Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A czy elektryk może wystawić fakturę z 8%VAT również na instalację grzewczą (kable), wiadomo szukam najlepszej oferty na kable, kupuje elektryk i wystawia F-vat 8% wraz z montażem?

 

Tak, pod warunkiem że on jest też dystrybutorem, sprzedawcą kabli.

Jeżeli kupuje w innej firmie to płaci 23% i czeka na zwrot VAT-u

I tu jest pytanie czy będzie sponsorował tę nadwyżkę VAT-u do zapłacenie czy trzeba będzie pokryć samemu..

Edytowane przez Wivaldi
To nic nie znaczy, to o niczym nie świadczy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak, pod warunkiem że on jest też dystrybutorem, sprzedawcą kabli.

Jeżeli kupuje w innej firmie to płaci 23% i czeka na zwrot VAT-u

I tu jest pytanie czy będzie sponsorował tę nadwyżkę VAT-u do zapłacenie czy trzeba będzie pokryć samemu..

 

Jaką nadwyżkę? Policz dobrze. Jemu to też się opłaca.. 15% jest się na tym na plus bo jeszcze przecież za robociznę fakturę wystawia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o podgrzewacz pojemnosciowy mam galmet elektronik pro. ustawiasz kiedy ma grzac (czyli 2 taryfa), jaka temperatura, jakie dni tygodnia, czy ma przegrzewac (legionella) i na jaki czas i wszystko fajnie hula.

 

na mieszkanie puszczam wode przez mieszacz termostatyczny na ktorym ustawiasz sobie temperature jaka Cie interesuje - ja mam taka by pod prysznicem woda puszczona na max temperature nie parzyla mnie/dzieci , zona zazwyczaj nieco chlodniejsza ustawia

 

dzięki Panowie. R&K - pamiętasz może jaki to model zaworu? wolałbym korzystać ze sprawdzonych rozwiązań, poza tym zastanawiam się czy kupić coś renomowanego producenta czy kierować się bardziej ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie. R&K - pamiętasz może jaki to model zaworu? wolałbym korzystać ze sprawdzonych rozwiązań, poza tym zastanawiam się czy kupić coś renomowanego producenta czy kierować się bardziej ceną.

 

ja u siebie mam takiego "cudaka" i od kilku lat działa bez problemu ...:)

http://allegro.pl/termostatyczny-zawor-mieszajacy-tm50-zlaczki-i5002217561.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam bardzo podobny, daje dwie rzeczy:

1. ustawia na wyjściu zadaną temperaturę - dzięki czemu moje dzieci (i reszta rodziny) nie puszczą sobie na głowę 60-65* wody co skutkować będzie bolesnym oparzeniem - nawet przypadkiem np. pod prysznicem przekręcając zawór.. ustawiona jest maksymalna temperatura którą wszyscy akceptują

to był powód zakupu i montażu zaworu..

2. miesza wodę już przy zbiorniku i nie da się go z gorącej tak szybko opróżnić - jak np. puszczając na maksa do wanny gorącą i dolewając zimnej i potem znowu gorącej.. imho lepiej gospodaruje się gorącą wodą (ale to mniej ważny powód)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu. Dobierz tylko moc kabli do każdego grzanego pomieszczenia pamiętając że tą samą moc możesz osiągnąć różną długością kabla co ma znaczenie dla rozstawu (elektra ma kable 10W, 17W i 25W/m2). Im wyźsza moc jednostkowa tym wiekszy rozstaw. Im mniejsza moc jadnostkowa tym rozstaw sie zagęszcza. U mnie są kable 17W i max rrozstaw mam 22, 5cm.Papier wszystko przyjmie a w praktyce uklad pewnie wyszedł by Ci i tak nieco inny . Przy krotkim kablu jeszcze uda Ci sie trzymac projektu ale przy kablu majacym 105mb juz nie i albo Ci zostanie albo braknie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem OZC mam 26,8 kWh/m3 na rok.

Projekt jest potrzebny, nie można tak ważnej instalacji robić "na pałę":)

 

Przy jakiej temperaturze wewnątrz?

Ile ma największe pomieszczenie m2, jaka długość w tym przypadku kabla?

Edytowane przez Hanss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu. Dobierz tylko moc kabli do każdego grzanego pomieszczenia pamiętając że tą samą moc możesz osiągnąć różną długością kabla co ma znaczenie dla rozstawu (elektra ma kable 10W, 17W i 25W/m2). Im wyźsza moc jednostkowa tym wiekszy rozstaw. Im mniejsza moc jadnostkowa tym rozstaw sie zagęszcza. U mnie są kable 17W i max rrozstaw mam 22, 5cm.Papier wszystko przyjmie a w praktyce uklad pewnie wyszedł by Ci i tak nieco inny . Przy krotkim kablu jeszcze uda Ci sie trzymac projektu ale przy kablu majacym 105mb juz nie i albo Ci zostanie albo braknie :)

 

A o ile należy zwiększyć całkowitą moc kabla jeżeli ma być grzane tylko w taniej taryfie? Ktoś kiedyś pisał o ile procent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o ile należy zwiększyć całkowitą moc kabla jeżeli ma być grzane tylko w taniej taryfie? Ktoś kiedyś pisał o ile procent?

 

Ja u siebie dałem jakieś 10% (z typoszeregu wybierałem) - wystarcza w zupełności, jeszcze zapas jest bo zamiast brać 70kWh na dobę - tyle by brało przez 10h grzejąc cały czas- teraz mam zużycie dobowe 40kWh..

Edytowane przez _artur_
poprawka % -sprawdzilem w dokumentacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jakoś nie uważam żeby moja podłogówka była ułożona na pałę ;) niezły wynik OZC. przypomnij jaką masz pow. domu. Ok. 100m2?

 

Mówiąc "projekt" nie myślę koniecznie o technicznym rysunku.

Myślę że narysowałeś sobie układ kabli i ich miejsca położenia.

Niezłe OZC - to taki "myk" Przeczytaj dobrze.:)

Pow. 176

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...