Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

w perspektywie dalszego czasu ja raczej obstawiał bym elektrykę "żywcem"

zmieni się raczej sposób dostarczenia energii z centralnej sieci na systemy "podwórkowe", coś w rodzaju ogniwa paliwowego.:yes:

ja w tedy przełącze sobie tylko kabelki:D

A ja pstryknę sobie grzałkę.

Zejdźmy na ziemię, limity CO2 sprawią, że prąd bardzo podrożeje, szczególnie u nas, ponieważ koncerny energetyczne i krzaczaste firmy przesyłowe bogacą się a nie inwestują w nową sieć. Obawiam się, że na wszystko co zużywa prąd będziemy patrzeć ze zgrozą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli toto będzie stało w kotłowni to ok,ale żeby w salonie palić i grzać cwu ?? Dla mnie nie do przyjęcia.

U mnie kominek będzie jedynie dodatkowym wystrojem salonu :)

Wodę będzie grzało 6m2 próżniówek, które z czasem rozbuduję do 10m2. Piecyk kominkowy w okresach chłodnych, w godzinach nocnych prąd z II taryfy.

I najważniejsze:) 20m2 kolektora powietrznego na południowej ścianie.

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie za dużo drogiej kombinacji...

Zdecydowanie prościej i taniej wychodzi PCi do cwu.

Jaki jest koszt tego wszystkiego ?

Zbiornik kombinowany ACV około 7 tys, są też tańsze innych producentów, piec kominkowy z całkowicie zamkniętą komorą spalania 4.5 tys, 1m2 nowoczesnych próżniówek 1600zł (po znajomości), całkowicie autonomiczne z pompką i sterownikiem na prąd stały, do tego mały panel PV, a kolektor powietrzny w trakcie projektu, koszt tylko samego materiału, wykonanie własnoręczne.

Moja kotłownia będzie taka skomplikowana, że będzie działała na jedej małej energooszczędnej pompce.

W zimowych słonecznych dniach nie spodziewam się uruchamiania c.o.

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem,za 5tys.zł masz zbiornik 300l z pompą ciepła,z grzałką 3kW,z możliwością podpięcia PW lub wpięcia do c.o....

No właśnie jeśli jakiś producent wpadnie na pomysł i zrobi następujący zbiornik kombinowany, to biorę od razu:

Pompa ciepła w górnej części

Zasilanie c.o.

Grzałka elektryczna

Wężownica dolna pod solary

Zbiornik, o którym piszesz to zbiornik do c.w.u., mnie interesuje zbiornik zintegrowany z c.o.

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem,za 5tys.zł masz zbiornik 300l z pompą ciepła,z grzałką 3kW,z możliwością podpięcia PW lub wpięcia do c.o....

Chociaż PW przy pompie ciepła jest moim zdaniem zbędny.

 

a jaki system zaproponował byś dla mnie;

na dzień dzisiejszy mój bojler elektryczny zużywa ok. 2kwh nocnej taryfy na dobę (bojler i licznik jest sprawny)

zaznaczam że nie mam pci, solara itp., a wszyscy (4 osoby) się myjemy i normalnie korzystamy z ciepłej wody...

nadmienię tylko że inwestycja ma się zwrócić zanim "kopnę w kalendarz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek ma jeszcze wynalazki które podgrzewają wodę do powyżej 30 stopni a resztę dogrzewa tymi 2 KWh. Woda ma to do siebie, że najwięcej energii trzeba do niej wprowadzić aby podgrzać ją z tych 10 st do kilkudziesięciu. Dlatego wierzę że 2 KWh dziennie wystarcza, ale jasiek powinien się przyznać do wynalazku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektor powietrzny to nie jest bojler !

Pytanie było o bojler.

Jasiek kieruje wodę z bojlera poprzez chłodnicę która odbiera ciepło z powietrza na poddaszu.

Wieczorem wystarczy dogrzać wodę w bojlerze, grzałka o mocy 2KW włączona na godzinę.

Nie napisał szczegółów.

Napisał za to, że poczynił inwestycję.

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz,zaraz,jak to możliwe,że zużywasz 60kWh miesięcznie na cwu na bojlerze ? 18zł miesięcznie na 4 osoby-normalnie rekord Świata...

Zapomniałeś chyba jedno zero dodać :)

A może trzeba w tym wypadku zapytać stanowczo :

 

kto k... się wczoraj nie kąpał?

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...