Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

@Marcin, daj spokój, po prostu zawistny jesteś. Kolega koparex jako chyba pierwszy na świecie skonstruuje sobie niskotemperaturowe, akumulacyjne ogrzewanie sufitowe i wszyscy przejrzymy na oczy i będziemy zazdrościli. Trzeba kibicować nowatorskiej myśli technicznej!

Akurat sufitowe ogrzewanie nie ma być akumulacyjne - po prostu piszę o dwóch rożnych rozwiązaniach:

akumulacyjnych w ścianach oraz o promiennikowym na suficie

Proszę czytać ze zrozumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czytaj może ze zrozumieniem

Gdzie napisałem że silka jest droższa od gazobetonu ?

do tego ściana 18cm z silki - najtańszy możliwy wybór

będę miał wylewkę ale cieńszą i tańszą

o ile cieńszą i ile zaoszczędzisz 2000zł?

w tym wypadku mocowanie na ścianie jest tańsze bo nie musisz stosować specjalnych tynków

A jakie specjalne tynki musze stosowac przy ogrzewaniu podłofowym?

jeżeli wg ciebie 0,019 do 0,024 PUR jest gorsze to 0,031 styropianu to chyba nie mamy o czym rozmawiać

A gdzie ja napisałem że tak jest napisałem że równoważna ścianą dla 18cm silki i 20cm pur jest gazobeton i 25cm styropianu 0,031 i jest to nadal tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że nie ma co gdybać, kolega koparex zbuduje swój wymarzony domek a potem nam to opisze coby nam szczęki poopadały...

ludzie, jest tyle świetnych i wypróbowanych rozwiązań, dlaczego nikt (no może z małymi wyjątkami) nie chce tego ogarnąć tak po całości, tylko kombinuje i mąci innym w głowach... a potem powstają różne dziwolągi i jęczenie na forach jakie to czy tamto do d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie sufitowe, widziałem i czułem jest takie na wielu salach konferencyjnych i w mojej i w firmie w dwóch pomieszczeniach. Wiem mam doświadczenie empiryczne a nie tylko z broszur. Nie jest to dobre doświadczenie.

 

Wiesz, już też nie przesadzaj, czym innym biura i hale, a czym innym dom energooszczędny, gdzie wystarczy promieniowanie rzędu 20 W / m2. Kilka zalet takie ogrzewanie ma, ale niestety nie ma to nic wspólnego z akumulacją, kablami, drugą taryfą, itd. Teraz modne są tzw. infra-sauny, ludzie biegają na ochotnika i aż tak bardzo nie narzekają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie sufitowe, widziałem i czułem jest takie na wielu salach konferencyjnych i w mojej i w firmie w dwóch pomieszczeniach. Wiem mam doświadczenie empiryczne a nie tylko z broszur. Nie jest to dobre doświadczenie.

w poście #3998, mówisz że pur to tanie rozwiązanie bo nie ma innych kosztów i tylko 100zł/m2. Po tym jak udowodniłem Ci że nie masz racji w poście #4008 piszesz "Oczywiście generalnie nie jest to tanie rozwiązanie - ale nie pisałem nigdzie że jest to tanie rozwiązanie".

Mieszasz się w zeznaniach. Nie mam zamiaru sie z toba przekomarzać. Twój problem polega na tym ze do tej pory nie obaliłeś żadnego naszego argumentu, pokaż jaki jest rozkład temperatury w pomieszczeniu ogrzewanym sufitowo albo ściennie? Udowodnij wyższość nad niskotemperaturowym ogrzewaniem podłogowym.

Czułeś bo to ogrzewanie było w dużej sali za pewne nie najlepiej ocieplonej - biurowce z założenia nie ociepla się 'najlepiej' z tej racji że kto inny buduje i wynajmuje a kto inny placi za ogrzewanie; a my tu mówimy o domu prawie pasywnym

Ja nie zeznaje tylko piszę po pracy nie musisz się bawić w policjanta :)

Tutaj masz wątek o ogrzewaniu ściennym gdzie jest jeszcze parę linków do innych wątków na temat tego ogrzewania

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?132582-Ogrzewanie-%C5%9Bcienne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile cieńszą i ile zaoszczędzisz 2000zł?

 

A jakie specjalne tynki musze stosowac przy ogrzewaniu podłofowym?

 

A gdzie ja napisałem że tak jest napisałem że równoważna ścianą dla 18cm silki i 20cm pur jest gazobeton i 25cm styropianu 0,031 i jest to nadal tańsze.

"napisałem że" - No właśnie nie napisałeś :)

A silka tylko i wyłącznie ze względu na bezwładność i mikroklimat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czułeś bo to ogrzewanie było w dużej sali za pewne nie najlepiej ocieplonej - biurowce z założenia nie ociepla się 'najlepiej' z tej racji że kto inny buduje i wynajmuje a kto inny placi za ogrzewanie; a my tu mówimy o domu prawie pasywnym

Ja nie zeznaje tylko piszę po pracy nie musisz się bawić w policjanta :)

Tutaj masz wątek o ogrzewaniu ściennym gdzie jest jeszcze parę linków do innych wątków na temat tego ogrzewania

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?132582-Ogrzewanie-%C5%9Bcienne

Wszystkie obiekty o kórych pisałem sa to nowoczesne budynki w Szwecji i ich standard energetyczny jest na bardzo wysokim poziomie. Poprostu cujesz kiedy jesteś pod promiennikiem a kiedy odchodzisz z jego pola grzania. Dla mnie to dyskomfort.

Dom pasywny wymaga systemu dogrzewania a nie ogrzewania, a juz napewno nie za takie pieniądze.

ja się nie bawię w policjanta, ale jak cos chwalisz i mówisz że jest lepsze to daj jakies argumenty a nie piszesz że jest lepsze i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i jeszcze jedno - w wątku 3998 nie pisałem że pur to tanie rozwiązanie

"PUR można zrobić w granicach 100zł z 1m2 przy 20cm w tym jest robocizna i zero mostków; nie dochodzą żadne inne koszty typu piankowanie szpar kołkowanie i inne tym podobne;"

Czy to nie jest sugerowanie że jest to tańsze niz styropian, albo nawet z nim porównywalne, dla mnie tak to wygląda. Chyba że to moja nadinterpretacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"PUR można zrobić w granicach 100zł z 1m2 przy 20cm w tym jest robocizna i zero mostków; nie dochodzą żadne inne koszty typu piankowanie szpar kołkowanie i inne tym podobne;"

Czy to nie jest sugerowanie że jest to tańsze niz styropian, albo nawet z nim porównywalne, dla mnie tak to wygląda. Chyba że to moja nadinterpretacja.

Nie to nie jest sugerowanie że jest to tańsze od styropianu

natomiast jest to sugerowanie że nie ma mostków i innych kosztów typu piankowanie szpar i kołkowanie czyli jest to końcowa cena za ocieplenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze Ci jeszcze raz

jeżeli wg ciebie 0,019 do 0,024 PUR jest gorsze to 0,031 styropianu to chyba nie mamy o czym rozmawiać

A gdzie ja napisałem że tak jest, napisałem że równoważna ściana dla 18cm silki i 20cm pur jest to gazobeton i 25cm styropianu 0,031 i jest to nadal tańsze.

co jest niejasne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się ciekawie rozwinęła dyskusja :)

 

Tak jak pisałem wcześniej pur to ciekawe ocieplenie ale nie jest tanie. Natomiast ogrzewanie sufitowe jakoś do mnie nie przemawia. Może innym się to spodoba, każdy ma własne odczucia.

 

Gwoli ścisłości: interesujące ;). (bo ciekawy to może być człowiek, czegoś). Jeszcze fajniejsze są aerożele czy korek naturalny, jednak większość inwestorów, w szczególności takich budujących ściany proste, chce obejrzeć swoje ocieplenie raz w życiu, a potem o nim zapomnieć. Tak więc jeśli nie ma ku temu konkretnych przesłanek, po co płacić 2-3 więcej niż za styropian. Ale jeśli ktoś ma gest, droga wolna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest sugerowanie że jest to tańsze od styropianu

natomiast jest to sugerowanie że nie ma mostków i innych kosztów typu piankowanie szpar i kołkowanie czyli jest to końcowa cena za ocieplenie

Ale po co mam płacić więcej skoro za mniej mam to samo. po co mi kołkowanie, ja nie mam, po to sa kleje takie jak tytan czy saudal itd.. ja napisałem ci końcowa ceneę za ocieplenie i różnica jest 4-ro cyfrowa na korzyść styropianu. To jeszcze nie te czasy że pur sie opłaca.

Pokaż mi mostek termoczny na mojej ścianie

termowizja%252520sciana%252520pd-wsch.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańsze to nie jest na pewno. Ale dam przykład:

 

miałem dać od wewnątrz 30cm wełny fasrock LL o wsp=0,041 wełna fasadowa. Koszt to ok 80zł/m2. Do tego doszłoby jeszcze robocizna ok 40zł + kołki, tynk itd

a pur wyjdzie , bo widziałem na forum 105zł/m2, do tego oczywiście jakieś pokrycie itd. Wydaje się że w tym konkretnym wypadku może wyjść taniej.

 

Ale gdybyśmy dali wełnę rockton o wsp 0,036 i cenie za 30cm ok 58zł/m to na pewno wyjdzie taniej.

 

Autorus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co mam płacić więcej skoro za mniej mam to samo. po co mi kołkowanie, ja nie mam, po to sa kleje takie jak tytan czy saudal itd.. ja napisałem ci końcowa ceneę za ocieplenie i różnica jest 4-ro cyfrowa na korzyść styropianu. To jeszcze nie te czasy że pur sie opłaca.

Pokaż mi mostek termoczny na mojej ścianie

termowizja%252520sciana%252520pd-wsch.jpg

Zabawny jesteś :)

Może jeszcze raz:

Nie chcę zwykłej elewacji tylko drewnianą nie chcę tez domu w konstrukcji szkieletowej dlatego muszę przykręcić łaty które muszę czymś wypełnić przy styropianie jak wspomnialem mam mostki przy łatach a cena szarego 185zł/m3 daje mi 61zł na 1m2 za sam styropian czyli wyjdzie w sumie również w granicach 100zł/m2 przy czym przy Purze mam gwarancję że nie ma mostków i mam 'cienszą' ścianę co daje oszczędności również na łatach;

Ja nie wychodzę z założenia że ma być jak najtaniej

Mój problem jest taki że chcę drewnianą elewację i ciepłą ścianę ale nie szkielet a napisałem na tym wątku tylko dlatego że wpadłem na pomysł położenia kabli grzewczych od zewnętrznej strony ściany z silki i pokrycia ich purem

I jedynie chciałem dowiedzieć się czy ktoś może słyszał o podobnym rozwiązaniu - czyli kable po zewn. stronie - w końcu jestem na wątku o ogrzewaniu elektrycznym; więc nie udowadniaj mi że coś jest tańsze a coś jest droższe bo ja z tego sobie zdaję sprawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, więc skoro to pur jest wynikiem elewacji to zgadzam sie zrób tak. Ale po co pchasz w to to ogrzewanie?

chciałem wykorzystać w większym stopniu bezwładność tej ściany i grzać wnętrze poprzez oddawanie 'ciepła' przez ścianę a nie przez same kable; w podłogowym po prostu daje się grubszą wylewkę tutaj tak się nie da; dodatkowo jak wspomniałem nie muszę wzmacniać tynku na ścianach, na pewno dużym minusem jest nierozbieralność czyli jak się sknoci to się nie poprawi

Edytowane przez koparex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...