Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Panowie, pomóżcie proszę z oszacowaniem całkowitych kosztów prądu.

Używam G12g z Taurona i stawkę mam taką:

 

dzień 0,4112

noc 0,2002

 

Koszty dystrybucji oszacowałem takie:

 

dzień 0,1998

noc 0,076

 

Razem wychodzi to tak:

 

dzień 0,611

noc 0,2762

 

Ma to sens jako podstawa do wyliczeń aktualnych kosztów?

 

P.S. Ogrzewam tylko prądem :)

 

Zle oszacowałes, to sie nie szacuje a oblicza:

dla g12g razem:

 

I tar - 0,6491 zł brutto

II tar - 0.0991 zł brutto

 

znacznie korzystniejsza jest g12w jezeli chodzi o II taryfę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

rano to i u mnie pięknie świeciło

później malutki grad

a teraz śnieg , ale co spadnie to się topi

 

To nie nadajesz się do tego wątku bo większość zużycia na ogrzewanie masz z pompy ciepła,co pokazuje kolejny raz głupotę przy zmianie tytułu wątku :)

U mnie od początku sezonu 1500Wh na c.o i 650kWh na cwu.

 

I tez biało się zrobiło.

 

to tylko pokazuje ze zagladasz nie do tego wątku co nalezy

a Twoje posty sa tu tylko dlatego ze nikt nie kliknal jeszcze w czarny trojkacik na dole posta w celu przeniesienia wpisu do odpowiedniego watku tematycznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

to tylko pokazuje ze zagladasz nie do tego wątku co nalezy

a Twoje posty sa tu tylko dlatego ze nikt nie kliknal jeszcze w czarny trojkacik na dole posta w celu przeniesienia wpisu do odpowiedniego watku tematycznego

Zatem klikaj również tych,którzy podaja tutaj zużycie na ogrzewanie ze swoich pomp ciepła powietrze-powietrze czyli z COP>1 czyli Lobo,qubic,miloszenko,1964as i inni.

 

Żeby nie bylo,u mnie podstawowym systemem jest grzałka o mocy 3kW pracująca z COP1 ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle oszacowałes, to sie nie szacuje a oblicza:

dla g12g razem:

 

I tar - 0,6491 zł brutto

II tar - 0.0991 zł brutto

 

znacznie korzystniejsza jest g12w jezeli chodzi o II taryfę

 

Jak "II tar - 0.0991 zł brutto" skoro za sama energię bez dystrybucji jest 0,2002. No chyba, że 0,0991 to za dystrybucję, razem będzie 0,2993 w taniej.

 

G12W może i korzystniejsza, ale godzinowo podział na drogą i tanią lepiej mi pasuje w G12g.

Moje zużycie od Października do 02-02-2015 cały prąd:

 

Droga 1271,8

Tania: 3178,5

 

Grzeję tylko prądem plus kominek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak "II tar - 0.0991 zł brutto" skoro za sama energię bez dystrybucji jest 0,2002. No chyba, że 0,0991 to za dystrybucję, razem będzie 0,2993 w taniej.

 

G12W może i korzystniejsza, ale godzinowo podział na drogą i tanią lepiej mi pasuje w G12g.

Moje zużycie od Października do 02-02-2015 cały prąd:

 

Droga 1271,8

Tania: 3178,5

 

Grzeję tylko prądem plus kominek.

 

Tak masz racje to dystrybucja, razem będzie jak podałes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś nie mogę znaleźć wykresu temperatur w lutym dla twojego rejonu.gdyby ktoś miał linka to poproszę.

 

 

http://www.wunderground.com/history/airport/EPRZ/2015/2/3/MonthlyHistory.html?req_city=&req_state=&req_statename=&reqdb.zip=&reqdb.magic=&reqdb.wmo=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o tej promocji w Tauronie bo czeka mnie w najbliższym czasie przyłącze i wybór taryfy.

 

Miałem na myśli prąd w Duonie od przyszłego roku. Na ten rok można coś zaoszczędzić. Od przyszłego roku mają drożej niż obecnie w Tauronie gliwickim. Chodzi o promocję Przez Internet Najtaniej 10.

Pozostała jeszcze Darmowe godziny 2.0, ale tu raczej ciężko będzie skorzystać z darmowych godzin w dużych ilościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luty - 598 kWh. czyli 227 kWh mniej niż w styczniu, pomimo że średnia temperatura tylko o 0,1*C wyższa - to dzięki słońcu. temperatura zadana 16*C.

 

promocja w Duonie się skończyła. widzieliście ceny w II taryfie na 2018 r.? 13 gr netto więcej niż płacę dzisiaj... nie wygląda to dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weszlem na nia z glownej. Maja burdel na stronie.

 

Jest tak jak myslałem, po rozmowie z konsultantem Duonu dowiedziałem sie ze niestety poprzednie oferty dla Duonu nie były opłacalne i nastapiła korekta cenników.

Niewykluczone są w przyszłosci nowe oferty, trzeba wiec ich obserwować. Nie wróze w aktualnej ofercie napływu nowych klientów na taryfę g12w, ale moze jak sie wyjasni sytuacja z prosumentami to moze Duon powróci do promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje to dystrybucja, razem będzie jak podałes

 

Dzięki Asolt. poniżej moje wydatki na CAŁY prąd, czyli ogrzewanie, ciepła woda, oświetlenie, komputery, TV itp.

 

Za Wrzesień: 166,62 PLN

Październik: 183,62 PLN

Listopad: 293,75

Grudzień: 476,36

Styczeń: 354,27

Luty: 377,18

 

Suma 1851,79

Prócz prądu tylko kominek, kupiłem 10m3 drewna, spaliłem około 6m3, czyli jakieś 1200 PLN.

 

Razem 3051,79 PLN

 

Jak dla mnie całkiem ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...