Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No nad tym sie dalej w sumie zastanawiam..., moze i racja ze lepiej przeplywowka w kuchni wyjdzie...

Nim Ty sie doczekasz tej ciepłej wody to juz dawno umyjesz w zimnej, a ciepła zostanie w rurach i bedzie sie chłodzić. U mnie do najdalszej łazienki jest jakieś 5-6 metrów i już mnie szlak trafia jak odkręcam wodę w umywalce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nim Ty sie doczekasz tej ciepłej wody to juz dawno umyjesz w zimnej, a ciepła zostanie w rurach i bedzie sie chłodzić. U mnie do najdalszej łazienki jest jakieś 5-6 metrów i już mnie szlak trafia jak odkręcam wodę w umywalce.

 

z tymi 15stoma metrami rurki do kuchni to przegiąłem, ale i tak przeplywowka sprawdzie sie tam lepiej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś bardziej doświadczony w rachunkach mógłby oszacować jak się ma godzinowa strata ciepła z takiej rury CWU w funkcji izolacji. Na przykład gdyby dać 10 cm styro lub waty wokół rury i założyć np. 50C, o ile spadnie ta temperatura po 12 godzinach? Opcja niestety dla nielicznych, ale warto rozważyć, w szczególności w połączeniu z dobrymi bateriami termostatycznymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś bardziej doświadczony w rachunkach mógłby oszacować jak się ma godzinowa strata ciepła z takiej rury CWU w funkcji izolacji. Na przykład gdyby dać 10 cm styro lub waty wokół rury i założyć np. 50C, o ile spadnie ta temperatura po 12 godzinach? Opcja niestety dla nielicznych, ale warto rozważyć, w szczególności w połączeniu z dobrymi bateriami termostatycznymi.

Tu http://www.jz24.pl/wiecej/elektra/ogrzewanie-rur-rurociagow.pdf znajdziesz wzór na obliczanie strat ciepła rurociągów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję uwzględnić w rozważaniach podgrzewacze elektryczne wyposażone w pompę ciepła.Oczywiście PC pobierającą powietrze z zewnątrz.Obecnie cena jest bardzo atrakcyjna. Np.ariston,ulrich,dimplex,termoval,chigo,itp.Dodatkowa zaletą może być możliwość wykorzystywania nadmiaru wytworzonej energii do celów ogrzewania w okresach przejściowych.

Rachunek jest prosty 2 do 3razy niższe koszty oraz ekologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję uwzględnić w rozważaniach podgrzewacze elektryczne wyposażone w pompę ciepła.Oczywiście PC pobierającą powietrze z zewnątrz.Obecnie cena jest bardzo atrakcyjna. Np.ariston,ulrich,dimplex,termoval,chigo,itp.Dodatkowa zaletą może być możliwość wykorzystywania nadmiaru wytworzonej energii do celów ogrzewania w okresach przejściowych.

Rachunek jest prosty 2 do 3razy niższe koszty oraz ekologia.

Jaka jest ta aktualnie atrakcyjna cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia.

Jeżeli w kuchni mamy zmywarkę lepiej zrobić podgrzewacz przepływowy. Mój kuchenny kran widzi ciepłą wodę tylko w momencie włączonej cyrkulacji. Najczęściej używany jest do nalania wody do czajnika.

Jeżeli umywalki używamy tylko do mycia zębów i golenia lepszy będzie przepływowy.

Gdy chcę brać prysznic odkręcam wodę zaraz po wejściu do łazienki, po kilkunastu sekundach woda jest ciepła.

Dla wanny nie ma to żadnego znaczenia.

Gdy tak zrobimy, możemy całkowicie zrezygnować z cholernej cyrkulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia.

Jeżeli w kuchni mamy zmywarkę lepiej zrobić podgrzewacz przepływowy. Mój kuchenny kran widzi ciepłą wodę tylko w momencie włączonej cyrkulacji. .

 

czy kolega ma ciepłą wodę podłączoną do zmywarki? Czy źle zrozumiałem? Wiem ze tak można ale nigdy się nad tym nie zastanawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie o co koledze chodzi. Ale mi chodzi o to żeby nie dublować systemów..

 

Ktoś instaluje PC ok, wybrał. Ale teraz jakbym go namawiał żeby zrobił przepływówkę byłoby to trochę dziwne.

 

A ja mam PC i uważam, że to tylko zależy od odległości odbiorników i od naszych upodobań. Z ciekawości można odkręcić syfony pod zlewem i umywalkami i podstawić wiadro. Zobaczycie, że tej wody idzie na tyle mało, że warto podpiąć zwykły przepływowy za psie pieniądze na 230W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy kolega ma ciepłą wodę podłączoną do zmywarki? Czy źle zrozumiałem? Wiem ze tak można ale nigdy się nad tym nie zastanawiałem.

 

Nie, nie, nie ma to kompletnie sensu. Po prostu, jeżeli mamy zmywarkę to kranu używamy naprawdę sporadycznie.

Zróbcie test z wiadrem, sami zobaczycie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...