Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czytałem i o tym.

Można także drut oporowy owinąć wokół siatki, będzie lepsze i mocniejsze:lol2:.

Może po prostu kabel grzejny zastąpić tą siatką?

Na końcach siatki podczepić kabelki i też pewnie będzie grzało ;).

Tylko chodzić trzeba małymi kroczkami, żeby bo napiecie krokowe może być zbyt wielki ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuję ogrzewanie podłogowe akumulacyjne kablami grzewczymi i mam w związku z tym pytanie o wylewkę. Po rozmowach z posadzkarzami pojawiły się dwie opcje i nie wiem, która z nich jest prawidłowa:

- opcja nr 1 – wykonawca nr 1 chce wylać wylewkę na 2 razy – pierwsza warstwa ok. 4-5 cm, potem kable i kolejna warstwa ok. 6-7 cm. Minusy tego to podwójna robocizna – za każdą warstwę osobno oraz zbyt mała moim zdaniem warstwa akumulacyjna nad kablami. Plusem jest to, że po wylaniu pierwszej warstwy spokojnie mamy czas na ułożenie kabli (robimy to pierwszy raz i prawie samodzielnie). A i wykonawca mówi, ze nie będzie stosować zbrojenia, tylko jakieś plastyfikatory. Czy zbrojenie jest konieczne? Jak inaczej utrzymać te kable na miejscu?:)

- opcja nr 2 - wykonawca nr 2 proponuje zalać wszystko od razu, ale w dwóch etapach: pierwsza warstwa wylewki 2-3 cm, na mokrej wylewce kable i potem od razu drugą warstwę. Plusem jest robocizna x 1, ale minusem to, ze nie mamy doświadczenia w kładzeniu kabli (a tu czas będzie naglił), wylewka będzie mokra i nie wiem, czy uda się tak sprawnie i szybko te kable położyć, no i znowu, jak je mocować do mokrej wylewki?

 

Czy jest może opcja nr 3? :) Jak prawidłowo wykonać/zaplanować warstwy wylewki, żeby było optymalnie – taniej (opcja nr 1) i na spokojnie (opcja nr 2)? :)

 

Przy okazji bardzo bardzo dziękuję Marcinowi za pomoc w doborze kabli i wszystkich obliczeniach – Marcinie Cetera jesteś po prostu niesamowity:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te wyniki które podałem trochę wyżej są bez tego mojego solara, pytanie było podchwytliwe.

solar zmniejsza je jeszcze prawie o połowę (zbudowany był bardziej dla idei że można i tą drogą...)

Nie no bez przesadyzmu, 4os, bojler i 2kWh na dobę? zawstydziłeś nawet turbodymomena, ale chyba coś nie tak z tymi wynikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reniutek: spytaj jeszcze jak robili j-j i rafek11.

Moim zdaniem opcja 2 jest trudna do wykonania, nie wiem ile ekipa da Wam czasu na ułożenie kabli. W takim przypadku na tej 2-3 cm warstwie trzba by rzucic siatke zbrojeniową i do niej mocowac na paski. Ale może byc ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wtrącę w temacie pompy ciepła do CWU wykorzystywanej również do ogrzewania ... skąd ta pompa bierze powietrze (przepraszam laik jestem) bo jeżeli z domu to czy bilans nie jest na zero? W końcu pompa "przepompowuje ciepło" czyli w jednym miejscu je schładza a w drugim oddaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa powinna pobierać powietrze z zewnątrz,wiadomo im niższa temperatura tym niższy COP ale można lekko zmodyfikować czerpanie powietrza np.z wyrzutu z rekuperatora,z garażu,w moim przypadku z poddasza nieużytkowego.U siebie zamierzam te wszystkie rzeczy trójnikiem połączyć i skierować do pompy.

W tych miejscach zawsze jest cieplej niż na zewnątrz i nie są to miejsca specjalnie ogrzewane.

Czy to bedzie zamontowane na stałe, czy w jakis sposób tym bedziesz sterował? Nie boisz się że PCi mając większy "przemiał" powietrza, bedzie na siłe wysysac z WM? czy jakos temu zaradziłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesadyzmu, 4os, bojler i 2kWh na dobę? zawstydziłeś nawet turbodymomena, ale chyba coś nie tak z tymi wynikami.

 

coś niecoś gdzieś przebąkiwałem tak dla ruszenia tematu;

czy system podbijania temp.zimnej wody do ok. 22* i odzysk ciepła z kanalizy coś ci mówi ?

te wyniki to są efekty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można grzać lodem , to czemu nie g*wnem - cieplejsze :D

 

 

Ja w innej sprawie . Rurki mam (podłogówka z PW), obok kabelki na

chłodne noce (gdy podłogówka z PW "nie chodzi").

 

Ale nie o tym .... Myślę o pompie ciepła

z http://www.mecaterm.pl . Nic na ten temat nie wiem, a mam

możliwość "przećwiczyć" z małe pieniądze (w zakupie). Są takie

powietrze- powietrze , są też powietrze- woda (instalację mam).

 

Jakieś opinie? Będę "dźwięczny"...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim rozwiązaniu g...na z pod prysznica nie lecą, no chyba że u ciebie jest inaczej:D

 

 

 

A kto tu mówi o prysznicu ?! Nie złapałeś ironii :) Ironia ta jednak

dotyczy tylko nazewnictwa . System znam z Holandii .Ma sie dobrze

i nic nie śmierdzi ... U nas wolą te skarby na pola wylewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, załapałem:D

odpisałem tak dla podtrzymania tematu, bo rozwiązanie jest ciekawe i w dodatku działa...

tymi ręcami zrobione za niewielkie pieniądze:yes:

 

 

no to "gratulejszen" ...

 

tak dla podtrzymania tematu ( :D) : z szamba , czy z gnojownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpośrednio z pod prysznica górnej łazienki (wymiennik jest w dolnym kibelku i robi przy okazji za coś w rodzaju grzejnika)

 

 

Czyli maleństwo. Myślałem ,że całą chatkę tym bujasz.

 

Zaraz nas Arturo "opiórkuje", że zamiast o prundzie,

jakieś gówniane dysputy ciągniemy...:sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...