Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
Nie wiem. Taka jest w ofercie.

Na aledrogo 20k ?

W mojej ofercie jest 18,8 netto.

Przecież że sama pompa nie grzeje. Dodano zbiornik CWU ze sprzęgłem poj 80L koszt promocyjny 9800 netto.

Sam montaż to tylko 2300.

Masakra,ja mam zasobnik 300l za ok.1,5tys.zl,bez sprzęgła i śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziś otrzymałem ofertę na PANASONIC AQUAREA serii T-CAP 1 FAZOWA

 

sporo. powierzchnia grzana u Ciebie to około 140 m2?. ja w sumie za całą instalację (podłogówka, pompa ciepła, CWU) dostałem wycenę na nieco ponad 28 000 zł dla ogrzewanych 123 m2 (po podłogach tyle samo). Pompa była Panasonic 7 kW, pewnie w silniejsze mrozy wchodziłaby w drogą taryfę, bo moc spada. na Śląsku jednak ceny są w porządku, ale w końcu i tak wykonanie prawie samodzielne systemu opartego na grzałce i małym buforze wyszło prawie trzy razy taniej, szczególnie że na pompę musiałbym brać kredyt. odrzucasz na 100% wodną podłogówkę? :)

 

przy okazji - w trzy tygodnie stycznia poszło 541 kWh, temperatura zadana 16*C, dom pusty z kilkoma brakami w izolacji. w sumie w sezonie 2004 kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

przy okazji - w trzy tygodnie stycznia poszło 541 kWh, temperatura zadana 16*C, dom pusty z kilkoma brakami w izolacji. w sumie w sezonie 2004 kWh

 

Podnosząc do 22 powinno wzrosnąć o około 35-40% i wynieść około 2800kWh, ale jeszcze nie mieszkasz. W sezonie grzewczym na bytowy idzie mi około 2500kWh prądu. Jeżeli będziesz miał podobnie, to moim zdaniem CO powinno ci jeszcze spaść! (fakt, nie ma zimy w tym roku)Jedynie co dojdzie to CWU.

Zobaczymy jakie wnioski wyciągniesz w przyszłym sezonie.

 

Ps. Dodaj do zakładek to co napisałem i pogadamy za rok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powierzchnia grzana u Ciebie to około 140 m2?. tak wykonanie prawie samodzielne systemu opartego na grzałce i małym buforze wyszło prawie trzy razy taniej odrzucasz na 100% wodną podłogówkę? :)

Powierzchnia do ogrzania to 176 m.

Podziwiam samodzielnie robiących bo to taniej, często pewniej, ale u mnie raczej niemozliwe bo ja:

Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem.

Co ostatniego zadania: nie odrzucam na 100% mam jeszcze 2-3 miesiące do wyboru.

Tym bardzie że rozdzielacz i rurki tak jak w/g projektu będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Pompa miała być taka tania, a tu oferta na 38 tys. A gdzie reszta osprzętu ? Forumowi naganicze może zaproponują coś na PW w cenie 15 tys. :D

czytałeś ?

W mojej ofercie jest 18,8 netto.

Sam montaż to tylko 2300

.

I to pompa do obciążenia domu 200m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Pompa miała być taka tania, a tu oferta na 38 tys. A gdzie reszta osprzętu ? Forumowi naganicze może zaproponują coś na PW w cenie 15 tys. :D

A to też doczytałeś ?

ja w sumie za całą instalację (podłogówka, pompa ciepła, CWU) dostałem wycenę na nieco ponad 28 000 zł dla ogrzewanych 123 m2 (po podłogach tyle samo). Pompa była Panasonic 7 kW, pewnie w silniejsze mrozy wchodziłaby w drogą taryfę, bo moc spada. na Śląsku jednak ceny są w porządku,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa miała być taka tania, a tu oferta na 38 tys. A gdzie reszta osprzętu ? Forumowi naganicze może zaproponują coś na PW w cenie 15 tys. :D

 

Bo z tymi cenami jest tak:

Przychodzi gość do szewca i mówi:

Chciałbym odebrać buty, ile płacę ?

Szewc mówi - 20 zł.

Ale miało być 40 zł ?

Tak, ale jednego buta zgubiliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Bo z tymi cenami jest tak:

Przychodzi gość do szewca i mówi:

Chciałbym odebrać buty, ile płacę ?

Szewc mówi - 20 zł.

Ale miało być 40 zł ?

Tak, ale jednego buta zgubiliśmy.

To ja troszkę zmodyfikuje,u niektórych jest tak:

Przychodzi kobita do szewca i mówi:

-proszę wymienić mi fleka w obcasie

-ok,nie ma problemu

-jaki koszt będzie ?

-40zł

 

Kobita przychodzi na następny dzień po odbiór a szewc:

-60zł

-miało być 40zł

-wymieniliśmy cały obcas bo taka była potrzeba

 

I tak to jest jak zielony ktoś chce kupić coś nie mając pojęcia o tym.

W Twoim przypadku jest tak ze sprzęgłem i zasobnikiem cwu i automatycznie koszt urósł o ponad 7tys.zl więcej niż być powinien.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-wymieniliśmy cały obcas bo taka była potrzeba

 

I tak to jest jak zielony ktoś chce kupić coś nie mając pojęcia o tym.

W Twoim przypadku jest tak ze sprzęgłem i zasobnikiem cwu i automatycznie koszt urósł o ponad 7tys.zl więcej niż być powinien.

 

Zgadzam się z Tobą, ale ja nie mam czasu kształcić się na SZEWCA.:no:

Chyba rozumiesz co mam na myśli i jest też własnie taka grupa inwestorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Zgadzam się z Tobą, ale ja nie mam czasu kształcić się na SZEWCA.:no:

Chyba rozumiesz co mam na myśli i jest też własnie taka grupa inwestorów.

No oczywiście,że się zgadzam.

Dlatego też z nowych domów leci syf z kominów.

Ciekawe wg jakiego klucza Ci sami inwestorzy kupują auta,sprzęt RTV,AGD i inne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku jest tak ze sprzęgłem i zasobnikiem cwu i automatycznie koszt urósł o ponad 7tys.zl więcej niż być powinien.

Otrzymałem ofertę na instalację bez sprzęgła, na tej samej PC na kwotę 27 tys. z 8% VAT

Oczywiście bez tego co ma zasilać ta pompa.

Jakby zmniejszyć jeszcze moc to i cena pewnie jeszcze by spadła.

Ale już cicho sza o PC, bo zaraz MOD wkroczy.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o piecu https://www.technika-grzewcza-sklep.pl/sklep/produkt/elterm-kociol-general-9-kw-elektryczno-wodny-230-400-v-kod-0108009.html modulacja 1/6 , dwie pompy obiegowe, naczynie 8l , rozbudowane sterowanie między innymi pogodowe, pokojowe, podłogowe. Programowanie stref czasowych co do minuty. Myślę że przy mojej grzanej płycie 9kW spokojnie spełnił by się w grzaniu CO i CWU 100% w taniej taryfie.

 

Kurcze z drugiej strony ciężko znaleźć jakieś opinie ogrzewających kospelem lub eltermem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...