Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Powtórzę jeszcze raz to co naście stron wstecz pisałem. Obecnie jakakolwiek inwestycja w PV jest moim zdaniem absolutnym nonsensem. Ekonomicznym, estetycznym i jaki tam jeszcze chcecie. To jest kwestia 2 - 3 lat. Maszkary potężne zastąpi folia do naklejenia na dowolną powierzchnię. W dowolnym kolorze. Więcej - prowadzone były próby ze zmodyfikowanym perowskitem w których udawało się nanosić go na dowolne powierzchnie metodą przypominającą malowanie. W ciągu kilku lat zamiast paskudy na dachu zapewne wystarczy ten dach okleić folią - a może nawet go pomalować. Zresztą niekoniecznie dach - dowolną odpowiednio wyeksponowaną powierzchnię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Powtórzę jeszcze raz to co naście stron wstecz pisałem. Obecnie jakakolwiek inwestycja w PV jest moim zdaniem absolutnym nonsensem. Ekonomicznym, estetycznym i jaki tam jeszcze chcecie. To jest kwestia 2 - 3 lat. Maszkary potężne zastąpi folia do naklejenia na dowolną powierzchnię. W dowolnym kolorze. Więcej - prowadzone były próby ze zmodyfikowanym perowskitem w których udawało się nanosić go na dowolne powierzchnie metodą przypominającą malowanie. W ciągu kilku lat zamiast paskudy na dachu zapewne wystarczy ten dach okleić folią - a może nawet go pomalować. Zresztą niekoniecznie dach - dowolną odpowiednio wyeksponowaną powierzchnię.

 

Tiaa...

Kupowanie samochodu z silnikiem benzynowym czy diesla też nie ma sensu. Przecież za 2-3 lata samochody na prąd czy wodór będą w cenie malucha :D

Czekaj kobra, czekaj :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaa...

Kupowanie samochodu z silnikiem benzynowym czy diesla też nie ma sensu. Przecież za 2-3 lata samochody na prąd czy wodór będą w cenie malucha :D

Czekaj kobra, czekaj :yes:

Ano poczekam. Technologia już jest, trwa wdrażanie do produkcji masowej. Teraz to już jest wyścig. Jeżeli ta polska spółka do której ze swoim odkryciem przystąpiła p. Malinkiewicz się odpowiednio nie spręży - zrobią to Chińczycy albo ktoś inny. Zaproponują odpowiednią kasę, zakupią patent i przewrócą rynek energii do góry nogami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj poczekaj. Po pierwsze mam gruntową PC, a więc COP>3, po drugie od kiedy R&K ma taką stawkę za kWh?

Ja do tej pory miałem 32gr i 70gr.

Teraz to policz :)

Od tego roku a od kiedy będą ogrzewali nowi, którzy teraz podejmują decyzję? Chyba, że chcesz udowodnić, że tobie się opłacało?

COP >3 :stirthepot:

 

Tu się z kobra zgodzę,za darmo czy nawet za dopłatą nie zalozylbym takiego g..a na dach czyli PV.

U mnie estetyka gra pierwsze skrzypce.

 

U mnie dokładnie tak samo. Jak będę miał garaż to może tam to położę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego roku a od kiedy będą ogrzewali nowi, którzy teraz podejmują decyzję? Chyba, że chcesz udowodnić, że tobie się opłacało?

COP >3 :stirthepot:

 

Zadałem jasno pytanie. Zużyłem tyle a tyle, zapłaciłem tyle a tyle. Ile bym zapłacił przy COP1? Dalej nie widzę odpowiedzi :p

Po drugie. Gwarancję ceny mam na 3 lata. Jaka cena prądu będzie za trzy lata?

 

 

Jak będę miał garaż to może tam to położę.

 

Właśnie tak planuję zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Już się przyzwyczaiłem, że szybko zmieniasz poglądy ;)

Ale to dobrze :yes:

Od zawsze byłem "przeciw" PV i chlodziłem zapał przyszłych "biznesmenów",którzy chcieli dorobić się na sprzedaży prądu.

PV jak solary,oszpecaja dach i nigdy nie planowałem tegoż u mnie.

Dla mnie G11 jest ok jeśli chodzi o koszt ogrzewania dlatego pod tym względem PV tez odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego roku a od kiedy będą ogrzewali nowi, którzy teraz podejmują decyzję? Chyba, że chcesz udowodnić, że tobie się opłacało?

COP >3 :stirthepot:

 

 

 

U mnie dokładnie tak samo. Jak będę miał garaż to może tam to położę.

 

Zadałem jasno pytanie. Zużyłem tyle a tyle, zapłaciłem tyle a tyle. Ile bym zapłacił przy COP1? Dalej nie widzę odpowiedzi :p

Po drugie. Gwarancję ceny mam na 3 lata. Jaka cena prądu będzie za trzy lata?

 

 

Właśnie tak planuję zrobić :)

 

Rozumiem, że chciałeś pokazać, że się opłacało.

Więc powiem tak jeżeli ktoś buduje na kredyt to jeżeli nie weźmie 20000 zł dzisiaj tylko za 10 lat jak ewentualnie zdrożeje prąd to będzie do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chciałeś pokazać, że się opłacało.

Więc powiem tak jeżeli ktoś buduje na kredyt to jeżeli nie weźmie 20000 zł dzisiaj tylko za 10 lat jak ewentualnie zdrożeje prąd to będzie do przodu.

 

Tak, chciałem to pokazać :)

 

Jeżeli ktoś weźmie kredyt dzisiaj, a oszczędności z COP>1 będą wyższe niż odsetki od kredytu plus amortyzacja, to już się opłaca.

 

Ale nadal zastanawiam jaka jest ta różnica miedzy systemami, skoro masz dwa razy więcej ocieplenia ode mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz przedstawić ten nonsens ekonomiczny na konkretnych liczbach ?

 

 

 

Można i estetykę zachować:

[ATTACH=CONFIG]301544[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]301545[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]301546[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]301547[/ATTACH]

No tak na konkretnych to nie. Jednak główny konkurent p. Malinkiewicz w wyścigu o rynek PV opartej na perowskitach - Oxford PV - twierdzi że produkcja jest kilkukrotnie tańsza zaś docelowa sprawność znacznie przewyższy obecne panele krzemowe. A co do estetyki - perwoskit daje się nakładać sprayem. Będzie można sobie nim pomalować powierzchnię która ma produkować prąd, na dowolny kolor. Więc poczekam - moim zdaniem warto. Tym bardziej że planowali wdrożyć produkcję masową w 2017, a teraz twierdzą że nastąpi to wcześniej. Wyścig trwa - firmy spoza Polski handicap mają. Nie muszą walczyć z bezmyślną urzędniczą masą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cikawostka: Zlozylem 1 pazdziernika w Touronie wniosek o zmiane taryfy z G12g na G12w. Po 3 miesiacach czekania i dodzwaniania sie na infolinie gdzie panienki nic nie potrafily powiedziec wycofalem ten wniosek. Wczoraj rano facet z Taurona dzwoni do domofonu i informuje, ze mam przeprogramowany licznik na G12w.

I tak chcac niechcac mam prad w nocnej po 26gr brutto. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak na konkretnych to nie. Jednak główny konkurent p. Malinkiewicz w wyścigu o rynek PV opartej na perowskitach - Oxford PV - twierdzi że produkcja jest kilkukrotnie tańsza zaś docelowa sprawność znacznie przewyższy obecne panele krzemowe. A co do estetyki - perwoskit daje się nakładać sprayem. Będzie można sobie nim pomalować powierzchnię która ma produkować prąd, na dowolny kolor. Więc poczekam - moim zdaniem warto. Tym bardziej że planowali wdrożyć produkcję masową w 2017, a teraz twierdzą że nastąpi to wcześniej. Wyścig trwa - firmy spoza Polski handicap mają. Nie muszą walczyć z bezmyślną urzędniczą masą.

 

Nie neguję perowskitów, ale też nie uważam, że dzisiejsza inwestycja w PV jest ekonomicznym nonsensem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cikawostka: Zlozylem 1 pazdziernika w Touronie wniosek o zmiane taryfy z G12g na G12w. Po 3 miesiacach czekania i dodzwaniania sie na infolinie gdzie panienki nic nie potrafily powiedziec wycofalem ten wniosek. Wczoraj rano facet z Taurnba dzwoni do domofonu i informuje, ze mam przeprogramowany licznik na G12w.

I tak chcac niechcac mam prad w nocnej po 26gr brutto. ;)

 

Kolega ze Świdnicy po ponad miesiącu oczekiwania złożył skargę do URE. Pomogło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguję perowskitów, ale też nie uważam, że dzisiejsza inwestycja w PV jest ekonomicznym nonsensem.
A ja uważam że jest. Jeżeli dziś muszę wydać kilkadziesiąt tysięcy, a za dwa - trzy lata wydam kilka ( a nie jest to artykuł pierwszej potrzeby ) - to jest moim zdaniem bezsensem pchać się w sporą inwestycję dziś. A szczególnie jeżeli trzeba by ją sfinansować kredytem. Już pomijam porównanie funkcjonalności i estetyki obecnego i nowego rozwiązania. Ale tak na przykładzie Liwka - pisze że zamontuje sobie PV na dachu garażu. No a ja sobie dach i ściany mojego garażu pomaluję magic - sprayem :) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek do URE zająłby Ci pewnie tyle samo czasu co wycowanie wniosku o zmianę taryfy.

 

Pewnie tak, bo jak widac zlozenie tego wniosku o wycofanie na infolinii bylo srednio skuteczne. :)

 

Nasz Tauron sie wycofuje chyba definitywnie z G12g. Jak bym to wczesniej wiedzial, to moze i bym sie glebiej zastanowil czy taka zmiane zrobic, bo tak to tylko szacowalem, ale nie wiedzialem, ze za rok nie moge juz wrocic do G12g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...