Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie chodzi mi o to żeby instalator mi płacił i do tego nie zmierzam.

Mam teraz świadomość że hasło: PC za 15 - 20 k to tak naprawdę sama PC.

I tak jak nie samym chlebem człowiek żyje to z PC jest identycznie.

Rozumiem to, nie dyskutuję o cenach, bo towar kosztuje tyle za ile się go da sprzedać.

Chciałem porównania kosztu KOMPLETNEJ INSTALACJI GRZEWCZEJ z montażem i ją otrzymałem.

Wybór jest mój.

 

Dokladnie. To cena samego urzadzenia grzewczego.

Jesli instalacja CO na kablach kosztowalaby tyle co kompletna instalacja PCi z podlogowka, to tylko czlowiek niezrownowazony psychicznie zdecydowalby sie na kable (przedtem pewnie obcinajac sobie ucho lub innego "czlonka").

 

Jesli wybor jednak padl na kable, to bylby to swego rodzaju atawizm - w swietle wczorajszego porownania Twojej ewolucji dotyczacej systemu grzewczego. To tak, jak by Ci nagle urosl ogon. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moze instalator pompy powinien Tobie jaks kase zplacic? Bo jak widze do tego to zmierza.

Chciales miec wodna podlogowke z pompa ciepla za 15-20k zl?

Pobudka!!! :D

 

no ja też bym chciał.. ale że też zapytałem o wyceny parę firm i najtańsza była na około 40 tysiecy to mam kable za 6 czy 7.. i kable może położyć każdy, dowolny elektryk podpiąć pod jakikolwiek sterownik bez odpowietrzania, regulacji i wiedzy tajemnej o rotametrach, przepływach, pompkach itp.

widac ze opowieści o pompie za grosze pod strzechy to póki co mrzonka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tanie wino jest dobre, bo jest tanie i dobre. :)

 

Taniosc pomp jest relatywna. Jesli niedawno chodzily stawki 50-60 tys zl za pompe z odwiertami, to teraz kalkulacja za pompe na poziomie 25 tys zl z poziomym DZ albo pompe PW za 15-20 tys z montazem to jest tanio. W porownaniu do kabli, konwektorow czy farelki to nadal strasznie drogo, ale cos za cos. Kazdy moze policzyc czy taka inwestycja ma ekonomiczny sens w jego domu, oraz czy zalezy mu na tym, aby taka instalacje miec - bo mu sie to po prostu podoba. To tez sporo podnosi wartosc samego obiektu, a grzanie czystym pradem czyni nieruchomosc "uposledzona" z ponktu widzenia ewnetualnej jej sprzedazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to żeby instalator mi płacił i do tego nie zmierzam.

Mam teraz świadomość że hasło: PC za 15 - 20 k to tak naprawdę sama PC.

I tak jak nie samym chlebem człowiek żyje to z PC jest identycznie.

Rozumiem to, nie dyskutuję o cenach, bo towar kosztuje tyle za ile się go da sprzedać.

Chciałem porównania kosztu KOMPLETNEJ INSTALACJI GRZEWCZEJ z montażem i ją otrzymałem.

Wybór jest mój.

 

Musisz oprócz COP pamiętać jeszcze o jednym. Fotovoltaice. Przy tym samym ociepleniu biorąc PC, zaoszczędzisz sporo na panelach. Oczywiście jeśli chcesz je mieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też bym chciał.. ale że też zapytałem o wyceny parę firm i najtańsza była na około 40 tysiecy to mam kable za 6 czy 7.. i kable może położyć każdy, dowolny elektryk podpiąć pod jakikolwiek sterownik bez odpowietrzania, regulacji i wiedzy tajemnej o rotametrach, przepływach, pompkach itp.

widac ze opowieści o pompie za grosze pod strzechy to póki co mrzonka..

Dopiero teraz do tego dojrzałeś ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wlasnie. Porownac mozna pompe z weglem. Tutaj pompy juz tak potanialy, ze wychodzi na jedno, a ludzie dalej pchaja sie w wegiel. :)

Już dawno pisałem że za różnice w cenach urządzeń mam z 15 lat grzania za free :)

"Przywódca sekty" chciał mi oczy wydrapać :) z resztą on cały czas myli się w zeznaniach :)

Długi czas pisał o 15-tu tysiach, później jak nie 25 to 20 a następnie że dostał ją za free :)

No tutaj nikt mu nie podskoczy jak za free, tyle że jak ktoś podaje swoje wyceny to zaraz jest ostatnio fujarą i nie potrafi negocjować.

Do pomp nic nigdy nie miałem, nie mogę strawić tylko tego nachalnego podejścia co niektórych osobników i naciągania faktów.

Widzisz Pixis, podałeś chyba uczciwie ceny pomp gruntowych sprzed kilku lat bo ja np. ich nie znam, to jakim cudem Liwek klika lat temu miał ją za 20 z DZ ?

Co sztychówką sam wyrył DZ czy wiertarką wywiercił ? i pompka 10 tysi jak teraz za powietrzną po tylu latach wołają 15-cie.

Jak to delikatnie nazwać ?

Dobrej nocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co i jak kupowal Liwko, ani kiedy. Ja swoja kupowalem 3,5 roku temu i cene mialem tak jak napisalem (17 tys zl z groszem pompa i 7 kola z DZ na gotowo z glikolem). Paradoksalnie teraz byloby o jakies 2-3 tys drozej.

 

Co do tego grzania za frre, to jak zliczysz to rzetelnie uwzgledniajac tez komin, miejsce na opal i wieksza przestrzen potrzebna dla kotla, to obawiam sie, ze wyjdzie praktycznie na jedno. To ze kotlownia, skladzik i komin nic na s nie kosztuje to oszukiwanie samego siebie. Ja mam komin i spora kotlownie i wiem ile kasy musialem w to wpakowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje karoka takie coś jak telefon. Od dawna. Ja rozumiem, że nie wszyscy wyszli z jaskiń, ale może chociaż ktoś z twoich bliskich będzie umiał to ustrojstwo obsłużyć. Niech zadzwoni do firmy http://www.ppcpompy.eu/Strona/ i zapyta się ile kosztowała pompa 8kW z serii A siedem lat temu.

 

Ja wiem że temperatury w twoim domu i zadymienie zrobiły już swoje, ale ostatkiem sił wysil swoje resztki homo sapiens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz do tego dojrzałeś ? :)

 

Nie, dlatego nie mam pompy tylko kable,.

 

 

Ja nie wiem co i jak kupowal Liwko, ani kiedy. Ja swoja kupowalem 3,5 roku temu i cene mialem tak jak napisalem (17 tys zl z groszem pompa i 7 kola z DZ na gotowo z glikolem). Paradoksalnie teraz byloby o jakies 2-3 tys drozej.

 

Co do tego grzania za frre, to jak zliczysz to rzetelnie uwzgledniajac tez komin, miejsce na opal i wieksza przestrzen potrzebna dla kotla, to obawiam sie, ze wyjdzie praktycznie na jedno. To ze kotlownia, skladzik i komin nic na s nie kosztuje to oszukiwanie samego siebie. Ja mam komin i spora kotlownie i wiem ile kasy musialem w to wpakowac.

 

o własnie.. tego się nie liczy przecież bo to oczywiste że każdy ma komin i kotłownię ;) ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie, dlatego nie mam pompy tylko kable,.

.

Każdego szkoda ;)

Jeśli ktoś myślał,że pompa może być w cenie kospela to faktycznie nie był w pełni władz umysłowych.

Dla domu ok.120m2 ok.4-5 litrowego pompa oszczędza z cwu ok.6000kWh rocznie i do tego trzeba odnieść koszt inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz oprócz COP pamiętać jeszcze o jednym. Fotovoltaice. Przy tym samym ociepleniu biorąc PC, zaoszczędzisz sporo na panelach. Oczywiście jeśli chcesz je mieć :)

 

Każdego szkoda ;)

Dla domu ok.120m2 ok.4-5 litrowego pompa oszczędza z cwu ok.6000kWh rocznie i do tego trzeba odnieść koszt inwestycji.

 

 

Jak do tego dorzucimy jeszcze dofinansowanie 40% kwoty zakupu to chyba ciężko uzasadnić inwestycję w kable i bojler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...