Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Też całkiem poważnie to rozważam. Nie wiem tylko czy 3kW do umywalek i 5kWdo zlewu wystarczy i co zrobić jak się odpali płytę ceramiczną 8kW, piec elektryczny 9kW, i naraz 3 podgrzewacze....

ja mam 12kW w kablach+płyta około 2kW na każdne pole+2,5kw bojler+czajnik itd. o 13 włączało sie ogrzewanie i bojler, chodziło przez jakiś czas (nie wiem jaki dokładnie) i w tym czasie nie raz właczałem czajnik zmywarkę itd do dzisiaj nic się nie stało a mam wykipioną 13kW moc jesli dobrze pamiętam. każde z powyzszych odbiorników ma osobne 16A zabezpieczenie, więc ono nie zadziała, problem może być jesli nierównomiernie rozłożysz ogrzewanie na fazy, no i u ciebie było by tak żeby każdny z pogdrzewaczy też był na osobnej fazie. Na zabezpieczenich 25A może być 5,75kW długotrwałego obciążenie. załóżmy że masz 12kW w kablach, więc 4kW na fazę więc masz zapas jakieś 2kW, ale to jest dopiero prąd znamionowy, on nie wyłączy zabezpieczenia nadprądowego. Termik może to zrobić, ale nie musi jeśli pogrzewacz czy czajnik będzie pracował krótko. Dobre rozłożenie obciążeń na fazy to gwarancja sukcesu i przy 25A zabezpieczeniach głównych, bezproblemowo osiągalny cel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak zupełnie na koniec. Tak jak już pisałem, podlicznik mam od ponad roku, jednak sterownik do tego licznika dopiero od grudnia. Od 1 stycznia mogę podawać niemal idealne wyniki. Niemal, bo sterownik nie przełącza licznika na II taryfę w dni świąteczne. Od 1 stycznia do dzisiaj mam 79% zużycia w taniej taryfie. Doliczając te parę dni świątecznych pewnie jest 80%.

Co do cyrkulacji. Jest ona komfortem ale i przekleństwem. Jednak domy ogrzewamy do odpowiednich dla nas temperatur 21-23oC, a przecież dużo ludzi grzeje szczególnie gazem do np. 19. Komfort to sprawa indywidualna i za niego niestety musimy zapłacić. To właśnie dotyczy cyrkulacji. Śmiało mogę powiedzieć że ona dziennie pochłania mi około 1kWh z czego około 0,5 w I taryfie.

Co do cytatu który Marcin podałeś. J-J podał całkowity prąd dla reszty domu. Wiem że bez cyrkulacji stąd podane przeze mnie 2kWh. To tylko było dla porównania. Nikt z nas nie pisał o cenie za tą CWU no bo niby jak ją wyliczyć dla J-J?

Moim błędem było zrobienie cyrkulacji dla kuchni. Mając zmywarkę niezmiernie rzadko i nieobliczalnie w czasie jest nam w niej potrzebna ciepła woda. Dlatego też uważam że w kuchni oddalonej o ponad 5m od podgrzewacza bardziej komfortowym rozwiązaniem będzie podgrzewacz wody nawet za cenę wyższych rachunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, to i na waszym wątku kręcą się hieny od sprzedazy pci??przyszli nawet na forum groszkowe ale dostali kopa... i nie spamują..jak im pasowało to pisali ze zuzywają 6m3 wody/m-c a kiedy indziej 15m3... mam solary zuzywam ok 20m3 m-c no to tam pisali ze solary są nieopłacalne, ..zresztą ekogroszek też nie ;) jedyny oplacalny nosnik energii to pci ;)

 

Potraktuje ciebie jak ty mnie

SPADAJ NA GROSZEK TU ogrzewa się prądem .PCI jest na prąd -jakbyś nie wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potraktuje ciebie jak ty mnie

SPADAJ NA GROSZEK TU ogrzewa się prądem .PCI jest na prąd -jakbyś nie wiedział.

 

Temat dotyczy ogrzewanie prądem bezpośrednio a PC. Od PC jest osobny temat w którym radośni posiadzcze kabli, konwektorów i pieców Kospel sie nie udzielają dowodząc wyższości swoich rozwiązań. Jeszcze raz poproszę o niezaśmiecanie tego tematu.

Edytowane przez coulignon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coulignon, a piec Kospela to na co działa, nie na prąd? ;-) Temat nie jest "Ogrzewający kablami wystąp" a elektrycznością. Mógłbym się zgodzić, że PC trochę nie pasuje do tego wątku ale już piec Kospela jak najbardziej. Jeżeli zamkniemy temat do kabli to nie będzie można porównać innych "prądowych" rozwiązań i wątek wymrze z powodu chowu wsobnego ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poczęści "pyskówke" zacząłem ja ją skończę. Panowie cisza na sali, wracamy do tematu/ów.

Interesuje mnie czy ktoś posiada sterownik Auraton 3000 do ogrzewania, słusznie jest on chwalony za swoje parametry i stosunek cena/jakość, dlatego kusi mnie żeby jeden kupić i zamontować zamiast mojego Devi 550. W devi denerwuje mnie że nie mam podglądu jaka jest aktualna temperatura posadzki i powietrza, tylko widzę wartości zadane. ktos Auratona posiada i może potwierdzić, że pokazuje wartości temp. panującej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Auraton 3000 - tylko że ja wykorzystuję tylko czujnik pokojowy - wyjście do czujnika posadzki mam nieakktywne...

na pewno pokazuję temperaturę w pomieszczeniu, natomiast nie wiem czy pokazuje temperaturę wody....

Marcin - masz pdfa z instrucja do niego ?

http://www.auraton.pl/media/produkty/auraton3000.pdf

 

jeśli jeszcze jest co ci mogę sprawdzić, to wal śmiało...

A jak jakość wykonania, plastik nie jest tandetny?ma podświetlenie wyświetlacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 23,5 to akurat mam w pomieszczeniu

zadana zacznie migać, jak naciśniesz słoneczko lub księżyc - wtedy możesz zmienić jej nastawy

Tego właśnie mi brakuje w devi, chyba że przy pracy na czujniku temp powietrza też tak mam, musiałbym sprawdzić, ja pracuje na czujnikach podłogowych. Wątpię jednak że tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co - ja jakoś nie wierzę, że mercedes Devi 550 nie ma wskazań temp. podłogi... chociaż z drugiej strony wątpię, żebyś nie zauważył... ja także użytkuję Auratony i jestem z nich zadowolony - pamiętaj jednak, że one działają inaczej (nie ma tej supertajnej funkcji ładowania pojemności cieplnej podłogi do 100%)- odsyłam do instrukcji obsługi producenta;

 

Skoro Deviregi nie mają wskazań temp. podłogi, to co masz w peszlu, w ktorym normalnie siedzi czujnik temperatury posadzki?

Edytowane przez tutiturumtu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pisałem DIGI 2P ma na wyśweitlaczu jednocześnie temp zadaną oraz aktualną. Może ma trochę archaiczny wygląd ale mi się podoba. Niestety - tylko jeden program użytkownika.

Za duży jst mi chodzi o gabarytowy zamiennik devi 550.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co - ja jakoś nie wierzę, że mercedes Devi 550 nie ma wskazań temp. podłogi... chociaż z drugiej strony wątpię, żebyś nie zauważył... ja także użytkuję Auratony i jestem z nich zadowolony - pamiętaj jednak, że one działają inaczej (nie ma tej supertajnej funkcji ładowania pojemności cieplnej podłogi do 100%)- odsyłam do instrukcji obsługi producenta;

 

Skoro Deviregi nie mają wskazań temp. podłogi, to co masz w peszlu, w ktorym normalnie siedzi czujnik temperatury posadzki?

A widzisz nie wszystko złoto co się świeci.

Jaka tajna funkcja ładowania do 100%, (instrukcje czytałem)?

w peszlu jest czujnik, bo jakżeby inaczej, ale temp jest "tajna" i tylko devi wie ile jest i czy włączyć. Fakt że na początku sezonu w miarę szybko doszedłem jakie nastawy sa mi najlepsze i one praktycznie były do końca sezonu, ale fajnie byłoby wiedzieć jaka jest temp w pokoju, no i jaka posadzki, choć to drugorzędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz nie wszystko złoto co się świeci.

Jaka tajna funkcja ładowania do 100%, (instrukcje czytałem)?

w peszlu jest czujnik, bo jakżeby inaczej, ale temp jest "tajna" i tylko devi wie ile jest i czy włączyć. Fakt że na początku sezonu w miarę szybko doszedłem jakie nastawy sa mi najlepsze i one praktycznie były do końca sezonu, ale fajnie byłoby wiedzieć jaka jest temp w pokoju, no i jaka posadzki, choć to drugorzędne.

 

 

a poczytaj dokładnie; http://instrukcja.pl/i/termostat_devireg_540550 - jest tam tez informacja, ze w trybie tylko czujnika podlogowego nie pokazuje stopni a skalę 1-10; przy wykorzystaniu obu czujników na raz powinien pokazywać temperaturę;

 

o tym ładowaniu posadzki do 100% jej pojemnosci cieplnej wyczytałem gdzieś w necie - wydawało mi się, ze było to w instrukcji ale rzeczywiście nie ma... zaraz poszukam... chodzi o rozwiniecie madrosci ze strony 2-5 w/w instrukcji

 

 

EDIT: nie znajdę; natomiast znalazłem coś, co pośrednio zaspokoi Twoją ciekawość; z tego, co widzę, to przeliczając skalę punktową na temp grzałeś podłogę w przedziale 24-28stC - 4.9 - 5.3 - o ile pamietam z arkusza..

 

http://img837.imageshack.us/img837/7505/80441946.th.jpg

Edytowane przez tutiturumtu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztuk jeden :)

 

Serio pytam, bo jeden kabel elektryk zamontował w ten sposób, że czujnik temp. w podłodze jest w miejscu, gdzie nie ma przewodu i jest zimno - efekt ? - sterownik nie wyłącza kabla.

 

Chciałbym zamienić mój najprostszy na taki, który pozwoli mi programować czas załączania i wyłączania.

Rozumiem, że 550 da mi taką możliwość ?

 

pzdr

No jak najbardziej się da? daj jakąś propozycje cenową, nie taniej niż Auraton, bo nie chciałbym dokładać do interesu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...