Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To wynika z typoszeregu bezpieczników 6,10,16,20,25,32 A

To wiem ,mnie chodzi o brak możliwości wyboru pomiędzy 12 - 16KW. U innych operatorów możesz sobie brać kolejno - 13,14,15 KW.

ENEA mi proponuje albo 12KW i zabezpieczenie 20A ,albo 16KW i 25A. Ja chcę 13KW i mi odmawiają. Jak to jest u was z ENEĄ?

Edytowane przez makow11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to aby na pewno dobry temat, (jak trzeba, to się zdeletuję stąd ;)) ale może ktoś tu światły i oczytany mi poradzi: czy podłogówkę elektryczną montuje się w łazienkach również i pod prysznicem bezbrodzikowym? Czy to bezpieczne i realne?

omijasz te strefy typu brodziki kibelki szafki gdzie będzie jakaś zabudowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to aby na pewno dobry temat, (jak trzeba, to się zdeletuję stąd ;)) ale może ktoś tu światły i oczytany mi poradzi: czy podłogówkę elektryczną montuje się w łazienkach również i pod prysznicem bezbrodzikowym? Czy to bezpieczne i realne?

Ja tak mam. Ten obwód zabezpieczasz dodatkową różnicówką dI=30mA i bezpieczeństwo zapewnione. Choć nie wiem co musiałoby się stać żeby było tam przebicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem ,mnie chodzi o brak możliwości wyboru pomiędzy 12 - 16KW. U innych operatorów możesz sobie brać kolejno - 13,14,15 KW.

ENEA mi proponuje albo 12KW i zabezpieczenie 20A ,albo 16KW i 25A. Ja chcę 13KW i mi odmawiają. Jak to jest u was z ENEĄ?

 

Do czego Panu 13KW? Kluczowy jest bezpiecznik więc nawet jakby Pan zapłacił za 15KW to i tak by Pan miał bezpiecznik 20A co znaczy, że działało by jak przy 12KW i mogłoby wywalać po przekroczeniu 12KW. Dlatego trzeba patrzeć na bezpiecznik a nie na moc.

 

Dziwne, że nie chcą się zgodzić, w końcu więcej by zarobili, a Pan i tak by miał tak na prawdę 12KW i gdyby były problemy musiałby Pan dokupić 1KW do 16KW żeby podnieść zabezpieczenie do 25A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam. Ten obwód zabezpieczasz dodatkową różnicówką dI=30mA i bezpieczeństwo zapewnione. Choć nie wiem co musiałoby się stać żeby było tam przebicie?

 

A jaki daliście/dajecie odpływ? W ścianie czy w podłodze? Czy trzeba zrobić spadek w kierunku tekiego odpływu? No i ogrzewanie można na całej powierzchni przeznaczonej jako strefa prysznicowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U innych operatorów od 13KW dają zabezpieczenie 25A, osoby ogrzewające prądem twierdzą ,że 13KW - 25A przy dobrym rozplanowaniu w zupełności starczy. Więc nie uśmiecha mi się płacenie za dodatkowy przydział.

Kto podpisywał niedawno umowę z Enea niech się odezwie:)

 

W Enei 25A jest od 16KW. http://www.operator.enea.pl/index.php?page_id=332 i nie założą 25A jeśli kupi Pan 13KW.

Ja podłączałem ostatnio 20KW - 32A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Projekt domu (właściwie piętra) jest prawie skończony, a ja nadal nie mam pomysłu czym ogrzewać.

115m2, 300m3

Ściany (kanadyjczyk) 15+15cm wełny 0,033+0,035

Okna veka alphaline 3szybowe

strop+dach - 60-70cm wełny razem 0,035

reku bartosz/jan-gaz+ gwc ceramiczny

podłoga - ogrzewana przez rodziców :)) (mieszkają na parterze).

Czyli teoretycznie bardzo ciepły dom, z tym że mam jedno okno 2x2,5 na półn-zach, ale na to nie mam wpływu.

A teraz problem - podłogówka nie wchodzi w grę z przyczyn technicznych, bufor tak samo.

Czy w takim przypadku jest sens myśleć o ogrzewaniu prądem? Jak cena/jakość rozwiązać problem z cwu? Jakie grzejniki kupić?

Mam gaz, tyle, że nie bardzo podoba mi się 60zł/mies (minus prawie 120kWh)płacić tylko za to, że go mam, szczególnie latem.

Będę wdzięczny za wszystkie rady.

Pozdrawiam,

Konstanty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Praktyków

 

Chodzi o instalację ogrzewania podłogowego akumulacyjnego elektrycznego oczywiście :), czy możecie podać poszczególne warstw w podłodze

np. styropian 15 cm, folia, 3cm betonu kable i beton czy ktoś dodawał folię aluminiową co sądzicie żeby dodać to http://allegro.pl/super-termoizolacja-alu-pianka-alu-super-izolacja-i1657794785.html

 

Jakie kable polecacie i czy warto inwestować w drogie kable ????

 

Jaką moc kabli polecacie do domu 100m2 w miarę dobrze ocieplonego

 

Czy ułożenie kabli ma znaczenie ??? np.pod oknem

 

jakie sterowanie polecacie

 

Czy warto zrobić ze styropianu wzdłuż ścian brzegi wystające ok 5 cm nad warstwę styropianu ??

 

Proszę wszystkich o odpowiedzi ponieważ niedługo chce położyć takie ogrzewanie, jeśli macie jakieś sugestię proszę o wszystkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...