Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeżeli chodzi o kable, to czy jakościowo jest różnica między producentami: Devi, Elektra, Warmup, itd.?

Czy brać Devi, dopłacić, a mieć spokojną głowę, że wybrało się najlepiej:)

...a tak na marginesie mam w projekcie 20cm styro, a chciałbym dać 22cm, co za tym idzie szerokość i długość domu zwiększy się o 4cm....coś się stanie, czy nie zawracać sobie tymi paroma centymetrami głowy:confused:

 

Jeżeli Cię to pocieszy to nie tylko Ty masz dylemat jaką markę kabli wybrać.

22 cm to grubość niestandardowa, będzie drożej po większy odpad jest, za który ktoś musi zapłacić i nie jest to producent ?

Więc albo 20 albo 25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeżeli chodzi o kable, to czy jakościowo jest różnica między producentami: Devi, Elektra, Warmup, itd.?

Czy brać Devi, dopłacić, a mieć spokojną głowę, że wybrało się najlepiej:)

 

ja brałem devi a później dokupiłem jeden kabelek do gospodarczego taki tani pomarańczowy był prawie o połowę cieńszy od devi lepiej sprawdzić grubość izolacji kabla żeby nie było problemów przy wylewkach wiadomo ekipa chodzi po nich i parę razy zdarzyło się przejechać po kablu podczas rozrzucania betonu

 

Jeżeli Cię to pocieszy to nie tylko Ty masz dylemat jaką markę kabli wybrać.

22 cm to grubość niestandardowa, będzie drożej po większy odpad jest, za który ktoś musi zapłacić i nie jest to producent ?

Więc albo 20 albo 25.

 

To nie tak ja tez z jednej strony mam 22 płacisz za m3 a nie za wymiar tną tak jak zamówisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do wylewek brałem kable elektra VCD - gruba izolacja, te cienkie są do warstwy kleju a nie do wylewki.. od razu trzeba zamawiać na konkretną moc i długość bo nie można ich ciąć..

 

:yes::yes: mogę tylko potwierdzić że VCD wydają się bardzo solidne. U mnie sporo się po nich chodziło nawet przed zalaniem i żaden nie został uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak ja tez z jednej strony mam 22 płacisz za m3 a nie za wymiar tną tak jak zamówisz

Oczywiście że utną jaka grubość chcesz, ale tną z takiej wielkiej płyty 1 metr grubości i 3 długości i najtaniej wychodzi jak z tej bryły nie ma odpadu. Jak podzielisz 3 metry na 25 cm to odpadu nie ma jak na 22 cm to jest. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Elektrę

Wylewka 9 cm

pod wylewką 2x5cm styropianu

pod tym płyta fundamentowa

A pod płytą hmm, już nie pamiętam ale chyba 12 cm styro.

 

A czy dobrzę widzę, że masz na kablach ułożoną jeszcze jedną warstwę siatki?

A czy pomiędzy płytą fundamentową, a górną warstwą styro 2x5cm również masz czarną folię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że utną jaka grubość chcesz, ale tną z takiej wielkiej płyty 1 metr grubości i 3 długości i najtaniej wychodzi jak z tej bryły nie ma odpadu. Jak podzielisz 3 metry na 25 cm to odpadu nie ma jak na 22 cm to jest. :)

 

No tak, ten "odpad" to powiedzmy 3cm. - czyli również grubość, którą sprzedają dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dobrzę widzę, że masz na kablach ułożoną jeszcze jedną warstwę siatki?

A czy pomiędzy płytą fundamentową, a górną warstwą styro 2x5cm również masz czarną folię?

 

Tak dobrze widzisz

 

ta pierwsza służyła wyłącznie do przytwierdzenia i ułożenia kabelków i sam ja sobie kupiłem

 

Tą drugą przywiozła ekipa od wylewek. Ze względu na większą niż zwykle grubość wylewki panowie stwierdzili ze trzeba.

Ta moja to taka zwykła najcieńsza siateczka, a ta ich to już grubsze druty.

jak wysypali wstępnie w całym pomieszczeniu wylewkę to dźwigali te siatki tak aby się wylewka wsypała pod druty żeby nie leżały na samym dnie.

 

Pomiędzy płyta a górnym styro równie zmam folię.

 

generalnie folia jest między piaskiem a styropianem pod płytą, dalej między płytą a styropianem pod wylewkę, następnie między styropianem wylewki a wylewką, a na końcu między wylewką a panelami :)

IMG_6430.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Twój zegar uruchomi ogrzewanie w droższej taryfie np; na 5min/dobę - potrafisz policzyć ile dołożysz? Wtedy pomyśl czy warto.

 

Warto?

U mnie od początku tego sezonu grzeją dwie grzałki 12 kW. od 13 do 15 regeneruję bufor pełną mocą. 5 minut wcześniej to 2 kWh w droższej .

W ciągu dnia to już 2 kWh * 0,50 PLN = 1 zł/dzień w plecy. Za sezon uzbiera się całkiem sporo.Wieczorem czas taryfy jest dłuższy, więc mogę z "opóźnieniem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto?

U mnie od początku tego sezonu grzeją dwie grzałki 12 kW. od 13 do 15 regeneruję bufor pełną mocą. 5 minut wcześniej to 2 kWh w droższej .

W ciągu dnia to już 2 kWh * 0,50 PLN = 1 zł/dzień w plecy. Za sezon uzbiera się całkiem sporo.Wieczorem czas taryfy jest dłuższy, więc mogę z "opóźnieniem"

 

Nie w wnikając czy warto czy nie, wydaje mi się że w wyliczeniach powinieneś uwzględnić, że tańsza taryfa nie jest za darmo tylko tez za nią płacisz.

Czyli nie 0,50 PLN tylko tylko 0,25 PLN*2kWh

 

no chyba, że to 0,50 już to uwzględnia i drogą taryfę masz po 1 zł za kWh...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie od 01-10 do dziś 5700 kWh (164 dni)

 

### Przerywnik ###

znalazłem ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu :)

 

autentyczne fotki w technice ETTR - wyszedłem przed dom i zacząłem "pstrykać"

http://www.spidersweb.pl/2014/05/jak-zrobic-zdjecia-nocnego-nieba.html

niebo.jpg

Edytowane przez Krzysiek_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...