Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

przytocz proszę wszystkie parametry swojego domu i domu mcypera potem ja dopisze swoje i może coś ci się rozjaśni odnośnie zużycia bo teraz to tylko błazenada ...

;)

 

jasiu- szczerze twój dom mnie nie interesuje

myślę o podobnych domach do mojego

 

jasiu przez ostatnie 3 laty cierpliwie znosiłem twóje opinie w stylu

1/ te same taczki

2/cop=2

3/zobaczymy jak będą mieszkać

 

ja się zgadzam że mam cop=2

zapewne podasz dziesiątki domów na kablach ze zużyciem całkowitym 8000kwh

dla ułatwienia odpuszcze ci szukanie domu na kablach z temperaturami 23-24 wewnątrz

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiu- szczerze twój dom mnie nie interesuje

myślę o podobnych domach do mojego

 

no tak ...

przecież wszystkie chałupy jak okiem sięgnąć są takie jak twoje...;)

zejdź na ziemię ...

 

jak chcesz zobaczyć 23-24* w domu na kablach to możesz wpaść do mnie..., nie trzeba daleko szukać...:p

a jak napalę w kominku to i 28* zobaczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Pewien Olimp gdyby nie 3x mocniejsza "lodówka" miałby 7l (1900*3,5 to 6600 - a zima jak wiemy była łagodna więc i COP pewnie wyższy a dom jeszcze bardziej wiadroliterny)

Dlatego pewien Olimp pokazuje,że temperatura w domu ma duży wpły na zużycie energii na ogrzewanie.

Pewnie gdyby utrzymywał tak "komfortowe" temperatury jak niektórzy kablarze czyli 20-21st.C zużycie byłoby zdecydowanie niższe.

Czyli domy 2,3,4 litrowe są tylko na papierze,to fakt.

 

Ale COP przyjąłeś fajny ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto ma 20*C?

 

w ubiegłym sezonie moj dom zuzył dokładnie 3913,2 kWh

temperatura w domu 21-21,5 w zależności od pomieszczeń i pory dnia - wyjątkiem jest WC ktore graniczy z garazem i tam faktycznie jest niższa ale to 1,5m2

kubatura 420m3

przyjmując wysokosc pomieszczeń 2,6 (to chyba dosc wysokie pomieszczenia / znam takich co robia niższe)wychodzi mi rownowartosc 161,5m2

co w przeliczeniu na 1m2 daje 2,4l - jest to realny wynik dla mojego domu

 

do tego jeszcze u Ciebie inna strefa klimatyczna - sadzę że ta różnica zrównoważy moje 21-21,5 *C a Twoje 23 - czyli może jakieś 10-12% (1*C to 8%)

Asolt - ile % wyzszą ilosc kwh zuzywalby taki sam dom w 2 różnych strefach klimatycznych? np 2-3 lub 3-4? - mogłbyś np moj wynik ten ostatni najbardziej aktualny z OZC (chyba ok 4600) porownac dla domu osadzonego dla stacji meteo w Gliwicach lub w tamtej okolicy?

http://palmiarnia.info/images/polishzones.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak na czworo każdy włos się dzieli to trzeba dopisać czy powierzchnia przyjęta do obliczeń liczona jest jako suma powierzchni grzany h pomieszczeń, czy po ścianach zewnętrznych bez ocieplenia czy wszystko po zewnętrznym obrysie - bo różnica jest znaczna - u mnie to prawie 22m2 i zaraz Ci zarzucą że naciągasz wyniki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
a kto ma 20*C?

temperatura w domu 21-21,5 w zależności od pomieszczeń i pory dnia - wyjątkiem jest WC ktore graniczy z garazem i tam faktycznie jest niższa ale to 1,5m2

O tym właśnie mówię,że OZC liczone było na papierze dla 20st.C i tak powstaje dom 2 litrowy a potem z musu trzeba chodzić w polarach i swetrach bo drogo lub bo trzeba pokazać,że jednak było 2 litry.

My poniżej 22st.C w domu marzniemy.

Ja miałem liczone dla 21st.C ale okazało się,że taka temperatura nie wystarczy do komfortowego życia w domu bez swetrów i jest 22,5-23st.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podbijam temat bo właśnie przeliczyłem raz jeszcze ile będzie mnie kosztować 1 kWh w 2015 roku - jak widać PGE Dystrybucja jest tańsza względem 2014

 

ostatnio ojciec gadał z jednym gościem z PGE odnośnie tego przechodzenia do innych, powiedział mu że pomimo że prąd kupię u kogo innego to i tak PGE nadal będzie przysyłało faktury za dystrybucję i opłaty stałe czy jakoś tak...( nowy sprzedawca wysyła komplet swoich opłat a poprzedni dystrybutor rejonu i tak kasuje za wykorzystanie jego sieci...)

muszę się osobiście przewieźć do najbliższej naszej placówki PGE i wybadać "o co kaman", bo wychodzi że te super oferty to takie mydlenie oczu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co dochodzi dodatkowo to opłata handlowa u nowego sprzedawcy prądu. U mnie jest to 6,15 zł brutto miesięcznie. W PGE energię pozaszczytową miałem za 34gr brutto, teraz w duon - 24 gr. Dla przeciętnego z matematyki prosta kalkulacja więcej mówi niż pracownik PGE.

 

P.S.

Opłatę handlową bardziej rozumię aniżeli składowe na fakturze za przesył. Brakuje tam chyba jeszcze opłaty karnej za zmianę sprzedawcy energii elektrycznej.

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co dochodzi dodatkowo to opłata handlowa u nowego sprzedawcy prądu. U mnie jest to 6,15 zł brutto miesięcznie. W PGE energię pozaszczytową miałem za 34gr brutto, teraz w duon - 24 gr. Dla przeciętnego z matematyki prosta kalkulacja więcej mówi niż pracownik PGE.

 

P.S.

Opłatę handlową bardziej rozumię aniżeli składowe na fakturze za przesył. Brakuje tam chyba jeszcze opłaty karnej za zmianę sprzedawcy energii elektrycznej.

 

nie wiem..., nie znam się ...

zasłyszałem...

jak nadarzy się okazja to się dopytam...

 

pożyjemy..., zobaczymy jak ma się ta "matematyka" w rzeczywistości, swego czasu też były różne "triki" zachęcające do przejścia....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek zużywasz dużo w strefie pozaszczytowej i jeśli jesteś w PGE to możesz być do przodu o tysiaka za cały rok.

Jesteś pod Lublin czy Rzeszów?

Nie pytaj się w PGE. Zrobią wszystko abyś się wystraszył zmiany sprzedawcy.

Zobacz sobie tylko na fakturze z PGE 2 skladowe: energia elektryczna dzienna i energia elektryczna nocna, ile za kwh, porównaj sobie ceny z innymi sprzedawcami i bedziesz wiedział o ile zapłaciłbyś mniej za cały poprzedni rok.

Przy zmianie na Duon, aż sie prosi zmienić również taryfę na G12w, w której w ciągu tygodnia masz 98h energii pozaszczytowej. Ciekawie wygląda również taryfa G12n.

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pod Lublin czy Rzeszów?

Nie pytaj się w PGE. Zrobią wszystko abyś się wystraszył zmiany sprzedawcy.

PGE Zamość ...

spoko luzik w moim rejonie mam na tyle chody że nikt mi nic na siłę nie będzie wciskał...:D

po prostu dowiem się o co chodzi i jak będzie faktycznie ciekawiej u innych to się zastanowię, na razie czekam na nową książeczkę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą umowy kompleksowe, gdzie za przesył będzie się płaciło sprzedawcy energii i będzie wtedy jedna faktura.

Jak tak dalej będzie to w PGE w taryfach G, mało kto zostanie. Powód - najdroższy przesył i przy tym najdroższa energia w kraju. Jak na razie w tym molochu nikt racjonalnie nie myśli i mają w nosie klientów w taryfach G, a są to już spore ilości MWh.

Facet przy zmianie licznika dowiedział się ode mnie, że zmieniłem sprzedawcę, poinformował mnie, że na pewno niedługo do nich wrócę, bo będę miał bardzo drogo. Chyba tak im nakazują wszędzie klepać i wprowadzać ludzi w błąd.

Jasiek nie masz się co bać, w PGE nadal będziesz miał prognozowane faktury za sam przesył a jeśli zmienisz na Duon to także będziesz miał prognozę. Jeśli w umowie podasz im, że będziesz łykał 15000KWh to taką prognozę zrobią.

Co 6 miesięcy dostają z OSD rzeczywiste odczyty liczników i robią korekty faktur.

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...