Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja też z zadałem sobie ten trud :p

a wykorzystałem dane wcześniej kbaba, bo on akurat miał G11 (sam od dawna mam G12 a ostatnio G12w) - i nie mam dostępu do faktur G11 (tak na szybko)

nie sądziłem, że używasz G11 :eek:

 

Nie uzywam, ale porownuje oszczednosci na bytowym w stosunku do G11.

Wszelkie informacje dotyczace cen energi, dystrybucji i oplat stalych sa ogolnie dostepne i wcale nie trzeba tego zczytywac jedynie z faktury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualne ok, ale archiwalne? jak teraz sprawdzisz, jakie były ceny dla G11 w 2011r?

 

znalazłem stare faktury na mailu z G11 z 2012r.

to była umowa na 1 rok - porównując do aktualnej oferty umowy na 1 rok, to ceny są niższe o minimalnie powyżej 2gr.

ta faktura jest z 2012, ale ceny są 05.2011r (gwarancja ceny na rok)

Edytowane przez JTKirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archiwalnych nie widzialem.

Ja porownywalem ceny do umowy bez lojalki, bo sam takowej nie mialem nigdy podpisanej.

 

nie nadążam za tobą

skąd teraz w 2015r wiesz, jakie były ceny w 2011, skoro nie masz żadnej umowy, ani spisanych cen z 2011r.? (spisanych cen, albo ściągniętych cenników-ale w 2011r)

na stronie operatora masz tylko aktualne cenniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam okolo 35% a w mrozy zlatuje do 30%. U corci praktycznie przez caly sezon grzewczy na noc musze nawilzac.

 

Czym kontrolujesz, masz napowietrzniki okienne? Nie żałujesz, że nie zrobiłeś WM?

U siebie nie miałem napowietrzników, a uszczelki szkoda było psuć, więc wilgotność poniżej 65% nie spadała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nadążam za tobą

skąd teraz w 2015r wiesz, jakie były ceny w 2011, skoro nie masz żadnej umowy, ani spisanych cen z 2011r.? (spisanych cen, albo ściągniętych cenników-ale w 2011r)

na stronie operatora masz tylko aktualne cenniki...

 

W 2011 roku juz zylem na tym Swiecie i mialem internet. Sprawdzalem i zapisywalem do arkusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym kontrolujesz, masz napowietrzniki okienne? Nie żałujesz, że nie zrobiłeś WM?

U siebie nie miałem napowietrzników, a uszczelki szkoda było psuć, więc wilgotność poniżej 65% nie spadała.

 

Mam i nawietrzaki i ustawiona na klamkach mikrowenylacje na okuciach okien. Nawietrzaki maja tylko zapewnic minimalny akceptowalny jeszcze poziom wymiany powietza (i pod wzgledem jego swiezosci i tego, zeby WG nie zaczela "wariowac" np zaciagajac powietrze jednym z kanalow).

 

Co do WM, to teraz pewnie wiedzac ile kosztowaly kominy postaral bym sie pewnie wykonac ja w sposb mnie satysfakcjonujacy, chociaz bylby to spory wydatek. Nie ze wzgledu na jakies ewnetulane oszczednosci na CO, ale na mozliwosc pelnego nia sterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba jednak nie wiesz. :)

Wytłumaczę Ci na przykładzie.

Mając w domu powietrze o wilgotności 7,22g/kg, w temperaturze 26*C będziesz miał wilgotność względną 35%, a w temperaturze 18*C - 57%.

Przez wentylacje/nieszczelności domu wejdzie suche (w zimie) powietrze i w zależności do ilu je podgrzejesz, taką będziesz miał wilgotność względną, dlatego nie można porównywać samej wilgotności względnej i określać tak szczelności domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczę Ci na przykładzie.

Mając w domu powietrze o wilgotności 7,22g/kg, w temperaturze 26*C

 

Wytlumacze Ci na przykladzie:

 

Majac w domu 18*C i 20% wilgotnosci masz za sucho. Majac w domu 25*C i 20% wilgotnosci TEZ masz za sucho.

Majac w domu 18*C i 80% wilgotnosci masz zawilgotno. Majac w domu 25*C i 80% wilgotnosci TEZ masz za wilgotno.

 

Zrozumial?

Taka wlasnie jest idea podawania tego jako niemianowanej wartosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...