Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Prawie każdego dnia mam przyjemność oglądać w wiadomościach, słuchać w radio lub spotykać w swoim życiu inteligentnego chama, tłumaczącego się podobnie. Ty jesteś takim forumowym Hofmanem. Nielubiany ale potrzebny, żeby było jakieś tło dla normalności.

Daj se na luz chłopie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój... ci piankowcy to debile

trudno się tam nie śmiać

przed chwilą jeden piankowiec zrobił sobie natrysk pianki w parterówce za 9.200,00 zł ma U=0,15 W/m2*K i jednocześnie się chwali że alternatywę miał z granulatu styropianu za 1.872,00 zł U=0,15 W/m2*K albo 3.416,40 zł U=0,08 W/m2*K ale zrezygnował bo się bał że masa 9kg/m2 zarwie karton-gipsy

Edytowane przez mxxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno się tam nie śmiać

przed chwilą jeden piankowiec zrobił sobie natrysk pianki w parterówce za 9.200,00 zł ma U=0,15 W/m2*K i jednocześnie się chwali że alternatywę miał z granulatu styropianu za 1.872,00 zł U=0,15 W/m2*K albo 3.416,40 zł U=0,08 W/m2*K ale zrezygnował bo się bał że masa 9kg/m2 zarwie karton-gipsy

 

boli czy co ...?

ja dzisiaj tez bym piankował swoje poddasze , cena akurat nie jest tutaj żadnym wyznacznikiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boli czy co ...?

ja dzisiaj tez bym piankował swoje poddasze , cena akurat nie jest tutaj żadnym wyznacznikiem....

 

Jasiek tu chodzi o to że mając przykładowo 10.000zł przeznaczone na ocieplenie poddasza to pianką co najwyżej się w normie zmieścisz, a wełną za tą kwotę masz pasywniaka..... jak sie zagłębisz w temat to zobaczysz że pianka wcale jakiś mega parametrów cieplnych nie ma i żeby uzyskać dobry parametr U to trzeba na prawdę dać tego grubo. Też się swego czasu nad pianką zastanawiałem ale żeby mieć parametr U zbliżony do 0,1 to wyceny miałem na grubo ponad 10.000zł a tak kupiłem najcieplejszą i najdroższą wełnę schwenka 0,33 wydając około 3500zł i parametr mam niższy niż przy piance za ponad 10.000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Powiedzcie mi proszę czy przy WM mogę stosować zamiast wełny/piany styropian między krokwiami uszczelniony na wcisk wokół pianką i oczywiście drugą warstwę na skrzyż zaciągniętą siatką i klejem?

spokojnie:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)&p=4875708&viewfull=1#post4875708

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę czy przy WM mogę stosować zamiast wełny/piany styropian między krokwiami uszczelniony na wcisk wokół pianką i oczywiście drugą warstwę na skrzyż zaciągniętą siatką i klejem?

 

Ktoś na FM już się kiedyś chwalił że takzrobił ..... ja nie mogę tylko rozkwinić jak ten styropian można by zamontować- czym przyszpilić..... przylepić nie można bo między deskami musi być szczelina wentylacyjna co by więźby nie zakisić,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styropian na piankę do krokwi. Zostawić 2 cm. pomiędzy pełnym deskowaniem dachu a początkiem styro szczelinę wentylacyjną. Do tego otwory w podbitce i otwarcie kalenicy. Powietrze podbitką dostanie się do przestrzeni pomiędzy deskowaniem a styro i uleci kalenicą. Drewienko będzie się suszyć. Nic się nie stanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak sie po latach zachowa tak opatulona wiezba dachowa, ktora nie jest idealnie sucha (a rzadko kiedy taka bywa).

 

Moja więźba dopiero na dniach zostala zasłonięta podbitką od spodu a tak od sierpnia 2013 stała przykryta dachówką, a na strychu cały czas chulał wiatr, bo wyłaz dachowy przy samej kalenicy był cały czas otwarty. Powiedziałbym, że więźba całkiem przesezonowała. Już podczas montażu dachówki dekarz narzekał, że krokwie są suche jak popiół ;) Jak ostatniej wiosny kładłem WM i izolację na stropie to 2 razy zdążyłem przechorować przewianie, tak wiało spod okapów na strych i wylatywało wyłazem :D Wiadomo, wiaterek/przeciąg najlepiej wysusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styropian na piankę do krokwi. Zostawić 2 cm. pomiędzy pełnym deskowaniem dachu a początkiem styro szczelinę wentylacyjną. Do tego otwory w podbitce i otwarcie kalenicy. Powietrze podbitką dostanie się do przestrzeni pomiędzy deskowaniem a styro i uleci kalenicą. Drewienko będzie się suszyć. Nic się nie stanie.

 

U mnie jeszcze łatwiej, mam membranę bez deskowania. Najlepiej kupić styropian 2cm cieńszy niż wysokość krokwi i mocować na równo z dołem tychże krokwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno się tam nie śmiać

przed chwilą jeden piankowiec zrobił sobie natrysk pianki w parterówce za 9.200,00 zł ma U=0,15 W/m2*K i jednocześnie się chwali że alternatywę miał z granulatu styropianu za 1.872,00 zł U=0,15 W/m2*K albo 3.416,40 zł U=0,08 W/m2*K ale zrezygnował bo się bał że masa 9kg/m2 zarwie karton-gipsy

 

nie wiem czemu Ciebie tak boli ? sam sobie zasyp strop granulatem styro na proponowaną przez Ciebie wysokość 1,6 m - dobrze się czujesz ? jak mam tam później wejść -mam lewitować ? nie umiem - ponad to nie liczę na to żeby można było tą moją instalacje od WM porządnie zaizolować innym materiałem niż natryśniętą pianą

 

a tu przykład jak manipulujesz moimi słowami

 

http://i.imgur.com/eewe6iw.png

 

gdzie napisałem w tym poście, że boję się zerwania sufitu granulatem styro ??

 

jesteś Pan krętacz Panie mpoplaw

Edytowane przez mic81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę czy przy WM mogę stosować zamiast wełny/piany styropian między krokwiami uszczelniony na wcisk wokół pianką i oczywiście drugą warstwę na skrzyż zaciągniętą siatką i klejem?

 

 

 

Mam nadzieję, że tak!!! Bo my właśnie jesteśmy w trakcie ocieplania poddasza dokładnie w taki sposób:)

Bez szczeliny wentylacyjnej ponieważ mamy folię wysokoparoprzepuszczalną zamiast deskowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...