieć kogoś znajomego i zaprogramować nieco inaczej :D

Edytowane przez _artur_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od stycznia zanosi się na podwyżki cen przesyłu energii elektrycznej.

Rachunek jest prosty-wcześniejsze marże uzyskiwane ze sprzedaży energii elektrycznej przeszły do takich firm jak między innymi Duon. Teraz będą chcieli zrekompensować sobie straty podwyżkami przesyłu. Komuna nie musi wracać, ona wciąż jest.

Wszystko w rękach URE, jeśli zatwierdzi nowe taryfy na 2015 rok z podwyżkami, to będzie cios w konsumentów, szczególnie w tych, którzy zmienili dostawcę energii.

Według istoty myślenia oligarchów energetycznych w Polsce, taki Duon z pewnością dokłada do prowadzonego interesu.

Każdy powinien wyrazić swój protest do Prezesa URE, chociażby w formie elektronicznej.

 

[email protected]

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tylko dwie możliwości w/w uszkodzenia

1. wada fabryczna samego bezpiecznika/rozłącznika

2. niechlujnie / niewłaściwie dokręcone przewody czy to po stronie dopływu bądź odpływu

 

Stawiam na 2, po prostu panowie z ZE albo mało rozgarnięci albo cwaniacy zwalają winę na obciążenie co wg mnie jest śmieszne ponieważ prąd ~ 20A na fazę przy prawidłowym styku i przekroju kabla podnosi temperaturę o nie więcej jak 2K.

 

R&K jak już Ci będą plombować bezpiecznik poproś o dokręcenie wszystkich pozostałych śrub włącznie z licznikiem (jeśli to będą panowie z pomiarów) i zaplombują pokrywę licznika. Gdy awarii ulegnie licznik też Wam każą zapłacić ?

Na pewno nie jednemu z was przytrafiło się przegrzanie / wypalenia gniazdka - i co było powodem ? 100% nie duży prąd (bo może płynąć od tego są inne zabezpieczenia) tylko właśnie w/w "słaby styk"

 

Na poniższych IR widać temp. przez termostat płynie I ~ 13A

przez bezpieczniki płynął prąd ~ 50A rozdzielone symetrycznie na fazy ~ 17A

 

dziekuje Krzysztof - to chyba najprawdopodobniejsza przyczyna i jesli beda probelmy z PGE bede wiedział jak z nimi rozmawiac

narazie bezpiecznik wymienili , mieli podjechac wczoraj ale tego nie zrobili - a bynajmniej mnie o tym nie informowali

 

poczekam jeszcze na rachunek

 

PS. kto przechodzil do DUONu w promocji - prad za free do konca roku ?? - PROSZE NIECH NAPISZE DO MNIE NA PRV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od stycznia zanosi się na podwyżki cen przesyłu energii elektrycznej.

Rachunek jest prosty-wcześniejsze marże uzyskiwane ze sprzedaży energii elektrycznej przeszły do takich firm jak między innymi Duon. Teraz będą chcieli zrekompensować sobie straty podwyżkami przesyłu. Komuna nie musi wracać, ona wciąż jest.

Wszystko w rękach URE, jeśli zatwierdzi nowe taryfy na 2015 rok z podwyżkami, to będzie cios w konsumentów, szczególnie w tych, którzy zmienili dostawcę energii.

Według istoty myślenia oligarchów energetycznych w Polsce, taki Duon z pewnością dokłada do prowadzonego interesu.

Każdy powinien wyrazić swój protest do Prezesa URE, chociażby w formie elektronicznej.

 

[email protected]

 

jako, że trochę siedzę w temacie sprzedaży (niekoniecznie PGE) proszę przeczytać ciekawy artykuł

 

http://pulsinwestora.pb.pl/3935995,94962,pge-konczy-z-wojna-cenowa

 

Do tej pory PGE wygrywało większość przetargów jak chciało, cena nie grała roli, liczył się wolumen. Teraz okazało się, że wyniki finansowe są słabe i trzeba skupić się na marży. Rachunek będzie prosty, ceny w PGE pójdą w górę, konkurencja na rynku będzie jeszcze bardziej zażarta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile faktycznie trwa zmiana sprzedawcy, np. na Duon?

W Duonie do 30.06.2015 energia za darmo, pytanie na jaki okres uda się załapać?

 

Cały proces zmiany sprzedawcy trwa 2 miesiące. Miesiąc potrzebuje obecny sprzedawca na wypowiedzenie umowy. Drugi miesiąc to rozdzielenie umowy kompleksowej na dystrybucję i sprzedaż energii oraz zawarcie nowej umowy z nowym sprzedawcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze w kwestii gazu (w porownaniu do czystego pradu).

 

Polecam taki oto artykul:

 

http://www.instalacje-gazowe.info/9-budownictwo/23-jak-pgnig-przelicza-z-m3-na-kwh

 

Na koncu stoi jak byk, iz faktycznie za kWh placimy ok. 0.3 zl, to dla tych co sie beda zastanawiac, czy prad czy gaz...

 

"Pomimo dość wysokich realnych stawek - dla kotła niekondensacyjnego realna cena kWh uzyskanego z sieciowego gazu ziemnego bez abonamentu (stałej opłaty, niezależnej od zużycia opłaty około 10 zł miesięcznie) wynosi aktualnie około 0,3 zł - gaz ziemny i tak stanowi najbardziej atrakcyjne źródło ciepła gdyż nie wymaga pracochłonnej obsługi jak kocioł na paliwo stałe ani ogromnych nakładów inwestycyjnych jak pompy ciepła"

 

Cytuj dokładnie albo wogóle bo wprowadzasz w błąd ,nie wszyscy klikną link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze w kwestii gazu (w porownaniu do czystego pradu).

 

Polecam taki oto artykul:

 

http://www.instalacje-gazowe.info/9-budownictwo/23-jak-pgnig-przelicza-z-m3-na-kwh

 

Na koncu stoi jak byk, iz faktycznie za kWh placimy ok. 0.3 zl, to dla tych co sie beda zastanawiac, czy prad czy gaz...

 

Zgłosiłeś się przecież na ochotnika, żeby sprawdzić jak jest w rzeczywistości. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...