Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A jeszcze dzisiaj pytałem się żony dlaczego Nasze ręczniki są takie sztywne :rotfl:

Jaka firma, jaki model?:cool:

Elektrolux model nie pamietam, najtańszy z PCi.

Chyba taka

http://www.mediaexpert.pl/suszarki/suszarka-electrolux-edh-3684pde,id-261925?utm_source=Ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=790706&utm_campaign=2015-01&utm_term=Suszarki&ceneo_spo=true

Edytowane przez Lobo_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Metrów podłogi do grzania mam 176 ale minus meble, kible wanny i inne. Oferta była ogólna a sterownik jeden wspólny, plus czujniki pogodowe, ogólnie moim zdaniem przerost formy.

Konsultuje sprawę z doświadczonymi i praktykującymi już ogrzewanie kablami z forum.

Tyle kasy to nie dam, nie za kable.

 

Będę śledził Twoje postępowania, ja chcę się zabrać z początkiem LATO '15 za zakup i montaż kabelków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxis jaką masz, też z PCi?:D

nie... serio pytam, jaka firma/model?

 

Mam Elctroluxa, ale to stary model bez PCi. Teraz jej idzie 6 rok, wiec tego modelu raczej w sprzedazy juz nie bedzie:

 

ELECTROLUX EDC 77550 W

 

http://cdn.neo24.pl/karty/pliki/zdjecia/full600/55/7332543014347F1.jpg

 

W sumie bardzo udany zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
U mnie wyszło niecałe 60zł/m2.

Arturo powiedzieć Ci ile moi sąsiedzi dali za pompy ciepła? Wszyscy trzej mają Pci w tym w przeciągu dwóch lat dwóm padły płyty główne, w tym jednemu po gwarancji, za płytę z wymianą dał 14000zł. Dla mnie szok!

A co ty mnie z pompami ciepła wyskakujesz ?

Mamy ofertę na system grzewczy z COP1 na kablach za 140zl/m2 czyli na dom 120m2 za 16800zł.

Jakieś pytania ?

Z drugiej strony wodna podłogówka z COP1 za 70-100zł/m2 +Elterm 2,5tys.zł czyli na dom 120m2 mamy 8400-14500zł.

Pytania jakieś ?

 

Dla mnie nie szok bo cały czas powtarzam,ze kable są drogie.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo72 masz trochę racji z tym Kospelem czy Eltermem, ale Ja się boję tych pomp obiegowych, rozdzielaczy, rotometrów, itd... i Ktoś kiedyś pisał, że w nocy słyszy: jak woda płynie/szumi w podłodze....serio

A tak na marginesie, jak tylko będzie temat KABLE to Arturo72 od dzisiaj będzie tylko WSZYSTKO mnożył razy 140zł/m2:D

Edytowane przez Hanss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ty mnie z pompami ciepła wyskakujesz ?

Mamy ofertę na system grzewczy z COP1 na kablach za 140zl/m2 czyli na dom 120m2 za 16800zł.

Jakieś pytania ?

Z drugiej strony wodna podłogówka z COP1 za 70-100zł/m2 +Elterm 2,5tys.zł czyli na dom 120m2 mamy 8400-14500zł.

Pytania jakieś ?

 

Dla mnie nie szok bo cały czas powtarzam,ze kable są drogie.

Ja miałem wyceny na kable w okolicach 20tysięcy i co z tego? O czym to świadczy? Miałem też wyceny na Pci grubo ponad 70 tysięcy.

Jak ktoś będzie jeleń to weźmie tak samo jedno i drugie.

Mamy też xx przykładów z forum instalacji kabli poniżej 5000zł.

Ty oczywiście byś wziął Pci za 15000 a kable za 20000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ja miałem wyceny na kable w okolicach 20tysięcy i co z tego? O czym to świadczy? Miałem też wyceny na Pci grubo ponad 70 tysięcy.

Jak ktoś będzie jeleń to weźmie tak samo jedno i drugie.

Mamy też xx przykładów z forum instalacji kabli poniżej 5000zł.

Ty oczywiście byś wziął Pci za 15000 a kable za 20000.

To świadczy o tym,że zawsze porównujecie kable układane samodzielnie do wodnej podłogówki robionej przez firmy i stąd przekłamanie i błędne wyobrażenie,że kable są tańsze a to nie jest prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo72 masz trochę racji z tym Kospelem czy Eltermem, ale Ja się boję tych pomp obiegowych, rozdzielaczy, rotometrów, itd... i Ktoś kiedyś pisał, że w nocy słyszy: jak woda płynie/szumi w podłodze....serio

Setki tysięcy jak nie miliony Polaków tak mają i wodną podłogówkę podpiętą pod syfy,gazy,prądy i jest ok.

A tak na marginesie, jak tylko będzie temat KABLE to Arturo72 od dzisiaj będzie tylko WSZYSTKO mnożył razy 140zł/m2:D

Ja to wiem od zawsze,przed budową miałem wycenę na Elektrę na 120zł/m2,Devi droższe są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To świadczy o tym,że zawsze porównujecie kable układane samodzielnie do wodnej podłogówki robionej przez firmy i stąd przekłamanie i błędne wyobrażenie,że kable są tańsze a to nie jest prawda.

 

Bo kable może i układa każdy co ma dwie ręce i nie trzyma ich w kieszeni, a wodną podłogówkę nawet firmy potrafią spieprzyć czego przykładem jest twój dom, który miał być pokazowym domem a wyszedł bubel - pokaż zdjęcie przedpokoju przed zalaniem wylewki bo może nowi użytkownicy nie widzieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Bo kable może i układa każdy co ma dwie ręce i nie trzyma ich w kieszeni, a wodną podłogówkę nawet firmy potrafią spieprzyć czego przykładem jest twój dom, który miał być pokazowym domem a wyszedł bubel - pokaż zdjęcie przedpokoju przed zalaniem wylewki bo może nowi użytkownicy nie widzieli...

I przez to wprowadzacie w błąd innych zakłamując rzeczywistość.

Chcecie porównywac to porównujcie porównywalne a nie własne widzimisie.

Liczysz sam koszt kabli licz także sam koszt wodnej podłogówki,liczysz bez robocizny kable,licz wodną podłogówkę bez robocizny,liczysz wodną podłogówkę z robocizną to licz i kable z robocizną.

A tak to Wiwaldi dostał ofertę 140zl/m2 na "tanie" kable i zonk,przez Waszą właśnie głupote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przez to wprowadzacie w błąd innych zakłamując rzeczywistość.

Chcecie porównywac to porównujcie porównywalne a nie własne widzimisie.

Liczysz sam koszt kabli licz także sam koszt wodnej podłogówki,liczysz bez robocizny kable,licz wodną podłogówkę bez robocizny,liczysz wodną podłogówkę z robocizną to licz i kable z robocizną.

A tak to Wiwaldi dostał ofertę 140zl/m2 na "tanie" kable i zonk,przez Waszą właśnie głupote.

Z tego co ja pamietam na tym forum byla jedna osoba co zlecila ulożenie kabli swojemu elktrykowi i zaplaciła za to niecały 1000zł za niecałe 100m2. Wychodzi 10zł/m2 do tego dolicz moje przewymiarowane kable z przed 5 lat za 60zl i masz calosc za 70zl/m2 faktycznie sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Z tego co ja pamietam na tym forum byla jedna osoba co zlecila ulożenie kabli swojemu elktrykowi i zaplaciła za to niecały 1000zł za niecałe 100m2. Wychodzi 10zł/m2 do tego dolicz moje przewymiarowane kable z przed 5 lat za 60zl i masz calosc za 70zl/m2 faktycznie sporo...

Z tego co pamiętam to "naczelny" kablarz i "super" były Moderator zlecił rozłożenie kabli w rowkach swojemu elektrykowi ;)

Ale i tak kable wyszły mu ponad 9tys.zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając życie jak już nie będzie argumentów to wypłynie bzdurne i bezsensowne NCO przy kablach w grzaniu akumulacyjnym w II taryfie ;)

Tyle lat na forum a dalej poziom wiedzy bez zmian. Spoko juz przeszedles na G12 gdzie jeszcze kilka lat temu tak się zarzekałeś. Wiec i na NCO przyjdzie czas że zrozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to "naczelny" kablarz i "super" były Moderator zlecił rozłożenie kabli w rowkach swojemu elektrykowi ;)

Ale i tak kable wyszły mu ponad 9tys.zł ?

 

 

Za ile m2?

Zakładając nawet 10000zl i 170m2 wychodzi 58zl/m2 no i gdzie te twoje 140zl?

Edytowane przez Lobo_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tyle lat na forum a dalej poziom wiedzy bez zmian. Spoko juz przeszedles na G12 gdzie jeszcze kilka lat temu tak się zarzekałeś. Wiec i na NCO przyjdzie czas że zrozumiesz.

G12W jest na rok i tylko na testy po G11,G12W ma spore wady w stosunku do G11 to tak po 3 miesiącach.

Powtarzam,NCO przy grzaniu tylko w II taryfie jest bzdurą i bezsensownym nazewnictwem bo takowe coś nie istnieje w przypadku grzania w taryfie G12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Za ile m2?

Zakładając nawet 10000zl i 170m2 wychodzi 58zl/m2 no i gdzie te twoje 140zl?

140zł/m2 ko kompeksowa usługa na kable a nie od elektryka.

Zlecajac rozłożenie wodnej podłogówki hydraulikowi a nie kompleksowo nie wyjdzie 70-100zł/m2 tylko 30-50zł/m2(samo rozłożenie to 16zł/m2)

Ja dostałem ofertę na kompleksową uslugę kabli Elektry na 120zl/m2.

Pierwsza oferta to 140 zł za metr kwadratowy z kablami, sterownikami i montażem.:o

Kable DEVI, sterownik Simens czujkami pogodowymi.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...