Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Otóż, jak pisałem za CWU płacę rocznie około 300zł. Grzejąc prądem było by około 900. Więc by rachunki były na takim samym poziomie za CO musiałbym zapłacić 700. Taka prosta matematyka z II klasy podstawowej.

Z dziennika budowy jj:

U mnie na CWU idzie 2kWh dziennie. Zakładając prądem by szło 6kWh...

2kWh*3*0,27=591zł, przy elektronicznie sterowanym bojlerze zakupionym za 600zł.

Zawsze szumnie mówiłeś, że twoje zuzycie CWU jest duże. jak trzeba to piszesz że grzejąc prądem płaciłbyś 900zł, a jak dyskusja tego wymaga to wychodzi nagle 600zł. I jak tu wierzyc w twoja wiarygodność? jak wierzyć w to że za PCi dałeś <30kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie, nie wiem czy wiesz co to jest jeszcze komfort? Wiesz czy nie? Mam w d... 100zł rocznie i wolę za te pieniążki zafundować sobie cyrkulację. Pisałem o tym wiele razy, no ale ty jak zwykle wiesz lepiej. U mnie każdy do kąpieli w wannie nalewa sobie świeżej wody:D

mało mnie obchodzi akurat czy dla Ciebie 100zł to dużo czy mało. Mnie obchodzą wiarygodne dane, a te od Ciebie takie nie są.

Mi zarzucasz, że zaniżam zużycie CWU, gdzie u mnie jest kapiel dziecka + 2x prysznic i mówisz że 5kWh to za mało, nie wspomnę juz tekstów w stylu "U mnie każdy do kąpieli w wannie nalewa sobie świeżej wody". Ty natomiast piszesz że każdy leje u was wody do oporu i każdy się kąpie a nie bierze prysznic+ cyrkulacja i zużywasz na to w przeliczeniu 6kWh/dobę. Więc kto tu zaniża? 100zł przy 300zł to jest 30% różnicy, w kosztach PCi też o tyle zaniżyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2kWh*3*0,27=591zł, przy elektronicznie sterowanym bojlerze zakupionym za 600zł.

Zawsze szumnie mówiłeś, że twoje zuzycie CWU jest duże. jak trzeba to piszesz że grzejąc prądem płaciłbyś 900zł, a jak dyskusja tego wymaga to wychodzi nagle 600zł. I jak tu wierzyc w twoja wiarygodność? jak wierzyć w to że za PCi dałeś <30kzł.

 

 

 

Już kiedyś też to pisałem przy innym temacie gdzie też kręcił z inwestycją w PCi ze wszystkimi dodatkami do systemu gzrewczego. Ja już nie wierzę bo kręcił, kręci i pewnie będzie kręcił tak aby pasowało.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeję CWU właśnie ze względu na cyrkulację nie tylko w taniej taryfie. Mam głęboko gdzieś co o tym sądzicie. Cyrkulacja jest ustawiona tylko rano i wieczorem po kilkanaście, a wieczorem kilkadziesiąt minut ale to wystarczy by trzeba było wodę podgrzać. Wiem jedno, płacę około 300zł, gdybym grzał prądem a nie zmieniał przyzwyczajeń płaciłbym około 900. Cyrkulacja przy grzaniu prądem to już by było samobójstwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeję CWU właśnie ze względu na cyrkulację nie tylko w taniej taryfie. Mam głęboko gdzieś co o tym sądzicie. Cyrkulacja jest ustawiona tylko rano i wieczorem po kilkanaście, a wieczorem kilkadziesiąt minut ale to wystarczy by trzeba było wodę podgrzać.

To po co wszem i wobec piszesz jakie masz koszty skoro masz głeboko gdzieś co o tym sądzimy? jak zwykle jasna i pełna informacja więc ile ty w końcu płacisz 300zł+ cyrkulacja? cyrkulacja zawiera się w 300zł? 1600zł za co i cwu + cyrkulacja?

Wiem jedno, płacę około 300zł, gdybym grzał prądem a nie zmieniał przyzwyczajeń płaciłbym około 900. Cyrkulacja przy grzaniu prądem to już by było samobójstwo.

A może dla posiadaczy PCi cyrkulacja zawiera się w 300zł, ale jak bys miał bojler to juz 900+cyrkulacja. Gdzie w tym wszystkim jest "U mnie na CWU idzie 2kWh dziennie. Zakładając prądem by szło 6kWh...".

jak masz pisac takie informacje to lepiej nic nie pisz, bedzie to z pożytkiem dla wszystkich. Po pokazie twojej kreatywności w liczeniu i podawaniu zużycia, informacje o swoich 30tyś zł za PCi możesz sobie włożyć między bajki! Dla mnie samobójstwo to sam popełniłeś, jeśli chodzi o swoja wiarygodność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, to i na waszym wątku kręcą się hieny od sprzedazy pci??przyszli nawet na forum groszkowe ale dostali kopa... i nie spamują..jak im pasowało to pisali ze zuzywają 6m3 wody/m-c a kiedy indziej 15m3... mam solary zuzywam ok 20m3 m-c no to tam pisali ze solary są nieopłacalne, ..zresztą ekogroszek też nie ;) jedyny oplacalny nosnik energii to pci ;)

 

Nigdy nie napisałem że jedyny. Zawsze trzeba to policzyć dla konkretnego przypadku. Grzanie prądem, PC, gazem brałem pod uwagę przy budowie swojego domu. Grochu nie bo żyjemy w XXIw. a solary to właśnie dla takich jak ty by mogli choć trochę odetchnąć od szuflowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he:) Pewnie. Schody też sprzedaję, drzwi również. Do tego kominki, płytki, otoczaki, narty, buty i jeszcze by się parę znalazło:D

 

Mam PC i piszę że jest jednym z dobrych wyborów dla konkretnego przypadku. Już pisałem że jak wybuduję sobie 100m parterówkę i zostanie nas w domu dwójka, całkiem możliwe że będzie grzanie prądem lub tanią powietrzną PC. Na 100% będzie podłogówka wodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierząc Liwko w to co mówi, tzn 3hWh/9kWh na CWU, skąd mozemy wierzyć że proporcje I/II taryfa są 80%, skoro on tak nonszalacko podchodzi do wszystkiego. Nie ma licznika II taryfowego więc dane wyssane z palca, ale nawet dla 80% to koszty cwu:

 

365x3kWhx0,8x0,27+1095x0,2x0,68=385zł a nie 300zł, przekładamie o 30%!!! Dla bojlera to odpowiednio 365x9kWhx0,27=887zł.

 

Wystarczy jednak że kol. Liwko znowu "zaokraglił" swoje dane i ma 70% a nie 80% w drugiej taryfie, to wyniki staja się bardziej ciekawe

365x3kWhx0,7x0,27+1095x0,2x0,68=430zł a nie 300zł, przekłamanie o 43%!!! Dla bojlera to odpowiednio 365x9kWhx0,27=887zł.

Różnica w kosztach bojler - PCi to 457zł, więc 2x większe a nie 3x większe koszty. takich wyliczeń pokazujących jak dane Liwko sa nierzetelne mozna by mnożyć. Niby nieświadomie zaokrągla, a w gruncie rzeczy jego wyniki sa obarczone nie rzadko 30% błędem!!!

Edytowane przez Lobo_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może ja nawiąże do grzania wody zastanawiam się czy w kuchni i małym kibelku nie dać tylko podgrzewaczy a łazienka dać blisko bojler mniejszy tylko na duża łazienkę niwelując straty na przesyle ma ktoś tak rozwiązane

ja teraz zrobiłbym tak: bojler 120litrów zostawił tam gdzie jest (pom. gosp.) i z niego zasilał:kuchnia zlew (jest blisko), wanna+2x natrysk (straty na przesyle pomijalne bo kapiel czy prysznic bierzesz "długo"), a do umywalek w obu łazienkach dałbym malutkie przepływowe podgrzewacze. ja mam projekt "KOS" mozesz sobie ocenic gdzie są łazienki itd, bedziesz wiedział o czym mówie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że temat zszedł z wątku "co lepsze PCi czy prąd" ;-) Ja w sprawie podgrzewaczy. Też całkiem poważnie to rozważam. Nie wiem tylko czy 3kW do umywalek i 5kWdo zlewu wystarczy i co zrobić jak się odpali płytę ceramiczną 8kW, piec elektryczny 9kW, i naraz 3 podgrzewacze. Ponieważ taka sytuacje jest całkiem prawdopodobna to tylko na to potrzeba 28KW. Nie chciałbym robić wielkiego przyłącza i chyba trzeba będzie pokombinować z takim wynalazkiem jak przekaźnik priorytetowy. To ustrojstwo ma wadę, że chyba nie da się podłączyć wszystkich podgrzewaczy tak aby wyłączały piec w momencie jak zaczną działać np 2 naraz. Choć w zasadzie w tym przekaźniku jest taki patent, że pomiar mocy (a właściwie prądu) odbywa się poprzez przełożenie (bez styku elektrycznego) kabla urządzenia priorytetowego (podgrzewacz) przez dziurkę. Nie wiem tylko czy zmieszczą się 3 kable i czy będzie to wtedy działać poprawnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...