Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chodzi Ci o 9 dni 2015 roku czy od początku sezonu grzewczego ?

A tak ogólnie to extra !

Przypomnij mi proszę jeszcze, ile kosztowało Cię ogrzewanie, bez kominka, bo nawet posiadacze PC palą rekreacyjnie. :)

 

Oczywiście od początku sezonu grzewczego - już poprawiam. Ogrzewanie bez kominka?? chodzi ci o zużycie kwh czy koszt instalacji?? Bo jeśli chodzi o instalację to , kabel w ścianie(450), grzejniki (2200zł), dodatkowe bespieczniki (300) i robocizna - placiłem 60zł od punktu a grzejników mam 11 więc za robotę 660zł ) - RAZEM około 3500zł

Edytowane przez mar1982kaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ile drewna zużyłeś?

 

dokładnie 1,5mp drewna kiepskiej jakości (sporo iglastego, gałęziówki nawet jakieś deski się trafiły) plus parę paczek brykietu. Od razu powiem że w sumie palę sporo bo co 2-3 dzień wieczorem dla "klimatu". Efekt z takiego przepalania mnie zaskoczył bo ściany strop i cala reszta betonu akumulowaly tyle ciepła że po paleniu przez dwie doby jest widoczne mniejsze zużycie prądu przez grzejniki, mam podlicznik na same grzejniki więc wszystko fajnie widać. Myślę że rekuperacja robi też swoje

Edytowane przez mar1982kaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeśli chodzi o instalację to , kabel w ścianie(450), grzejniki (2200zł), dodatkowe bespieczniki (300) i robocizna - placiłem 60zł od punktu a grzejników mam 11 więc za robotę 660zł ) - RAZEM około 3500zł

Ja się nieprecyzyjnie zapytałem.

Oczywiście chodziło mi o koszt Twojej instalacji CO.

3500 zł ? Nie mam więcej pytań.:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ja się nieprecyzyjnie zapytałem.

Oczywiście chodziło mi o koszt Twojej instalacji CO.

3500 zł ? Nie mam więcej pytań.:no:

Falerka w każdym pokoju i będzie znacznie taniej.

Do tego kominek na wszystkie badziewia i jadziem z grzaniem ;)

 

mar1982kaz-rzuć foty szyby kominka.

A jak tam cwu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta brykietem z casto po który dymają po 30 kilometrów .

 

Przynajmniej jest pretekst, zeby sie z pasazu z galerii wyrwac do w miare normalnego sklepu.

 

A tak przy okazji, nim mod wycial polowe postow, ktos sie dziwil jak mozna palic brykietem "dla klimatu". Wrzucilem filmik jak sie u mnie w kozi pali brykiecik. Czy drewno faktycznie byloby jakos specjalnie "ciekawsze"?

 

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falerka w każdym pokoju i będzie znacznie taniej.

Do tego kominek na wszystkie badziewia i jadziem z grzaniem ;)

 

mar1982kaz-rzuć foty szyby kominka.

A jak tam cwu ?

 

Grzejniki atlantica model f117 http://www.atlantic-polska.pl/nasze_produkty/grzejniki_elektryczne/f117/ - wiszą na ścianie i wygladają jak zwykłe grzejniki CO. piecokominek westfire-a model 20 http://www.westfire.pl/piece-kominkowe/westfire-20.htm...... woda w łazience z przepływowego podgrzewacza wody coś koło 12-15kw, na dole w ubikacji i kuchni przepływowe podgrzewacze po 4kw..... PS - farelki owszem tańsze w zakupie ale przypalają kurz i termostaty nie tak dokładne jak w konwektorach atlantica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa..., szczególnie te zyski słoneczne to najlepiej u mnie widać..., szczególnie jak śnieg pada i brak okien od południa...;)

ale przyznam że "uzyski" z wiatru to zauważam...:p

Właśnie tak można porównywać wyniki domów na poziomie 40 kWh/m2. Zyski bytowe oraz usytuowanie względem stron świata, wyeksponowanie na wiatr to łącznie 20% OZC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejniki atlantica model f117 http://www.atlantic-polska.pl/nasze_produkty/grzejniki_elektryczne/f117/ - wiszą na ścianie i wygladają jak zwykłe grzejniki CO. piecokominek westfire-a model 20 http://www.westfire.pl/piece-kominkowe/westfire-20.htm...... woda w łazience z przepływowego podgrzewacza wody coś koło 12-15kw, na dole w ubikacji i kuchni przepływowe podgrzewacze po 4kw..... PS - farelki owszem tańsze w zakupie ale przypalają kurz i termostaty nie tak dokładne jak w konwektorach atlantica...

 

Piecokominek dla mnie osobiście nie do zaakceptowania ze względów estetycznych. Jeżeli będę chciał mieć kotłownie to zrobię sobie ją w piwnicy. Farelki odpadają - brak sterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piecokominek dla mnie osobiście nie do zaakceptowania ze względów estetycznych. Jeżeli będę chciał mieć kotłownie to zrobię sobie ją w piwnicy. Farelki odpadają - brak sterowania.

 

Ja natomiast nie wyobrażam sobie salonu bez kominka, z tą kotłownia to trochę przesadzasz.... jeżeli używasz kominek tylko wieczorkiem i to nie codziennie to nie ma prawie wcale roboty..... raz tydzień wychodzę z popiołem- skrzynka drzewa starcza na 3 palenia czyli w moim przypadku na tydzień. załadowanie drzewa do kominka i podpalenie to 1-2min. potem ewentualnie po 3-4 godzinach coś dołożę albo już nie...... ale jak ktoś tego nie lubi to ok. tylko po co te hejty z kotłownią w salonie, i estetyką.

A z tymi farelkami to przecież żartowałem, nigdy nawet nie myślałem o takim rozwiązaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...