Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

a poczytaj dokładnie; http://instrukcja.pl/i/termostat_devireg_540550 - jest tam tez informacja, ze w trybie tylko czujnika podlogowego nie pokazuje stopni a skalę 1-10; przy wykorzystaniu obu czujników na raz powinien pokazywać temperaturę;

 

o tym ładowaniu posadzki do 100% jej pojemnosci cieplnej wyczytałem gdzieś w necie - wydawało mi się, ze było to w instrukcji ale rzeczywiście nie ma... zaraz poszukam... chodzi o rozwiniecie madrosci ze strony 2-5 w/w instrukcji

 

 

EDIT: nie znajdę; natomiast znalazłem coś, co pośrednio zaspokoi Twoją ciekawość; z tego, co widzę, to przeliczając skalę punktową na temp grzałeś podłogę w przedziale 24-28stC - 4.9 - 5.3 - o ile pamietam z arkusza..

 

http://img837.imageshack.us/img837/7505/80441946.th.jpg

To to ja wiem że skala 1-10. Tyle że temp. sa niższe bo w to się liczy tak 1=5oC 10=35oC, reszta jest pomiędzy więc każdy skok o 0,1 to jest o,3oC ja miałem z reguły 4,5-5; zaleznie od pomieszczenia co daje 18,5 - 20, wydaje się mało, ale zgodnie z instrukcją temp wierzchniej warstwy wylewki jest kilka stopni większa. U mnie temp paneli/gresu oscylowała miedzy 23-24oC.

jesli pracujesz na dwa czujniki na wyswietlaczu jest temp w oC, ale jest to wartość zadana, a nie wartość rzeczywista panująca, niby powinny byctakie same, ale chciałbym ją widzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

rozumiem, lecz:

- temp. powietrza przeczytasz ze zwykłego termometru;

- temp. posadzki uzyskasz i tak niemiarodajną, bo:

- - jeśli czujnik masz na tej samej głębokości, co kable, to ma się to nijak do temp. gresu (sam o tym piszesz)

- - jesli czujnik temp. posadzki masz w kleju pod gresem, to nijak się mają jego wskazania do temp. na głębokości kabli - zwłaszcza, ze pelni on role odlaczenia kabli po uzyskaniu zadanej temp w ich pobliżu... ma to znaczenie zwłaszcza przy drewnie zamiast gresu

 

moim zdaniem zamieniasz siekierkę na kijek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, lecz:

- temp. powietrza przeczytasz ze zwykłego termometru;

- temp. posadzki uzyskasz i tak niemiarodajną, bo:

- - jeśli czujnik masz na tej samej głębokości, co kable, to ma się to nijak do temp. gresu (sam o tym piszesz)

- - jesli czujnik temp. posadzki masz w kleju pod gresem, to nijak się mają jego wskazania do temp. na głębokości kabli - zwłaszcza, ze pelni on role odlaczenia kabli po uzyskaniu zadanej temp w ich pobliżu... ma to znaczenie zwłaszcza przy drewnie zamiast gresu

 

moim zdaniem zamieniasz siekierkę na kijek...

Tyle że nie uśmiecha mi się mieć 9 zwykłych termometrów, ja chciałbym znać temp w każdym pomieszczeniu osobno, najlepiej do 0,1oC i widzieć ja na sterowniku - taki ze mnie malkontent:)

- chciałbym tez znać dokładną temp panująca na spodzie wylewki mimo iz ona jest inna niz na górze, bo na górze to ja sobie sam zmierzę jak mnie najdzie ochota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze inaczej: jesli jestes estetą, to auraton nie jest jakości devirega; rozdzielczośc ma o,25stC, wiec tez nie tak, jak myslisz;

 

jesli jestes malkontentem, to devi ma cos dla Ciebie... http://heating.danfoss.com/external/devilink/ prosz...

malkontentem z przymrużeniem oka, znam te rozwiązanie, brałem pod uwagę, ale za drogie to wymaga dwóch czujników pomieszczeniu. sporo drożej niż devi 550. Dobra co chciałem to sie dowiedziałem, nie przedłużam dalej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do podgrzewaczy to w umywalkach 3 kW spokojnie wystarczy dzisiaj sprawdzałem w pracy

marcin na tej fotce sa stopnie

http://www.ogrzewanie-elektryczne.pl/termostat-devi-devireg-550-p-72.html

Wiem, przecież pisałem że stopnie są przy pracy z czujnikiem temp pokojowej, ale to są stopnie wartości zadanej, np 20 stopni, ale ja chciałbym wiedzieć jaka jest temp rzeczywista w pokoju bo np. świeci słońce i może byc około 22. Nie ma mozliwości sprawdzenia temp obecnie panującej w pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, to i na waszym wątku kręcą się hieny od sprzedazy pci??przyszli nawet na forum groszkowe ale dostali kopa... i nie spamują..jak im pasowało to pisali ze zuzywają 6m3 wody/m-c a kiedy indziej 15m3... mam solary zuzywam ok 20m3 m-c no to tam pisali ze solary są nieopłacalne, ..zresztą ekogroszek też nie ;) jedyny oplacalny nosnik energii to pci ;)

O tu jesteś hieno z groszku. Masz przerwę w czyszczeniu kotłowni idź smoluchu się wymyć bo akurat jest słońce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Jest to mój pierwszy wpis a zarazem zapytanie do bardziej doświadczonych kolegów, po przeczytaniu tego wątku bardzo spodobała mi się idea ogrzewania prądem a w szczególności podłogówką akumulacyjną. Właśnie jestem na etapie decyzji jak ogrzewał będę mój domek, Projekt AR-1 z modyfikacją dachu LINK.

 

Otóż chcąc przewidzieć koszty ogrzewania a zarazem opłacalność ogrzewania prądem zleciłem audyt i ku mojemu zdumieniu w wersji z reku (ok 14000 kwh) pobiera on więcej energii do ogrzewania niż bez reku (ok 13000 kwh) i czy zuczycie energii ok 14000kwh nie jest czasami zbyt duże jak na taki domek

 

Co myślicie o tych wyliczeniach, poniżej linki do audytu, zdjęcia domku, plany oraz specyfikacja domu, byłbym wdzięczny za podpowiedzi.

 

pozdrawiam

 

z rekuperacją LINK

bez rekuperacji LINK

 

plany LINK

zdjęcia LINK

 

Specyfikacja domu:

 

wysokość do sufitu około 2.9 m

 

ściana zewnętrzna: Porotherm 25 DRYFIX + 20 cm TermoOrganika PLATINUM PLUS fasada

 

ściana wewnętrzna: 8 cm silka

 

okna: Aluplast Ideal 7000, jeden słupek, szyba potrójne + rolety termolux,

okno tarasowe 240cm sz. na 250cm w.

okno 180 x 150

4x 150 x 150

2x 60 x 90

 

podłoga 40cm piasek, 8 cm beton chudy, 15 cm (7+8) styropian w dwóch warstwach , 9 cm jastrych, (w kuchni i

 

przedpokojach łazienkach i garderobie płytki w pokojach deska barlinecka 14mm)

 

dach skośny: dachówka, wełna między krokwiami 20 cm, wełna dodatkowa 5cm) na suficie z rigipsu ok 30 cm wełny -

 

drzwi zewnętrzne, U=1,6

 

miejscowość, Płoty koło Zielonej Góry, lubuskie

 

osłonięcie budynku wolnostojący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym reku to dziwne bo w obliczeniach powinna być uwzględniona wentylacja na zbliżonym poziomie .Więc zapotrzebowanie powinno spaść.

Bardzo często audyty robi sie dla papieru .Nikt nie odpowiada za złe ich wykonanie.

Temperatyra srednia w sezonie to około 0 C sezon 200 dni .U ciebie nawet mniej i cieplej.

Wychodzi na to ,że moc pobierana na co przy -20 C to 6 kW.

Nie podziwiałem planów domu , dla 170 m2 to normalne.

Dasz kable w podłodze ,druga taryfa podobno po około 30 gr może być nieźle .Dla wody możesz pooszczędzać pompą ciepła za 3000 - 4000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brygada RR, otworzyłem te linki z wynikami z OZC - To jest bubel jakich mało. zrobił to na odwal, mam nadzieje że za to nie zapłaciłeś. Zyski energii tylko od słońca? a co z resztą? straty na wentylacje 6000W!!! jakis partacz z tego pana nadolnego!!! W ostatnim tygodniu zrobiłem w OZC 160m2 dom ojca + dwa domy kol. z forum. Zadem nie przekroczył 5000kWh/rok domu około 140m2 powierzchni, ocieplone podobnie do twojego. Nie ma za wielu danych, np o usytuowaniu względem stron świata, ale 6000kWh/rok to max i to ciemno bez liczenia Ci powiem. Dlatego zacznij od zmiany osoby od OZC.

dla ścisłości żeby nie było, za te wyliczenia pieniądze, nie wziąłem nawet 1zł, zrobiłem to z nadmiaru wolnego czasu. Nie zarabiam na tym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad ogrzewaniem elektrycznym ponieważ w moim regionie gaz kosztuje EWE (GZ-50) 2.24 PLN za m3 co łącznie z abonamentem daje nam ok 0.27 PLN za kWh z kolei kWh prądem II taryfa to 0.29 PLN (ENEA), co przy tak małej cenowej różnicy wygląda obiecująco , nie wspominając o początkowym koszcie założenia instalacji gazowej.

 

Niestety nie znam nikogo z takim ogrzewaniem a wszystkich kogo zapytam o prąd mówią że to jest najdroższe ale z moich prostych wyliczeń i po przeczytaniu tego wątku myślę że ludzie się nie znają i jak zwykle w Polsce żeby coś zrobić dobrze trzeba to zrobić samemu.

 

Co sądzicie o podgrzewaniu c.w.u. co jest lepsze pojemnościowa czy przepływowy, ale nie tylko w ujęciu kosztów ale również komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...