Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A te ktos ma:

 

http://pl-warmup.pl/sklep/pl/p/Termostat-Tempo-WARMUP-czarny/182

 

Bo design maja ciekawy, cieszy oko, warto trochę dołożyć, bije na glowe te wszystkie paskudne inne :p

 

Jest śliczny, ma tylko jedną wadę kosztuje 9 stów.

Za tyle forsy to masz dwa takie i jeszcze stówa zostanie:

http://allegro.pl/termostat-devi-devireg-touch-black-czarny-i4849099883.html

Edytowane przez Wivaldi
Eureka.!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako informacje podam tylko, że wczorajsze zużycie było 45kWh / dobę

a po nocnych i porannych wiatrach sięgających ~ 70km/h

zużycie pomimo podobnych temperatur zewnętrznych wytargało mi z domu

55kWh czyli 10kWh wyssało przy spadku ciśnienia o 40 hPa

szczelność domu to klucz do sukcesu (u mnie niestety brak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz, ze jak ktos ma 20 cm to juz cieplo przez sciany nie uciaka? :)

Dom to nie tylko sciany oblepione styro. To tez okna, drzwi i inne mostki termiczne.

 

policz sobie ile ucieka przez 5 cm a ile przez 20 cm...;)

największą robotę robią "dziury"....:p

 

u mnie obecnie 22% wilgotności... ( luzik ..., jak co roku...:popcorn: ), i na pewno grubość izolacji nie jest tu przyczyną ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policz sobie ile ucieka przez 5 cm a ile przez 20 cm...;)

największą robotę robią "dziury"....:p

 

Nie chodzi o to ile, ale o to, ze przy wietrze wiecej.

 

 

u mnie obecnie 22% wilgotności... ( luzik ..., jak co roku...:popcorn: ), i na pewno grubość izolacji nie jest tu przyczyną ...:)

 

U mnie 30-35%. Musze miec baaaardzo szczelna chalupe. :D

Czym rano betonik z noska uzuwasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie już nowe stawki za energię? Mnie Tauron dzisiaj przysłał rozliczenie ubiegłego roku i stawki na nowy. Energia całodobowa czynna - 21 pipsów drożej. Opłata dystrybucyjna zmienna - 7 pipsów drożej. Netto - znaczy że kWh brutto będzie droższa o 34 pipsy. Opłata dystrybucyjna stała - 18 groszy drożej. Opłata przejściowa - 85 groszy drożej. Też netto. Znaczy że banda złodziei przy założeniu dokładnie takiego samego jak w ubiegłym roku zużycia zedrze ze mnie 25 zeta więcej. Już pisałem w tym wątku, że polski węgiel dla odbiorcy hurtowego od 2010 roku potaniał średnio od 4 do 8% - zależnie od sortymentu. Z tego tańszego węgla elektrownie robią prąd. No to o ile potaniał prąd w Tauronie w całodobowej od 2010 roku? Edytowane przez kobra64
netto itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie już nowe stawki za energię? Mnie Tauron dzisiaj przysłał rozliczenie ubiegłego roku i stawki na nowy. Energia całodobowa czynna - 21 pipsów drożej. Opłata dystrybucyjna zmienna - 7 pipsów drożej. Netto - znaczy że kWh brutto będzie droższa o 34 pipsy. Opłata dystrybucyjna stała - 18 groszy drożej. Opłata przejściowa - 85 groszy drożej. Też netto. Znaczy że banda złodziei przy założeniu dokładnie takiego samego jak w ubiegłym roku zużycia zedrze ze mnie 25 zeta więcej. Już pisałem w tym wątku, że polski węgiel dla odbiorcy hurtowego od 2010 roku potaniał średnio od 4 do 8% - zależnie od sortymentu. Z tego tańszego węgla elektrownie robią prąd. No to o ile potaniał prąd w Tauronie w całodobowej od 2010 roku?

 

tutaj nieoceniony jest kbab

nie wiem od jakiego dostawcy, ale takie ceny przedstawia:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172206-pr%C4%85d-gaz-olej-w%C4%99giel-inne&p=6662978&viewfull=1#post6662978

wrocek, to chyba tauron...

2010 = 0,54zł

2014=0,5739

ale jest jedno ale nie jest przez przypadek tak, że elektrownie podpisują kontrakty wieloletnie np. na 3 lata?

ceny węgla osiągnęły szczyt bodajże w 2011r - więc jeśli kontrakt był podpisany w 2011r na 3 lata to ceny które obowiązywały w umowach z 2011r miały przełożenie do 2012/2013

poza tym energia mogła potanieć, a przesył zdrożeć...więc energia potaniała, ale dla odbiorcy końcowego cena wzrosła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...