Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Moim zdaniem sens ekonomiczny kabli 10W/m jest słaby, w większości bardziej opłaca ułożyć się rzadziej 17W/mb. Różnice w cenie to 20-30%. Co do warstw to niby wszystko ok, na pewno łatwiej układa się kable mocując do siatki. zastanawia mnie natomiast czy taka siatka leżąca na spodzie, daje w ogóle jakiekolwiek wzmocnienie, czy siatka nie powinna być "zatopiona" w wylewce?

 

powinna być. to właśnie tłumaczył adam_mk ostatnio.

 

16# http://forum.muratordom.pl/showthread.php?182769-Pod%C5%82og%C3%B3wka-p%C5%82ywaj%C4%85ca-z-g%C5%82ow%C4%85

 

Autorus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No ma, szybciej się podłoga nagrzeje. CO w sumie z drugiej strony nie ma znaczenia bo jest czas 8h na nagrzanie.

Nie ma bo tu i tu tempearura na wierzchu będzie taka sama +-0,2 stopnia, sprawdziłem empirycznie u mnie w domu. pamiętać trzeba jednak o specjalnym podkładzie pod panele, cienki na 1mm i cały podziurkowany. zastosowanie takiego cienkiego podkładu nie wybacza błędów przy robieniu wylewki, musi ona byc prosta jak stół i radzę na nastepny dzień po wylewaniu delikatnie wejść z 2m łata/poziomica i dokładnie posprawdzać czy nie ma górek, szczególnie w rogach i po obrzeżach bo tam będzie to potem widoczne przy montażu listew przypodłogowych. Dlatego od razu na drugi dzień bo wtedy wylewka jest jeszcze świerza i łatwo mozna ewentualne górki zeskrobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanko , mam antresolę, nawet dwie w każdej kopule. I na piętrze mam korytarz . Czy na tym korytarzu tez ,rozkładać kable?

 

http://www.sergiel.pl/images/stories/projekt11/pr11_pietro.jpg

 

Bo to jest niby jedno pomieszczenie z parterem.

Edytowane przez autorus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sens ekonomiczny kabli 10W/m jest słaby, w większości bardziej opłaca ułożyć się rzadziej 17W/mb. Różnice w cenie to 20-30%. Co do warstw to niby wszystko ok, na pewno łatwiej układa się kable mocując do siatki. zastanawia mnie natomiast czy taka siatka leżąca na spodzie, daje w ogóle jakiekolwiek wzmocnienie, czy siatka nie powinna być "zatopiona" w wylewce?

ok. nie zauważyłem wcześniej tego postu:(

co do zatopienia siatki to mam pod nią jakiś 1cm betonu bo unosiliśmy ją lekko przy wylewaniu (moja ręczna robota, bo wszystko w tym domu jest moim wykonaniem i pomysłami.

dokładnie 11-go lipca tego roku minęło 10 lat od wbicia pierwszej łopaty w ziemię, wtedy strach się było przyznać że my prądem chcemy grzać, potem następna akcja z domem ze styropianu że go mrówki wyniosą, kury wydziobią, wiatr przewróci, itd. kogo nie zapytałeś mówi inaczej, w sklepach wiedzieli mniej niż ja, na dzień dzisiejszy niektóre rzeczy są oczywiste ale wtedy było znacznie trudniej. dzisiaj możemy sobie "pobić pianę" na internecie, ja wtedy nie marzyłem nawet o kompie.

a minęło zaledwie dziesięć lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. nie zauważyłem wcześniej tego postu:(

co do zatopienia siatki to mam pod nią jakiś 1cm betonu bo unosiliśmy ją lekko przy wylewaniu (moja ręczna robota, bo wszystko w tym domu jest moim wykonaniem i pomysłami.

 

kolego a jak to dokładnie zrobiłeś bo ja też tak chcę ? :)

 

Myślałem nad dystansami ale nie wiem z czego zrobić i jak.

 

Jaką siatkę użyłeś i czym mocowałeś te kable do siatki zbrojeniowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a jak to dokładnie zrobiłeś bo ja też tak chcę ? :)

 

Myślałem nad dystansami ale nie wiem z czego zrobić i jak.

 

Jaką siatkę użyłeś i czym mocowałeś te kable do siatki zbrojeniowej?

 

kable przymocowane "trytytkami", siatka z oczkami 5cm (pojechałem do zakładu druciarskiego i zamówiłem bo nie mogłem takiej kupić)

ja dystansów nie dawałem, po prostu na bieżąco lekko się unosiło podbijało jastrychem , potem narzucało się wierzchnią warstwę i równało, da się zrobić dobrze tylko bez pośpiechu, to nie tor wyścigowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable przymocowane "trytytkami", siatka z oczkami 5cm (pojechałem do zakładu druciarskiego i zamówiłem bo nie mogłem takiej kupić)

ja dystansów nie dawałem, po prostu na bieżąco lekko się unosiło podbijało jastrychem , potem narzucało się wierzchnią warstwę i równało, da się zrobić dobrze tylko bez pośpiechu, to nie tor wyścigowy.

 

Teraz już byś kupił - nazywa się to siatka leśna i kosztuje niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak macie polozone kable na pietrze ile wylewki i styro i na jakim stropie masz zrobiona chatę

drugie robiliście tez strefy brzegowe przy oknach Marcin chyba u ciebie widziałem na fotce zagęszczenie przy oknach

Tak, robiłem po pierwszym pomieszczneiu gdzie z wyliczeń kable miały być co 20cm okazało się że musze układać od nowa bo za długi kabel jest. więc zdecydowałem że przy oknie będzie jak dobrze pamietam z 6 linii co 15cm. Tak też zrobiłem w innych pokojach. w salonie mimo iz nie powinno byc za długo to i tak pod oknami dałem kilka petli co 15cm, teraz uważam że słusznie bo tam mam duże przeszklenia i to w jakis sposób rekompensuje straty. Praktycznie tylko w pokojach różnica jest do zmierzenia jakieś 0,5oC więcej. w salonie przez to że okna sa duż enie ma żadnej różnicy temperatury posadzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie kominka to mam z DGP, używamy go tylko od święta (jak kogoś naleci i jest w domu)na tamten sezon kupiliśmy 3mp drzewa(chyba buk) i jeszcze zostało

kominek jest drugi sezon grzewczy, w pierwszym sezonie jak żona była na wychowawczym to trochę częściej popalała, w tym nawet nie było komu palić, ja jestem często na wyjazdach , żona wraca 18-19 do domu i ostatnią rzeczą o jakiej myśli jest palenie w kominku.

z tym kominkiem to jest jeszcze jeden problem że jak się go rozpali to w krótkim czasie robi się za gorąco w domu.

kominek był zainstalowany tylko dla tego że w razie W jakoś przetrwamy.

odnośnie wcześniejszego sezonu(kiedy żona częściej paliła) to zużycie energii było następujące;

nocna 8520 kwh

dzienna 2475 kwh

 

a może lepiej na takie sytuacje kryzysowe kiedy nie ma prądu to zamiast kominka generator zainstalować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MArcin: pomyslimy ;) zobaczymy jak cenowo wyjdzie te 10 cm bo jak beda to kwoty do 1 tys zl to warto rzeczywiscie. Naprawde czytajac Wasze zuzycia energi (choc nadal nie chce mi sie w to wierzyc - wybaczcie, ja teraz zuzywam wiecej nie majac ogrzewania na prad...nie wiem dlaczego - w zeszlym roku mielismy rachunki na kwote ponad 400zl za miesiac - doszlismy ze to tv i kino domowe tyle zarly i spadly do 250 ale to i tak duzo - aha halogeny tez niezle ciagna - w pokoju dzieci wymienilismy na zwykla zarowke) Ale szwagier ma tez podlogowke i budowal dom a z 10 lat temu i tez mowil ze jemu pradu to 500 zl na 2 miesiace idzie i nie moglismy uwierzyc i to on w sumie nas tak natchnal do tego pradu. Zreszta ja matematykiem jestem to potrafie sobie przeliczyc conieco i nikt nie bierze jednej rzeczy pod uwage - pieniadze ktore sa instalowane w drogie ogrzewanie (ta roznice) mozna byloby gdzies zainwestowac a w najgorszym wypadku wsadzic na lokate i miec jeszcze pieniazki z tego (tak czysto teoretycznie mowie - bo to tez powinno byc brane do wszystkich obliczen i kalkulacji - prawda??)

 

Sluchajcie - bo Wy wogole jakies male wartosci przyjeliscie chyba na metr? Mi ludzie poprzyjmowali przy akumulacyjnym az 160 kW a przy nie akumulacyjnym 120/m pod panele 80 - jak myslicie ile powinno byc by nie przeplacac tez ale by bylo ok?

 

I myslicie by wogole rezygnowac jednak z tych piecy akumulacyjnych i sama podlogowka grzac?? Rzeczywiscie nie przegrzewanie pomieszczen? Jest ona jakos sterowalan ta podloga (w lazience tez macie kable bo wszyscy mowia by maty do lazienki montowac) no i co z tym sterowaniem - macie czuniki pogodowe czy z tego rezygnowaliscie??

 

Marcin - doszlam do ceny dachu u Ciebie - buhaha ;) no Tobie wyszlo 70 tys u nas caly dach jakies 10 razy taniej wychodzi ;) za blache z rynnami i obrubkami ogniomuru dalismy 4500 a za wiezbe 3200 ;) ale my bez kredytu jedziemy no i koniecznie w tym roku chcemy sie wprowadzic.

I tempo tez mieliscie niezle - u nas tez ekipy maja po sobie deptac, niestety ze wzgledu na belki wypadajace dokladnie nad scianami (a nie mozna ich wczesniej rozszalowac) nie mozemy murowac scianek dzialowcyh co opoznia nam troche prace (bo przeciezjakby staly scianki to mozna byloby wpuszczac pomalu ludzi od pradu, kanalizacji itd) a takto dopiero w polowe sierpnia beda wchodzic (przesunelo nam sie o okolo 2 tyg najkpierw przez pogode o tyddzien a potem wlasnie przez te szalunki tez o okolo tydzien.

 

Drzwi wejsciowe macie super - widze ze bede sie bardzo inspirowala Waszym domkiem - pochwal zone ;) - nie wiedzialam ze sa drzwi bez klamek do kupienia dla normalnych uzytkownikow. Maja zamykanie na odcisk palca moze ktos?? (taki bajer mnie bardzo interesuje bo ja czesto klucze gubie....

 

czyżbyście budowali dom kostkę z płaskim dachem i ogniomurkami?? jeśli tak to podaj metraż ,wymiary domu i orientacyjne koszty budowy bo sam szukam takich przykładów a nikt już kostek nie buduje.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może lepiej na takie sytuacje kryzysowe kiedy nie ma prądu to zamiast kominka generator zainstalować ?

W dobrze zaizolowanym domu nawet kilkunastogodzinne zaniki prądu nie spowodują wychłodzenia. Ja teraz mieszkam na wsi, zasilanie z lini napowietrznej, biegnącej przez tereny leśne. W przeciągu roku zanika napięcia był 2-3 razy i nie dłużej niż 2h. Więc nie ma co panikować i kupować generatory. Żeby generator działał w automacie to nie może byc "zabawka" za 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrze zaizolowanym domu nawet kilkunastogodzinne zaniki prądu nie spowodują wychłodzenia. Ja teraz mieszkam na wsi, zasilanie z lini napowietrznej, biegnącej przez tereny leśne. W przeciągu roku zanika napięcia był 2-3 razy i nie dłużej niż 2h. Więc nie ma co panikować i kupować generatory. Żeby generator działał w automacie to nie może byc "zabawka" za 1000zł.

 

masz rację ,tyle że zastanawiałem się w kontekście "co lepiej" jeśli już instalować kominek za 10k na wszelki wypadek to może lepiej i wygodniej generator za 4k ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację ,tyle że zastanawiałem się w kontekście "co lepiej" jeśli już instalować kominek za 10k na wszelki wypadek to może lepiej i wygodniej generator za 4k ??

Tyle że z kominka możesz mieć pożytek cieplny i wizualny. Mój uważam za ładny mebel. A z generatora to tylko koszty, nawet jak nie uzywasz max co dwa lata olej do wymiany no i paliwo bo żeby utrzymać go w gotowości to co najmniej raz na kwartał musi 20min pochodzić a to już pieniądze w błoto. daj te 4000 w ocieplenie lepiej na tym wyjdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze ogrzewanie to ogrzewanie podłogowe ale niekoniecznie elektryczne. Zalewając maty grzejne, nie mamy alternatywy na inne zasilanie niż prądem, przy wodnym możemy korzystać z solarów, kominka wodnego czy pieca c.o. i prądu. Przy matach grzejnych jesteśmy skazani tylko na prąd.

Poza tym nie wiem, czy jest sens pakowania kasy w instalowanie sterowania dla każdego pomieszczenia kiedy mamy wentylację mechaniczną. Wystarczy wtedy jeden główny sterownik dla całego domu.

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...