Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co to za instalacja, że widzę cztery pompy obiegowe ?

 

stwórca machinerii wyjaśnia

 

może ja go wyręczę...:yes:

baniak srebrny to sprzęgło solara a jednocześnie kocioł elektryczny o mocy 10KW...

baniak czerwony i niebieski to naczynia przeponowe CO i CWU

pompy obiegowe solara, CO, CWU i zrzutu nadmiaru ciepła z solara....

układ sterowania kolektorami, ogrzewaniem (grzałki i solar ), wentylacją, okapem, CWU z solara i grzałki, cyrkulacją CWU, układ pomiarowy co, CWU, wentylacja...

chłodzenie bazuje na GWC rurowym i sterowane z tego modułu ...

 

ps. będzie jeszcze pokrywa do tego "ustrojstwa" co by nie straszyło a także moduł wentylacyjny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek tak to poupinał że zużycie na z pompek też jest zaliczane do pod-licznika. Obecnie utrzymuję 16 stopni z tym że nie mam żadnego ocieplenia stropu chyba ze czarna liczy się też czarna folia budowlana która jest na ruszcie :)) Zużycie dzisiaj sprawdzę bo nie kojarzę a smiga w prądzie budowlanym :) od poniedziałku lub wtorku. Pierwsze zagrzanie do 16 zajęło około pół doby - szacowałem 3 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw podpisz umowe na g11 - mysle ze juz mozesz - nie musisz leciec na pradzie budowlanym , budowe juz zakonczyles, nie ma wymogu mieszkania , bycia zameldowanym , ja u siebie nawet nr domu nie mialem w umowie wpisalismy nr dzialki i informacje ul. XXXX obok nr YY

jak bedziesz mial g11 wtedy dopiero zmiana w promocji na g12 - bedzie tak znacznie bardziej korzystnie dla Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Pyxis - przeciez to zwykła wodna podłogówka .... cala reszta to tylko przkazniki i kwestia skad i co ma "czerpać" , jak widac całość "zdrutowana" 3 sterownikami - czyli wszystko sie SAMO

 

Raczej niezwykła ;) Ciekawe ile to kosztowało (materiał + wykonanie) i jakie roczne oszczędności generuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to zwykla , baniak z zaworem termo i w podlogowke ladujesz wode o okreslonej temperaturze

cala reszta to "niezykla" ale nie dotyczy samego ogrzewania a pozyskiwania , magazynowania oraz ewentualniego chlodzenia

 

a ile i czy co i jak .. to juz nie do mnie ;)

pewnie po 1 pelnym sezonie bedzie wiadomo cos wiecej , lub na wiosne gdy zaczna sie sloneczne dni - bedzie wiadomo o ile taka aparatura skroci sezon grzewczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym "Titanicu" moja kotlownia z PCi wydaje sie prosta jak drut. Nawet jak sciagne obudowe z pompy.

 

Ciekawe, jaka bedzie jazda z wysterowaniem tego. Pewnie nawet instalator tego nie potrafi (bo PCi nie potrafil) ;)

 

a co tu takiego skomplikowanego...?

zbierz sobie do kupy w jedno miejsce całą swoją instalację CO i CWU to będziesz miał jeszcze więcej...

 

tu wszystko SAMO się steruje, wystarczy ustawić sobie temperaturę...:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...