Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72

Może komuś się nada jak można myśleć realistycznie a nie pod wpływem impulsu lub nie zawsze pełnych danych od innych użytkowników kabli ;)

Już prawie mam gdzie ten bufor wstawić, bo zamknąłem stan surowy.

 

W międzyczasie całkowicie zrezygnowałem z idei kabli grzejnych ze względu na zerową elastyczność. Nie po to daję 30cm styropianu i dobre okna, żeby potem płacić drogo za prąd jak coś pójdzie nie tak.

 

"Coś nie tak" to może być również podawanie zużycia na c.o przy utrzymywaniu w domu temperatury dalekiej od komfortowej a chcąc ją utrzymywać to zużycie gwałtownie wzrośnie.

 

Chociaż dla mnie bufor też nie jest najszczęsliwszym rozwiązaniem pod względem alternatyw,ja wybrałbym Kospela lub Elterma jeśli markami jedziemy.

 

P.S.

Gdybym chcial utrzymywać temp."komfortową" w domu jak niektórzy kablarze to sądzę,że w 1000kWh za ogrzewanie za sezon bym się zmieścił ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S.

Gdybym chcial utrzymywać temp."komfortową" w domu jak niektórzy kablarze to sądzę,że w 1000kWh za ogrzewanie za sezon bym się zmieścił ;)

wiesz niektórzy pompiarze mają jeszcze "bardziej " komfortowe niż kablarze ...:D

tak się zastanawiam czy moja komfortowa się czymś różni od tej twojej...

no chyba że 23* z kabli jest gorsze od 23* z PC...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak na liczniku:

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/203/1519054_image.jpg

ta mała jedynka po prawej w kółeczku to pierwsza taryfa, jak jest druga to jest obok dwójka

 

Na moim liczniku nie mam czegoś takiego.

Pocykałem fotki, o 13 jeszcze raz pstryknę i porównam.

Sprawdzałem taryfę poprzez obserwację wzrostku kWh w taryfie dziennej wczoraj pomiędzy 10 a 11 przed południem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 grudnia wysłałem do PGE wiadomość z pytaniem w sprawie zainstalowanego układu pomiarowego, czy uwzględnia dni ustawowo wolne od pracy. 23 grudnia wysłałem wiadomość ponownie z załączeniem centrali PGE, iż wkrótce minie ustawowy 14 dniowy termin, w którym zobowiązani są do udzielenia odpowiedzi. 24 grudnia o 8 rano telefon od mistrza do spraw kontroli i pomiarów w Piotrkowie Trybunalskim, stwierdzająca jednoznacznie, iż zainstalowany u mnie układ pomiarowy uwzględnia również dni ustawowo wolne od pracy zgodnie z taryfą dystrybucyjną PGE. Dobra, zaglądam 25 grudnia do licznika i lipa, licznik w pierwszej strefie. Złożyłem więc reklamację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakiej podstawie PGE udziela takich informacji, bo ja sie nie doszukalem w taryfie dystrybucyjnej adnotacji o dniach ustawowo wolnych. Owszem, przy innych grupach taryfowych sa takie adnotacje, ale przy G12 nie ma.

 

Na marginesie... Taryfa na 2015 rok uwzglednia wzrost ceny za dystrybucje w drogiej taryfie, gdzie i tak jest bardzo drogo, a obnizke w taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...