Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
czyzby Twoj dom Arturo72 z COP=1 rocznie zuzywal 13700 ??

jaska tez cos kolo 13 000 ... ale to tak na marginesie ....

bo tak naprawde chodzi mi oto że 3250 zuzywasz rocznie na CO i CWU , oszczedzasz niby 7000 = COP 3,5 - z COP=1 zużylbys 10250 ?

w innym poście pisales ze 5000 miales z OZC wyliczenie

1900kWh na c.o*COP3=5700kWh + 1400kWh na cwu*COP2,5=3500kWh 5700kWh+3500kWh=9200kWh(tyle bym zużył przez 12 miesięcy grzejąc z COP1 na c.o+cwu)-3300kWh=5900kWh

Oszczędzilem więc 5900kWh przez 12 miesięcy a dalej gdybym grzał z COP1 zużyłbym na c.o+cwu 9200kWh + prąd bytowy 3200kWh czyli całościowy prąd w domu przez 12 miesięcy to byłoby 12400kWh a jest 6500kWh.

Temperatura w domu 22,5-23st.C i zużycie zwu na 3 osoby 13m3/miesiac.

Zatem czaisz bazę ?

I tu i tu byłyby identyczne zyski bytowe,chyba,że wg jaśkowej teorii jakieś inne by powstały.

Dla mnie 5900kWh to jest teraz 1700zł a w zeszłym sezonie było 3300zł.

 

A jaśka chałupa bierze 13000kWh tylko przez sezon grzewczy i to jeszcze z odzyskiem z sików.

moja chałupa przez okres grzewczy "rypnie" ze 13kwh na wszystko razem,

I to jest ten sam wózek w stosunku do mnie gdzie na calość w sezonie wyszło 4500kWh...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

1900kWh na c.o*COP3=5700kWh + 1400kWh na cwu*COP2,5=3500kWh 5700kWh+3500kWh=9200kWh(tyle bym zużył przez 12 miesięcy grzejąc z COP1 na c.o+cwu)-3300kWh=5900kWh

Oszczędzilem więc 5900kWh przez 12 miesięcy a dalej gdybym grzał z COP1 zużyłbym na c.o+cwu 9200kWh + prąd bytowy 3200kWh czyli całościowy prąd w domu przez 12 miesięcy to byłoby 12400kWh a jest 6500kWh.

Temperatura w domu 22,5-23st.C i zużycie zwu na 3 osoby 13m3/miesiac.

Zatem czaisz bazę ?

I tu i tu byłyby identyczne zyski bytowe,chyba,że wg jaśkowej teorii jakieś inne by powstały.

Dla mnie 5900kWh to jest teraz 1700zł a w zeszłym sezonie było 3300zł.

 

A jaśka chałupa bierze 13000kWh tylko przez sezon grzewczy i to jeszcze z odzyskiem z sików.

 

I to jest ten sam wózek w stosunku do mnie gdzie na calość w sezonie wyszło 4500kWh...

 

Co 1900

Celu 1400

Biurowy 3200

Łącznie 6500

A na końcu piszesz 4500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Co 1900

Celu 1400

Biurowy 3200

Łącznie 6500

A na końcu piszesz 4500?

W sezonie grzewczym,bo c.o+cwu to za 6 miesięcy 2400kWh +jakieś 1800kWh za bytowy,również za 6 miesięcy.

Tak jak jasiek podał 13000kWh w sezonie grzewczym.

Także jeden wózek po...zbóju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Znowu ktoś wychwycił Twoje małe matactwo :)

2400 + 1800 to 4200 a nie 4500, nie ?

dalej Ci się nie zgadza :)

jak cały czas z resztą :)

Znowu masz problem ze zrozumieniem tekstu i ze skumaniem bazy.

Około,bo nie mam dokładnych danych i faktur przed sobą to już wolę zawyżyć,żeby taki jak ty nie zarzucił mi,że zaniżam swoje zużycie bo sezon to nie stricte 200 dni czy 6 miesięcy i na równo przyjąłem na bytowy i z c.o+cwu 4500kWh.

+jakieś 1800kWh za bytowy,również za 6 miesięcy.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek chcesz pompę ciepła...???

możemy ja zainstalować to się "wyratujesz" w oczach Arturka i spółki ...

mi tam rybka..., przestałem dyskutować z klientami..., chce takie czy inne źródło ciepła to je dostaje ...:p

ja tylko naświetlę z czym to się wiąże co by potem się mnie nie czepiał ...

 

ale ja już mam jedną pompę ciepła Jasiek co prawda tylko w suszarce do ubrań ale się liczy prawda ?

 

chcesz moje? mam w bazie sqlite odczyty wszystkich parametrów domu co 10 lub 60 minut.. każdy czujnik, temperatura zadana, nawet prognozę pogody.. co do reszty to mam zdjęcia liczników (podliczników i głównego)..

 

panie kolego Twój dziennik od samego początku śledziłem a jeżeli chodzi o całe sterowanie to jak dla mnie zbyt wysoka półka - moją szafkę widziałeś tam prę przełączników parę światełek miga a ciągle jak do jeża podchodzę :D - jasiek musi mi jakąś taką ściągę przygotować co do czego bo jak mnie ktoś kiedyś zapyta to żeby wiedział co powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 24.11.2014 rozpocząłem grzanie kablami. Temperatura z jakiej startowałem to ok. 11*C bo to takiej zbiło temperaturę działające na okrągło GWC. do dnia dzisiejszego zużyłem 1649kwh na podbicie z 11* do 16* i utrzymywanie jej. Od przerwy światecznej przepalam w kominku jak jestem na budowie bo jest w fazie testów przed zrobieniem jego zabudowy. Na budowie cały czas coś się dzieje, dorzucamy cały czas wilgoci bo szpachlowanie jeszcze miejscami trwa , klejenie płytek też i malowanie itd. Brak reku, dzwi do wiatrołapu. Dni słonecznych chyba 7 i wtedy pomieszczenia łapią nawet do 19*C. Edytowane przez M.A.G.
data
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama??? Czyli jak będę grzał 10 godzin to będzie tak samo jakbym godzinę grzał? Bo się samo wyreguluje ? i jak to będzie że im chłodniej tym cieplejsza?

 

podłoga będzie grzała tylko tyle aby osiągnąć zadaną ze sterownika pokojowego, jej temperatura jest zależna od aktualnych strat budynku i sama się reguluje...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli całościowy prąd w domu przez 12 miesięcy to byłoby 12400kWh a jest 6500kWh.

 

A jaśka chałupa bierze 13000kWh tylko przez sezon grzewczy i to jeszcze z odzyskiem z sików.

 

no ja tam widzę COP 2...;)

widzę że najbardziej to te siuśki was bolą bo blado wygląda te wasze 1400kwh z PC w stosunku moich 1200kwh z grzałki...;)

zresztą i tak naprawdę nie wiecie ile wody podgrzewacie tymi waszymi klamotami, załóż sobie jeden z drugim wodomierz na wyjściu z zasobnika to będziemy porównywać...:p

napisz nam proszę ile nosisz w ząbkach do banku za swoją pompkę to zobaczysz wózek...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na liczniku miałeś ponad 300kwh z poprzedniego końca sezonu, tak że w obecnym nakręciłeś ok. 1300kwh...:yes:

Jak nakręci dużo za dużo to na pocieszenie zabierzesz kolegę na swój wózek a jak nie będzie chciał to do Ciebie zadzwoni i przeprowadzicie rozmowę w stylu.....gdzie piniądze są za las....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłoga będzie grzała tylko tyle aby osiągnąć zadaną ze sterownika pokojowego, jej temperatura jest zależna od aktualnych strat budynku i sama się reguluje...:)

 

nadal nie rozumiem tej logiki.. co to znaczy że podłoga będzie grzała ? grzeje kabel który grzeje tak jak mu każe sterownik a nie tyle ile chce.. od warunków zewnętrznych zależy ile ucieknie i o ile temperatura będzie spadać.. nie widzę tu tej samoregulacji.. od czego to zależy ? może masz na myśli bezwładność i akumulację posadzki co może stwarzać wrażenie jakiejś samoregulacji.. a kwestia jest tylko tego że żanim posadzka zacznie oddawać to sama musi się naładować (akumulacja) i to trwa ( bezwładność) i potem pomimo zakonczenia grzania podłoga przez jakiś czas oddaje ciepło.. chyba że te cechy nazywasz samoregulacją..

Edytowane przez _artur_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja już mam jedną pompę ciepła Jasiek co prawda tylko w suszarce do ubrań ale się liczy prawda ?

 

 

 

możemy dołączyć jeszcze jedną np. JULA , będzie ci przy okazji także częściowo CWU dogrzewała...:yes:( oczywiście o jakiejś gwarancji czy serwisie to raczej zapomnij...)

możemy podłączyć każde jedno źródło ciepła i nie musimy nic przerabiać w instalacji czy sterowaniu...

 

a ściągę ze schematem i wszelakie opisy dostaniesz na koniec...

Edytowane przez jasiek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal nie rozumiem tej logiki.. co to znaczy że podłoga będzie grzała ? grzeje kabel który grzeje tak jak mu każe sterownik a nie tyle ile chce.. od warunków zewnętrznych zależy ile ucieknie i o ile temperatura będzie spadać.. nie widzę tu tej samoregulacji.. od czego to zależy ? może masz na myśli bezwładność i akumulację posadzki co może stwarzać wrażenie jakiejś samoregulacji.. a kwestia jest tylko tego że żanim posadzka zacznie oddawać to sama musi się naładować (akumulacja) i to trwa ( bezwładność) i potem pomimo zakonczenia grzania podłoga przez jakiś czas oddaje ciepło..

 

Osiągnięcie ustalonej temperatury w pomieszczeniu zależne jest od dwóch czynników. Jakości izolacji danego pomieszczenia i obecnie panującej temperatury na zewnątrz. Te wartości determinują temperaturę podłogi dla ustalonej temp. powietrza w pomieszczeniu. Dla -5oC i dla +5oC na zewnątrz temperatura powietrza w pomieszczeniu będzie taka sama, ale temperatura podłogi już różna. O taką samoregulację zapewne jaskowi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiągnięcie ustalonej temperatury w pomieszczeniu zależne jest od dwóch czynników. Jakości izolacji danego pomieszczenia i obecnie panującej temperatury na zewnątrz. Te wartości determinują temperaturę podłogi dla ustalonej temp. powietrza w pomieszczeniu. Dla -5oC i dla +5oC na zewnątrz temperatura powietrza w pomieszczeniu będzie taka sama, ale temperatura podłogi już różna. O taką samoregulację zapewne jaskowi chodzi.

 

dokładnie ...

i to się dzieje samo bez żadnych sterowań podłogą czy jakichś krzywych...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podbijam temat bo właśnie przeliczyłem raz jeszcze ile będzie mnie kosztować 1 kWh w 2015 roku - jak widać PGE Dystrybucja jest tańsza względem 2014

Skąd bierzecie takie niskie stawki za prąd? Około 20gr za kWh?

 

11gr duon + pge Rz dystryb +vat

 

Edit: wg linku ktory podał powyżej _artur_ http://www.pgedystrybucja.pl/images/...rok%202015.pdf

stawka w PGE Dystrybucja na 2015 rok to 0,0350 = 3,5 grosza

czyli łacznie 14,5 grosza netto = 17,835 gr za kWh brutto

 

prosze - niech ktoś mnie sprawdzi bo sam nie wierze ....

wczesniej miałem ponad 4 gr netto >>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...