Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jest też ,przepis który zabranie podnoszenia temp w kranach powyżej 55 .Bo grozi poparzeniem np dzieci.Więc trzeba założyć zawór regulujący temperaturę wody .

LEgionella to jedno ale przy własnych ujęciach zdarza sie zakażenie studni i woda śmierdzi.Częste podgrzewanie do wysokiej temp łagodzi to zjawisko.

Ponadto mamy więcej cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a własnie jak to jest z ta legionellą. Trzeba raz dziennie podgrzać do 60oC? czy to jakies bajki?

 

Kiedyś widziałem fajną tabelę z wykresami jak to jest z tą Legionellą. W temperaturze 70°C ginie natychmiast, ale jak ktoś ma coś w sobie z sadysty wystarczy 60. Trwa to wtedy kilka minut:D

Wystarczy raz w tygodniu przegrzać. W moim wypadku pamięta o tym sterownik PC i odbywa się to z niedzieli na poniedziałek w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wentylacji .Kiedyś przyjmowało sie chyba 50 m3/h dla łazienki i 100 m3/h dla kuchni.

Jak to się uwzględni to wyjdzie minimalna ilosć wymian

 

Dla kuchni z gazem przyjmuje się 70 m3/h

kuchnia elektr. z oknem 50 m3/h

łazienka z oknem lub bez 50 m3/h

WC 30 m3/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem że nowe podgrzewacze mają funkcję anti-legionella, nic nie reklamuje --- http://eko-kotly.pl/wymienniki-cwu/elektryczny-ogrzewacz-elmet-120l-ecoway-eco-way ciekawy produkt, coś jak inteligentny podgrzewacz :)

 

No i bomba .. to chyba lepsze rozwiązanie, dodatkowa pompa i zawór to koszt. Muszę to przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, projekt indywidualny powierzchnia grzana po podłodze 154m cały dom sam wykonałem tymi ręcami. Parametry jakie podałem było bez reku tylko sam GWC, reku został zrobiony w lutym tego roku do tego czasu nie było odzysku ciepła z wentylacji(zwykłe wentylatory kanałowe włączane co jakiś czas sterownikiem) Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legionella nie tylko rozwija się w wodzie w podgrzewaczach ale może też dotyczyć systemu kanałów wentylacyjnych budynku .Lżejsze objawy u mieszkańców mogą wskazywać na SBS czyli "syndrom chorego budynku" za co w większości odpowiada nieprawidłowo rozwiązana wentylacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legionella nie tylko rozwija się w wodzie w podgrzewaczach ale może też dotyczyć systemu kanałów wentylacyjnych budynku .Lżejsze objawy u mieszkańców mogą wskazywać na SBS czyli "syndrom chorego budynku" za co w większości odpowiada nieprawidłowo rozwiązana wentylacja.

 

O jakiej wentylacji mówisz? jaka to jest nieprawidłowo rozwiązana wentylacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyt duża wilgotność,podwyższona temperatura,zbyt mała ilość świeżego powietrza to zdaje się prowadzić do niekorzystnych objawów ale nie jestem specjalistą od wentylacji więc może wypowie się tutaj np.projektant systemów wentylacji mechanicznej.

w USA było kiedyś głośno o biurowcach w których ludzie często chorowali.

a tak na marginesie to się zastanawiam czy np. żwirowy lub rurowy GWC za jakiś czas nie będzie źródłem problemów związanych właśnie z wentylacją-co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyt duża wilgotność,podwyższona temperatura,zbyt mała ilość świeżego powietrza to zdaje się prowadzić do niekorzystnych objawów ale nie jestem specjalistą od wentylacji więc może wypowie się tutaj np.projektant systemów wentylacji mechanicznej.

w USA było kiedyś głośno o biurowcach w których ludzie często chorowali.

a tak na marginesie to się zastanawiam czy np. żwirowy lub rurowy GWC za jakiś czas nie będzie źródłem problemów związanych właśnie z wentylacją-co o tym myślicie?

Objawy jakie napisałeś, tyczą się przypadku braku wentylacji, albo złej wentylacji grawitacyjnej, tudzież zatykaniem kanałów. Wszystkie te problemy rozwiązuje WM. Co do GWC, to nie wiem bo nie mam, a chciałbym mieć. Kiedyś właśnie też się nad tym zastanawiałem jak to jest że nawadnienie GWC nie powoduje powstawania grzybów. Nie to żebym szeżył jakieś mity, poprostu z chęcia dowiem się jak to jest. Albo jakis link, żeby nie było poza tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez GWC żwirowe może też przenikać szkodliwy radon :stirthepot:

Spokojnie nie rób zamętu! masz jakies potwierdzenie na to co mówisz czy usłyszałeś gdzieś i tyle. Nim spowodujesz dyskusję która po takim poście jest pewnikiem, dobrze zastanów sie czy jesteś pewien tego co piszesz i czy masz na to dowody!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...