Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No ja u siebie porownuje i za cholere tak mi to nie wychodzi. Zebym mogl wogole myslec o grzaniu chalupy kablamui musial bym zamiast na pomope wydac 25k zl na dodatkowe docieplenia budynku, a i tak rachunki za CO i CWu mial bym 2x wyzsze niz obecnie.

 

Pyxi, nie mozesz wprost przeliczac swojego COP na to, ile bys placil grzejac z COP1 ale w cieplejszym domu.

 

Jesli dom jest lepiej zaizolowany to:

 

- sezon grzewczy jest krotszy,

- w niektore dni zyski bytowe + slonecznie wystarczaja na pokrycie strat,

- sterownik na pomieszczenie optymalizuje w 100% wykorzystanie energii na grzanie i nigdy nie dochodzi do przegrzania (bo bierze temp. powietrza i wylewki = reaguje na zyski)

 

Ja wiem, ze powyzsze trudno zaakceptowac, ale tak niestety, a moze na szczescie jest.

 

Odlicz sobie 30-50 dni z okresu grzewczego plus takie zimy jak ostatnio i oplacalnosc zakupu PC wyjdzie dramatyczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W G11 za c.o+cwu w zeszłym sezonie 1800zl,ty syfem i tylko c.o bo nie mieszkasz 2200zl.O czym zatem piszesz ?

W G12W zejde poniżej 1000zl za c.o+cwu a ty ile z cwu ?

No właśnie, czyli brak zysków bytowych. Ogrzewam również CWU. U mnie podłoga 10cm, ściana 15cm, strop 20 cm, wentylacja grawitacyjna, dom na standardowcyh ławach fundamentowych. Podaj swoje ocieplenie, a każdy policzy sobie ile trzeba było wyrzygać tysięcy na dodatkowe cm. Kupiłem kociołek za 7k z groszem. Ty masz pompę za darmo, WM tymi ręcami. Dom na płycie. Prąd w dwóch taryfach. Popołudniami czujesz już dyskomfort nie grzania w drogiej taryfie. Jesteś ZWYCIĘZCĄ !

 

Policz ile to wszystko kosztowało i odpowiedz sobie dlaczego masz takie rchunki.

 

 

Edit. Przepraszam. Nie licz, niech inni policzą ile to kosztowało. Bo chyba nikt nie chce czytać Twojego kolejnego elaboratu na temat Twojej lepszości i cen wziętych niczym z dyskontu Biedronka.

 

Wystarczyło mi jak przeczytałem ile kosztował Twój fundament w muratorze chyba 50 tys. ? Tam chociaż nie ściemniałeś. Powierzchnia zabudowy mojego domu to 190m2 na fundament wydałem prawie dwa razy mniej. Nie porównujmy więc swoich rachunków za CO + CWU. Ładnie to opisujesz na forum. Młodzi łykają Twoje posty.

U arturka jest cała prawda przez całą dobę jak w tvn.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ja mam projektowe obciążenie cieplne 3850W . Zaraz postaram się gdzieś wysłać zapytanie, podłogowe już mam rozdzielacze kupione zobaczymy na ile mnie wycenią. Zapytam o monoblock 5kW i split 7kW a może zdać się na fachowców i nic nie sugerować podać tylko wyniki OZC.

Sądzę,że jak podasz wynik z OZC to zobaczą,że nie mają jelenia przed sobą i dobiora odpowiednio.

Jeleni szukają wśród zielonych co to z ekogroszku k25kW chcą przejść pumpe i o OZC nie słyszeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę,że jak podasz wynik z OZC to zobaczą,że nie mają jelenia przed sobą i dobiora odpowiednio.

Jeleni szukają wśród zielonych co to z ekogroszku k25kW chcą przejść pumpe i o OZC nie słyszeli.

 

Dobiorą albo i nie dobiorą, oprócz projektowego obciązenia cieplnego pasuje podac ile chcemy wykorzystywac II taryfę, a wtedy ten dobór ma szanse byc optymalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable są najtańsze inwestycyjnie, to fakt. Natomiast jeżeli nie zainwestujemy w dodatkowe ocieplenie to puszczą nas szybko z torbami. Dokładając ocieplenia inwestycja zaczyna się szybko zbliżać do inwestycji w PC, a i tak rachunki są większe. Jedynie dom pasywny może się mierzyć ze średnio izolowanym domem z PC.

System na węgiel to natomiast inwestycja bardzo podobna co z PC. Pamiętać tylko o tym należy jeszcze na etapie wyboru projektu. No chyba że kogoś nie stać i buduje sobie 300-400m2 :)

Ale wszyscy powinniśmy już pamiętać o fotovoltaice. I tutaj PC wygra znowu iwestycyjnie z kablami i węglem.

 

Na dzień dzisiejszy zrobiłbym przynajmniej podłogówkę wodną.

 

kable nie są wcale najtańsze inwestycyjnie!!

Zeby dołożyć ocieplenia tyle że cena przekroczy koszt PC to musiałbym wszędzie dołożyc ze 100cm bo np. u mnie koszt dodatkowych 10cm zwykłego styro na ścianę to - 2000zł robocizny nie licze bo czy lepisz 10cm czy 20 czy 30 to liczą tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam projektowe obciążenie cieplne 3850W . Zaraz postaram się gdzieś wysłać zapytanie, podłogowe już mam rozdzielacze kupione zobaczymy na ile mnie wycenią. Zapytam o monoblock 5kW i split 7kW a może zdać się na fachowców i nic nie sugerować podać tylko wyniki OZC.

 

Nie wiem jaką masz powierzchnię do grzania ale przyjmuje że okolo 150 m2..........Jak zrobisz zwykłe konwektorki tak jak ja co wyjdzie cię około 3-3,5tys (całość z robocizną) to za grzanie według twojego OZC zapłacisz w normalnej 'tzw drogiej" taryfie (0,54zł/kwh) - około 3000zł

Jeżeli twój system ogrzewania (kospel,podłogówka) wraz z robocizną wyniesie cię ponad 20tysi i masz zaoszczędzić powiedzmy polowę (tania taryfa) czyli 1500zł to przy konwektorach ze względy na małą iwestycję zaoszczędzisz na ogrzewaniu na 15 lat do przodu....... dopiero po 15 latach zaczniesz wychodzić na plus pod warunkiem że ci ten podgrzewacz tyle wytrzyma i nie będziesz miał żadnej awari.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie,jakie masz obciążenie cieplne ?

Czemu nie rzuciles zapytania o kospela jak masz kable tylko na pompę i to do znacznie większego domu ?

 

A jakie to ma znaczenie ?

Taką sama ilość energii potrzebne jest z kabli i z PC.

PC zeżre mniej prądu, ale więcej kosztuje, kable odwrotnie.

Kospela nie chcę, bo to znowu woda, zbiorniczki, zapowietrzanie, regulowanie, sranie w banie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A jakie to ma znaczenie ?

Taką sama ilość energii potrzebne jest z kabli i z PC.

PC zeżre mniej prądu, ale więcej kosztuje, kable odwrotnie.

Kospela nie chcę, bo to znowu woda, zbiorniczki, zapowietrzanie, regulowanie, sranie w banie itd.

Ma duże znaczenie,trzeba było zapytać się o 12kW byłoby jeszcze drożej.

Kospel tak jak pompa,o pompę się zapytales.

W jakim celu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Bardzo przepraszam, nie chciałem wywoływać wojny.

Jeszcze kilka dni temu było tu bardzo spokojnie.

Przedstawiłem oferty na kable a potem na PC no i się zaczęło.

Co lepsze i najmojsze, jaką telewizję ogląda i czy ma żonę.:D

Jakie masz obciążenie cieplne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie zapytałem ani o 9 kW ani o 12 kW.

Zapytałem o PC dla konkretnego domu podałem nazwę.

No i masz przykład na jakich "fachowców" trafiłeś,którzy ci zbedne sprzęgło oferowali za 10tys.zl.

Sądzę,że zasobnik cwu też nie kosztował u nich 2tys.zl tylko znacznie więcej.

 

Trzeba było,rzucić dane z OZC a nie robić zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...