Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To pisz wyraźnie,że grzejesz również w drogiej taryfie a nie akumulacyjnie,bo przy grzaniu akumulacyjnym nie może być mowy o NCO czym wprowadza sie w bląd inwestorów.

 

a da się podłogówką nie akumulacyjnie bez sterowania pogodowego...?

jeżeli chałupa pyka mi ostatnio średnio NA WSZYSTKO 60-65kwh z taniej i 10-12kwh z drogiej to jak myślisz akumulacyjnie czy nie...?

jest akurat po 13:00 jak myślisz ogrzewanie mi tylko PYKA czy grzeje ( ładuje...) cały czas...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a da się podłogówką nie akumulacyjnie bez sterowania pogodowego...?

jeżeli chałupa pyka mi ostatnio średnio NA WSZYSTKO 60-65kwh z taniej i 10-12kwh z drogiej to jak myślisz akumulacyjnie czy nie...?

jest akurat po 13:00 jak myślisz ogrzewanie mi tylko PYKA czy grzeje ( ładuje...) cały czas...?

 

jasiu ty twardziel jesteś ty może z L zacznij jeżdzić nad bałtyk zimą

[skoro cię nie rusza pykanie w drogiej 12 kwh jak jeszcze mrozów nie ma]

no ale wiadomo nco - człowiek wtedy nie patrzy na takie grosze

wiadomo wodna jest debilna i zgodnie z prawami fizyki nie doładuje w każdym pomieszczeniu odpowiedniej ilości ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tak samo da się zrobić z wodna podlogowka ale zwolennikom kabli nie o takie NCO chodzi bo negowali takie grzanie przy wodnej podlogowce. U nich NCO to kable i grzanie i pykanie 24h na dobę.

Jasiek nie raz to powtarzał że u niego tak jest.

 

śnij dalej...;)

co jasiek powtarzał ...?

ze łazienkę grzeje np. bez podziału czy np. niektóre pomieszczenia czasami "wjeżdżają" w drogi prąd bo mają tak duże straty dobowe że nie dałoby się w nich utrzymać przyzwoitego komfortu ( według mnie...)korzystając tylko z taniego ...

nie wiesz o czym piszesz...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prądem jest tak samo jak z gazem-im więcej zużytych kwh, tym średnia cena ze strefy I i II korzystniejsza. Rezygnując z gazu i korzystając z energii elektrycznej do ogrzewania, średnią cenę kwh obniżamy do maksimum.

Ile wynosi cena kwh dla gazu dla samej kuchenki gazowej wliczając opłaty stałe?

P.S

Działa juz u mnie gruntowa pompa ciepła na glikolowym gwc. Dodatkowy wydatek 5 tys. do systemu grzewczego, ale zanosi się na to, że szybko się zwróci.

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiu ty twardziel jesteś ty może z L zacznij jeżdzić nad bałtyk zimą

[skoro cię nie rusza pykanie w drogiej 12 kwh jak jeszcze mrozów nie ma]

no ale wiadomo nco - człowiek wtedy nie patrzy na takie grosze

wiadomo wodna jest debilna i zgodnie z prawami fizyki nie doładuje w każdym pomieszczeniu odpowiedniej ilości ciepła

 

rozszczelnij sobie na stałe ze dwa pomieszczenia tak aby miały większe straty niż cała reszta chałupy i spróbuj utrzymać w nich przyzwoity komfort korzystając tylko z taniego prądu...:yes:

mając ciepły dom z dość równomiernymi stratami to możemy się wymądrzać ale moja chałupa dość znacznie odbiega od dzisiejszych standardów a pomimo to jest w niej całkiem przyzwoicie niezależnie od warunków na zewnątrz...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prądem jest tak samo jak z gazem-im więcej zużytych kwh, tym średnia cena ze strefy I i II korzystniejsza. Rezygnując z gazu i korzystając z energii elektrycznej do ogrzewania, średnią cenę kwh obniżamy do maksimum.

Ile wynosi cena kwh dla gazu dla samej kuchenki gazowej wliczając opłaty stałe?

Może jakieś liczby? Im więcej grzejesz prądem, tym częściej jesteś w drogiej taryfie.

Tego z gazem nie rozumiem, podaj swoja usredniona rocznie cenę za kwh (prąd) bez opłat stałych, to porównamy.

O co chodzi z kuchenką, nikt nie robi gazu dla samej kuchenki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
a da się podłogówką nie akumulacyjnie bez sterowania pogodowego...?

Pokaż mi w tym wątku kogoś kto nie grzeje akumulacyjnie,oprócz oczywiście hipolita,ciebie i R&K który ma kable w rowkach pod klejem a nie w grubej wylewce.

Nikt tutaj nie zakłada,że co najmniej 20% zużycia przy obecnej pogodzie będzie miał w drogiej taryfie,zwłaszcza przy grzaniu prądem.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś liczby? Im więcej grzejesz prądem, tym częściej jesteś w drogiej taryfie.

Tego z gazem nie rozumiem, podaj swoja usredniona rocznie cenę za kwh (prąd) bez opłat stałych, to porównamy.

O co chodzi z kuchenką, nikt nie robi gazu dla samej kuchenki?

 

Nie grzeję prądem w I strefie, chyba że prąd bytowy zużyty w I strefie zaliczymy na poczet ogrzewania.

W poprzednim roku zużyłem 2000kwh w I strefie i 10000 w II strefie, przy cenach PGE było to jakieś 67gr brutto za I strefę i 34gr brutto za drugą strefę, średnio wyszło 0,395gr za kwh.

Z kuchenką chodziło mi o to, że kiedy nie korzystasz z ogrzewania (powiedzmy przez 6 miesięcy w roku) i przychodzi Tobie faktura za zużyty gaz do kuchenki to jedną z największych części składowych tej faktury są opłaty stałe, przez co ta kwh z gazu dla kuchenki jest o wiele bardziej droższa, podobnie właśnie jak gotowanie na indukcji w taryfie I.

Zmieniłem dostawcę prądu na Duon i jak będzie dalej to nie wiem, ponieważ II strefę mam teraz w cenie 0,242gr/kwh a pierwszą strefę do końca roku mam jeszcze w promocyjnej cenie z 50% bonifikatą. Taryfa G12w.

Zmieniłem dostawcę od 1lipca tego roku, 1 grudnia zajrzałem do licznika- I strefa 700kwh, II strefa 4000kwh.

Czy ktoś orientuje sie może jak wygląda sprawa dni świątecznych w taryfie G12w, czy sa one podciągnięte pod II strefę, czy też traktowane jako zwykłe ''nieweekendowe'' dni?

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...