Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

g12w - masz prad tani i drogi + tanie weekendy - srednia z pewnoscia wyjdzie Ci nizsza niz przy plaskiej g11

 

co z tym piecokominkiem ?ile on warty? jaka masz rodzine?

 

A ile cię kosztowały meble w salonie??? już pisałem że cena nie ma tu znaczenia bo płaci się za wygląd i materiały...... tego nie liczy się jak kabli czy PC czy pieców na ekogroszek bo te nie muszą wyglądać..... Tani nie był bo jest to piecokominek duńskiej firmy westfire z dodatkami z bardzo rzadkiego kamienia (steatytu) trzy pierścienie na górze - 30kg każdy, i jeden na dole, piec jest okrągły z bocznymi szybami co dodaje uroku ale i podnosi cenę...... ale gdybym mial patrzeć tylko na cenę to zostawiłbym mój grzybek używany do prac wykończeniowych o mocy 4,5kw z castoramy za 199zł - grzał tak samo jak ten co mam teraz tylko że był 50 krotnie tańszy.

 

Moja rodzina to 2 osoby dorosle plus 4,5 letni szkodnik.........

Edytowane przez mar1982kaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

duńskiej firmy westfire z dodatkami z bardzo rzadkiego kamienia (steatytu) trzy pierścienie na górze - 30kg każdy, i jeden na dole, piec jest okrągły z bocznymi szybami co dodaje uroku ale i podnosi cenę...... ale gdybym mial patrzeć tylko na cenę to zostawiłbym mój grzybek używany do prac wykończeniowych o mocy 4,5kw z castoramy za 199zł - grzał tak samo jak ten co mam teraz tylko że był 50 krotnie tańszy.

..

 

Nie, nie grzałby tak samo. Piece te mają zupełnie inne sprawności i akumulację. Teraz wiem dlaczego konwektory nie załączają Ci się tak długo po paleniu.

Jeżeli taki system Ci odpowiada to jak najbardziej OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie grzałby tak samo. Piece te mają zupełnie inne sprawności i akumulację. Teraz wiem dlaczego konwektory nie załączają Ci się tak długo po paleniu.

Jeżeli taki system Ci odpowiada to jak najbardziej OK.

 

nie gadaj że ze 100kg kamienia trzyma ciepło 2 dni!!! piec oprócz tych pierścieni jest cały ze stali. Po wygaśnięciu w palenisku od razu robi się zimny, jak palę to tylko wieczorami i jeszcze przed pójściem spać mogę go swobodnie dotknąć- trochę dłużej trzymają kamienie ale po paru godzinach są już zimne, to nie jest piec akumulacyjny bo takie ważą od 500kg w górę i ceny są z kosmosu . U mnie po prostu ten nadmiar ciepła który produkuje piec wchłaniają tradycyjne grube tynki cementowe i strop monolityczny, które później te ciepło oddają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Ogromny ten twój kominek - nie przegrzewa ci salonu??? ja mam o mocy 5kw, wkład taki mały że mieszczą się tylko kawałki nie większe niż 25cm, ale większego nie mogłem dać bo bym w ogóle nie mógł palić.

No ogromny smok 16kW ;)

Ale nie przegrzewa mi salonu,temp.po dwóch godzinach od rozpalenia podonosi się o maks.2st.C i o to chodziło,mam w nim dwie szyby i obudowę bez kratek także ciepła za dużo nie wydziela do salonu a poza tym rozpalenie to jednak skromna brzóska i buczek malutki,potem dokładam trzeciego i takie to jest palenie.

Ale probowales? Bo ja probowalem palic drewnem i jakos roznicy "w klimacie" nie widze (wczesniej filmik wrzucilem).

Widziałem,ale jest tam chyba kilka brykietów,ja wsadziłem raz dwie sztuki i wrażenia plomień na mnie nie zrobił.

Był to brykiet z Casto.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj odpaliłem kominek dla atmosfery i tak to wygląda na teraz(standart,1 brzóska,dwa buki):

[ATTACH=CONFIG]298062[/ATTACH]

 

Pokaż swoją szybę kominkową paląc takim badziewiem ?

U mnie szyba od nowości nie była ani razu czyszczona.

Po ilości popiołu można stwierdzić, że nieźle w nim hajcowałeś.

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g12w - masz prad tani i drogi + tanie weekendy - srednia z pewnoscia wyjdzie Ci nizsza niz przy plaskiej g11

 

co z tym piecokominkiem ?ile on warty? jaka masz rodzine?

 

Pytanie jak się rozkłada w ciągu dnia zużycie, ale nie sądzę aby było taniej. mar1982kaz grzeje "na żądanie" także i CWU więc z dobrodziejstw akumulacji i II taryfy ciężko będzie skorzystać.

 

Mam nadzieję, że mar1982kaz podasz po sezonie całość kosztów (w zł i kWh) za sezon. Masz może oddzielne podliczniki na ogrzewacze przepływowe CWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ogromny smok 16kW ;)

Ale nie przegrzewa mi salonu,temp.po dwóch godzinach od rozpalenia podonosi się o maks.2st.C i o to chodziło,mam w nim dwie szyby i obudowę bez kratek także ciepła za dużo nie wydziela do salonu a poza tym rozpalenie to jednak skromna brzóska i buczek malutki,potem dokładam trzeciego i takie to jest palenie.

 

Widziałem,ale jest tam chyba kilka brykietów,ja wsadziłem raz dwie sztuki i wrażenia plomień na mnie nie zrobił.

Był to brykiet z Casto.

 

 

O matko boska!!! 16kw!!!!! to tak jakbym ustawił koło siebie trzy moje piece i miał jeszcze 1kw w zapasie - masakra, albo masz saune w salonie albo na tyle kiepską sprawność wkładu że większość z tych kilowatów wędruje w komin, bo domy mamy prawie identyczne za równo pod względem metrażu jak i ocieplenia. Kto cię namówił na taki wkład do domu gdzie pewnie na salon potrzeba max - 3kw i to w tęgie mrozy?? Nawet w moim malutkim piecu rzadko coś dokładam bo zazwyczaj wystarczy jak go zapakuje i podpalę - na jednym wkładzie dobijam w lekkie mrozy do 25st w salonie, a przypomne że do mojego mogę wkladać drewno nie większe niż 25cm długie bo się większe nie mieści.

Edytowane przez mar1982kaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak się rozkłada w ciągu dnia zużycie, ale nie sądzę aby było taniej. mar1982kaz grzeje "na żądanie" także i CWU więc z dobrodziejstw akumulacji i II taryfy ciężko będzie skorzystać.

 

Mam nadzieję, że mar1982kaz podasz po sezonie całość kosztów (w zł i kWh) za sezon. Masz może oddzielne podliczniki na ogrzewacze przepływowe CWU?

 

U mnie dwie taryfy by się nie sprawdziły.... tak jak piszesz wszystko mam na żądanie, nie mam pojęcia kiedy i który grzejnik mi się załącza, do tego dochodzi palenie w piecokominku gdzie nie mam pojęcia czy będę palił dzisiaj jutro czy pojutrze - robie to spontanicznie, przedewszystkim wieczorkiem i w weekendy a w tedy wiem że miałbym tanią taryfę.

 

Za ogrzewanie na razie wyszło 517zł (prąd,drewno i brykiet) drewno choć mam swoje liczę tak jak bym je kupił - 160zł za mp

 

na CWU nie mam podlicznika ale w sezonie letnim wychodził mi cały prąd 200-220zł razem z wodą

Edytowane przez mar1982kaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
O matko boska!!! 16kw!!!!! to tak jakbym ustawił koło siebie trzy moje piece i miał jeszcze 1kw w zapasie - masakra, albo masz saune w salonie albo na tyle kiepską sprawność wkładu że większość z tych kilowatów wędruje w komin, bo domy mamy prawie identyczne za równo pod względem metrażu jak i ocieplenia. Kto cię namówił na taki wkład do domu gdzie pewnie na salon potrzeba max - 3kw i to w tęgie mrozy?? Nawet w moim malutkim piecu rzadko coś dokładam bo zazwyczaj wystarczy jak go zapakuje i podpalę - na jednym wkładzie dobijam w lekkie mrozy do 25st w salonie, a przypomne że do mojego mogę wkladać drewno nie większe niż 25cm długie bo się większe nie mieści.

A no widzisz jak można się naciać ;)

Kominek był tak robiony,żeby jak najmniej ciepła oddawał do salonu,nie mam kratek w obudowie a dwie szyby także izolują oddawanie ciepła,ciepło wywalane jest w większości w komin i do garażu,nie robię z tego tragedii bo kominek nie ma zadania grzewczego tylko typowo rekreacyjne.

Temp.w salonie po 2h od rozpalenia wzrasta o maks.2 st.C czyli do przeżycia.

Ile kWh niesie ze sobą jedna szczapa brzozy i buku a potem jeszcze jeden buk ?

Sądzę,że niewiele gdzie w większości te kWh idą w komin a to jest całe moje palenie.

Wczoraj było u mnie +5st.C jak nam się zachciało kominka ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak się rozkłada w ciągu dnia zużycie, ale nie sądzę aby było taniej. mar1982kaz grzeje "na żądanie" także i CWU więc z dobrodziejstw akumulacji i II taryfy ciężko będzie skorzystać.

 

wystarczy ok 25% ogolu zuzywac w taniej

czyli ogrzewanie na sztywno zalaczyc 4-6 rano i 13-15 reszta niech chodzi jak chce , jak sa potrzeby - dom ma male zapotrzebowanie - powinno wystarczyc

wode - zuzyje niewiele w taniej ale sobota i niedziela 100% tania to juz 28% z tygodnia

 

wiec pchalbym sie w ciemno w taka taryfe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no widzisz jak można się naciać ;)

Kominek był tak robiony,żeby jak najmniej ciepła oddawał do salonu,nie mam kratek w obudowie a dwie szyby także izolują oddawanie ciepła,ciepło wywalane jest w większości w komin i do garażu,nie robię z tego tragedii bo kominek nie ma zadania grzewczego tylko typowo rekreacyjne.

Temp.w salonie po 2h od rozpalenia wzrasta o maks.2 st.C czyli do przeżycia.

Ile kWh niesie ze sobą jedna szczapa brzozy i buku a potem jeszcze jeden buk ?

Sądzę,że niewiele gdzie w większości te kWh idą w komin a to jest całe moje palenie.

 

Dziwne bo zazwyczaj każdemu zależy żeby mieć tą sprawność jak najlepszą - ja też palę kiedy chcę a nie kiedy muszę - czyli rekreacyjnie, ale jak już to robię to fajnie żeby to ciepło szło na salon a nie w komin, no chyba że rozpalasz kominek 10razy przez cały sezon to rzeczywiście bym się tym nie przejmował, a tak w ogóle to bardzo podobają mi się twój kominek - lubie takie duże przeszklenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dziwne bo zazwyczaj każdemu zależy żeby mieć tą sprawność jak najlepszą - ja też palę kiedy chcę a nie kiedy muszę - czyli rekreacyjnie, ale jak już to robię to fajnie żeby to ciepło szło na salon a nie w komin, no chyba że rozpalasz kominek 10razy przez cały sezon to rzeczywiście bym się tym nie przejmował, a tak w ogóle to bardzo podobają mi się twój kominek - lubie takie duże przeszklenia.

Od początku kominek w salonie miał tylko cieszyć oko a nie slużyć do grzania,dlatego na malutkiego piździka byśmy się nie zdecydowali.

Miał być duży,z dużą szybą a takie są tylko mocne potwory,dlatego też trzeba było zrobić wszystko,żeby ograniczyć oddawanie ciepła i to się udało.

Wklad ten:

https://kratki.pl/pl/produkt/wklad-kominkowy-basia-15--glass_basiaglass

 

W zeszłym sezonie kominek odpaliłem z 8 razy w tym chyba ze 3 czy 4.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku kominek w salonie miał tylko cieszyć oko a nie slużyć do grzania,dlatego na malutkiego piździka byśmy się nie zdecydowali.

Miał być duży,z dużą szybą a takie są tylko mocne potwory,dlatego też trzeba było zrobić wszystko,żeby ograniczyć oddawanie ciepła i to się udało.

Wklad ten:

https://kratki.pl/pl/produkt/wklad-kominkowy-basia-15--glass_basiaglass

 

W zeszłym sezonie kominek odpaliłem z 8 razy w tym chyba ze 3 czy 4.

 

A popiół z tamtego roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dwie taryfy by się nie sprawdziły.... tak jak piszesz wszystko mam na żądanie, nie mam pojęcia kiedy i który grzejnik mi się załącza, do tego dochodzi palenie w piecokominku gdzie nie mam pojęcia czy będę palił dzisiaj jutro czy pojutrze - robie to spontanicznie, przedewszystkim wieczorkiem i w weekendy a w tedy wiem że miałbym tanią taryfę.

 

Za ogrzewanie na razie wyszło 517zł (prąd,drewno i brykiet) drewno choć mam swoje liczę tak jak bym je kupił - 160zł za mp

 

na CWU nie mam podlicznika ale w sezonie letnim wychodził mi cały prąd 200-220zł razem z wodą

 

W taryfie G12w na 168h tygodniowo, 98h przypada na energię pozaszczytową, co daje przy równym zużyciu 58,3% energii pozaszczytowej. Każde ustawienie odbiornika na godziny tylko pozaszczytowe (np. c.w.u.) zwiększy procentowy udział energii pozaszczytowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taryfie G12w na 168h tygodniowo, 98h przypada na energię pozaszczytową, co daje przy równym zużyciu 58,3% energii pozaszczytowej. Każde ustawienie odbiornika na godziny tylko pozaszczytowe (np. c.w.u.) zwiększy procentowy udział energii pozaszczytowej.

 

o jakich odbiornikach mówisz??? bo wodę ciepłą mam z przepływowych podgrzewaczy, wyszedłem z założenia że ciepła woda potrzebna mi głównie rano(przed pracą) i wieczorem gdy są wszyscy w domu a bojler grzeje non-stop i nawet choćby miał metrowe ocieplenie to i tak generuje straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...