Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

W Niemczech funkcjonuje to w ten sposób, że PC mają osobne liczniki na tanią taryfę przez całą dobę. W zamian w godzinach największych obciążeń sieci mogą być na kilka h dziennie pozbawione zasilania. Nikt za ten tańszy prąd nie musi dodatkowo płacić ponieważ PC nie obciążają linii w godzinach kiedy przesył jest najdroższy.

 

Nie tylko PC. Ja mam tak w grzejnikach Atlantica. Teraz tylko czekać az ZEWT podciagnie mi kabelek sterujący do systemu i zrobi taryfę "obniżoną" :-) Ale nie wiem czy się doczekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

DO tego manewru musiałbys mieć albo przekaźniki sterowane radiowo, albo osobne zasilanie. Ponawiam pytanie w czym jest lepszy posiadacz PCi od poisiadacza takiego samego domu tylko lepiej zaizolowanego skoro obaj zuzywają tyle samo prądu? Może więc zniżki dla tych co mają domy 4litry albo lepiej?

 

Ja nie mam nic przeciwko temu:), a czy również domy grzane prądem są w to wciągnięte to tego nie wiem. Moim zdaniem powinny.

Te nowe liczniki, które teraz zakładają, mogą być już chyba sterowane przez internet, więc chyba technicznie to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
jednym słowem prawo ma być tak spisane że;

możemy grzać chałupę każdym dowolnym sposobem pod warunkiem że będzie to pompa ciepła:D:(

ale... że ona w dalszym ciągu ciągnie prąd z naszych kochanych elektrowni węglowych...to jest super ekologiczna;)

Wystarczy,że będzie napisane,że dopłaty lub zniżki będą dla domów zużywających jak najmniej energii:

Wchodzą tu i grzejący prądem-z uwagi na małe zabotrzebowanie na ciepło, i grzejący PCi z uwagi na wyższy COP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednym słowem prawo ma być tak spisane że;

możemy grzać chałupę każdym dowolnym sposobem pod warunkiem że będzie to pompa ciepła:D:(

ale... że ona w dalszym ciągu ciągnie prąd z naszych kochanych elektrowni węglowych...to jest super ekologiczna;)

Bardziej będzie chodziło o likwidację problemu niskiej emisji, która praktycznie jest poza kontrolą. Wystarczy policzyć rozmiary kominów w swoich domach i pomożyć to przez ich liczbę. Wyjdzie nam sporej wielkości kolos, w którym pali się czym się tylko da.

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozecie odpowiedziec mi o tych czujnikach?? Jak Wy macie?

 

Przy 5 cm nie bedzie dzialala jak akumulacja wiec to zdecyodwanie za malo.

Czujnik powietrza masz wbudowany w sterownik, a czujnik podłogowy (bynajmniej w devi) dodawany jest standardowo do sterownika. ja mam oba, jak dla mnie podłogowy jest ważniejszy, bo on chroni posadzkę przez przegrzaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie nie slucham - bo to nawet mi sie wydalo smieszne i nielogiczne, poprostu myslalam ze mam doczynienia z profesjonalista (gosc sie wczesniej konkretny wydawal, mowil ze zrobi obliczenia itd) ....

 

Marcin - wyslalam Ci meila - PILNE - o okna chodzi.

 

A mozecie odpowiedziec mi o tych czujnikach?? Jak Wy macie?

 

Przy 5 cm nie bedzie dzialala jak akumulacja wiec to zdecyodwanie za malo.

 

pisaliśmy, każde pomieszczenie ma mieć własny układ grzejny ze sterownikiem.

sterownik ma mieć czujnik temp.pomieszczenia z sondą w podłodze, ewentualnie samo sterowanie temp. podłogi (troszkę gorsze rozwiązanie ale daje radę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Ale przy odpowiedniej sterowalności można zrezygnować z akumulacji. Tylko dom musi byc lux ocieplony, bez dwóch zdań.

Ale jesli rezygnujesz z akumulacyjności a nadal chcesz korzystać z II taryfy, to może być odczuwalne kiedy grzejnik chodzi a kiedy nie. Bo jeśli nie akumulacyjne to jakie? konwektory? Jesli one miałyby chodzić tylko w II taryfie to praktycznie tylko noc i wtedy nie masz w dzień grzania przez co może być odczuwalny dyskomfort wynikający z braku ciepła z promieniowania. Ale o tym lepiej może wypowiedzieć się coulignon, On jesli dobrze pamiętam ma konwektory ale nie pamietam jak nimi grzeje czy obu czy tylko w II taryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wam się widzi taka sciana:

silka 18cm potem dopiero kable i PUR 20cm :) i elewacja drewniana

to by moglo być ciekawe; czyli możemy kuć i wiercić do woli + mamy super akumulację + zero mostków - pianka trochę droga ale bez przesady można negocjować;

aha no i dosyć ciekawy zestaw do środka M-therm na 24V można i na suficie walnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wam się widzi taka sciana:

silka 18cm potem dopiero kable i PUR 20cm :) i elewacja drewniana

to by moglo być ciekawe; czyli możemy kuć i wiercić do woli + mamy super akumulację + zero mostków - pianka trochę droga ale bez przesady można negocjować;

aha no i dosyć ciekawy zestaw do środka M-therm na 24V można i na suficie walnąć :)

Widzi mi sie to słabo, a nawet trochę jak próba reklamy. Bo pierwszy post i od razu nazwa firmy.

Podaj cene na 1m3 wtedy powiem coś więcej co o tym myslę.

ja ze styropianem frezowanym i opianowanym też mam zero mostków na co mam dowód w postaci termowizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem przedstawicielem tej firmy bynajmniej po prostu tylko tą znalazłem która robi 24V i pisze o możliwości jej stosowania na suficie - a na suficie dlatego gdyź chcę na podłodze deski grube zwykłe dębowe nie żadne 3 w jednym i inne imitacje; PUR można zrobić w granicach 100zł z 1m2 przy 20cm w tym jest robocizna i zero mostków; nie dochodzą żadne inne koszty typu piankowanie szpar kołkowanie i inne tym podobne; elewacja drewniana ze względu iż nie dotnie się tego później równo a pod rusztem nie musi być równo no i nie daje się żadnych folii zbrojenia tynków i innych pierdół; PUR zamkniętokomorowy jest nienasiąkliwy, UV mu tylko szkodzi ale to deski załatwią;

Druga opcja poza sufitową to wlaśnie zrobienie kabli grzejnych ale od zewnętrznej strony ściany na to dzisiaj wpadłem :) przy bardzo dobrym ociepleniu domu miało by to chyba sens oczywiście piankę mozna strzelić sobie i na dachu :) mamy niezly termos a o to chodzi; ekipa ociepla caly dom w dwa dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wam się widzi taka sciana:

silka 18cm potem dopiero kable i PUR 20cm :) i elewacja drewniana

to by moglo być ciekawe; czyli możemy kuć i wiercić do woli + mamy super akumulację + zero mostków - pianka trochę droga ale bez przesady można negocjować;

aha no i dosyć ciekawy zestaw do środka M-therm na 24V można i na suficie walnąć :)

 

Czyli w innej opcji: stawiam ścianę z silki, przyklejam do ściany od zewnątrz dowolne kable grzewcze, może nawet w bruzdach, przyklejam na to styropian. Na upartego może być, ja bym jednak chyba wolał dać kable w podłogę, co najwyżej trochę mocniejsze pod te deski. Najważniejsze, aby to co pod kablami miało sporo większy opór cieplny od tego co na górze, a o to nie trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w innej opcji: stawiam ścianę z silki, przyklejam do ściany od zewnątrz dowolne kable grzewcze, może nawet w bruzdach, przyklejam na to styropian. Na upartego może być, ja bym jednak chyba wolał dać kable w podłogę, co najwyżej trochę mocniejsze pod te deski. Najważniejsze, aby to co pod kablami miało sporo większy opór cieplny od tego co na górze, a o to nie trudno.

 

Sufit chyba nie jest zły - najbardziej naturalne ogrzewanie dlaczego wszyscy sie uparli na podłogę; przecież to działa jak słoneczko zero problemów z przestawianiem gabarytów na podłodze, kwestia tylko montażu ale przy kablach akurat montaż nie jest jeszcze taki straszny;

No ewentualnie ściany rozkład temperatur też lepszy /bardziej wyrównany/ niż w podłogówce;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...