Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wiesz ...

znacznie bardziej interesowało by nas zużycie w kwh bo każdy może sobie przeliczyć według jego aktualnych stawek...:yes:

 

ps. jak to jest że wystarczy coś paluchem wytknąć i od razu się pamięć poprawia i koszty z dokładnością po przecinku zaczynają wychodzić...:D

 

4635kWh z tego 2916 kWh w taniej taryfie.

Ja takich rzeczy sie nie ucze na pamiec, a w pracy nie mialem dostepu do arkusza. Teraz bedac w domu po prostu przeczytalem dane z Excela.

 

Napiszesz w koncu jaki masz domek? Czy wstydzisz sie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4635kWh z tego 2916 kWh w taniej taryfie.

Ja takich rzeczy sie nie ucze na pamiec, a w pracy nie mialem dostepu do arkusza. Teraz bedac w domu po prostu przeczytalem dane z Excela.

 

Napiszesz w koncu jaki masz domek? Czy wstydzisz sie? :)

 

Przecież Ci napisał

 

........

dom 154m2 i działka 22a ( część to pole...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Mam pytanie,skoro liczycie prawie wszystkie koszty utrzymania domu,to podajcie oprócz ogrzewania, c w u,podatku,wody,również opłaty za prąd zużyty na oświetlenie oraz inne urządzenia ,ścieki,ubezpieczenie domu,telefon-internet,wywóz śmieci. To tylko dla porównania, nie ma w tym żadnej złośliwości :cool:.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Mam pytanie,skoro liczycie prawie wszystkie koszty utrzymania domu,to podajcie oprócz ogrzewania, c w u,podatku,wody,również opłaty za prąd zużyty na oświetlenie oraz inne urządzenia ,ścieki,ubezpieczenie domu,telefon-internet,wywóz śmieci. To tylko dla porównania, nie ma w tym żadnej złośliwości :cool:.Pozdrawiam.

Bez jaj liczmy to co jest niezbędne do mieszkania.

- prąd (chyba każdy ma)

- woda (w tym ścieki)

- CO (gaz lub inne nośniki) jednym słowem ogrzewanie

- podatek (niestety trzeba płacić)

- śmieci (jak wyżej)

 

coś jeszcze ? koniecznego do bytowania w domu ?

 

jak wcześniej pisałem tylko nie dodałem kosztu śmieci

88 PLN / 2 miesiące = 528 PLN rocznie

Roczny koszt prądu 3041 PLN / 12 = 253 PLN / miesiąc

Doliczyć należy koszt wody ~ 6 * 200 PLN = 1200 PLN

+ opłaty za grunt i budynek ~ 300 PLN

I mamy 3041 + 1500 + 528 PLN = 5069 PLN

rocznie za wszystko / 12 msc ~ 422 PLN :D

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Bez jaj liczmy to co jest niezbędne do mieszkania.

- prąd (chyba każdy ma)

- woda (w tym ścieki)

- CO (gaz lub inne nośniki) jednym słowem ogrzewanie

- podatek (niestety trzeba płacić)

- śmieci (jak wyżej)

 

coś jeszcze ? koniecznego do bytowania w domu ?

Jaja se robicie ? A jaki związek z ogrzewaniem mają ścieki i śmieci i zużycie prądu do ładowarki do telefonu podczas ładowania ?

Dla jaska wyjątkowo mają ale dla mnie żadnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaja se robicie ? A jaki związek z ogrzewaniem mają ścieki i śmieci i zużycie prądu do ładowarki do telefonu podczas ładowania ?

Dla jaska wyjątkowo mają ale dla mnie żadnego.

 

:D a co może ładujesz na zewnątrz kom :D ??? te 3 Wh też zostają w domu :D

 

Arturo dawaj całość jedziesz :) ostatnia szansa w tym roku :) ja już bulkam :)

Napaliłem dziś w kominku w salonie mam aktualnie 25*C i zaczyna mnie chwytać jak tak dalej pójdzie to nie doczekam do 0:00 :D

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaja se robicie ? A jaki związek z ogrzewaniem mają ścieki i śmieci i zużycie prądu do ładowarki do telefonu podczas ładowania ?

Dla jaska wyjątkowo mają ale dla mnie żadnego.

 

Badz wyrozumialy w sylwestra. Jakos trzeba chlopakow pocieszac. Jak sie wrzuci wszystko do jednego wora to az tak nie boli to CO i CWU z czystego pradu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo 72, dla mnie ma bo policzyłem wszystko,całkowite zużycie prądu i podzieliłem przez 12,dlatego chciałbym wiedzieć jeśli nie tajemnica. Krzysiek_ BB, jeszcze ubezpieczenie domu+ internet -telefon,jeśli można(też już coś łykłem,ale jeszcze kumam) ;).

 

Co podałem i skasowałem to dla Tych co widzieli ..... zarobków nie podawałem

 

NAJLEPSZEGO W NOWYM 2015 ROKU :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo 72, dla mnie ma bo policzyłem wszystko,całkowite zużycie prądu i podzieliłem przez 12,dlatego chciałbym wiedzieć jeśli nie tajemnica. Krzysiek_ BB, jeszcze ubezpieczenie domu+ internet -telefon,jeśli można(też już coś łykłem,ale jeszcze kumam) ;).

Widzisz,dla mnie to jest idiotyzm i kretynizm w czystej postaci.

jasiek robi z siebie błazna,zresztą nie po raz pierwszy,a inni mu wtórują...wychodząc przy tym za podwójne cioty.

 

Moje całościowe zużycie prądu w domu za 12 miesięcy to 6500kWh ale w tym jest także zużycie kosiarki elektrycznej i pompy wody do podlewania ogrodu ze zbiornika z deszczówki aczkolwiek licznik zużycia energii tylko na ogrzewanie i cwu wybił wartość 3300kWh w ciągu tych 12 miesięcy.

 

Zatem tylko idiota mógłby kwestionować takie coś.

Kwestionują to jedynie użytkownicy kabli,czy mam sądzić,ze kablarze to idioci ???

Który idiota zatem to zakwestionuje ?

 

jasiek ?

dawaj :)

 

P.S

Może tak jak w ekosyfie pora,żeby ciemnogród sam używał kalkulatora aczkolwiek jako "elektryczny" od początku widzę,że tylko i wyłącznie dzięki jaskowi,hipopotamowi i R@K i ich klientów temat grzania prądem nie jest atrakcyjny dla nowych inwestorów.

 

Promujcie dalej kable panowie....zmieniajcie tytuły wątków(idiotyzm nad idiotyzmy) a syf będzie większy.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo 72, przecież pisałem że nie mam złych zamiarów ;),mniej-więcej mogę się domyślać ile was wszystko kosztuje i serdeczne dzięki za info.Jasiek 71,bez strachu nie jestem ze skarbówki ;) i nie kłóćcie się tak kablarze z pompiarzami bo nie ma o co,i tak wszyscy bez prundu nie będziecie grzać ;). Życzę wam wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że Pierdololo aż miło...;)

tylko dlaczego pompiarze mają z tym problem...?

 

aaa...

zapomniałem ..., dla nich jedynym wyznacznikiem kosztów utrzymania chałupy jest zużycie na CO czy CWU choć to ostatnie to tez naciągane....:p

 

teraz następne wyliczanki wyssane z palucha...

jest 1,01,2015 więc czas podsumować grudzień...

na ogrzewanie w tym miesiącu moja chałupa potrzebowała 1823,51kwh...

jako odniesienie jest grudzień z poprzedniego sezonu kiedy to zużyte zostało 1865,47kwh

czyli "aż" 2,25% wiecej...;)

cały sezon jak do tej pory "rozjechał" się u mnie względem poprzedniego o 1% więc jak widać każdy sezon jest "nieporównywalny" i jedyny w swoim przebiegu...:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cały (WSZYSTKO) prąd w domu płacę 3800 zł. rocznie (5 rok mi się zamknie w marcu) to 316 zł/m-ąc.

Drewno do kominka (z jakąś podpałką itp) ok. 600 zł. rok (3,5 m3 olchy po 160 zł/m3).

To 4400 zł., czyli 366 zł.

Woda i kanalizacja 60 zł./m-ąc/

 

Rozumiem, że ochrony, netu, telefonów i TV nie zliczamy, bo to każdy ma inaczej i jest raczej niezwiązane z ogrzewaniem domu, a z kosztami bardzo indywidualnie = nieporównywalnie.

 

A zatem 426 zł/m-ąc. Chałupa z garażem 160 m2 (garaż 18 m2).

Stać mnie na to, ale cóż wg niektórych jestem idiotą, który grzeje min. kablami. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie za grudzień i 2014 r.

 

 

 

 

Przy czystym prądzie byłoby2225kWhi przy założeniu 100% tania ok 556 zł.

normalnie "miszczostwo" ...

domek lepiej zaizolowany i lepiej usytuowany geograficznie od mojego a zużycie energii godne przeciętnego "wiadrolitrowca", takim zużyciem to moja chałupa nie może się poszczycić nawet w styczniu...;)

 

ja wiem że wyliczanki..., CPO-4 czy inne pierdoły ale sami chyba zauważacie że jak przeliczacie na KWH oddane do chałupy to wychodzą wam "zajebiste" ilości znacznie większe niż w każdym jednym domu grzanym prądem, tylko nie wyskakujcie z tym że izolacje kiepskie , babole czy inne niestworzone historie bo domy "pędzone" bezpośrednio z kabla też nie są żadnymi ideałami a mój to już w szczególności...

 

najbardziej to już bawi mnie zużycie "rozjeżdżające" się przy PC o nawet kilkaset kwh w jednym miesiącu co po przeliczeniu COPu daje znaczną ilość, odnosząc to do rozbieżności każdej jednej chałupki grzanej prosto z "licznika" gdzie rozbieżności są często znacznie mniejsze niż różnica zużycia energii przez PC a gdzie tu jeszcze COP w tym wszystkim...

to tak jak bym miał w jednym sezonie 8000kwh a w innym 12000kwh ... chociaż wszystkie sezony mieszczą się w kilku procentach...

wystarczy mieć PC i rozbieżności na poziomie 30-40% to norma gdzie średnie temperatury sezonowe cały czas mieszczą się w tych kilku procentach...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest 1,01,2015 więc czas podsumować grudzień...

na ogrzewanie w tym miesiącu moja chałupa potrzebowała 1823,51kwh...

jako odniesienie jest grudzień z poprzedniego sezonu kiedy to zużyte zostało 1865,47kwh

czyli "aż" 2,25% wiecej...;)

 

A Ty i Twoj dom jestescie jakims wzorcowym wyznacznikiem?

 

U mnie jest to np. roznica 5,9% wiekszego zuzycia w poprzednim roku i czy to swiadczy, ze klamie, bo Ty masz 2,3% (nie 2,25% tylko 2,30%; uzyj kalkulatora)?

To raczej z Twojej strony Pierdololo, ze az milo. :)

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie "miszczostwo" ...

domek lepiej zaizolowany i lepiej usytuowany geograficznie od mojego a zużycie energii godne przeciętnego "wiadrolitrowca", takim zużyciem to moja chałupa nie może się poszczycić nawet w styczniu...;)

 

ja wiem że wyliczanki..., CPO-4 czy inne pierdoły ale sami chyba zauważacie że jak przeliczacie na KWH oddane do chałupy to wychodzą wam "zajebiste" ilości znacznie większe niż w każdym jednym domu grzanym prądem, tylko nie wyskakujcie z tym że izolacje kiepskie , babole czy inne niestworzone historie bo domy "pędzone" bezpośrednio z kabla też nie są żadnymi ideałami a mój to już w szczególności...

 

najbardziej to już bawi mnie zużycie "rozjeżdżające" się przy PC o nawet kilkaset kwh w jednym miesiącu co po przeliczeniu COPu daje znaczną ilość, odnosząc to do rozbieżności każdej jednej chałupki grzanej prosto z "licznika" gdzie rozbieżności są często znacznie mniejsze niż różnica zużycia energii przez PC a gdzie tu jeszcze COP w tym wszystkim...

to tak jak bym miał w jednym sezonie 8000kwh a w innym 12000kwh ... chociaż wszystkie sezony mieszczą się w kilku procentach...

wystarczy mieć PC i rozbieżności na poziomie 30-40% to norma gdzie średnie temperatury sezonowe cały czas mieszczą się w tych kilku procentach...;)

 

Jasiek, to jest prostrze niz sie wydaje, jesli PC moze pracowac z COP od 1 do 4 to rozbieznosci moga byc duze nawet jesli kilka dni w danym sezonie bedzie bardzie mroznych.

 

Ty masz COP 1, dom przeszklony normowo, bez zwiekszonych przeszlen od poludnia a wiec stabilnosc zuzycia i warunkow w srodku znacznie wieksza.

 

Ja mam tak, ze jakby zima byla bardziej sloneczna to bym zuzycie o 25% w ciemno mogl przewidywac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...