Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
jak widać kablarze Cię kują w oczy i walczysz z nimi tak samo jak z gazownikami i ekogroszkowcami

 

Czytając takie bzdury i idiotyzmy jak poniżej,uzytkownika kabli to trudno nie reagować:

wystarczy podać tylko całkowite zużycie energii i w jakim domu a reszta jest już jasna jak słońce...;)

moja chałupa przez okres grzewczy "rypnie" ze 13kwh na wszystko razem, zgadnij jakie będzie zużycie na CO według liczników energii ogrzewania jeżeli przez cały sezon grzewczy nikt w tym domu nie będzie mieszkał a zostawione będzie ogrzewanie z ustawieniami takimi samymi jak teraz...???

jak tego nie możecie zrozumieć to trudno...

mnie interesuje tylko całkowite zużycie energii w sezonie, samo CO tak naprawdę niewiele mówi...

włączę sobie jakiś grzejniczek elektryczny na stałe w chałupie poza moim obwodem pomiarowym CO i będę się puszył niskim zużyciem na CO, patrząc na główny licznik energii nie widać różnicy....:p ( sprawdzone i obadane...;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72

PS. A jaki jest w ogóle morał tego wątku ? ;)

Kiedyś morał tego wątku był taki,że ogrzewanie elektryczne jest najlepszym rozwiązaniem,teraz wątek jest zasyfiony,tytuł zmieniony to cieżko stwierdzić kto jak morał z niego wyciąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturszczyk - co to za nowe wcielenie?

Ma 8 - słownie: osiem postów a jeździ po wszystkich z imienia ;)

 

To co mnie udało się zauważyć to jest zależność kto jaki ma system ogrzewania.

Ludzie którzy mają bezobsługowe systemy elektryczne siedzą na forum do 1 , 2 w nocy ale nie zaczynają pisać przed 11. Co oznacza, że czekają na tani prąd w nocy aby się zagrzać ale rano odsypiają.

Ci którzy palą w piecach muszą wstać o 5 30 żeby rodzina miała ciepło na 7. Szybkie czyszczenie kotła 6 00 , rozpałka 6 15, później chwila aby w piecu się rozpaliło ( tutaj kilka postów z fona ), nałożenie do pełna, zatkanie dopływu powietrza ( aby lepiej kopciło znaczy było oszczędniej ).

 

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
to może ja odpowiem za jasienieczka byś łatwiej mógł zrozumieć

mówi to tyle że gdy Twojej żonie w sypialni jest zimno to włącza wibrator bo TY nie dajesz rady i ogrzewa atmosferę w zimnych stosunkach damsko męskich , a gdy wibratora nie włącza to twój system CO musi uzupełnić straty i zrobić robotę której tY nie odwalasz / dowalasz

Jak w każdej sypialni,w kazdym domu.Podobnie jak oglądanie TV i gotowanie odbywa się w kazdym domu,niezależnie czy z kablami,groszkiem,pompą,gazem.

Czyli ? Dalej ciężko hipopotamie zrozumieć,że jest to bzdura,negowanie zużycia energii z licznika na dogrzanie domu ?

Czy u ekosyfa również zużycie całego prądu w domu będzie świadczyło o zużyciu na ogrzewanie ?

 

I jeszcze jedno,moje zużycie CAŁEGO prądu w domu w okresie grzewczym to ok.4000kWh a u jaśka 13000kWh to faktycznie każdy jedzie na tym samym wózku...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast błaznować to zaczął byś normalnie mieszkać w tym swoim domu bo mi cie normalnie żal...:cool:

 

Juz przestaje

Ale dokladnie o co chodzi

Pewnie o to ze ci wytknolem twoja radosna tworczosc z4 czy tez 5 pompkami-z cala pewnoscia z twoja dozywotnia gwarancja

 

Arturo nie przeginaj ze mi idzie 2500 kwh na bytowy-faktycznie bylo 2000 kwh

Tej zimy wlasciwie mam rodzine 4 osobowa

 

Jakas babcia lub ciocia mieszka dla opieki 1 klasistki w dnii robocze

 

Jasiu proponuje przeanalizowac wyniki mcypera

Pewnie on tez blaznuje swoimi wynikami

Dom ma 30 km obok mojego brak kominka

Fakt ze wieksza rodzine

No ale wiadomo jakie beda wnioski-blazen

 

Mic-byl tu taki jeden co trzymal 23_ stop przy kospelu w domu mniejszym niz twoj

Pamietam jak do mnie dzwonil w sprawie pompy-powiedzial wprost ze 50 kwh musi isc na co jak nic

Przy akceptowalnym komforcie w szczecinskie mrozy

Zgadzam sie ze lobo jest wartym wysluchania

On akurat sie nie kryl ze w kominku pali w sumie wiecej niz ja-cos w okolicach 0,5 m3 drewna

Zreszta zdradze wam tajemnice loba/lajza jedna kapie sie cala zime w morzu a ja tylko w jeziorze/jasiu zapewne mi udowodni

ze moje zyski bytowe z jeziora sa wieksze. Niz u loba z morza

 

Jeszcze raz jasiu grzecznie prosze o przeanalizowanie blazenskich postow mcypera

Zapewne jako spoleczny wolontariusz w instalacjach wyciagniesz slusznie blazenskie wyniki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Znalazłem.

Pyxis dzięki za troskę. Resztę dopieszczę.

 

gotowiec made by jasiek71

 

6:00 -22*

13:00 -23*

13:01 -22,5*

17:00 -22*

3:00 -23*

3:01 -22,5*

histereza 0,5* (jeżeli nastawa jest np.22* to załączy się przy 21,5* a wyłączy przy 22,5*...)

 

Jak tak zadane temperatury przełożą się na pracę ogrzewania. Jeżeli o 13 mamy ustawione 23* to znaczy, że sterownik wystartuje przed zadanym czasem aby o 13 osiągnąć temperaturę 23 *?

 

To są nastawy na czujnik temperatury w sterowniku. A jakie są nastawy na czujnik podłogowy? Ustawiacie jakieś ograniczenie?

Edytowane przez APZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To są nastawy na czujnik temperatury w sterowniku. A jakie są nastawy na czujnik podłogowy? Ustawiacie jakieś ograniczenie?

a czujnik podłogowy to w czym ma niby pomóc ...?

temperatura podłogi sama się reguluje zależnie od warunków zewnętrznych im jest chłodniej na zewnątrz tym jest proporcjonalnie cieplejsza i odwrotnie...

mowa oczywiście o ogrzewaniu typowo elektrycznym...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz przestaje

Ale dokladnie o co chodzi

Pewnie o to ze ci wytknolem twoja radosna tworczosc z4 czy tez 5 pompkami-z cala pewnoscia z twoja dozywotnia gwarancja

 

Arturo nie przeginaj ze mi idzie 2500 kwh na bytowy-faktycznie bylo 2000 kwh

Tej zimy wlasciwie mam rodzine 4 osobowa

 

Jakas babcia lub ciocia mieszka dla opieki 1 klasistki w dnii robocze

 

Jasiu proponuje przeanalizowac wyniki mcypera

Pewnie on tez blaznuje swoimi wynikami

Dom ma 30 km obok mojego brak kominka

Fakt ze wieksza rodzine

No ale wiadomo jakie beda wnioski-blazen

 

Mic-byl tu taki jeden co trzymal 23_ stop przy kospelu w domu mniejszym niz twoj

Pamietam jak do mnie dzwonil w sprawie pompy-powiedzial wprost ze 50 kwh musi isc na co jak nic

Przy akceptowalnym komforcie w szczecinskie mrozy

Zgadzam sie ze lobo jest wartym wysluchania

On akurat sie nie kryl ze w kominku pali w sumie wiecej niz ja-cos w okolicach 0,5 m3 drewna

Zreszta zdradze wam tajemnice loba/lajza jedna kapie sie cala zime w morzu a ja tylko w jeziorze/jasiu zapewne mi udowodni

ze moje zyski bytowe z jeziora sa wieksze. Niz u loba z morza

 

Jeszcze raz jasiu grzecznie prosze o przeanalizowanie blazenskich postow mcypera

Zapewne jako spoleczny wolontariusz w instalacjach wyciagniesz slusznie blazenskie wyniki

Pozdrawiam

 

przytocz proszę wszystkie parametry swojego domu i domu mcypera potem ja dopisze swoje i może coś ci się rozjaśni odnośnie zużycia bo teraz to tylko błazenada ...

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jaja se robisz ?

R@K przyłapano nie raz na zaniżaniu zużycia energii na c.o i cwu,na grzaniu 100% w taniej taryfie a tak nie jest,nie prawidłowym podawaniu pow.ogrzewanej,temperaturę ma daleką od komfortowej,Lobo nie przyznawał się do darmowej energii jaką posiadał a potem zniknął,jasiek jest instalatorem.

gdzie Konrad zaniżał zużycie energii...?

czy darmowy prąd Lobo ma wpływ na działanie licznika energii w jego chałupie...?

co ma do tego instalator...?, czyli nic nie wie o tym co robi...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable 11 kW.

Minimum 6 cm jastrychu. Konstrukcja domu ciężka.

Temperatury w domu 22 stopnie.

Normalne użytkowanie domu wyjście do pracy około 6 30 powrót 14 30.

Dzięki

 

ustaw sobie w trzech przedziałach czasowych ( 13-15, 22-24, 4-6 ) tak aby po wyłączeniu ogrzewania było 22,5*..., np. przy moich sterownikach po ustawieniu 22* i histerezie 0,5 wyłączą się po osiągnięciu 22,5* ...

w drogim prądzie ustaw o 1* mniej i tyle...

 

jakie masz sterowniki...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam o sterowanie bo jeszcze nie mam. Magik od instalacji elektrycznej powiedział, że można to spróbować spiąć w centrali Satela. Nie znam się na tym a muszę określić swoje potrzeby do ustawień temperatury. Czy czujniki podłogowe są w ogóle potrzebne? Nie mam na podłodze drewna cały dół w płytkach poddasze w panelach.

W pierwotnym założeniu były Devi Touch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam o sterowanie bo jeszcze nie mam. Magik od instalacji elektrycznej powiedział, że można to spróbować spiąć w centrali Satela. Nie znam się na tym a muszę określić swoje potrzeby do ustawień temperatury. Czy czujniki podłogowe są w ogóle potrzebne? Nie mam na podłodze drewna cały dół w płytkach poddasze w panelach.

W pierwotnym założeniu były Devi Touch.

 

czujnik podłogowy nie jest potrzebny...:no:

sterowniki w każdym ogrzewanym pomieszczeniu i wystarczy że podołają możliwościom nastaw takim jak podałem, reszta to przerost formy nad treścią...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...