Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ponieważ nie mam kotłowni I pralni tylko wyłącznie pralnię i nie mam DWÓCH kominów systemowych tylko JEDEN.

Tak ciężko ci to pojąć i przyswoić czy zrozumieć i policzyć ?

Znowu zaczynasz motać i wmawiać ludziom że potrzebują 10 kominów żeby palić paliwem stałym ?

Tak samo wystarczy jeden jak Tobie w domu z pompą, czyli mit padł a Ty dalej mataczysz i kołujesz ludzi.

Wali mnie Twój projekt, komin wybudowałeś tak samo jak Ci co palą paliwami stałymi.

KROPKA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Znowu zaczynasz motać i wmawiać ludziom że potrzebują 10 kominów żeby palić paliwem stałym ?

Tak samo wystarczy jeden jak Tobie w domu z pompą, czyli mit padł a Ty dalej mataczysz i kołujesz ludzi.

Wali mnie Twój projekt, komin wybudowałeś tak samo jak Ci co palą paliwami stałymi.

KROPKA.

Czy do jednego komina systemowego można podłączyć kominek i kocioł ?

Rzuć linka do tego komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu zaczynasz motać i wmawiać ludziom że potrzebują 10 kominów żeby palić paliwem stałym ?

Tak samo wystarczy jeden jak Tobie w domu z pompą, czyli mit padł a Ty dalej mataczysz i kołujesz ludzi.

Wali mnie Twój projekt, komin wybudowałeś tak samo jak Ci co palą paliwami stałymi.

KROPKA.

 

Nie znasz karoka ogrzewających węglem z dwoma kominami? W takim razie po co im dwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przeciez wypadaloby, zeby wodna podlogowka byla za free. ;)

 

Pixiu, wiadomo że nie za darmo.

Chodzi o to że ja do swoich kabli podłączam tylko prąd i ogrzewam.

Wątpię, żeby po dołączeniu tegoż prądu do samych rurek coś grzało, potrzebny jest pośrednik w postaci np. PC.

która w mojej najtańszej ofercie kosztowała 27 k.

Ja rozpatruję instalację grzewcza jako kompletną zrobioną (montaż, materiały, uruchomienie) przez firmę.

Jak ktoś mam możliwości i lubi ręczne robótki to wyjdzie go taniej.

Ale wtedy nie możemy takich instalacji porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pompy są OK, ale porównując do kabli to wychodzi, że wartość pompy możesz wpłacić na lokatę i dopłacać do prądu przez dwadzieścia lat - przy założeniu, że zimy będą choć trochę minusowe:)

O prostocie i bezobsługowości instalacji nie wspominam...

 

Dopłacać do kabli pozwala mi już niepalenie papierosów.

Oszczędności jakieś minimum 3 tysiące rocznie

Ale lokata to słuszna koncepcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego Mistrz propagandy pompowej nie liczy kosztu swojego komina i kotłowni czy tam pralni- suszarni jak zwał tak zwał a wyrzyguje naciągając te koszty przy kotłowniach na paliwo stałe ?

Czy w domu z pompą ciepła inwestor nie ponosi kosztów budowy tego komina czy pomieszczenia ?

Czy też razem z pompą ma za free.

Traktuje się wszystkich jedną miarą, co nie ?

U węglarza to niesamowite koszty a u pompiarza za free, ciekawe rzeczy piszecie.

Czy dla klimatu czy innego widzimisię tak samo ponosicie koszt budowy kominów i tych pomieszczeń.

 

Nie wiem czemu posty do mistrza propagandy pompowej piszesz a mój cytat wklejasz..

jakbyś nie zauważył to Arturo72 i ja to dwie różne osoby..

 

Ja mam kable i NIE MAM NAWET JEDNEGO KOMINA (więc czemu twierdzisz że każdy go buduje), a tym bardziej czegoś co nazywa się KOTŁOWNIA.

U mnie koszt to kable, sterowanie i parę termometrów..

Ile kosztuje komin (plus obróbki) i m2 miejsca w kotłowni? ile m2 musisz mieć na piec i opał?

 

BTW - wczoraj dostałem raport z termowizji - jest całkiem nieźle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable są najtańsze inwestycyjnie, to fakt. Natomiast jeżeli nie zainwestujemy w dodatkowe ocieplenie to puszczą nas szybko z torbami. Dokładając ocieplenia inwestycja zaczyna się szybko zbliżać do inwestycji w PC, a i tak rachunki są większe. Jedynie dom pasywny może się mierzyć ze średnio izolowanym domem z PC.

System na węgiel to natomiast inwestycja bardzo podobna co z PC. Pamiętać tylko o tym należy jeszcze na etapie wyboru projektu. No chyba że kogoś nie stać i buduje sobie 300-400m2 :)

Ale wszyscy powinniśmy już pamiętać o fotovoltaice. I tutaj PC wygra znowu iwestycyjnie z kablami i węglem.

 

Na dzień dzisiejszy zrobiłbym przynajmniej podłogówkę wodną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Pixiu, wiadomo że nie za darmo.

Chodzi o to że ja do swoich kabli podłączam tylko prąd i ogrzewam.

Wątpię, żeby po dołączeniu tegoż prądu do samych rurek coś grzało, potrzebny jest pośrednik w postaci np. PC.

która w mojej najtańszej ofercie kosztowała 27 k.

Ja rozpatruję instalację grzewcza jako kompletną zrobioną (montaż, materiały, uruchomienie) przez firmę.

Jak ktoś mam możliwości i lubi ręczne robótki to wyjdzie go taniej.

Ale wtedy nie możemy takich instalacji porównywać.

Zadałem pytanie,jakie masz obciążenie cieplne ?

Czemu nie rzuciles zapytania o kospela jak masz kable tylko na pompę i to do znacznie większego domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebym mogl wogole myslec o grzaniu chalupy kablamui musial bym zamiast na pomope wydac 25k zl na dodatkowe docieplenia budynku, a i tak rachunki za CO i CWu mial bym 2x wyzsze niz obecnie.

 

Ale to wkońcu jak to jest z tym ociepleniem ? Arturek musiał zrobić bunkier i bawić się w dwie taryfy żeby mieć tanio. Arturek pije do Wivaldiego, że wycena jest na pompkę do słabo ocieplonych budynków. Ze słółw Arturka wynika, żeby mieć tanio pompkę trzeba dobrze ocieplić i władować w ocieplenie kilka do kilkunastu tysięcy bo inaczej będzie wycena jak u Wivaldiego. Ty Pyxis ze słabym ociepleniem masz tanią pompke gruntową. Potencjalny inwestor, który to czyta czuje się jakby oglądał TVN albo czytał koszerną gazetę Wyborczą.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pixiu, wiadomo że nie za darmo.

Chodzi o to że ja do swoich kabli podłączam tylko prąd i ogrzewam.

Wątpię, żeby po dołączeniu tegoż prądu do samych rurek coś grzało, potrzebny jest pośrednik w postaci np. PC.

która w mojej najtańszej ofercie kosztowała 27 k.

Ja rozpatruję instalację grzewcza jako kompletną zrobioną (montaż, materiały, uruchomienie) przez firmę.

Jak ktoś mam możliwości i lubi ręczne robótki to wyjdzie go taniej.

Ale wtedy nie możemy takich instalacji porównywać.

 

Jesli cena PC Cie (poki co) przeraza, to zainwestuj tylko w wodna podlogowke i bufor z grzalkami albo jakiegos Kospela. W ten sposob nie zamykasz sobie definitywnie drogi do naprawde taniego zrodla ciepla jakim jest pompa. Zalanie kabli w wylewce to juz zwizanie sie z COP=1 na amen. Mi sie takie podejscie wybitnie nie podoba, bo na 90% bedziesz tego predzej czy pozniej zalowal.

 

To co napisalem powyzej jest tym bardziej prawdziwe, im wiekszy dom zamiezasz zbudowac. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ale to wkońcu jak to jest z tym ociepleniem ? Arturek musiał zrobić bunkier i bawić się w dwie taryfy żeby mieć tanio.

W G11 za c.o+cwu w zeszłym sezonie 1800zl,ty syfem i tylko c.o bo nie mieszkasz 2200zl.O czym zatem piszesz ?

W G12W zejde poniżej 1000zl za c.o+cwu a ty ile z cwu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego każdy liczy po Swojemu....i sam wyciąga wnioski co dla Niego i jego domu jest najlepsze, jedni wybrali PC inni kable, a jeszcze inny ekogroch...każdy liczy po Swojemu i każdy ma trochę racji...jedni liczą miejsce na kotłownię - racja, jedni liczą komin - racja, jedni liczą wartość izolacji - też racja, jeden liczy swoją robociznę przy kablach czy wodnej podłogówce - też racja, inny ma w promocji PC - też racja....

Ja robiłem płytę fundamentową pod nią 24cm XPSa, na niej 10cm grafitu, na ścianach będzie 20cm grafitu, w skosach 40cm, a na stropie poddasza 50cm izolacji, okna U<0,8, plus jakiśWM z requ. - TEGO NIE LICZĘ- to jest mojeZERO dla prównania czy to będzie PC czy kable.

Kable rozkładam sam plus pomoc elektryka. Wodnej sam Ja nie zrobię, dlatego liczę, że mam wartość pompy w kieszenie a grzeję:)

Edytowane przez Hanss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie,jakie masz obciążenie cieplne ?

Czemu nie rzuciles zapytania o kospela jak masz kable tylko na pompę i to do znacznie większego domu ?

 

Ja mam projektowe obciążenie cieplne 3850W . Zaraz postaram się gdzieś wysłać zapytanie, podłogowe już mam rozdzielacze kupione zobaczymy na ile mnie wycenią. Zapytam o monoblock 5kW i split 7kW a może zdać się na fachowców i nic nie sugerować podać tylko wyniki OZC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...