Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

rany ludzie przestańcie bo to zaczyna być nudne, zyski bytowe to zyski bytowe... jak dla kogoś TV to CO to niech podleczy trochę głowe ;)

 

To tak jak stwierdzenie, że żarówki nie grzeją tylko świecą. W salonie wystarczy mi 7-8 żarówek 100W, aby zapewnić pokrycie strat. Jeśli to samo zrobię w pozostałych pomieszczeniach to oznaczać będzie, że na CO nie zużywam energii i mam dom zeroenergetyczny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To tak jak stwierdzenie, że żarówki nie grzeją tylko świecą. W salonie wystarczy mi 7-8 żarówek 100W, aby zapewnić pokrycie strat. Jeśli to samo zrobię w pozostałych pomieszczeniach to oznaczać będzie, że na CO nie zużywam energii i mam dom zeroenergetyczny ?

 

Nie. Bedzie znaczylo, ze twoje marnotrawstwo, fanaberia, glupota (niepotrzebne skresl) dotyczaca zyskow bytowych pokrywa zapotrzebowanie na CO.

Ograniczmy rozwazania do ludzi zdrowych umyslowo.

 

BTW: Czy jesli powybijasz sobie okna, to bedzie znaczylo, ze masz dom o nieskonczonym zapotrzebowaniu na CO?

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To tak jak stwierdzenie, że żarówki nie grzeją tylko świecą. W salonie wystarczy mi 7-8 żarówek 100W, aby zapewnić pokrycie strat. Jeśli to samo zrobię w pozostałych pomieszczeniach to oznaczać będzie, że na CO nie zużywam energii i mam dom zeroenergetyczny ?

Następny,pokaz takiego mądrego który ma 7 żarówek 100W w domu lub piecze 24h na dobę kurczaki w piekarniku.

Wydawało mi się że rozmawiamy o normalnych ludziach,normalnych domach i normalnych rodzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za komuny jak chcieli ludziom w glowach namieszac to udowadniali ze podwyzki wynosza tylko 10%

Usredniajac podwyzki chleba i. Lokomotyw , statkow

Ja tam jasia kocham i zgadzam sie z nim w 395 %

Jasiu - wiadomo ja to pale dzien i noc caly rok

 

Skupianie sie na samym co i pomijanie cwu to wiadomo to z dobroci serca

Ja jeszcze proponuje nie wliczac co przy grzaniu domu do 21 stopnii-jeszcze smieszniej wyjdzie

Janku jak tam cop 2 domu masz jakies domy parterowe 123m2 z 8060 kwh na caly dom

 

Zgodnie z twoja teoria o copach2 domow to wyjdzie copowcom1

Aha jasiu wiekszosc pompowcow ma 1 obiegowke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to trudno będzie kupić takie żarówki, po drugie 700-800W oświetlenia w salonie kiepsko wygląda, po trzecie sterowanie takim "ogrzewaniem" jest kiepskie nie tylko wizualnie a po czwarte konieczność oświetlenia powoduje straty poza sezonem grzewczym.

 

Nad samym ok. 400L akwarium będę miał minimum 300W w halogenach włączone przez 14 godzin na dobę oraz wodę utrzymująca non stop temp. ok. 28oC. Oprócz tego plazma, która ciągnie 360W (przy tym grzeje się jak głupia) włączana przez 5-7 godzin na dobę, pozostałe oświetlenie, codzienne przygotowywanie obiadów. No i minimum dwoje dorosłych osób. Obciążenie cieplne salonu asolt wyliczyłm na na ok. 780W przy -20oC. Na szczęście nie jestem na emeryturze, bo przy ciągłym przebywaniu w salonie to do -5oC na zewn. musiałbym bym chyba klimę włączać ... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starasz sie jak najcieplej dom wybudowac a potem ow dom doslownie gnoisz prehistoryczna plazma

I pewnie bedziesz sie cieszyl w drogim pradzie przy ogladaniu tv

Faktycznie lepiej tu nie gadajmy o cwu

A te zarowki i tv jak akumuluja

Faktycznie akwarium sie przyda- uwazaj zeby jasiu ci profesjonalnego czyszczenia akwar. Niie doliczyl do grzania

A cwu?

Niech zgadne odzysk z sikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starasz sie jak najcieplej dom wybudowac a potem ow dom doslownie gnoisz prehistoryczna plazma

I pewnie bedziesz sie cieszyl w drogim pradzie przy ogladaniu tv

Faktycznie lepiej tu nie gadajmy o cwu

A te zarowki i tv jak akumuluja

Faktycznie akwarium sie przyda- uwazaj zeby jasiu ci profesjonalnego czyszczenia akwar. Niie doliczyl do grzania

A cwu?

 

Nie stać mnie na energooszczędne LEDy (żarówki jaki i TV). :p

 

Niech zgadne odzysk z sikow

 

Dokładnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to iz zasadne jest znac zale zuzycie pradu na dom a nie tylko CO/CWU.

 

Przy "durszlaku" to ma marginalne znaczenie, przy domu Barthza przez wiekszosc sezonu grzewczego salon z urzadzeniam, ktore podano bedzie dostarczal dosc ciepla i grzac nie bedzie trzeba.

 

W takim praktycznie pasywnym domu czas rozgladac sie za ignowami, azeby caly prad w ciagu byc w stanie z nim pokrywac, bytowy, jak starczy to CWU, a jak zostanie to CO.

 

Ten bytowy, skoro potrafi go isc tak duzo moze byc tutaj kosztem najwiekszym.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak stwierdzenie, że żarówki nie grzeją tylko świecą. W salonie wystarczy mi 7-8 żarówek 100W, aby zapewnić pokrycie strat. Jeśli to samo zrobię w pozostałych pomieszczeniach to oznaczać będzie, że na CO nie zużywam energii i mam dom zeroenergetyczny ?

 

okey jak w całym domu zamontujesz takie żarówki i będzie to dla ciebie źródło energii cieplnej, przy okazji zrezygnujesz z kabli czy jakiegoś kotła (obojętnie) i będziesz tymi żarówkami grzał dom jak każdym innym systemem CO - nawet w nocy (hehe ciekawe jak się bedzie spać przy takim świetle ;)) - to pewnie możesz potrakotwać tę super instalację żarówkowo-grzewczą jako system CO. do tego dorzuć jeszcze jakiś sterownik/-i coby jeszcze regulować temperaturę w domu :)

ciekawy system wyjdzie.. to może lepiej żarówki do terrarium nie "walą" tak po oczach, może będzie się spać w miarę ok haha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie jestem na emeryturze, bo przy ciągłym przebywaniu w salonie to do -5oC na zewn. musiałbym bym chyba klimę włączać ... :p

U mnie w Sylwestra była mała imprezka 8 osób dorosłych+3 szkodniki,na zewnątrz coś koło 0 st. ogrzewanie wyłączone wentylacja na full,a pomimo to okna trzeba było otwierać,teraz mam zagwozdkę grzać czy imprezować:lol2: trzeba by jakąś stymulację kosztów zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Sylwestra była mała imprezka 8 osób dorosłych+3 szkodniki,na zewnątrz coś koło 0 st. ogrzewanie wyłączone wentylacja na full,a pomimo to okna trzeba było otwierać,teraz mam zagwozdkę grzać czy imprezować:lol2: trzeba by jakąś stymulację kosztów zrobić.

 

Gdybyś miał dom murowany o dużej pojemności cieplnej to takie imprezy można by w jakiś sposób wykorzystać do celów grzewczych. Natomiast w twoim szkielecie to raczej nie będzie ekonomiczne a wręcz obrzydliwa marnotrawność tak cennych kWh. Jednak jakbyś pogadał z jednym gościem to pewnie by ci pomógł wykorzystać nadmiar ciepłego powietrza i sików (co przy imprezach jest to ilość nie do pogardzenia) na podgrzanie CWU. I nikt później nic by ci nie zarzucił że grzejesz jakimiś produktami ubocznymi bo mowa tylko jest o CO. CWU można grzać czym tylko się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czyli wychodzi na to iz zasadne jest znac zale zuzycie pradu na dom a nie tylko CO/CWU.

No właśnie,a co to komu da ?

Nikt mi nie odpowiedział ile muszę doliczyć do 1900kWh za ogrzewanie z 3500kWh zużycia na cele poza grzewcze,100 200 a może 300kWh ?? A jeśli tak to czemu i skąd to wynika ?

Z tego,że mądry inaczej tak se mówi ?

Następne pytanie,czym się różni moja 3 osobowa rodzina od np.jaśka 3 osobowej rodzin jeśli chodzi o "grzanie" sobą domu ?

Może tym,że mój młody już laski se przyprowadza i tam se w pokoju "ciepło wytwarzają" i dlatego licznik zużycia energii na ogrzewanie malo pokazuje.

Co komu pokaże moje całościowe zużycie prądu w domu 6500kWh ? O czym będzie świadczyło ? Że mało sikam ? A może o tym,że za malo oglądam TV albo,że za mało piekę kurczaków ?

Bo ogólne zużycie nie pasuje jaśkowi,który ma zużycie 13000kWh ?

Ale on może za malo sika to dlatego ma takie duże...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...