Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sufit chyba nie jest zły - najbardziej naturalne ogrzewanie dlaczego wszyscy sie uparli na podłogę; przecież to działa jak słoneczko zero problemów z przestawianiem gabarytów na podłodze, kwestia tylko montażu ale przy kablach akurat montaż nie jest jeszcze taki straszny;

No ewentualnie ściany rozkład temperatur też lepszy /bardziej wyrównany/ niż w podłogówce;

Jak możesz pomiedzieć że syfit jest lepszy niz podłoga, jak chcesz zmusić ciepło żeby sżło w dół? Będziesz miał gorąco w głowę żeby nogi nie zmarzły.

Dlaczego uważasz że rozkład temperatur ze ściany jest bardziej wyrównany niz z podłogi i czemu jest on lepszy. Masz na to jakieś dowody przykłady. ja uważżam całkowiecie inaczej rozkład ciepła jest gorszy, moim zdaniem to złe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sufit chyba nie jest zły - najbardziej naturalne ogrzewanie dlaczego wszyscy sie uparli na podłogę; przecież to działa jak słoneczko zero problemów z przestawianiem gabarytów na podłodze, kwestia tylko montażu ale przy kablach akurat montaż nie jest jeszcze taki straszny;

No ewentualnie ściany rozkład temperatur też lepszy /bardziej wyrównany/ niż w podłogówce;

 

Do montowania na suficie to są promienniki podczerwieni - poczytaj sobie, ja będę takie miał. Cała zabawa z niskotemperaturową (!) podłogówką polega na konwekcji i korzystnym gradiencie temperatur. Jeśli w radosnym ferworze twórczym zainstalujesz sobie taką podłogówkę na na suficie, będziesz miał 30C pod sufitem i 15C przy podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PUR można zrobić w granicach 100zł z 1m2 przy 20cm w tym jest robocizna i zero mostków; nie dochodzą żadne inne koszty typu piankowanie szpar kołkowanie i inne tym podobne; elewacja drewniana ze względu iż nie dotnie się tego później równo a pod rusztem nie musi być równo no i nie daje się żadnych folii zbrojenia tynków i innych pierdół; PUR zamkniętokomorowy jest nienasiąkliwy, UV mu tylko szkodzi ale to deski załatwią;

Druga opcja poza sufitową to wlaśnie zrobienie kabli grzejnych ale od zewnętrznej strony ściany na to dzisiaj wpadłem :) przy bardzo dobrym ociepleniu domu miało by to chyba sens oczywiście piankę mozna strzelić sobie i na dachu :) mamy niezly termos a o to chodzi; ekipa ociepla caly dom w dwa dni

co z tego że 100zł za m2 pianki to przy moim domu 240m2 elewacji daje 24000zł+dolicz elewacje z drewna 50zł/m2 robocizna 12000zł(stelaż, deski, impregnacja malowanie) + deski i stelaż wyjdzie z 70-100zł/m2 (bo musisz dac drewno, sam to powiedziałeś 20000-24000zł razem jest prawie 70000zł!!! i gdzie ta oszczędność???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i z tymi kablami po zewnętrznej to jest jeszcze to fajne że nie musimy robić żadnych specjalnych tynków i ich zbroić włóknem itp; bardzo prosta ściana i łatwa w budowie nawet dla 'polskiego' budowlańca;

- stawiamy ściany nie musi być idealnie ta ściana z założenia ma podtrzymywać tylko dach nie musi być na super zaprawy ciepłochronne - 18cm silki wystarczy no chyba że ktoś buduje wieżowiec

- przykręcamy łaty po zewnętrznej można w układzie pionowym i poziomym żeby mostki zminimalizować

- po przykręceniu łat kleimy kable i wyprowadzamy do środka

- teraz pora na pana od pura :)

- na koniec deski

 

NIe jest to bynajmniej dla osób które chcą super tanio - deski na elewację nie są tanie

ale jak ktoś chce ciepłą ścianę i drewnianą elewację to chyba idealne rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i z tymi kablami po zewnętrznej to jest jeszcze to fajne że nie musimy robić żadnych specjalnych tynków i ich zbroić włóknem itp; bardzo prosta ściana i łatwa w budowie nawet dla 'polskiego' budowlańca;

- stawiamy ściany nie musi być idealnie ta ściana z założenia ma podtrzymywać tylko dach nie musi być na super zaprawy ciepłochronne - 18cm silki wystarczy no chyba że ktoś buduje wieżowiec

- przykręcamy łaty po zewnętrznej można w układzie pionowym i poziomym żeby mostki zminimalizować

- po przykręceniu łat kleimy kable i wyprowadzamy do środka

- teraz pora na pana od pura :)

- na koniec deski

 

NIe jest to bynajmniej dla osób które chcą super tanio - deski na elewację nie są tanie

ale jak ktoś chce ciepłą ścianę i drewnianą elewację to chyba idealne rozwiązanie

Dobra rób co chcesz, ale twoje rozwiązanie nie ma żadnych zalet, każdy twój argument został obalony, a zty potem nie miałeś kontr argumentów.

- jest to droższe i do dużo droższe.

- jest to trudniejsze w ułożeniu

- wymusza to droga elewację drenianą i nie zawsze trafiająca w gusta

- powoduje to zły obieg ciepła w domu

To nie ma zalet!!! A do ideału to jest przepaść!!!

jakie plusy ma ciepła ściana??? będziesz się do niej tulił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i z tymi kablami po zewnętrznej to jest jeszcze to fajne że nie musimy robić żadnych specjalnych tynków i ich zbroić włóknem itp; bardzo prosta ściana i łatwa w budowie nawet dla 'polskiego' budowlańca;

 

Cóż, widać, że nie słuchasz i nie chcesz słuchać, tylko szukasz poklasku dla swojego geniuszu. No dobra, strzel sobie podłogówkę na suficie, super pomysł, będzie zajebiście i najtaniej i w ogóle super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z tego że 100zł za m2 pianki to przy moim domu 240m2 elewacji daje 24000zł+dolicz elewacje z drewna 50zł/m2 robocizna 12000zł(stelaż, deski, impregnacja malowanie) + deski i stelaż wyjdzie z 70-100zł/m2 (bo musisz dac drewno, sam to powiedziałeś 20000-24000zł razem jest prawie 70000zł!!! i gdzie ta oszczędność???

20cm pianki masz ponizej 0,1 - współczynnik taki jak 30cm szarego styro który kosztuje 185zł - cena z allegro

tylko ten styropian trzeba przykleić jak kto lubi kołkować to jeszcze zakołkować :)

czyli dochodzi do tego koszt robocizny

trzeba jeszcze doliczyć piankowanie szpar przy oknach itp do tego nigdy nie będzie idealnie

- no i ja z zalożenia chcę elewację drewnianą tak że cena dla mnie jest obojętna tej elewacji zakładam nawet wydać więcej niż 50zl/m2

czyli podliczmy:

100zl + 100zł z montażem elewacja - mozna też samemu to nie jest jakaś straszna robota

to wychodzi 200zł/m2

do tego ściana 18cm z silki - najtańszy możliwy wybór

nie znam cen ściany z silki - ale 70000zł to ci wyszło 290zł z metra - trochę przesadziłeś

Od ceny tej ściany odlicz jeszcze cenę wylewek itp na kable - bo tutaj je tylko przyklejasz do ściany i piankujesz całość

odlicz sobie też 'specjalne' taśmy itp przy montażu okien i robociznę za to

bo w tym wypadku przed piankowaniem wstawiasz tylko okna na kotwach w systemie nie napiszę jakim

bo się okaże że jestem ich przedstawicielem i od razu ci okna izolują purem w tej cenie

Oczywiście generalnie nie jest to tanie rozwiązanie - ale nie pisałem nigdzie że jest to tanie rozwiązanie

samo ocieplanie ponad przyjęty standard nie jest tanie :)

węgiel też jest tańszy od energii elektrycznej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koparex a podziel sie z łaski swojej kosztem takiego ogrzewania na dla domu 150m2.

Strzelam, PCi sobie za to bym kupił?

Tu nie chodzi o to co bym sobie za to kupił

chcę po pierwsze

mieć elewację drewnianę

mieć deski na podłodze

mieć komfortowe i bezawaryjne ogrzewanie

i dopiero żeby było tanio

Nie każdy chce kupować kurczaka w Tesco w promocji :)

może jest i smaczny i się nim nie zatruję ale to nie dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, widać, że nie słuchasz i nie chcesz słuchać, tylko szukasz poklasku dla swojego geniuszu. No dobra, strzel sobie podłogówkę na suficie, super pomysł, będzie zajebiście i najtaniej i w ogóle super.

No cóż jeżeli w moich postach widzisz że chcę poklasku to się grubo mylisz - chcę konstruktywnej dyskusji a nie bicia piany;

nie pisałem że będzie najtaniej ale takie rozwiązania są i były od dawna a że ty o tym nie słyszałeś to juz nie mój problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

240m2 pur styropian

materiał pur/styro 24000 11100

robocizna - 7200

klej+eos+siatka 2500

inne 500

elewacja materiał 18000 3000

elewacja robocizna 12000 2400

 

suma 54000 26700

czemu oszczędzisz na wylewkach, nie bedziesz ich miał? nie dasz styropianu pod podłogę?

co to jest to itp na kable? moze jeszcze mi powiesz że mocowanie kabli na scianie jest tańsze niz na podłodze?

silka jest droższa niż gazobeton? od kiedy to? a jak obrobisz okna, przecież pur nie jest płaski, sam to pisąłeś.

ocieplenie to nie jest lepsze niż 25-30cm styropianu 0,031

 

"samo ocieplanie ponad przyjęty standard nie jest tanie

węgiel też jest tańszy od energii elektrycznej "

Co to za argument, żenujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz pomiedzieć że syfit jest lepszy niz podłoga, jak chcesz zmusić ciepło żeby sżło w dół? Będziesz miał gorąco w głowę żeby nogi nie zmarzły.

Dlaczego uważasz że rozkład temperatur ze ściany jest bardziej wyrównany niz z podłogi i czemu jest on lepszy. Masz na to jakieś dowody przykłady. ja uważżam całkowiecie inaczej rozkład ciepła jest gorszy, moim zdaniem to złe rozwiązanie.

Poczytaj sobie o ogrzewaniu promiennikowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy chce kupować kurczaka w Tesco w promocji :)

może jest i smaczny i się nim nie zatruję ale to nie dla mnie :)

A co ma kurczak do kabli grzejnych na podłodze. Uważasz że to ta sama liga, że twoje ogrzewanie jest lepsze? człowieku skąd ty się zerwałeś. I kogo ty chcesz przekonac. Nie odpowiedziałeś na post nr #4005.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż jeżeli w moich postach widzisz że chcę poklasku to się grubo mylisz - chcę konstruktywnej dyskusji a nie bicia piany;

nie pisałem że będzie najtaniej ale takie rozwiązania są i były od dawna a że ty o tym nie słyszałeś to juz nie mój problem

Skoro juz przyznałeś że nie jest to tanie to jakie ma to zalety, poza tymże musisz dac elewację drenianą, którą przy innym ociepleniu mogę dac ale nie muszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie proponowałbym zacząć od podstaw fizyka klasa 4-8, a potem dopiero zabieraj się za dywagacje o ogrzewaniu. na koniec podstawy ekonomii bo z tym też masz problem.

Jeżeli do tej pory nie slyszałej o ogrzewaniu sufitowym to już nie mój problem co wcale nie znaczy że musisz się od razu zacietrzewiać; a podstaw ekonomii to chyba ja bym mógł ciebie uczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

240m2 pur styropian

materiał pur/styro 24000 11100

robocizna - 7200

klej+eos+siatka 2500

inne 500

elewacja materiał 18000 3000

elewacja robocizna 12000 2400

 

suma 54000 26700

czemu oszczędzisz na wylewkach, nie bedziesz ich miał? nie dasz styropianu pod podłogę?

co to jest to itp na kable? moze jeszcze mi powiesz że mocowanie kabli na scianie jest tańsze niz na podłodze?

silka jest droższa niż gazobeton? od kiedy to? a jak obrobisz okna, przecież pur nie jest płaski, sam to pisąłeś.

ocieplenie to nie jest lepsze niż 25-30cm styropianu 0,031

 

"samo ocieplanie ponad przyjęty standard nie jest tanie

węgiel też jest tańszy od energii elektrycznej "

Co to za argument, żenujące.

Czytaj może ze zrozumieniem

Gdzie napisałem że silka jest droższa od gazobetonu ?

będę miał wylewkę ale cieńszą i tańszą

w tym wypadku mocowanie na ścianie jest tańsze bo nie musisz stosować specjalnych tynków bo będzie przykryte pianką

tak pur nie jest 'płaski' :) dlatego trzeba go dociąć taj jak każdą piankę ale nie płacisz za dodatkowe piankowie okien po za tym masz 'cieplej' osadzone okna

bez żadnych mostków trzeba je tylko dobrze osłonić żeby ich nie pobrudzili

jeżeli wg ciebie 0,019 do 0,024 PUR jest gorsze to 0,031 styropianu to chyba nie mamy o czym rozmawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do tej pory nie slyszałej o ogrzewaniu sufitowym to już nie mój problem co wcale nie znaczy że musisz się od razu zacietrzewiać; a podstaw ekonomii to chyba ja bym mógł ciebie uczyć :)

Ogrzewanie sufitowe, widziałem i czułem jest takie na wielu salach konferencyjnych i w mojej i w firmie w dwóch pomieszczeniach. Wiem mam doświadczenie empiryczne a nie tylko z broszur. Nie jest to dobre doświadczenie.

w poście #3998, mówisz że pur to tanie rozwiązanie bo nie ma innych kosztów i tylko 100zł/m2. Po tym jak udowodniłem Ci że nie masz racji w poście #4008 piszesz "Oczywiście generalnie nie jest to tanie rozwiązanie - ale nie pisałem nigdzie że jest to tanie rozwiązanie".

Mieszasz się w zeznaniach. Nie mam zamiaru sie z toba przekomarzać. Twój problem polega na tym ze do tej pory nie obaliłeś żadnego naszego argumentu, pokaż jaki jest rozkład temperatury w pomieszczeniu ogrzewanym sufitowo albo ściennie? Udowodnij wyższość nad niskotemperaturowym ogrzewaniem podłogowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...