Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No tak. A nie lepiej PC i PV? :) Tylko trzy "ale". Za 20 tys kupisz instalację 5 kW, ale (za dużo tych "ale" się robi) z dofinansowaniem, bez to będzie raczej bliżej 25 tys, chyba że poskładanie we własnym zakresie. A z kolei żeby instalacja 5 kW wyprodukowała 5000 kWh, trzeba odpowiedniego miejsca - dużo ludzi ma z tym problem. I ostatnie "ale" - czymże jest 5 000 kWh wobec zużycia całorocznego powyżej 12 000 kWh? :) - piszę w kontekście kabli.

 

No, chyba, że poprawka PSLu jakimś cudem wejdzie w życie, wtedy stawka 65 gr zmieniałaby nieco sytuację.

 

Jesli chodzi o to ile kWh z m2 to popatrz na monitoring istniejacych instalacji i wtedy wroc i sie popraw :)

 

5 kWp bez problemu kupisz dzis nie tykajac palcem za te 20 tys, dotacje masz 40%, kredyt z opr. 1% na 15 na calosc oznacza, iz rata jest znacznie nizsza niz zyski z instalacji, czyli od poczatku jestes na +.

 

A jak ktos ma 12 000 kWh to niech sie zmieni dom :p Ja mowie o tych, co planuja budowe domu 3-4 litrowego o pow. do 120m2, a takie teraz mozna zbudowac bez problemu, a od 2020 roku gorszych nie bedzie mozna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hehe, liczysz jak ci wygodnie :D

 

Wzięliśmy dla Arturo kiepskie warunki tej spłaty a i tak odsetki będą niższe od zysków z oszczedności. A co bedzie jeżeli Arturo mówi prawdę i oszczedza nie 1500 a 2000zł? Jeżeli będzie odkladał na konto te pieniądze to kredyt spłaci po ilu latach?

 

Dopoki bedziecie uznawac, iz gdyby nie bylo PC do zuzycie roslo by razy COP dopoty nie mamy co liczyc. Jesli rachunek urosnie o polowe bedzie dobrze.

 

Tutaj klania sie COP domu, wiem wiem, nie rozumiecie, wasza strata.

 

Zasloncie okna, wyprowadzcie sie, niech zabraknie wszelkich zyskow bytowych, wtedy bedziecie wiedziec jaki mialy udzial w potrzebach na CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopoki bedziecie uznawac, iz gdyby nie bylo PC do zuzycie roslo by razy COP dopoty nie mamy co liczyc. Jesli rachunek urosnie o polowe bedzie dobrze.

 

Tutaj klania sie COP domu, wiem wiem, nie rozumiecie, wasza strata.

 

Zasloncie okna, wyprowadzcie sie, niech zabraknie wszelkich zyskow bytowych, wtedy bedziecie wiedziec jaki mialy udzial w potrzebach na CO.

 

Czy ty uważasz, że na COP pompy ma wpływ reszta domu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty uważasz, że na COP pompy ma wpływ reszta domu???

 

Uwazam, ze energia z PC to nie jedyny element skladajacy sie na utrzymanie zadanej temperatury w domu.

 

Jesli dom opuscisz i zadne inne zrodlo energii sie nie pojawi wtedy mamy zapotrzebowanie = energia z PC

 

Jesli w domu mieszkasz, myjesz sie, swieci slonce, to zapotrzebowanie= PC plus reszta.

 

Tak wiec COP PC to tylko efektywnosc jednej ze skladowej, zgadza sie?

 

Reasumujac, zalozenie, iz przejscie z PC na kable podniesie rachunki za CO 3-krotnie jest bledne, chyba, ze w domu brak zyskow bytowych.

Edytowane przez miloszenko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze energia z PC to nie jedyny element skladajacy sie na utrzymanie zadanej temperatury w domu.

 

Jesli dom opuscisz i zadne inne zrodlo energii sie nie pojawi wtedy mamy zapotrzebowanie = energia z PC

 

Jesli w domu mieszkasz, myjesz sie, swieci slonce, to zapotrzebowanie= PC plus reszta.

 

Tak wiec COP PC to tylko efektywnosc jednej ze skladowej, zgadza sie?

 

Co ty pieprzysz za przeproszeniem? :o

 

Mam pompę 8kW. Pompa oddaje 8kWh a pobiera około 2kWh. Co ma piernik do wiatraka czy jestem w domu czy mnie nie ma? Mam takie a nie inne zuzycie na pompie i to liczę! To również liczymy porównując oszczedności z grzania PC!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty pieprzysz za przeproszeniem? :o

 

Mam pompę 8kW. Pompa oddaje 8kWh a pobiera około 2kWh. Co ma piernik do wiatraka czy jestem w domu czy mnie nie ma? Mam takie a nie inne zuzycie na pompie i to liczę! To również liczymy porównując oszczedności z grzania PC!!!

 

Liwko, jak jednego dnia caly dzien jest slonecznie, a drugiego dnia caly dzien pochmurno, to czy zuzycie PC na CO bedzie takie samo?

 

Jesli nie, to jaki % energii na CO pochodzil ze slonca a jaki z PC?

 

Edit:

 

Przyklad ode mnie z domu.

 

Sloneczny dzien marca. Klima wlacozna dopiero po godz. 17, zuzycie ponizej 2 kWh.

 

Dzien nastepny. Slonca brak. Zuzycie z klimy: 5 kWh.

 

W oba dni potrzeby na CO szacuje na 12 kWh.

 

Pytanie: O ile wzrosnie rachunek na CO jesli klime z COP 3 zamienie na kabel z COP 1?

Edytowane przez miloszenko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko, jak jednego dnia caly dzien jest slonecznie, a drugiego dnia caly dzien pochmurno, to czy zuzycie PC na CO bedzie takie samo?

 

Jesli nie, to jaki % energii na CO pochodzil ze slonca a jaki z PC?

 

Ale co ma piernik do wiatraka??? Skoro moja PC wyprodukowała około 12000kWh energii (licząc COP3), to znaczy że tyle dom potrzebował. Jakby potrzebował mniej to by wyprodukowała mniej, jak więcej to więcej. Nie rozumiem o co ci chodzi :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma piernik do wiatraka??? Skoro moja PC wyprodukowała około 12000kWh energii (licząc COP3), to znaczy że tyle dom potrzebował. Jakby potrzebował mniej to by wyprodukowała mniej, jak więcej to więcej. Nie rozumiem o co ci chodzi :no:

 

Czytaj powyzej przyklad.

 

Te 12000 kWh to tylko na CO?

 

Wiesz, Jasiek grzeje kablami dom znacznie gorzej ocieplony niz Twoj, i taka ilosc to zuzywa na WSZYSTKO, nie zastanawia Cie to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty uważasz, że na COP pompy ma wpływ reszta domu???

Na COP pompy pewnie nie,ale na zużycie już tak.

Panowie to że o imprezce napisałem z przymrużeniem oka wcale nie świadczy o tym że część kWh liczonych jako bytowy nie ogrzewa nam pomieszczeń,i jeśli w domach wiadro litrowych jest to margines,to w domu takim jak mój,gdzie np. w grudniu na CO poszło 322 kWh, CWU 204,WM 32,a na resztę 213 kWh i niech tylko z tych 213 kWh bytowego 50% zostanie w domu jako ciepło, że o CWU nie wspomnę,choć jak biorę prysznic to mi temp. w łazience rośnie, a nie sikam do prysznica;) to jednak jest to znaczący udział % w stosunku do całego CO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj powyzej przyklad.

 

Te 12000 kWh to tylko na CO?

 

Wiesz, Jasiek grzeje kablami dom znacznie gorzej ocieplony niz Twoj, i taka ilosc to zuzywa na WSZYSTKO, nie zastanawia Cie to?

 

Na CO i CWU. Ale dalej nie wiem w czym problem?

Olej mój dom, nie on jest tematem tej dyskusji. Dyskusja jest w temacie czy warto zaciągnąć kredyt na PC, który możemy spłacić oszczednościami z tytułu jej posiadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w domu 3-litrowym lub lepszym dosyc, ze okres grzewczy sie skraca, to faktycznie duze potrzeby grzewcze pojawiaja sie w najwieksze mrozy.

 

Jeszcze w takim 5,5 litrowym jak moj to w okresach przejsciowych ta klima nieco poprawia sytuacje, ale w 3-litrowym w tym czasie grzac bym nie musial wcale.

 

Malo kWh potrzeba, potrzeba w krotkim okresie.

 

PC w cieplym domu jest jak kupowanie w salonie diesla zeby raz w tygodniu na msze jechac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w domu 3-litrowym lub lepszym dosyc, ze okres grzewczy sie skraca, to faktycznie duze potrzeby grzewcze pojawiaja sie w najwieksze mrozy.

 

Jeszcze w takim 5,5 litrowym jak moj to w okresach przejsciowych ta klima nieco poprawia sytuacje, ale w 3-litrowym w tym czasie grzac bym nie musial wcale.

 

Malo kWh potrzeba, potrzeba w krotkim okresie.

 

PC w cieplym domu jest jak kupowanie w salonie diesla zeby raz w tygodniu na msze jechac :)

 

I to doprowadzenie tego domu do takiego zużycia nic oczywiście nie kosztowało :rolleyes:

 

Po za tym, Arturo ma podlicznik, ja mam podlicznik, widzimy nasze zużycie. Dalej nie wiem co ma piernik do wiatraka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na CO i CWU. Ale dalej nie wiem w czym problem?

Olej mój dom, nie on jest tematem tej dyskusji. Dyskusja jest w temacie czy warto zaciągnąć kredyt na PC, który możemy spłacić oszczednościami z tytułu jej posiadania.

 

No wiec powiedz mi Ty, jako posiadacz PC co obecnie poradzilbys inwestorowi zamirzajacemu budowac dom.

 

Budowac wg obecnych norm, zeby za 5 lat ich nie spelniac, wiec kazdy zbudowany po 2020 bedzie od niego "lepszy", czy moze budowac 2,3 litrowca porzadnie ocieplonego z minimalnym zapotrzebowaniem na CO gdzie nijak PC sie by nie oplacila nawet za gotowke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to doprowadzenie tego domu do takiego zużycia nic oczywiście nie kosztowało :rolleyes:

 

Po za tym, Arturo ma podlicznik, ja mam podlicznik, widzimy nasze zużycie. Dalej nie wiem co ma piernik do wiatraka.

 

Odpowiedz mi na pytanie: jak to mozliwe, ze Ty na CO/CWU wiecej zuzywasz (szacujesz) niz Jasiek na caly dom w ogrzej ocieplonym domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec powiedz mi Ty, jako posiadacz PC co obecnie poradzilbys inwestorowi zamirzajacemu budowac dom.

 

Budowac wg obecnych norm, zeby za 5 lat ich nie spelniac, wiec kazdy zbudowany po 2020 bedzie od niego "lepszy", czy moze budowac 2,3 litrowca porzadnie ocieplonego z minimalnym zapotrzebowaniem na CO gdzie nijak PC sie by nie oplacila nawet za gotowke?

 

Brałbym PC a dom budowałbym w okolicach 5-6 litrów i do tego brałbym panele FV

Pamiętajmy, że dom to nie tylko CO ale i CWU, a mając PC znacznie obniżymy koszty paneli tak żeby rachunki wyszły na zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...