Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

140zł/m2 ko kompeksowa usługa na kable a nie od elektryka.

Zlecajac rozłożenie wodnej podłogówki hydraulikowi a nie kompleksowo nie wyjdzie 70-100zł/m2 tylko 30-50zł/m2(samo rozłożenie to 16zł/m2)

Ja dostałem ofertę na kompleksową uslugę kabli Elektry na 120zl/m2.

 

Wiec może inaczej, pokaż mi najdroższą istniejącą instalację grzewczą opartą na kablach na tym forum w przeliczeniu na m2. Jak znajdziesz mi taką co koszt całkowity przekroczył 100zł/m2 wtedy ja pokaże ci średnią, nawet nie najwyższą cenę za instalacje z PCi za m2.

 

Jeśli zaczynając sezon grzewczy pierw odpalam ogrzewanie w łazienkach, potem w sypialniach, potem w salonie a na końcu w wiatrołapie, a w gospodarczym tak jak w tym roku nie odpalam i na koniec sezonu robie w odwrotną stronę to to jest ogrzewanie centralne czy niecentralne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Wiec może inaczej, pokaż mi najdroższą istniejącą instalację grzewczą opartą na kablach na tym forum w przeliczeniu na m2. Jak znajdziesz mi taką co koszt całkowity przekroczył 100zł/m2 wtedy ja pokaże ci średnią, nawet nie najwyższą cenę za instalacje z PCi za m2.

Więc może inaczej,pokaż mi najdroższą istniejącą instalację grzewczą opartą na wodnej podłogówce w przeliczeniu na m2 wykonaną samodzielnie.

Jeśli znajdziesz mi taką co koszt całkowity przekroczył 50zl/m2 wtedy ja ci pokażę,że kable są zdecydowanie droższe od wodnej podlogówki z Kospelem.

Chociaż Wivaldi to już pokazał:

Pierwsza oferta to 140 zł za metr kwadratowy z kablami, sterownikami i montażem.:o

Kable DEVI, sterownik Simens czujkami pogodowymi.

Na tym forum nie spotkałem się jeszcze z wodną podłogówką pow.100zł/m2,za tyle robią najdrozsze firmy i chyba gołym okiem widać,że kable są znacznie droższe niż Kospel ?

 

Komu ponownie chcesz ciemnotę wciskać ?

 

Owszem,kable można dać do ułożenia elektrykowi ale tak samo wodną podłogówkę można dać do ułożenia hydraulikowi,sadzę,że robocizna wyjdzie podobna ale kable+sterowniki same w sobie jako urządzenie jest droższe niż wodna podłogówka+Kospel.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli takie zużycie się utrzyma to w rok zużyje prądu za 3154zl do tego około 500zł za drzewo do piecokominka co da około 3600-3700zł

czyli czas najwyższy porozglądać się za jakimś tanim klimakonwektorem za 1-2 tyś zł, rachunki ci spadną poniżej 3tyś/sezon, a Liwko zzielenieje ze złości że w praktyce wyszło i tanio w inwestycji i tanio w eksploatacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec może inaczej, pokaż mi najdroższą istniejącą instalację grzewczą opartą na kablach na tym forum w przeliczeniu na m2. Jak znajdziesz mi taką co koszt całkowity przekroczył 100zł/m2 wtedy ja pokaże ci średnią, nawet nie najwyższą cenę za instalacje z PCi za m2.

 

Jeśli zaczynając sezon grzewczy pierw odpalam ogrzewanie w łazienkach, potem w sypialniach, potem w salonie a na końcu w wiatrołapie, a w gospodarczym tak jak w tym roku nie odpalam i na koniec sezonu robie w odwrotną stronę to to jest ogrzewanie centralne czy niecentralne?

 

Ręczę ci że przy wodnej robię identycznie

Dodam jeszcze niesmialo ze dodatkowo szczeg. W okresach przejsciowych gdy potrzeba w lazience czy w salonie lekko przelamac uczucie chlodu-choc jest minimum 22 stop grzeje okolo 18_19 w dogiej taryfie

Wtedy koszt kwh energii kosztuje mnie okolo 25 groszy

A nie 70 gr

 

U mnie m2 wodnej z robocizną i materialem wyszedl +- 6500/123m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynając sezon grzewczy pierw odpalam ogrzewanie w łazienkach, potem w sypialniach, potem w salonie a na końcu w wiatrołapie,

 

Robię dokładnie tak samo. Czasem - zależy od pogody - różnicuję pokoje np, wcześniej załączam dziecku, a nam w sypialni później.

Zaleta trudna do przecenienia, ale myślę, że nie przetłumaczysz....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sypialni u nie mam zamiaru odkrecac petle- caly czas 20 stop

Protas zdajesz sobie sprawę ze przy odpowiednio zaprojektowanym domu i ogrzewaniu wodna dziala IDENTYCzNiE

Jak te wasze super nco

U mnie rządzi pogodowka i RAZ do roku sprawdzam rotametry

No ale wiadomo tylko kable tak potrafią

 

Szwagier ma wodną sterowaną z tableta kazde pomieszczenie

To on tez nie ma mitycznego nco ?

Tak przy okazji 1-15 styczen 153 kwh na co i cwu

Palone w kominku w trzech kroli dla rodziny z bloku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to "naczelny" kablarz i "super" były Moderator zlecił rozłożenie kabli w rowkach swojemu elektrykowi ;)

Ale i tak kable wyszły mu ponad 9tys.zł ?

Widzę że wlałem wodę na Twój młyn. O ofertę zapytałem aby wiedzieć czy opłaca mi się rozłożyć kable samemu czy nie.

Tak się składa że mam co robić i zawsze wybieram czy warto mi zabierać się do czegoś samemu czy może zlecić, bo na to zlecenie zarobię swoją pracą.

Ty teraz porównujesz rozłożenie rurek za 70-100 zł do kompletnej instalacji z kablami, sterownikami, czujnikami wewnętrznymi i zewnętrznymi, stycznikami, rozdzielnią, siatkami przeciwprężnymi w wylewce oraz montażem. Bez żadnej negocjacji. Oferta tej firmy, ze sterowaniem pogodowym to przerost formy nad treścią, a forma kosztuje.

Arturo, masz chyba problem z matematyką.

9 tysięcy za kable z montażem na powierzchni 170 m2 ?

Wchodzę w to i jeszcze w rączkę pocałuję.

Edytowane przez Wivaldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

140zł/m2 ko kompeksowa usługa na kable a nie od elektryka.

Zlecajac rozłożenie wodnej podłogówki hydraulikowi a nie kompleksowo nie wyjdzie 70-100zł/m2

 

Tak 100 zł za metr, łącznie z rotametrami, rozdzielaczami, pompami obiegowymi, mieszaczami i PC !

Akurat ! Zwłaszcza przy małej powierzchni jaka masz.:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty teraz porównujesz rozłożenie rurek za 70-100 zł do kompletnej instalacji z kablami, sterownikami, czujnikami wewnętrznymi i zewnętrznymi, stycznikami, [/b]

 

U mnie kompletna instalacja kosztować miała 65 zł/m2 podłogówki z rozdzielaczami (wykonane przez firmę z fakturą wg projektu na sprzęcie KAN) + 3200 zł za buforek 200 L wraz z grzałką, pompką, regulatorem bezprzewodowym, grupą bezpieczeństwa, zaworem mieszającym i sterownikiem. Do tego 800 za trochę miedzi i podłączenie do podłogówki (aczkolwiek tyle nie zapłaciłem), czyli w sumie 97 zł/m2 za kompletny system grzewczy.

 

Podłogówka została jednak rozłożona samodzielnie wraz ze znajomym hydraulikiem i zmieściłem się w 70 zł/m2 za kompletny system grzewczy. Mam w tym 200 L bufor, który wieczorem podgrzeje mi przez 2-3 godziny podłogę w cenie taniej taryfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może inaczej,pokaż mi najdroższą istniejącą instalację grzewczą opartą na wodnej podłogówce w przeliczeniu na m2 wykonaną samodzielnie.

Jeśli znajdziesz mi taką co koszt całkowity przekroczył 50zl/m2 wtedy ja ci pokażę,że kable są zdecydowanie droższe od wodnej podlogówki z Kospelem.

Chociaż Wivaldi to już pokazał:

 

Na tym forum nie spotkałem się jeszcze z wodną podłogówką pow.100zł/m2,za tyle robią najdrozsze firmy i chyba gołym okiem widać,że kable są znacznie droższe niż Kospel ?

 

Komu ponownie chcesz ciemnotę wciskać ?

 

Owszem,kable można dać do ułożenia elektrykowi ale tak samo wodną podłogówkę można dać do ułożenia hydraulikowi,sadzę,że robocizna wyjdzie podobna ale kable+sterowniki same w sobie jako urządzenie jest droższe niż wodna podłogówka+Kospel.

Arturo ale to Ty napisales ze instalacja na kablach jest po 140zl, wiiec ja ciebie prosze zebys mi taka pokazal, a ajk juz pokazesz to wtedy ja bede musial sie tlumaczyc. Jak na razie to nie ja pląte głupoty na podstawie jednostkowej WYCENY, a nie istniejącej REALIZACJI.

no a kto inny ma kłaść to WOP jak nie hydraulik, kim są te cudowne firmy od WOP. Magikami?

 

Ręczę ci że przy wodnej robię identycznie

Dodam jeszcze niesmialo ze dodatkowo szczeg. W okresach przejsciowych gdy potrzeba w lazience czy w salonie lekko przelamac uczucie chlodu-choc jest minimum 22 stop grzeje okolo 18_19 w dogiej taryfie

Wtedy koszt kwh energii kosztuje mnie okolo 25 groszy

A nie 70 gr

 

U mnie m2 wodnej z robocizną i materialem wyszedl +- 6500/123m2

Malux no wytlumacz mi jak to kazdy sezon zaczynasz i uruchamiasz osobno poszczegolne obwody? Latasz z kluczem czy jak? To jest standardowa opcja w WOP, czy moze magia PCI?

 

W sypialni u nie mam zamiaru odkrecac petle- caly czas 20 stop

Protas zdajesz sobie sprawę ze przy odpowiednio zaprojektowanym domu i ogrzewaniu wodna dziala IDENTYCzNiE

Jak te wasze super nco

U mnie rządzi pogodowka i RAZ do roku sprawdzam rotametry

No ale wiadomo tylko kable tak potrafią

 

Szwagier ma wodną sterowaną z tableta kazde pomieszczenie

To on tez nie ma mitycznego nco ?

Tak przy okazji 1-15 styczen 153 kwh na co i cwu

Palone w kominku w trzech kroli dla rodziny z bloku

Wybnie odrozniacie jednej rzeczy, ze rotometrami ustawiacie temp dla jednej sytuacji, a potem w domu masz temp zblizoną do niej na tyle na ile sytuacja jest podobna to tej dla ktorej zrobione sa nastawy. Wasze rotometry nie maja mozliwosci reakcji na sytuacje skrajne: duzy mroz przy jednoczesnym calkowitym naslonecznieniu, impreza imieninowaw salonie na xx osobob, rozpalenie w kominku. W tych przypadkach u was nie ma tragedii, jest ok, ale nie wiecie ze moze byc lepiej i dlatego akceptujecie to co macie.

Malux ile szwagier dal za cala instalacje?

 

Malux to juz nie do ciebie

Patrzcie jaką trzeba byc zglodniala hiena, zeby na podstawie jednej wyceny w ktorej podali tylko sume koncowa (to nawet firmy od Pci sie bardziej staraja) pisac jakie to sa drogie instalacje na kablach, w momencie gdy chyba ZADNA z isniejacych tu kompleksowych instalacji nie przekroczyla kosztu 60zl/m2.

Dziekuje, dowidzenia, do uslyszenia 01/02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Lobo,wybitnie nie rozróżniasz jednej rzeczy a nawet kilku. Po pierwsze rozmawiamy o grzaniu akumulacyjny w II taryfie czyli ładowaniu akumulatora w godz.22-6 i 13-15 gdzie "pykanie" nie jest wskazane po tych godzinach chyba że wprowadzacie innych w błąd pisząc że grzejecie 100% w taniej.

Po drugie raz wyregulowana podlogowka styknie a od tego czy trzeba grzać mocniej czy słabiej jest pogodowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lobo jestes osobą niewiarygodną-kąpiesz się zimą w morzu a potem twierdzisz ze u ciebie tanio

Dolicz koszty paliwa jazdy nad morze a nie cwaniakuj mi tutaj

 

A tak powazniej na poczatku sezonu tak do 10 listopada to tylko odkręcone lazienki

A potem odkrecone wszystko na maxa

Niech pogodowka polączona z wlasciwosciami termodynamicznymi wody zalatwia reszte sprawy

A jaką przewage da ci kabel przy imprezie czy duzym sloncu dostarczy ci tyle energii ile trzeba i tyle

 

Ja zawsze zadaje pytanie jak to się dzieje ze niby tylko kable potrafią idealnie uzepelniac straty przy idealnym akumulowaniu

 

Jak to mowil kobuszewski do golasa o prawach natury

 

Szwagier

Dom 200 metrowy taki pod 2 mln bardziej

Takze 80 tys to jak promocja z lidla na caly system

Jemu osobowy disel pali 11.-12 litrow takze kto bogatemu zabroni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko, jak masz teraz ustawione temperatury i godziny grzania w Swojej pompie?

Zmieniłeś sterowanie na pokojowe czy cały czas jedziesz na pogodówce?

 

Sterowanie mam pogodowo/pokojowe. Od 21.00 do 6.00 działa pogodowe, a przez resztę godzin pokojowe. Jeżeli w dzień temperatura spadnie poniżej 21,5 stopnia włącza się PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę inwestycję w PC to sporo ci wyszło w zeszłym roku - (3200 zeta)...... U mnie też wszystko na prąd (nawet zimna woda) tylko że bez PC i żadnej taryfy wekendowej itp. - zwykła taryfa ( 0,54gr za kwh) i od czerwca do stycznia na głównym liczniku nabiło prądu za 1840 zl (7 miesięcy) jeżeli takie zużycie się utrzyma to w rok zużyje prądu za 3154zl do tego około 500zł za drzewo do piecokominka co da około 3600-3700zł....... 400-500zł więcej ale u mnie ogrzewanie za całość (grzejniki,robocizna, kabel w ścianie i dodatkowe bezpieczniki) wyszły 3500zł.... a ciebie cała instalacja z robocizną pewnie koło 20-30koła

 

Rocznie około 4000kWh zużywa PC i 4000kWh reszta domu. Tego roku nie porównuj, zużycie PC jest znacznie mniejsze niż normalnie. W lipcu zamknę rok to podam wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie mam pogodowo/pokojowe. Od 21.00 do 6.00 działa pogodowe, a przez resztę godzin pokojowe. Jeżeli w dzień temperatura spadnie poniżej 21,5 stopnia włącza się PC.

no to Liwko ukrop u Ciebie panuje, hehe. 21,5 stopnia, hehe

Ten kredyt to chyba we frankach wziąłeś, trzeba gdzieś szukać na ratę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...