Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jak na razie u mnie prąd - 653zł, drewno/brykiet - 420zł Razem zima 1073zł - pierwszy sezon grzewczy, kominek rozpalany wieczorami średnio co trzeci dzień....

 

błagam...

nie wyskakujcie z kwotami za opał, raczej przeliczcie to na kilowaty ...

to że ktoś lubi kotłować w salonie i ma dostęp do taniego lub darmowego opału to nie znaczy że jego chałupa nie potrzebuje lub potrzebuje bardzo mało energii do ogrzewania na co wskazują kwoty ...

to tak trochę jak bym przepalał sobie "rekreacyjnie" w kominku u siebie w chałupie a potem trąbił na lewo i prawo jak to moja chałupa pędzona elektrycznością potrzebuje 3-4 tys. kWh na CO co było by wielkim niedomówieniem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luty - 707,9 kWh

od początku sezonu 3565,1

 

623 kWh w PGE po ok 28,5 gr = 180zł

grudzien, styczeń - Duon FREE

dystyrybucja grudzien i styczen ok 80 zl,

luty Duon +dystrybucja 707,9*17,835= 126,25zł

Razem: 386 zł

 

konkretny wynik. można pozazdrościć. :)

w jakim rejonie mieszkasz? chciałbym zobaczyć jakie miałeś temperatury zewnętrzne w lutym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błagam...

nie wyskakujcie z kwotami za opał, raczej przeliczcie to na kilowaty ...

to że ktoś lubi kotłować w salonie i ma dostęp do taniego lub darmowego opału to nie znaczy że jego chałupa nie potrzebuje lub potrzebuje bardzo mało energii do ogrzewania na co wskazują kwoty ...

to tak trochę jak bym przepalał sobie "rekreacyjnie" w kominku u siebie w chałupie a potem trąbił na lewo i prawo jak to moja chałupa pędzona elektrycznością potrzebuje 3-4 tys. kWh na CO co było by wielkim niedomówieniem ...

 

Ja w prawie każdym poście gdzie piszę o wydatkach na ogrzewanie zaznaczam że co 2-3dni przepalam wieczorem w kominku i podaje też zużycie opału (drewno liczę po 160zl za mp bo po tyle u mnie sprzedają). i powtórzę jeszcze raz że w tym se zonie (mój pierwszy) wydałem na ogrzewanie do 1marca 1073zł w tym na drewno/brykiet - 420zł a na prąd 653zł (mam podlicznik na grzejniki)....... gdybym nie lubił palić w kominu to bym go nie kupował!! Ja przy najmniej potrafię się przyznać że w nim palę, może ktoś kiedyś się zdecyduje na grzanie konwektorami + okazyjnie piecokominek - będzie mial łatwiej w podjeciu decyzji, osobiście nie znam nikogo kto ma takie rozwiązanie jak jak więc jeżeli to forum ma pomagać to czy ci się podoba czy nie będe podawał dalej wyniki jakie osiągam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkretny wynik. można pozazdrościć. :)

w jakim rejonie mieszkasz? chciałbym zobaczyć jakie miałeś temperatury zewnętrzne w lutym?

 

stacja meteo "Jasionka" k/Rzeszowa

 

a wynik "zawyzony" bo przez 2 miesiace niezle "chajcowałem" , w lutym w koncu wrociły normalne , akcetowalne przeze mnie temperatury

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stacja meteo "Jasionka" k/Rzeszowa

 

a wynik "zawyzony" bo przez 2 miesiace niezle "chajcowałem" , w lutym w koncu wrociły normalne , akcetowalne przeze mnie temperatury

 

jakoś nie mogę znaleźć wykresu temperatur w lutym dla twojego rejonu.gdyby ktoś miał linka to poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luty:

CO: kable 589kWh, klima 5kWh, nie uruchamiana tyle poszło na standby, kominek odpalany 3-4 razy pi 1-2h więcej nie mogę bo zaczyna śmierdzieć, zakładam z nawiązką 0,036mp.

CWU 216kWh

W zeszłym roku było 631kWh kominek zero. Jest to najcieplejszy luty.

Od początku sezonu kable 2270kWh, klima 244kWh, drewno 0,1mp ( musze trzymać je na zewnątrz bo dopadło je korniki)

 

Dodam jeszcze że już widać spadek zużycia salon-kuchnia wzgledem reszty domu, przy praktycznie zerowym wykorzystaniu kominka/klimy co świadczy o coraz większych zyskach słonecznych juz w lutym, ktore to przez wielu sa tak marginalizowane.

Edytowane przez Lobo_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czuję sie przeciągnięty, bo wniosek złożyłem 13.02 (piątek po południu) - tylko wkurza mnie, ze to tak długo trwa...wysmarowałem maila i za niecałe pół godziny mail z umową :bash:

umowę od razu podpisałem i wysłałem - i wychodzi na to , że dobrze zrobiłem

od wczoraj są już nowa wersja "Przez Internet Najtaniej 10.0" - ale w porównaniu do poprzedniej wersji jest dużo gorzej

porównanie dla G12w

było - "Przez Internet najtaniej 9.0 - ceny energii brutto

2015: 1T=0,1956 2T=0

2016 1T=0,4662 2T=0,1353

2017 1T=0,4785 2T=0,1353

2018 1T=0,4908 2T=0,1353

 

jest - "Przez Internet najtaniej 10.0 - ceny energii brutto

2015: 1T=0,1956 2T=0,1095 (po przekroczneniu 5000kwh obowiązują ceny z 2016r za resztę kwh)

2016 1T=0,3678 2T=0,2694

2017 1T=0,4047 2T=0,2940

2018 1T=0,417 2T=0,3063

 

i jeszcze dla porównania ceny dla Tauron Górny Sląsk dla umowy na 3 lata z gwarancją (Program oszczędny plus)

1T=0,3937

2T=0,2248

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że podpowiedziałeś bo czekam na Umowę musze dokładnie przeczytać. Wniosek wypełniałem w środę, w czwartek dzwoniłem z pytaniem kiedy przyjdzie umowa to mówili ze w piątek wczoraj napisałem mail to pisali ze niby mają awarie i umowa przyjdzie w środe czyli jutro, może już kombinują żeby wcisnąć mi tą nową oferte dlatego przeciągają? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie luty 248 kWh.Od początku sezonu 1074 kWh,ale co by nie było tak kolorowo to 687 kWh z klimy,a 387 kWh z kabli;) CWU prawie dogania CO od początku sezonu 955kWh.

Można? Można! Powinieneś wrzucić to w wątkach "ogrzewających inaczej" czyli paliwami stałymi. Świetny przykład dla nowo budujących, którzy myślą, że tylko od ognia będą mieć ciepło w domu.

 

Masz gdzieś dziennik budowy? Albo opisz szerzej swój domek, może jakieś foty. Widzę po współczynnikach U, że domek bardzo ciepły.

 

U mnie na 110 m2 od początku sezonu na C.O. 2400 kWh z COP=1. Luty 570 kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że podpowiedziałeś bo czekam na Umowę musze dokładnie przeczytać. Wniosek wypełniałem w środę, w czwartek dzwoniłem z pytaniem kiedy przyjdzie umowa to mówili ze w piątek wczoraj napisałem mail to pisali ze niby mają awarie i umowa przyjdzie w środe czyli jutro, może już kombinują żeby wcisnąć mi tą nową oferte dlatego przeciągają? ;)

 

po moim mailu ponaglającym, do pół godziny była umowa na mailu...napisz też tak jak ja. Z tą awarią to standardowa ściema, mi też tak nawijali.

ja ci nie dadzą umowy na wersję 9.0 - to sprawdz dokładnie darmowe godziny 2.0 - tam dalej jest do końca roku 0zł w 2T i potem 2T=0,1353, tylko nie ma takiego bonusu w 2015 dla 1T. Przelicz dla swoich danych, ale też powinno być korzystnie (tyle że mniej niz dla 9.0)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowe oferty na drugą połowę roku.

9 miesiąc w Duon i nadal faktury prognozowane. Zapłaciłem jak na razie za mniej niż połowę zużycia rzeczywistego. Wygląda na to, że pierwszy rok jest bazowy, na podstawie ktorego w następnym roku prognozowane zużycie będzie liczone względem roku poprzedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
U mnie luty 248 kWh.Od początku sezonu 1074 kWh,ale co by nie było tak kolorowo to 687 kWh z klimy,a 387 kWh z kabli;) CWU prawie dogania CO od początku sezonu 955kWh.

To nie nadajesz się do tego wątku bo większość zużycia na ogrzewanie masz z pompy ciepła,co pokazuje kolejny raz głupotę przy zmianie tytułu wątku :)

U mnie od początku sezonu 1500Wh na c.o i 650kWh na cwu.

 

I tez biało się zrobiło.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie, pomóżcie proszę z oszacowaniem całkowitych kosztów prądu.

Używam G12g z Taurona i stawkę mam taką:

 

dzień 0,4112

noc 0,2002

 

Koszty dystrybucji oszacowałem takie:

 

dzień 0,1998

noc 0,076

 

Razem wychodzi to tak:

 

dzień 0,611

noc 0,2762

 

Ma to sens jako podstawa do wyliczeń aktualnych kosztów?

 

P.S. Ogrzewam tylko prądem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Przyjmij średnią 0,35-0,4zl/kWh.

zużycie bytowe ok.200-300kWh miesięcznie,cwu ok.100kWh/osobę miesięcznie a ogrzewanie z zapotrzebowania i tyle mniej więcej wyniesie roczny rachunek za prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...