Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nikt tutaj nie zakłada,że co najmniej 20% zużycia przy obecnej pogodzie będzie miał w drogiej taryfie,zwłaszcza przy grzaniu prądem.

ale to wszystko zależy od budynku i upodobań mieszkańców...:yes:

mam chałupę jaką mam, łatwiej mi wjechać okresowo niektórymi pomieszczeniami w drogi prąd niż pozwolić na dość znaczne wahania temperatury...

od strony technicznej nic nie stoi na przeszkodzie aby tak ustawić sterowanie aby działało tylko i wyłącznie w taniej taryfie ale okupione to będzie znacznym spadkiem komfortu szczególnie w okresach kiedy jest bardzo zimno na zewnątrz...

wolę zapłacić kilka setek więcej w sezonie i żyć jak człowiek , to samo łazienka, mam ustawioną cały czas stałą temperaturę i nie muszę latać i zastanawiać się o której z niej korzystać aby mieć komfort...

możemy sobie tak "pierdololo" do usranej śmierci ze rurki to super a kable to bee...

że do rurek to coś doczepisz a do kabli to nie....

zrozum że część inwestorów ma to daleko w doopie i chce najnormalniej w świecie spokojnie i komfortowo mieszkać, mieć zadaną temperaturę i nie "kopać się " z różnymi wykonawcami bo coś tam poszło nie tak i teraz jakieś pomieszczenie się wychładza czy nie dogrzewa...

95% inwestorów się na wszystkim nie zna i polegają w dużej mierze na wykonawcach a ci to jak wiadomo "będzie pan zadowolony"..., potem nie dość że rachunki dość spore to jeszcze komfort nędzny, możesz wierzyć lub nie ale znaczna część tych ludzi bez problemu godzi się na większe koszty eksploatacji aby tylko było wygodnie...:yes:

oczywiście jest też druga grupa która jak tylko może to przykręca ogrzewanie bo przecież najważniejsze są rachunki, pakują kupę kasy w jakieś wydumane wykończenia a potem siedzą w 18* i twierdzą że to jest komfortowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Poproszę bardzo o instrukcję Jak uzyskać w I taryfie 2kwh dziennie żyjąc normalnie w domu :)

 

nie mieszkać ...:cool:

dom traktować jako noclegownię i przechowalnię ...:D

normalnie się nie da... ( no chyba że żyć z zegarkiem w ręku i planować co i kiedy włączyć ...:stirthepot: )

ale to raczej nie jest "normalnie"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

część inwestorów ma to daleko w doopie i chce najnormalniej w świecie spokojnie i komfortowo mieszkać

 

To własnie pisałem w setkach swoich postów.

Przestało mnie bawić noszenie worków, czyszczenie kotła czy pieca, sprawdzanie czy się pali dobrze czy źle i zastanawianie się czy jak wrócę zimą z długiego weekendu będzie ciepło czy nie, bo akurat prąd wyłączyli i ognisko wygasło.:)

Teraz według Arturo72 zrobię sobie krzywdę i założę kable.

Uwaga ! nie palę papierosów, więc oszczędzam co najmniej 20-30 paczek miesięcznie co daje jakieś 2500 - 3000 zł.na rok.

Jeden te pieniądze wyda na wódkę ja zapłacę za prąd.

 

Samo sedno sprawy !!! :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

część inwestorów ma to daleko w doopie i chce najnormalniej w świecie spokojnie i komfortowo mieszkać

 

To własnie pisałem w setkach swoich postów.

Przestało mnie bawić noszenie worków, czyszczenie kotła czy pieca, sprawdzanie czy się pali dobrze czy źle i zastanawianie się czy jak wrócę zimą z długiego weekendu będzie ciepło czy nie, bo akurat prąd wyłączyli i ognisko wygasło.:)

Teraz według Arturo72 zrobię sobie krzywdę i założę kable.

Uwaga ! nie palę papierosów, więc oszczędzam co najmniej 20-30 paczek miesięcznie co daje jakieś 2500 - 3000 zł.na rok.

Jeden te pieniądze wyda na wódkę ja zapłacę za prąd.

 

aaaa, to teraz wiem, dlaczego Arturo72 poszedł w PC a nie czysty prąd. Żeby miał na fajki :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pge tania taryfa jest we wszystkie ustawowo dni wolne i tzw. święta, które są wolne.

 

Gdzie tak wyczytałeś. ja znalazłem tylko to:

 

2.2.10. Strefy czasowe stosowane w rozliczeniach z odbiorcami według grup

taryfowych C12w, G12w przedstawia poniższa tabela:

Okres czasowy Strefa dzienna Strefa nocna

poniedziałek - piątek 14 godzin w ciągu doby

2200 – 600 oraz 2 kolejne

godziny doby spośród

4 godzin pomiędzy

godziną

1300 – 1700

sobota, niedziela – cała doba

Godziny zegarowe stref czasowych określa Operator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj podawałem że energa proponuje o 5 gr tansze obydwie taryfy

i opłate handlową 10 zł zamiast 15 zł

no i super :) ho ho

 

poprosiłem o telefon następnego dnia

pomijam że z 5 gr zrobiło się 3 gr-dobre i to

poprosiłem miła panią o porównanie proponowanych opłat do opłat wyszczeg na tyle mojej faktury okazało się że ta opłata handlowa 10 zł niczego nie zastępuje

pani powiedziała że taka opłata jest stosowana przy długoterminowych umowach

 

u mnie przy zużyciu rocznym 4000kwh

może byłbym do przodu z 20-30 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam info z PGE

G12w weekendowa - licznik dwutaryfowy, strefa dzienna i nocna z rozszerzoną strefą nocną o dni ustawowo wolne od pracy, soboty i niedziele**

 

** - jeśli urządzenia pomiarowo-rozliczeniowe na to pozwalają, dni ustawowo wolne od pracy, soboty, niedziele zaliczane są (cała doba) do strefy pozaszczytowej.

 

W 2015 roku takich dodatkowych dni zaliczonych poza weekendy będzie 7.

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A trzeba bylo zmienic naDuon

Mialbys 6mc zafree h niezłego fajkowego KOPa

Ja tam nie głupieje jak niektórzy na punkcie paru PLN ;)

0,29zł/kWh przy 3tys.kWh za c.o+cwu styknie w zupełności :)

 

Jest to kolejny pełny rok testowy przy innej taryfie,w następnym sezonie podejmę decyzję czy będzie ostatecznie G12W czy G11.

 

Do pobicia jest 6300kWh całego prądu w domu za 12 miesięcy w cenie 0,57zł/kWh czyli 3591zł.

Komfort przemawia narazie za G11,zobaczymy jak przemówi do portfela obecna taryfa :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sobie ubzduraliście te 2 kwh ?

mi wychodzi 3,1 kwh doba w drogiej bytowe

jasiu - ja też mam w du... drogi prąd

dla komfortu puszczam pompkę popołudniu zużywa średnio wtedy z o,5 do 1 kwh i to tylko kilkanaście dnii w roku

pozdrawiam

 

Oooo...

to z tych 700kwh w roku to jeszcze pompka coś pobiera...?

normalnie "miszczostwo"...:)

tak swoją drogą to ten super hiper domek potrzebuje wspomagania się w drogim prądzie dla komfortu...?

brykiecik dla rekreacji nie wystarcza...?

 

nie pisz że masz w doopie drogi prąd bo z tego co podajesz jasno widać że latasz z zegarkiem w ręku...;)

 

że tak spytam...

obiadki to na czym gotujesz...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno uwierzyć w tak niskie zużycie dziennej taryfy, u mnie w G12w od 1 lipca do 1 grudnia 700kwh, średnio 4,5kwh/dzień. Z racji grubej płyty grzejnej zawsze mam coś w zapasie i nie miałem jeszcze konieczności wchodzenia z ogrzewaniem w dzienną taryfę.

Na święta obiecałem dzieciaczkom uruchomienie piecyka kominkowego, dziś patrzyłem na allegro za brykietem i szczerze mówiąc to palenie tym wychodzi drożej niż grzanie w nocnej taryfie. Taki pini kay, uchodzący jako jeden z najlepszych z dostawą do domu to 980zł za tonę - za mniejsze ilości jeszcze drożej wychodzi a te 980zł jest równoważne 4050kwh prądu w nocnej taryfie. Z takim zakupem można sobie spokojnie dać spokój, lepiej pojechać do obi i wziąść kilka paczek tego złota.

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie głupieje jak niektórzy na punkcie paru PLN ;)

0,29zł/kWh przy 3tys.kWh za c.o+cwu styknie w zupełności :)

 

Jest to kolejny pełny rok testowy przy innej taryfie,w następnym sezonie podejmę decyzję czy będzie ostatecznie G12W czy G11.

 

Do pobicia jest 6300kWh całego prądu w domu za 12 miesięcy w cenie 0,57zł/kWh czyli 3591zł.

Komfort przemawia narazie za G11,zobaczymy jak przemówi do portfela obecna taryfa :)

 

zmieniajac z g11 na g12 w Duon-ie zyskal bys nie tylko nizsza stawke za prad taniej taryfie ale rowniez 6 m-cy pradu za free

po kolejnych 6 miesiacach moglbys przejsc z powrotem na g11

 

pol roku za free - faktycznie "dla paru PLN" :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników kabli grzewczych (lub ewentualnie do użytkowników ogrzewania wodnego podłogowego ze sterownikiem):

1. Jak macie ustawiony harmonogram ogrzewania wraz z ustawieniem w nim temperatur?

2. Czy macie możliwość ustawienia w harmonogramie więcej niż 2 temperatury zadane? W systemie DEVILINK mogę (chyba) tylko ustawić 2 temperatury przy harmonogramie - temperaturę komfortową (tą wyższą) i ekonomiczną (niższą). Przydała by się jeszcze IMO jedna wartość temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...