Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No właśnie, dlatego należałoby podać temperaturę, gdy kwestia jest osiągnięcie właściwej wilgotności.

 

Przeciez Ci tlumacze, ze wilgotnosc wzgledna (RH) juz uwzglednia nasycenie powietrza para wodana PRZY DANEJ TEMPERATURZE. Jesli podajesz wilgotnosc bezwzgledna, to musisz podac temperature, zeby okreslic czy powoetrze jest suche czy wilgotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez Ci tlumacze, ze wilgotnosc wzgledna (RH) juz uwzglednia nasycenie powietrza para wodana PRZY DANEJ TEMPERATURZE. Jesli podajesz wilgotnosc bezwzgledna, to musisz podac temperature, zeby okreslic czy powoetrze jest suche czy wilgotne.

Wiem co to jest wilgotność względna.

Jeśli chcesz porównywać durszlaki za pomocą tego parametru, to musisz podać też temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

wrocek, to chyba tauron...

2010 = 0,54zł

2014=0,5739

...

Czyli pomimo spadku ceny polskiego surowca prąd podrożał o przeszło 6%. Nie wspominam już o cenie surowca importowanego, bo Tauron pali swój węgiel. A podobno kotły w elektrowniach coraz większą sprawność osiągają... No to ktoś klienta wali w rogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa zima tylko 2 drogi. Albo nawilzac, albo slabo wentylowac, ale wtedy jest zaduszek. :)

Zaduszek oczywiście odpada, ale wentylację trzeba kontrolować. Jak są mrozy i grawitacja szaleje przesuszając powietrze, to trzeba ja "poskromić", bo to i niepotrzebne straty ciepła. Przy mechanicznej te 20-30m3/h na osobę spokojnie wystarcza. Jak mimo to przesusza, to chyba nie ma wyjścia i trzeba nawilżać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto tez dodac, ze bopdajrze w 2012 podrozal do 58gr w w zaszlym roku stanial do 56gr (luczone z oplatami stalymi dla 800kWh/mc). W tym roku ruchy cenowe praktycznie pomijalne. Na samej zmianie taryfy z G12g na G12w mam nocny prad 4gr taniej.

 

gdybyś zadał sobie trud kliknąć w linka którego wkleiłem, to zobaczyłbyś:

 

2009=0,4900

2010=0,5400

2011=0,5737

2012=0,5997

2013=0,6002

2014=0,5739

tylko trzeba pamiętać, że jest to średni koszt 1kwh dla G11 uwzględniający wszystkie opłaty i składniki faktury (dla zużycia rocznego 2250-2951)

czyli w 2013 zatrzymał sie praktycznie wzrost cen i od 2014 dopiero spadek

 

mogę tylko jeszcze dodać, porównując faktury z 2012r - G12 i aktualną ofertę G12 - to dla 2T cena energii spadła o niecałe 3gr, a dla 1T spadła o niecałe 4gr

 

więc u mnie teraz w porównaniu dla cen energii z 2012 jest zauważalny spadek ceny

W obu przypadkach porównywałem ceny dla taryfy 3 letniej wtedy i aktualnej proponowanej 3 letniej

Edytowane przez JTKirk
zamieniłem 2011 na 2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaduszek oczywiście odpada, ale wentylację trzeba kontrolować. Jak są mrozy i grawitacja szaleje przesuszając powietrze, to trzeba ja "poskromić", bo to i niepotrzebne straty ciepła. Przy mechanicznej te 20-30m3/h na osobę spokojnie wystarcza. Jak mimo to przesusza, to chyba nie ma wyjścia i trzeba nawilżać.

 

Kontroluje ja. Jednak dalsze ograniczanie wymiany powietrza skutkuje sladowym wzrostem wilgotnosci a jednak czuje sie wtedy niekomfortowo. Chyba jednak wole bardziej sucho, ale ze swiezym powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pomimo spadku ceny polskiego surowca prąd podrożał o przeszło 6%. Nie wspominam już o cenie surowca importowanego, bo Tauron pali swój węgiel. A podobno kotły w elektrowniach coraz większą sprawność osiągają... No to ktoś klienta wali w rogi.

 

odpisałem ci już powyżej

u mnie ceny energii spadły i w 1T i w 2T od 2012 i to zauważalnie

tyle że dystrybucja podrożała...

Edytowane przez JTKirk
zamieniłem 2011 na 2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybyś zadał sobie trud kliknąć w linka którego wkleiłem, to zobaczyłbyś:

 

Ja zadalem sobie trud sprawdzania tych cen u mnie wraz z cenami swojej taryfy i ich notowania oraz porownywania ew oszczednosci, a nie polegania na obliczeniach kogostam.

 

(brutto)

2011- 55gr

2012- 58gr

2013- 57gr

2014 -56gr

 

Tauron Walbrzych G11 z oplatami stalymi dla zuzycia 800kWh/mc.

Edytowane przez Pyxis
Blad w jednostce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie magia tylko w miarę szczelny dom i wymiennik entalpiczny w reku.

 

A sa w reku jakies wymienniki ciepla "nieentalpiczne"? :D

 

Pewnie masz wymiennik z dodatkowym nwilzaniem powietrza dolotowego (celulozowy?), wiec to powietrze jakostam NAWILZASZ. Co z tego, ze odbywa sie to w rekuperatorze, a nie juz w samym domu.To identyczny proces.

Jesli byloby inaczej, to potrafil bys tez leczyc pacjentow nie operujac, a jedynie przykladajac w odpowiednie miejsce dlonie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zadalem sobie trud sprawdzania tych cen u mnie wraz z cenami swojej taryfy i ich notowania oraz porownywania ew oszczednosci, a nie polegania na obliczeniach kogostam.

 

(brutto)

2011- 55gr

2012- 58gr

2013- 57gr

2014 -56gr

 

Tauron Walbrzych G11 z oplatami stalymi dla zuzycia 800kwh/mc.

 

ja też z zadałem sobie ten trud :p

a wykorzystałem dane wcześniej kbaba, bo on akurat miał G11 (sam od dawna mam G12 a ostatnio G12w) - i nie mam dostępu do faktur G11 (tak na szybko)

nie sądziłem, że używasz G11 :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...