Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Śmieszny ten cały duon. Wniosek złożyłem 26.02 otrzymalem wiadomosc jak juz pisalem ze maja awarie niby i mowa przyjdzie 2.03. potem odpisali ze najpozniej dzisiaj. i nadal niema ;) Dzwoniłem to Pani powiedziala ze ona sie tym nie zajmuje i przelaczy do innego dzialu.. wysluchalem sobie kilka minut glupiej melodyjki i na koniec automat powiedział GOOD BYE i sie rozlaczylo :D suuuper ;) pewnie nie chcą żebym mial oferte 9.0 ;)

 

edit: jest odpowiedz

 

Witam,

 

Informuje Państwa, że nasza oferta sprzedaży energii elektrycznej została zmieniona, na nowszą edycje.

Pod linkiem poniżej mogą już Państwo się z naszą ofertą zapoznać:

http://duon.pl/przez-internet-najtaniej-10

 

Jeżeli oferta spełnia Państwa oczekiwania, to proszę o taką informacje.

Następnie podejmę działania, żeby umowa, niezwłocznie została wysłana na Państwa adres mailowy.

 

Pozdrawiam

 

 

Więc mimo ze składałem wniosek o oferte gdy byla dostepna to jej nie dostane bo juz jej niema ;)

 

hehe zajebiste podejscie ;)

 

G12w Energa VS Duon 10.0

 

1 taryfa netto: 0,3084 - 0,2990

2 taryfa netto:0,2046 -0,2190

Edytowane przez piekar_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Asolt. poniżej moje wydatki na CAŁY prąd, czyli ogrzewanie, ciepła woda, oświetlenie, komputery, TV itp.

 

Za Wrzesień: 166,62 PLN

Październik: 183,62 PLN

Listopad: 293,75

Grudzień: 476,36

Styczeń: 354,27

Luty: 377,18

 

Suma 1851,79

Prócz prądu tylko kominek, kupiłem 10m3 drewna, spaliłem około 6m3, czyli jakieś 1200 PLN.

 

Razem 3051,79 PLN

 

Jak dla mnie całkiem ok.

 

dość sporo - ja też palę w piecokominku i mi poszło opału za około 400zł i prądu na grzanie za 653zł Razem do 1 marca poszło - 1073zł - prąd mam w zwykłej taryfie g11.......

U ciebie praktycznie dwa razy tyle na grzanie poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dość sporo - ja też palę w piecokominku i mi poszło opału za około 400zł i prądu na grzanie za 653zł Razem do 1 marca poszło - 1073zł - prąd mam w zwykłej taryfie g11.......

U ciebie praktycznie dwa razy tyle na grzanie poszło.

 

W której strefie klimatycznej masz Swój domek i jakie temperatury utrzymujesz wewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie z tą strefą klimatyczną.

 

A to dlaczego? Porównaj temperatury z całej "normalnej" zimy u Siebie i u mnie. Mam niewiele większy domek od Twego, całkiem dobrze zaizolowany a zapotrzebowanie na ogrzewanie obliczone to około 67kWh/m2. U Ciebie coś koło 40 więc potrzebuję prawie 68% energii więcej na m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W której strefie klimatycznej masz Swój domek i jakie temperatury utrzymujesz wewnątrz?

 

Mieszkam w centrum polski na wsi na otwartym terenie - jak wieje to chce głowę urwać.....

w domu dzięki termostatom na każdym z 11 grzejników mam praktycznie 11stref temperaturowych - od 16st w wiatrołapie do 22st w salonie kuchni i łazience , średnio w całym domu około 21st no chyba że rozpalę w kominku to wtedy około 23st.... w łazience mam mocno przewymiarowaną moc grzejnika żeby podczas kąpieli szybko podnosić temp. i okresowo jest w niej nawet 27st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dlaczego? Porównaj temperatury z całej "normalnej" zimy u Siebie i u mnie. Mam niewiele większy domek od Twego, całkiem dobrze zaizolowany a zapotrzebowanie na ogrzewanie obliczone to około 67kWh/m2. U Ciebie coś koło 40 więc potrzebuję prawie 68% energii więcej na m2.

 

Masz takie samo ocieplenie, a zapotrzebowanie dwukrotnie większe od mojego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dość sporo - ja też palę w piecokominku i mi poszło opału za około 400zł i prądu na grzanie za 653zł Razem do 1 marca poszło - 1073zł - prąd mam w zwykłej taryfie g11.......

U ciebie praktycznie dwa razy tyle na grzanie poszło.

 

Ja podaję cały prąd, nie tylko grzanie. Mam w tym też np. pompę na prąd do przepompowni ścieków, no i oczywiście grzanie ciepłej wody (300l zbiornik). Kominek zwykły, bez rozprowadzenia. Palę bardziej dla klimatu i raczej na full. Sporo ciepła idzie w komin. Przykręcanie kończy się brudną szybą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podaję cały prąd, nie tylko grzanie. Mam w tym też np. pompę na prąd do przepompowni ścieków, no i oczywiście grzanie ciepłej wody (300l zbiornik). Kominek zwykły, bez rozprowadzenia. Palę bardziej dla klimatu i raczej na full. Sporo ciepła idzie w komin. Przykręcanie kończy się brudną szybą.

 

też mam pompę do ścieków 1,5kw, ciepłą wodę na prąd i nawet zimną też na prąd bo mam swoją studnie głębinową a w niej pompa 2kw...

obliczyłem z twoich danych że na grzanie ci idzie około 1000zł na prąd, porównałem wrzesień gdzie pewnie nic nie grzałeś do innych miesięcy... + drewno (1200zł) razem około 2200zł, u mnie połowa tego, a dom tylko o 20% mniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy to taka prawda bo w necie sporo parterówek sprzedają jako domy 3, 4 - litrowe przy podobnym ociepleniu.

 

Właśnie papier przyjmie wszystko. Mieszkam w IV strefie klimatycznej, a założę się, że projektanci podają obliczenia dla I no góra II strefy klimatycznej.

Przykładowo dom pasywny stojący w zachodniopomorskiem u mnie nie wypadłby tak różowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam pompę do ścieków 1,5kw, ciepłą wodę na prąd i nawet zimną też na prąd bo mam swoją studnie głębinową a w niej pompa 2kw...

obliczyłem z twoich danych że na grzanie ci idzie około 1000zł na prąd, porównałem wrzesień gdzie pewnie nic nie grzałeś do innych miesięcy... + drewno (1200zł) razem około 2200zł, u mnie połowa tego, a dom tylko o 20% mniejszy

 

A ok, no to rewelacyjny wynik, gratuluję. Ja z mojego też jestem mega zadowolony. Takie koszty są dla mnie do przyjęcia a komfort jest wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie papier przyjmie wszystko. Mieszkam w IV strefie klimatycznej, a założę się, że projektanci podają obliczenia dla I no góra II strefy klimatycznej.

Przykładowo dom pasywny stojący w zachodniopomorskiem u mnie nie wypadłby tak różowo.

 

mój stoi w 3 strefie, to aż taka różnica??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój stoi w 3 strefie, to aż taka różnica??

 

Wbrew pozorom tak, szczegolnie gdy chodzi o III strefe, wystarczyc popatrzyc na mape. Sa III strefie obszary o róznych srednich wieloletnich co widac na przykładzie wyników ozc, ta sama strefa a rózne stacje meteo a wyniki moga sie znacznie róznic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...