Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

zanim człowiek :D stanie przed tymi dylematami to wypada zadać pytanie jakie będzie przeznaczenie tego jednego wielkiego pomieszczenia z kominem?

bardziej użytkowe czy bardziej rekreacyjne? ile w sumie m2?

 

okna polaciowe - najcieplejszych sie sie oplaca - u mnie w DB masz info nt moich - bo teraz nawet nie pamietam jaki to model (Fakro) - to z tych cieplejszych - 2 w kolejnosci - za nr totalnie nie oplacalo sie przeplacac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dawać karty na stół :)

 

ja mam FV co 2 miesiace - nawewt tego nie kntroluje - przychodzi - place - zona gdzies tam do segregatora wpina -

od 1 gr mam 2 rachynki - z czego 1 prognozowany ... sporo zamieszania - kiedys siade policze, zsumuje i wrzuce do DB

 

Dawaliscie folie pod panelami na podlogowce ? co do tej taryfy budowlanej mozna zmienic dopiero po odbiorze budynku przez starostwo

 

w zaleznosci od sprzedawcy - mozna - mi sie udalo , niektorym nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no już nie musicie tak się zamartwiać o każdy zużyty kilowat:):)

ustawa o OZE przybiera coraz ciekawsze kształty(dzisiaj się ruszyło), dofinansowania 40% są , zaczniemy produkować własny prąd, im więcej zużyjemy, tym szybciej się instalacja wróci:) ja osobiście się cieszę, przy planowanej cenie skupu nadwyżek warto nawet latem nadprodukować na zapas na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby dostać G11 czy G12 musisz zadeklarować że mieszkasz.

u mnie nikt takiej deklaracji nie wymagał. G12 dostałem po odebraniu instalacji elektrycznej . wszystko zależy od dystrybutora.

 

 

no już nie musicie tak się zamartwiać o każdy zużyty kilowat:):)

ustawa o OZE przybiera coraz ciekawsze kształty(dzisiaj się ruszyło), dofinansowania 40% są , zaczniemy produkować własny prąd, im więcej zużyjemy, tym szybciej się instalacja wróci:) ja osobiście się cieszę, przy planowanej cenie skupu nadwyżek warto nawet latem nadprodukować na zapas na zimę.

 

ustawa nie chce gładko przejść przez senat :). ustalili wstępnie, że będzie wykup energii po 40 gr, a nie 65 czy 75 gr jak chciał sejm. w sumie to jakiś kompromis pomiędzy zmuszaniem do zakupu w cenie kilkukrotnie wyższej niż rynkowa cena a tą rynkową. w każdym razie ktoś ze ten prąd sprzedawany po 40 gr zamiast 18-19 gr będzie musiał zapłacić.

 

http://energetyka.wnp.pl/w-senacie-kompromisowy-pomysl-na-kontrowersyjny-zapis-ustawy-o-oze,244043_1_0_0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no już nie musicie tak się zamartwiać o każdy zużyty kilowat:):)

ustawa o OZE przybiera coraz ciekawsze kształty(dzisiaj się ruszyło), dofinansowania 40% są , zaczniemy produkować własny prąd, im więcej zużyjemy, tym szybciej się instalacja wróci:) ja osobiście się cieszę, przy planowanej cenie skupu nadwyżek warto nawet latem nadprodukować na zapas na zimę.

 

"Przyznanie bezzwrotnej pomocy dla danej instalacji ma wykluczać również objęcie jej zaproponowanym dzisiaj wsparciem. " - zatem albo 40% albo skup nadwyżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nikt takiej deklaracji nie wymagał. G12 dostałem po odebraniu instalacji elektrycznej . wszystko zależy od dystrybutora.

Nie tak do końca.

Mieszkasz niedaleko mnie, więc Tauron gliwicki.

U Nas trzeba tylko zaświadczenie o wykonaniu instalacji podbitej przez elektryka. To wszystko.

Do odbioru domu jest inny papierek. Tu trzeba dokonać pomiarów instalacji itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak do końca.

Mieszkasz niedaleko mnie, więc Tauron gliwicki.

U Nas trzeba tylko zaświadczenie o wykonaniu instalacji podbitej przez elektryka. To wszystko.

Do odbioru domu jest inny papierek. Tu trzeba dokonać pomiarów instalacji itp.

 

oczywiście. miałem na myśli tylko przejście na taryfę G11 lub G12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to już trochę ciepło będzie... a to od kompów, a to od ćwiczeń ;), nawet po kawie .....

proponuję klimę lub dwa piece akumulacyjne.

kable dla świętego spokoju bo to koszt niewielki będzie.

 

Zrobie chyba tak jak pisałem, na komin klej na to kable i obuduje cegłami pełnymi. Będzie akumulować ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Aby dostać G11 czy G12 musisz zadeklarować że mieszkasz.

Nie wszędzie,u nas po SSZ poszedłem o zmianę taryfy z budowlanej,sąsiad jeszcze przed SSO miał G12 także zależy to od fachmana odbierającego skrzynkę przy wniosku.

Nie tak do końca.

Mieszkasz niedaleko mnie, więc Tauron gliwicki.

U Nas trzeba tylko zaświadczenie o wykonaniu instalacji podbitej przez elektryka. To wszystko.

Dokładnie

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...