Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no to Liwko ukrop u Ciebie panuje, hehe. 21,5 stopnia, hehe

Ten kredyt to chyba we frankach wziąłeś, trzeba gdzieś szukać na ratę.

 

ja mam kredyt w złotówkach i też mam pomiędzy 21.5 a 22 bo więcej jest za ciepło a nie lubimy po domu z gołymi doopami biegać

 

Póki co narosło do 26,5 i kociołek w trybie lato.

Są kopalnie niedaleko w czechach, matuszce rosiji, chinach, australii...........

Nie boję się że będę musiał mieć 21 w domu, hehe

 

masz w domu 26,5 stopnia? to się w sumie nie dziwię że mózg się gotuje.. widzę że węgiel chyba bardziej szkodliwy niż PC :D potem narzekania że dziciaki chorują albo wszędzie zimno.. 26,5 to masakra.. chyba że kaloryferami grzejesz a tam trzaba najpierw sufit nagrzać

 

Lobo,wybitnie nie rozróżniasz jednej rzeczy a nawet kilku. Po pierwsze rozmawiamy o grzaniu akumulacyjny w II taryfie czyli ładowaniu akumulatora w godz.22-6 i 13-15 gdzie "pykanie" nie jest wskazane po tych godzinach chyba że wprowadzacie innych w błąd pisząc że grzejecie 100% w taniej.

Po drugie raz wyregulowana podlogowka styknie a od tego czy trzeba grzać mocniej czy słabiej jest pogodowka.

 

Arturo (albo ktoś inny) a masz pomysł jak zaprzęgnąć pogodówkę do sterowania kablami?? bo z tego co kojarzę to pogodowka steruje temperaturą grzania a kable grzeją cały czas z taką samą temperaturą a możemy jedynie sterować czasem grzania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym różni się kWh w G12 od tej w G11 (pomińmy cenę)?

 

właśnie ceną. przy instalacji produkującej 3000 kWh w lecie (głównie czerwiec-sierpień) większość sprzedaję po 75 gr. w zimie nie ma słońca, jesienią i wiosną też niewiele, więc muszę odkupić prąd do ogrzewania i CWU - mogę go kupić w cenie 2-3 razy niższej niż w lecie sprzedałem lub w cenie niewiele niższej.

 

ale to jeszcze nic. załóżmy, że biorę kredyt na instalacje PV (załóżmy, że mam pompę, która ciągnie rocznie tyle samo kWh na CO i CWU co produkuje instalacja PV) i sama się spłaca przez 10 lat - wszelki zysk idzie w spłatę kredytu, a ja jestem zmuszony grzać przez te 10 lat w G11, czyli 2-3 razy drożej niż w G12. czyli przez 10 lat dopłacam do ogrzewania minimum 100%. dodatkowo cena w G11 idzie szybciej do góry niż w G12 i zapewne w międzyczasie dogoni cenę jaką płacić będą za wyprodukowaną energię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j

Arturo (albo ktoś inny) a masz pomysł jak zaprzęgnąć pogodówkę do sterowania kablami?? bo z tego co kojarzę to pogodowka steruje temperaturą grzania a kable grzeją cały czas z taką samą temperaturą a możemy jedynie sterować czasem grzania...

 

Mozna zastosowac dla regulacji mocy kabli PWM czyli modulację szreokosci impulsu, szreokosc impulsu trzeba powiązac z temp zewnętrzną. Czy są gotowe sterowniki nie wiem, ale nie sądze aby był wiekszy roblem z ich wykonaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz w domu 26,5 stopnia? to się w sumie nie dziwię że mózg się gotuje.

 

znam takie instalacje. kocioł przewymiarowany i w okresach przejściowych (a teraz taki mamy, dlatego rośnie u karoki temperatura) grzeje się w domu do 25-27 stopni, bo inaczej sadza i syf w kominie i kotle, czyszczenie co drugi dzień. karoka jest ekspertem od węgla, stąd wie, że utrzymywanie takiej temperatury w domu jest wskazane dla kotła przy takiej pogodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie ceną. przy instalacji produkującej 3000 kWh w lecie (głównie czerwiec-sierpień) większość sprzedaję po 75 gr. w zimie nie ma słońca, jesienią i wiosną też niewiele, więc muszę odkupić prąd do ogrzewania i CWU - mogę go kupić w cenie 2-3 razy niższej niż w lecie sprzedałem lub w cenie niewiele niższej.

 

ale to jeszcze nic. załóżmy, że biorę kredyt na instalacje PV (załóżmy, że mam pompę, która ciągnie rocznie tyle samo kWh na CO i CWU co produkuje instalacja PV) i sama się spłaca przez 10 lat - wszelki zysk idzie w spłatę kredytu, a ja jestem zmuszony grzać przez te 10 lat w G11, czyli 2-3 razy drożej niż w G12. czyli przez 10 lat dopłacam do ogrzewania minimum 100%. dodatkowo cena w G11 idzie szybciej do góry niż w G12 i zapewne w międzyczasie dogoni cenę jaką płacić będą za wyprodukowaną energię.

 

A słyszałeś że rozliczenia mają być co pół roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś że rozliczenia mają być co pół roku?

 

nie. to trochę zmienia postać rzeczy. zobaczymy co będzie jak to wszystko ruszy. chciałbym jak najwcześniej znać jak najwięcej szczegółów, bo w tym roku do lata wykonanie instalacji nie wiązałoby się jeszcze z żadnymi problemami, bo dom jeszcze w trakcie budowy i w części gospodarczej mogę kuć ściany i robić co się tylko podoba.

 

jak to jest z instalacją odgromową przy PV? raczej powinna być? to kolejny wydatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna zastosowac dla regulacji mocy kabli PWM czyli modulację szreokosci impulsu, szreokosc impulsu trzeba powiązac z temp zewnętrzną. Czy są gotowe sterowniki nie wiem, ale nie sądze aby był wiekszy roblem z ich wykonaniem.

 

no wlasnie prosto pwmem się nie da bo to nie prad staly, mozna optotriakiem ale to już sporo komplikuje obwód, wymaga chlodzenia przy takich mocach, zdecydowanie prosciej wlącz/wyłącz.. poza tym sporo zalezy od calosci ukladu (grubosc wylewki, akumulacja).. masz jakiś pomysł jakby to mialo działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam takie instalacje. kocioł przewymiarowany i w okresach przejściowych (a teraz taki mamy, dlatego rośnie u karoki temperatura) grzeje się w domu do 25-27 stopni, bo inaczej sadza i syf w kominie i kotle, czyszczenie co drugi dzień. karoka jest ekspertem od węgla, stąd wie, że utrzymywanie takiej temperatury w domu jest wskazane dla kotła przy takiej pogodzie.

 

haha.. dla kota zdrowo tylko dla głowy chyba niezdrowo bo jak widać nagrzewa się od góry i przegrzewa obwody..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co narosło do 26,5 i kociołek w trybie lato.

Są kopalnie niedaleko w czechach, matuszce rosiji, chinach, australii...........

Nie boję się że będę musiał mieć 21 w domu, hehe

 

26,5*C w domu? Tam gdzie mieszkacie?

 

Zaczynam rozumiec skad sie biora takie a nie inne Twoje wpisy na forum. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kredyt w złotówkach i też mam pomiędzy 21.5 a 22 bo więcej jest za ciepło a nie lubimy po domu z gołymi doopami biegać

Widzisz a ja lubię czuć się swobodnie.

Gdybym wdupił tyle szmalu w cudo techniki zwane to pompką ciepła to wtedy musiałbym być zadowolony i polubić 21, hehe

Co mnie tylko dziwi że "brudasy" są tacy ciepłolubni a pompiarze, gazownicy i olejarze jakoś dziwnie wszyscy zimnolubni, hehe

Naprawdę zastanawiające :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz a ja lubię czuć się swobodnie.

Gdybym wdupił tyle szmalu w cudo techniki zwane to pompką ciepła to wtedy musiałbym być zadowolony i polubić 21, hehe

Co mnie tylko dziwi że "brudasy" są tacy ciepłolubni a pompiarze, gazownicy i olejarze jakoś dziwnie wszyscy zimnolubni, hehe

Naprawdę zastanawiające :)

 

Może dlatego że mają rozum pod sufitem zamiast syfu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imrahil, wszelkie inwestycje w panele są obecnie absolutnym bezsensem. Jesteśmy o krok od rewolucji w odnawialnych źródłach energii. Jeszcze ze 2 - 3 lata potrzeba na wdrożenie produkcji przemysłowej nowej technologii. Zamiast montować wielkie bezsensowne maszkary będzie się oklejać folią wyeksponowane do słońca powierzchnie. Ma być kilkunastokrotnie taniej i znacznie skuteczniej. Wdrożenie przemysłowej produkcji planuje się na 2017 - max 2018 rok. Na taki wynalazek to i ja się zapiszę. Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...