Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie wiem czemu Ciebie tak boli ? sam sobie zasyp strop granulatem styro na proponowaną przez Ciebie wysokość 1,6 m - dobrze się czujesz ? jak mam tam później wejść -mam lewitować ? nie umiem - ponad to nie liczę na to żeby można było tą moją instalacje od WM porządnie zaizolować innym materiałem niż natryśniętą pianą

 

a tu przykład jak manipulujesz moimi słowami

 

http://i.imgur.com/eewe6iw.png

 

gdzie napisałem w tym poście, że boję się zerwania sufitu granulatem styro ??

 

jesteś Pan krętacz Panie mpoplaw

 

Jak juz będziesz zasypywał to pomyśl o perlicie zamiast tego granulatu styropianowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek tu chodzi o to że mając przykładowo 10.000zł przeznaczone na ocieplenie poddasza to pianką co najwyżej się w normie zmieścisz, a wełną za tą kwotę masz pasywniaka..... jak sie zagłębisz w temat to zobaczysz że pianka wcale jakiś mega parametrów cieplnych nie ma i żeby uzyskać dobry parametr U to trzeba na prawdę dać tego grubo. Też się swego czasu nad pianką zastanawiałem ale żeby mieć parametr U zbliżony do 0,1 to wyceny miałem na grubo ponad 10.000zł a tak kupiłem najcieplejszą i najdroższą wełnę schwenka 0,33 wydając około 3500zł i parametr mam niższy niż przy piance za ponad 10.000zł

 

no jeżeli tu tylko o cenę chodzi...

tak swoją droga czy wszystko podczas budowy jest kierowane najniższą ceną...?

 

ps. grubość wełny na strychu nie jest wyznacznikiem przy pasywnym a parametr U na papierze też niewiele mówi...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak swoją droga czy wszystko podczas budowy jest kierowane najniższą ceną...?

ciekawie to w twoich ustach brzmi, rozwińmy tą myśl, więźbę dachową zbijamy złotymi gwoździami, beton robimy mieszając cement z diamentami, solar robimy z blachy tytanowej, a w kominku palimy pieniędzmi

grubość wełny na strychu nie jest wyznacznikiem przy pasywnym a parametr U na papierze też niewiele mówi

identycznie gada taki jeden co robi natryski pianką, od 3 lat nie potrafi rozwinąć tej myśli, stale tylko jak zdarta płyta powtarza że piana jest lepsza od innych izolatorów ale dowodów nie poda, mamy wierzyć na słowo, bo to kwestia wiary, może byś wpadł do wątku pianka ocieplająca kontra welna i podał coś na liczbach wymiernych

 

ponad to nie liczę na to żeby można było tą moją instalacje od WM porządnie zaizolować innym materiałem niż natryśniętą pianą

rozważmy ten problem

masz u siebie pianę 26cm grubą, rurki od WM idą bardzo wysoko zakosami na poziomie jętek, piana miejscami przykrywa rury na 5cm a czasami na 10cm

gdybyś użył na swoim strychu regranulatu styropianu 39zł/m3 sypanego na 60cm grubo to zaoszczędził byś 5.780,00zł na inwestycji, w dodatku izolacja stropu by była 2x cieplejsza a rurki od WM leżały by co najmniej pod 30cm regranulatu

Edytowane przez mxxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeżeli tu tylko o cenę chodzi...

tak swoją droga czy wszystko podczas budowy jest kierowane najniższą ceną...?

 

ps. grubość wełny na strychu nie jest wyznacznikiem przy pasywnym a parametr U na papierze też niewiele mówi...;)

 

Oczywiście że nie wszystko jest kierowane najniższą ceną, ale jak już mam płacić więcej to chociaż chciałbym wiedzieć za co bo w przypadku piany za bardzo nie wiem, parametry praktycznie te same co dobrej wełny, o błąd też łatwo bo był już wątek na FM ze zdjęciami popękanej pianki http://forum.muratordom.pl/showthread.php?196079-Pop%C4%99kana-piana-PUR-zamkni%C4%99to-kom%C3%B3rkowa-BASF ......

 

wystarczy że któryś z elementów więźby się poruszy o milimetr i mamy szparę przez którą wieje, budynki niestety pracują (osiadają) więźba wysycha i się kurczy, nie na darmo dekarze sugerują żeby po roku-dwóch poddokręcać śruby w więźbie. Wełnę robi się na mijankę więc tego problemu nie ma....

 

do tego ta jej klasa palności też mnie trochę przeraża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parametry praktycznie te same co dobrej wełny

właśnie się okazało że po zmianie prawa producenci pianek chwalą się teraz parametrami porównywalnymi z najgorszą marketową szmatą

np PUREX NG-0810NF według ITB lambda 0,043

http://www.termavit-izolacje.pl/files/File/Aprobata%200810.pdf

o błąd też łatwo

dokładnie, niedawno wpadły zdjęcia kocur34 czy Malinowa8 przy których nawet mat3006 zapłakał że tak badziewiasto wyszedł w praktyce natrysk, a pancio11 o swoim natrysku napisał pyli i śmierdzi

Edytowane przez mxxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie się okazało że po zmianie prawa producenci pianek chwalą się teraz parametrami porównywalnymi z najgorszą marketową szmatą

np PUREX NG-0810NF według ITB lambda 0,043

http://www.termavit-izolacje.pl/files/File/Aprobata%200810.pdf

 

dokładnie, niedawno wpadły zdjęcia kocur34 czy Malinowa8 przy których nawet mat3006 zapłakał że tak badziewiasto wyszedł w praktyce natrysk, a pancio11 o swoim natrysku napisał pyli i śmierdzi

 

No nieźle, szok! Czyli miałem dobrego nosa że w tym materiale coś jest nie tak. Dwa lata temu jak się jeszcze tym wszystkim interesowałem to pianka była zachwalana i polecana jako najlepszy materiał izolacyjny ale tylko "zachwalana" bo jak już chciałem od wykonawców konkretne liczby i aprobaty techniczne to albo nie chcieli pokazać albo wychodziły lambdy takie jak przy wełnie, teraz widzę że ta cała ściema wychodzi na jaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś ma ogrom własnego czasu to można się tak bawić...:)

 

Jak się potrafi coś zrobić, to lepiej zrobić to samemu. Sam kładłem izolacje na stropie (2x10 i 20cm), sam kładłem izolacje na chudziaku(2x10cm) i sam od początku do końca wykonałem WM. Z tego jestem zadowolony bo wiem, że dobrze jest zrobione i się sprawdza. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz widzę że ta cała ściema wychodzi na jaw.

korzystając z okazji warto jeszcze dodać że pianka ZK 40kg/m3 ta droższa tez dostała mocno po uszach, oficjalnie w ulotkach marketingowych już piszą tylko 0,026 jeśli jest zamknięta w gazoszczelnej powłoce np: mur 3W albo blaszana kanapka jak w lodówce, bo jeśli jest natryśnieta bez gazoszczelnej osłony to po kilku latach lambda spada na 0,033-0,035 czyli tyle samo co lepsza wełna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...