Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zrozumialem tyle, ze nie rozumiesz interpretacji fizycznej parametru RH. ;)

 

Po to wlasnie uzywa sie RH a nie wilgotnosci bezwzglednej podawanej wraz z temperatura, zeby nie musiec tego odnosic do tejze temperatury, a Ty uparcie twierdzisz, ze nalezy podawac przy RH temperature.

 

Ja tez mysle, ze zrozumiales blad w swoim mysleniu, ale za skarby tego nie przyznasz. Zwlasza ze mna. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I czyja racja jest najmojsza? (Albo kto ma większego :D )?

Przy okazji dyskusji o wilgotności - parę dni temu miałem w domu termowizję robioną, gość co to robił miał jakiś profesjonalny wilgotnościomierzotrrmometr (te dwa paramstry podawał) - i ten pokazywał 47% a leżący obok taki z kastoramy wszystko w jednym 36 chyba.. na poddaszu mam kalibrowany i on pokazuje 55-65%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o "racje", ale o stan faktyczny. Wystarczy przeczytac definicje tego parametru.

 

Mam w domu 4 szt elektronicznych higrometrow (po 2 kazdego typu) i ich wskazania pomimo, ze roznia sie naprawde niewiele, traktuje jednak jako pewna watrosc szacunkowa i punkt odniesienia. Jak widze, ze za bardzo leci, to moderuje nieco wentylacje.

To i tak maly pikus w stosunku do termometrow. Mialem takie (pokojowe), co zawyzaly temperature o 1,4K. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od początku sezonu 2857,2

przyrost za styczeń 1089,3 kWh

 

na tą chwilę w salonie 23,5*C - słońce dogrzewa od rana - nie ma czym oddychać - mam ochotę pootwierać okna - temperaturę taką uważam za mocno niekomfortową w zimie

 

odnośnie promocji w DUON - która zakończyła się własnie poprosiłem o informację jak będzie rozliczony okres grudzień-styczeń i odpowiedz jaką otrzymałem mocno jest niezadowalająca

"1. Na fakturze szacunkowej nr EE/D/XXXXXXXXX/2015 została uwzględniona promocja W Sieci Korzyści, ponieważ odjęte zostały prognozowane wolumeny zużycia za grudzień i styczeń.

 

2. Po otrzymaniu danych pomiarowych od Operatora Systemu Dystrybucyjnego (dalej OSD) za cały okres rozliczeniowy, nasz system uwzględniając profil rozłożenia energii stosowany przez OSD dla taryfy G12w wyliczy, jakie było zużycie w grudniu 2014r. oraz styczniu 2015r., po czym zostanie to zestawione z wartościami, jakie odjęliśmy na wspomnianych wcześniej fakturach szacunkowych."

 

oznacza to tyle że promocja jest oparta na prognozach a nie na realnym zużyciu

oczywiście dokumentacja licznika została wykonana wczoraj ok 20 i dziś o 10 - i jesli chcą to niech wyciągają srednia z tych danych a nie z 6 miesiecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem promocję do końca czerwca i tak mi policzyli czerwiec i lipiec statystycznie że w lipcu gdzie nikogo n ie było 2 tygodnie miałem o 50 % większe zużycie niż w czerwcu bo tak wychodziło z ich,, tabelek". Teraz jak otrzymuję ich prognozy i coś jest nie tak to od razu wysyłam im swoje prognozy i je uwzględniają bo nie mają wyjścia. Pamiętajcie o tym. Te ich prognozy nie mają żadnej podstawy więc muszą je uwzględniać. Teraz po roku powinno być już ok bo mają faktyczne zużycia z poprzedniego sezonu. Wysłałem im też deklarację że chcę podawać faktyczne zużycia ale cisza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie takie czarny mary - tak jak pisze mar1173 - wszystko raz na pol roku bedzie rozliczane wg danych od dystrybutora

 

wg moich danych na promocji zaoszczedzilem na samym nCO 2234 kWh

wg licznika głównego od 1 grudnia do dziś 439 w drogiej i 2387 kWh w taniej

 

łacznie zysk ok DUON netto

dzienna 0,36 zł * 439 = 158,04*1,23 = 194,39zł (15%kwh)

nocna 0,11 zł * 2387 = 262,57*1,23 = 322,96zł

razem = 517 zł

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy 1.02... więc kolejne zapiski...

w styczniu ogrzewanie zużyło 1978,5kWh, rok temu było to 2070,75kWh ...

od początku sezonu 6102,01kWh, rok temu 6151,15kWh ...

całe zużycie energii w chałupie ( suma od 12,07... czyli mój okres rozliczeniowy...) obecne 8508kWh a rok temu 8538kWh...

a teraz "życie" ogrzewania przez ostatni miesiąc w odniesieniu do ubiegłego sezonu...

+60,+64,+64,+77,+89,+113,+150,+176,+192,+192,+204,+198,+185,+180,+182,+177,+173,+163,+224,+277,+255,+234,+218,+193,+169,+138,+99,+66,+34,-5,-49....cdn. ( za miesiąc...)

ten pogrubiony zapis ze znacznym przyrostem dobowym to efekt braku prądu w ubiegłym sezonie...:yes:

i jeszcze CWU...

obecne 698kWh i w poprzednim 664kWh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze CWU...

obecne 698kWh i w poprzednim 664kWh...

 

Tak na mrginesie, ile trzeba liczyć kWh na CWU 2osoby dorosłe, ma być Ariston 80L???...żeby nie było: powiedzmy 6xprysznic i 1xwanna w tygodniu, oczywiście razy dwie osoby:D

 

A w tym DUONIE te magiczne 18gr. to brutto???

 

Bo jeżeli tak w KUJ-POM o wiele drożej, bo jeżeli licząc 0,1353+ 0,0764(Składnik zmienny stawki sieciowej ENEA) + 0,0141 (Stawka jakościowa ENEA) to wychodzi 0,2258zł./kWh A jak to liczą na fakturze, jako 0,23zł.????

Edytowane przez Hanss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz na 90% zmienic taryfe z budowlanej na normalna - poniewaz to juz nie jest budowa, zajmujesz sie wykonczeniem domu

najbardziej oplaca sie w 1 kolejnosci podpisac umowe na taryfe plaska (tu uwaga ! by nie podpisac lojalki na 2-3 lata i nie pchac sie w jakies promocje) i chwile pozniej wkorzystac z jakiejsc fajnej promocji zwiazanej z przejsciem na G12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na mrginesie, ile trzeba liczyć kWh na CWU 2osoby dorosłe, ma być Ariston 80L???...żeby nie było: powiedzmy 6xprysznic i 1xwanna w tygodniu, oczywiście razy dwie osoby:D

 

A w tym DUONIE te magiczne 18gr. to brutto???

 

Bo jeżeli tak w KUJ-POM o wiele drożej, bo jeżeli licząc 0,1353+ 0,0764(Składnik zmienny stawki sieciowej ENEA) + 0,0141 (Stawka jakościowa ENEA) to wychodzi 0,2258zł./kWh A jak to liczą na fakturze, jako 0,23zł.????

 

Aby na szybko policzyć jakie będą oszczędności w duonie trzeba sprawdzić różnicę w cenie samej energii elektrycznej. Ceny przesyłu są różne w zależności od regionu kraju i operatora OSD.

Aby obliczyć oszczędności zapominamy o przesyle i liczymy tylko i wyłącznie różnicę w cenie energii elektrycznej + opłata handlowa w duon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz na 90% zmienic taryfe z budowlanej na normalna - poniewaz to juz nie jest budowa, zajmujesz sie wykonczeniem domu

najbardziej oplaca sie w 1 kolejnosci podpisac umowe na taryfe plaska (tu uwaga ! by nie podpisac lojalki na 2-3 lata i nie pchac sie w jakies promocje) i chwile pozniej wkorzystac z jakiejsc fajnej promocji zwiazanej z przejsciem na G12

 

Chwila później to 12 miesięcy. Taryfę wybieramy raz na 12 miesięcy. Wybór taryfy 31 grudnia nie oznacza, że 2 stycznia nowego roku możemy zmienić taryfę. W regulaminie obowiązuje 12 miesięczny termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby na szybko policzyć jakie będą oszczędności w duonie trzeba sprawdzić różnicę w cenie samej energii elektrycznej. Ceny przesyłu są różne w zależności od regionu kraju i operatora OSD.

Aby obliczyć oszczędności zapominamy o przesyle i liczymy tylko i wyłącznie różnicę w cenie energii elektrycznej + opłata handlowa w duon.

 

Dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...