Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja natomiast nie wyobrażam sobie salonu bez kominka, z tą kotłownia to trochę przesadzasz.... jeżeli używasz kominek tylko wieczorkiem i to nie codziennie to nie ma prawie wcale roboty..... raz tydzień wychodzę z popiołem- skrzynka drzewa starcza na 3 palenia czyli w moim przypadku na tydzień. załadowanie drzewa do kominka i podpalenie to 1-2min. potem ewentualnie po 3-4 godzinach coś dołożę albo już nie...... ale jak ktoś tego nie lubi to ok. tylko po co te hejty z kotłownią w salonie, i estetyką.

A z tymi farelkami to przecież żartowałem, nigdy nawet nie myślałem o takim rozwiązaniu

 

Ja lubię palić w piecu. Palenie w salonie do mnie nie przemawia. Moja żona uparła się na kominek w drodze kompromisu będzie biokominek. Cóż nie chciałem wcale a będzie udawany. W tym momencie wolałbym mieć prawdziwy i kable w posadzce. I tak paliłby się tylko wtedy jak miałbym ochotę rozpalić 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oczywiście od początku sezonu grzewczego - już poprawiam. Ogrzewanie bez kominka?? chodzi ci o zużycie kwh czy koszt instalacji?? Bo jeśli chodzi o instalację to , kabel w ścianie(450), grzejniki (2200zł), dodatkowe bespieczniki (300) i robocizna - placiłem 60zł od punktu a grzejników mam 11 więc za robotę 660zł ) - RAZEM około 3500zł

 

a ile poszło Ci kWh z podlicznika na grzanie? jak ma się to do zużycia wyliczonego w OZC.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię palić w piecu. Palenie w salonie do mnie nie przemawia. Moja żona uparła się na kominek w drodze kompromisu będzie biokominek. Cóż nie chciałem wcale a będzie udawany. W tym momencie wolałbym mieć prawdziwy i kable w posadzce. I tak paliłby się tylko wtedy jak miałbym ochotę rozpalić 8-)

 

różnica pomiędzy paleniem w piecu a w kominku jest taka że w piecu musisz to robić żeby nie zamarznąć, a w kominku tylko wtedy kiedy chcesz, żeby zrobilo się przytulniej.... bo przecież raczej z rodziną nie siedzisz w kotłowni i nie podziwiasz ognia przy lampce wina, poza tym kominek to nic innego jak promiennik i tego rodzaju ciepełka nie zastąpi żaden grzejnik czy kable....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile poszło Ci kWh z podlicznika na grzanie? jak ma się to do zużycia wyliczonego w OZC.?

 

ogólnie na całe ogrzewanie (drewno,brykiet i prąd) poszło mi na razie 517zł (paz. list .gru.) w tym 438kwh prądu, czyli prądu poszło za 236zł ...... wiem to bardzo mało ale nic nie poradzę na to że nie ma zimy i okresowe przepalanie co 2-3dni w kominku oraz zyski bytowe (gotowanie itd) oraz zyski słoneczne prawie wystarczają. Jeśli chodzi o OZC to forumowy asolt obliczył mi że zapotrzebowanie roczne mam na 4050kwh.... według tego grzejąc samym prądem wyszło by mi około 2100zl - ze względu na ten kominek zima wyjdzie mnie pewnie trochę więcej niż tysiak za wszystko (prąd + drewno i brykiety)

Edytowane przez mar1982kaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
dokładnie 1,5mp drewna kiepskiej jakości (sporo iglastego, gałęziówki nawet jakieś deski się trafiły) plus parę paczek brykietu.

Ja dzisiaj odpaliłem kominek dla atmosfery i tak to wygląda na teraz(standart,1 brzóska,dwa buki):

DSCN3531.jpg

 

Pokaż swoją szybę kominkową paląc takim badziewiem ?

U mnie szyba od nowości nie była ani razu czyszczona.

Ja natomiast nie wyobrażam sobie salonu bez kominka, z tą kotłownia to trochę przesadzasz.... jeżeli używasz kominek tylko wieczorkiem i to nie codziennie to nie ma prawie wcale roboty.....

Tu się zgodzę,ja także nie wyobrażam sobie salonu bez kominka ale mamy inne wyobrażenie o estetyce,ja nie wrzuciłbym do kominka niczego innego poza wysuszonym i dedykowanym drewnem,brykietu też bym nie wrzucił bo nie tworzy atmosfery.

I nie muszę palić w kominku,mam tańsze ogrzewanie niz kominek ale na wieczór i weekend czemu nie :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj odpaliłem kominek dla atmosfery i tak to wygląda na teraz(standart,1 brzóska,dwa buki):

[ATTACH=CONFIG]298062[/ATTACH]

 

 

Pokaż swoją szybę kominkową paląc takim badziewiem ?

U mnie szyba od nowości nie była ani razu czyszczona.

 

Tu się zgodzę,ja także nie wyobrażam sobie salonu bez kominka ale mamy inne wyobrażenie o estetyce,ja nie wrzuciłbym do kominka niczego innego poza wysuszonym i dedykowanym drewnem,brykietu też bym nie wrzucił bo nie tworzy atmosfery.

I nie muszę palić w kominku,mam tańsze ogrzewanie niz kominek ale na wieczór i weekend czemu nie :)

 

też nie muszę palić w kominku!! robię to kiedy mi się chce a nie kiedy muszę... szybę czyszczę gąbką raz na dwa tygodnie, trwa to może z 30s.... mam system tzw. czystej szyby gdzie świeże powietrze nawiewane jest od góry tuż przy szybie więc ani dym ani ogień nie ma z nią fizycznego kontaktu ,dodatkowo wkład wyłożony jest nie szamotem ale Wermikulitem, który ze względu na właściwości izolacyjne podwyższa temperaturę w komorze spalania, czym przyczynia się do zwiększenia czystości emitowanych gazów czego efektem jest brak brudzenia się szyb. Raz na próbę kupiłem brykiet z węgla brunatnego i po paleniu cały wkład był aż tłusty od tego badziewia, natomiast szyba nadal czyściutka, drewno iglaste też nic jej na razie nie zrobiło,.....

 

Ogromny ten twój kominek - nie przegrzewa ci salonu??? ja mam o mocy 5kw, wkład taki mały że mieszczą się tylko kawałki nie większe niż 25cm, ale większego nie mogłem dać bo bym w ogóle nie mógł palić.

 

Jak wrócę w poniedziałek to wkleje zdjęcia szyby bo mnie teraz nie ma w domku...... puki co to musi ci wystarczyć - http://www.westfire.pl/piece-kominkowe/westfire-20.htm...........

PS - ???Może i masz tańsze ogrzewanie elektryczne ale powiedz ile cię wyniosło inwestycyjnie (całość) ?? bo mnie materiał(grzejniki,kabel,bezpieczniki) i robocizna- 3500zł

jak na razie sezon to 517zl (prąd,drewno,brykiety)

Edytowane przez mar1982kaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS - ???Może i masz tańsze ogrzewanie elektryczne ale powiedz ile cię wyniosło inwestycyjnie (całość) ?? bo mnie materiał(grzejniki,kabel,bezpieczniki) i robocizna- 3500zł

jak na razie sezon to 517zl (prąd,drewno,brykiety)

 

jeszcze jak zmienisz taryfe na g12w to wogole bedziesz mial tanio - mozesz na probe zainwestowac w 2 podliczniki i puszczac przez nie prad w okreslonych godzinach

wtedy bedziesz wiedzial czy Ci sie oplaca

 

i zapraszam do watku

Kompletny system grzewczy do 15 tyś zł , rach.do 3 tyś za sezon CO+CWU

czekam na wiadomosc na PRV z danymi nt domu, izolacji itp

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście od początku sezonu grzewczego - już poprawiam. Ogrzewanie bez kominka?? chodzi ci o zużycie kwh czy koszt instalacji?? Bo jeśli chodzi o instalację to , kabel w ścianie(450), grzejniki (2200zł), dodatkowe bespieczniki (300) i robocizna - placiłem 60zł od punktu a grzejników mam 11 więc za robotę 660zł ) - RAZEM około 3500zł

 

a ile ten pieco/kominek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta atmosfera kominkowa zależy w obu (brykiet, drewno) przypadkach od rodzaju paliwa.

 

Są brykiety fatalnej jakości, które się chwilę popalą żywym ogniem, a potem się rozpadają. Są takie, które ledwie co się palą (nawet przy max. dopływie powietrza), ale za to wydzielają bardzo dużo ciepła, które emitują powoli tak ma np. Barlinek.

 

To samo z drewnem. Droga jak diabli akacja praktycznie trochę na początku się pali, a potem tli. Godzinami....

Ładny żywy ogień daje olcha, brzoza jak ma mało kory i topola.

 

Toteż, jak miałbym się kierować "efektownością" spalania, a nie względami grzewczymi paliłbym olchą. Wysuszoną olchą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są brykiety fatalnej jakości, które się chwilę popalą żywym ogniem, a potem się rozpadają. Są takie, które ledwie co się palą (nawet przy max. dopływie powietrza), ale za to wydzielają bardzo dużo ciepła, które emitują powoli tak ma np. Barlinek.

 

Paradoksalnie te slabej jakosci i o luzniejszej strukturze pala sie u mnie duzo lepiej - z zywym ogniem, a nie tlac.

 

Barlinkiem palilem w pierwszym sezonie. Drogi jak cholera, ale jednak mniej ognia niz z tej marketowej taniochy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile ten pieco/kominek ?

 

a to już zależy od gustu i portfela inwestora bo większość czasu (w skali roku to około 90%) stoi nieużywany i jak każdy mebel ma za zadanie upiększać salon..... akurat cena nie ma tu nic do znaczenia bo jeden ma piecokominek za 3.000zł a drugi za 30.000zl i oby dwa grzeją tak samo tylko że inaczej wyglądają, z kominkami/piecokomikami jest tak jak z autami - tak samo do pracy dowiezie cię skoda fabia jak i mercedes s-klase..... U mnie piecokominek jest stosunkowo sporo odpalany ale nie jest traktowany jako główny system grzewczy, po prostu lubię "klimat żywego ognia w domu".... równie dobrze mój piekarnik można by podciągnąć pod ogrzewanie domu bo moc ma zbliżoną do mojego piecokominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jak zmienisz taryfe na g12w to wogole bedziesz mial tanio - mozesz na probe zainwestowac w 2 podliczniki i puszczac przez nie prad w okreslonych godzinach

wtedy bedziesz wiedzial czy Ci sie oplaca

 

i zapraszam do watku

Kompletny system grzewczy do 15 tyś zł , rach.do 3 tyś za sezon CO+CWU

czekam na wiadomosc na PRV z danymi nt domu, izolacji itp

 

 

 

a co to za taryfa???? Teraz mam zwykłą 0,54gr za kwh. Izolacje domu masz w mojej stopce.

Edytowane przez mar1982kaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...