Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A tak nawiasem:

 

Od pażdziernika (włączenie kabli) do dziś zużyłem 3705 kWh - 100% w tanim pradzie. Obecnie temp. wahają się wokół 18-19*C bo mamy już działający reku więc mogłem spokojnie rozpocząć podbijanie temperatur przed wprowadzeniem. Podbicie z 16,5-17,0 do 19*C łyknęło ok. 40 kWh. Resztę myślę załatwi słońce jeśli pogoda się utrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jeśli rozpatrujemy działanie ogrzewanie NCO i dom z jakaś tam akumulacja - wiadomo każdy dom jest inny ale o ile nie jest to kanadyjczyk to w kontekście pogody jest wstanie zapewnić stabilna temperaturę

 

ogrzewanie tak naprawdę polega na uzupełnianiu start które powstają w okresach niegrzania

masa akumulacyjna powoduje ze spadki / wahania są mniejsze niż w domach bez niej

 

sterowanie pogoda w zasadzie nie jest potrzebne bo "przestrzeliwanie" jest niewielkie i powoduje co najwyższej nie załączanie się ogrzewania w kolejnym cyklu grzania czyli przy takim pięknym dniu jak dziś ogrzewanie nie chodziło w 13-15 oraz nie załączy mi sie w nocy w pomieszczeniach południowych tj. w kuchni, salonie, przedsionku i korytarzu (może)

jeśliw nocy będzie duży mróz a jutrzejszy dzień będzie pochmurny wtedy straty uzupełnione będą albo nad ranem 4-6 rano (o ile zdąży spaść na tyle temperatura) lub następnego dnia 13-15

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale czy zbawi kogoś 15 minut ?

 

Chodziło o to, aby na 100% " nie łapało drogiej taryfy" , dlatego miał ustawione od 13.15 do 14.45

Ja też o nich myślę, choć w podobnej cenie Warmup ma też niczego sobie "telewizory":)

Edytowane przez Hanss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opoznienia nie ma

to sa sterowniki "za inteligentne" do ogrzewania podlogowego elektrycznego

 

one potrafia same syartowac wczesniej by o danej godzinie niby juz byla zadana temperatura

 

PS. przepraszam - u mnie nie ma co 15 min, jest co 60 czyli tylko pelnymi godzinami sie steruje

 

dlatego ja w przyszlym sezonie podłacze kable pod zegar w tablicy i bedzie po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeden telewizor z Warmupa czyli 3iE i jeden DeviTouch. Co moge powiedziec.. Ze najlepsze sa jak dla mnie pozostale czyli ESCO touch ze tak to nazwe ;) Mają jak dla mnie wszystkie potrzebne funkcje. Devi np. Trzeba ustawiac tak ze jak sa programy komfort i ekonomia to jako komfort trzeba ustawic od 22:00 do 6:00 i 13:00-15:00 reszta to ekonomia ;) na stronie devi mozna go testowac wirtualnie. w 3iE oszukuje temperature sa oczywiscie korekty ale czujnik powietrza jest w srodku i sie nagrzewa od stycznika czy jak to sie tam nazywa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Twój zegar uruchomi ogrzewanie w droższej taryfie np; na 5min/dobę - potrafisz policzyć ile dołożysz? Wtedy pomyśl czy warto.

 

Nie potrafię, jestem bardzo słaby z matematyki. :)

Chodziło mi o to własnie żeby załączyć ogrzewanie o 5 minut później od godziny rozpoczęcia tańszej taryfy i wyłączyć 5 minut przed włączeniem drogiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...