Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no u mnie 123m2 bryła i ustawienie budynku jak w pasywnym .

25 cm w podłodze , 25 cm ściana, 40 cm strop- ocieplenie

odcięte fundamenty isomurem, -18 cm xpsa na fundamentach montaż okien w ociepleniu.

 

dla mnie koszt althermy 8kw [25 tyś] powoli robi się bezsensu.

skoro i tak chcę mieć reku to elektryczne ogrzewanie robi się sensowne[doliczając odsetki od droższych rozwiązań].

napomnę że skłaniam się do płaszcza wodnego [koszt -no ale chodzi o dywersyfikację ogrzewania].

fakt że pompa daję mi klimę i tanie cwu.

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malux 25tys to nie powoli się robi ale już jest bez sensu. Ja zastanawiam się nad Panasonic'iem za 13 tys i w zależności od kosztów montażu bo jeszcze ich nie znam nie wiem co robić.

 

A przy okazji czy ktoś tu policzył (śledzę wątek od początku ale nie pamiętam) ile zużywa rocznie prądu na CWU? Ja sobie przyjąłem dla 3 osób 3tys kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie przyjąłem dla 3 osób 3tys kWh.

tyle można przyjąć, wcześniej podawałem dane z 2 mieszkań, które wynajmują po 4 osoby, idzie przeciętnie na cwu po 10kWh/dobę, przy 3 osobach 8,2kWh/dobę powinno wystarczyć - zwłaszcza że w rodzinie można wprowadzić jakieś oszczędności - przy wynajmie przez studentów wpływ jest mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem rachunek za prąd od 01.02.2011 do 10.08.2011 r. - 1690, 89 zł.

Tania: 3434 kWh

Droga: 693 kWh

Razem 4127 kWh (to specjalnie dla kbab - 1 kWh = 0,40 zł.)

dzięki, gratuluję wyniku, dobry, nawet bardzo dobry rozkład 83,21% taniej do 16,79%drogiej - nie każdy tak może, ale stawka jest spora bo 0,41zł/kWh - czyżby podwyżka??? Albo drogi dostawca.

z mieszkania gdzie ogrzewanie jest piecami akumulacyjnymi ost faktura od 27.12.2010 do 19.05.2011 to WT 1049, NT 4992, razem 6041, NT/WT = 17,36/82,64 (podobnie), ale zapłacone 2131,6zł, czyli 0,3529zł/kWh to ok 6gr/kWh mniej.

Ogrzewanie w lutym, marcu, kwietniu i tych kilku dniach maja wyszło 740 zł.

W tym mieszkaniu, niestety jak zobaczyłem zużycie prądu wiosną to się podłamałem - było jednakowe jak w najchłodniejsze miesiące zimowe - najemcy (blondynki) wietrzyli całymi dniami mieszkanie (otwarte okna) bo na dworze było ciepło, a piece z dynamicznym rozładowaniem - oczywiście pod oknami.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy ktoś zechciał by podpowiedzieć, jaki będzie koszt m2 podłogówki wodnej dla 125m2. Wiem, że trudno tak bez szczegółowych danych z projektu, ale choćby orientacyjnie (montaż z materiałem). Planuję zlecić jakiejś firmie projekt, wycenę i montaż, więc chciałabym wiedzieć jak kształtują się tzw "przyzwoite ceny". Może podpowiecie mi przy okazji do kogo się zwrócić z tym tematem? Budowę rozpoczynam na wiosnę i muszę zakończyć na jesieni. Jestem właśnie na etapie ustalania wszystkich kosztów i wyboru wykonawców. Może ktoś z forum byłby zainteresowany takim zleceniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E no 20 cm to przesada a 5 to ja nie chcialam, mialo byc minimum 6 cm a nie 3,5....

 

Jasiek: no wlasnie to nie takie proste dolac, bo:

1. Warstwa dolewana bedzie miala tylko okolo 1,5-2 cm czyli prawie pwne ze speka

2. NIe polaczy sie z wylewka wlasciwa wiec nie bedzie miala takich wlasciwosci jakie powinna byc

3. Dylatacja robiona specjalnie po to, by nie grzac scian (2 cm styro dookola) zostala ucieta rowno z istniejaca wylewka- problem co teraz - dzis za 2 godziny zaczynaja wchodzic i klasc tynki - nie moge i nie che ich wstrzymywac - jaka ekipa mi potem wejdzie jak terminy sa na kilka tyg do przodu... wiec nie ma jak zrobic nowej dylatacji

4. Wyjscie jest jak to ze wszystkiego: srodek gleboko gruntujacy, nowa warstwa wylewki i znow srodek gruntujacy. Dookola juz na tynk 2 cm styro ktory zostanie wyciagniety, uzupelniony pianka ten rowek i uciete. Ew na calosci klej elastyczny o grubosci 2 cm pod plytki - koszty oba rozwiazania beda kosztowaly pare tysiakow - kto za to zaplaci? Bo ja nie mam zamiaru. .... Sadze ze czeka nas sprawa w sadzie chyba ze gosc bedzie fer - ale takich jeszcze nie spotkalam - dzis sie okaze...

 

MOzecie napisac jakie macie sterowania? Bo mam teraz dylemat. Niby polecacie to tansze ale nikt nie pisze by mial tego auratona ??

kiedyś ci napisałem "pośpiech jest dobry przy łapaniu pcheł" i i jak szacujesz koszty dodaj sobie 100%, jesteś chyba na dobrej drodze żeby sie to chciało sprawdzić...( oczywiście przesadzam ale...)

1. są wylewki cienkowarstwowe i na pewno nie spękają

2.połączy się i będzie przekazywała ciepło

3.jak trochę ciepła przejdzie w ściany to i tak jest to wewnątrz ocieplenia, więc energia pozostanie w domu

4. zróbcie tylko jakąś szczelinę dylatacyjną pomiędzy ścianą i wylweką żeby się ze sobą nie stykały

wejdź na mój dziennik tam na jednym zdjeciu jest sterownik jak dla mnie super (wszystkie możliwości ustawień) za siedem szt. dałem ok.1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy ktoś zechciał by podpowiedzieć, jaki będzie koszt m2 podłogówki wodnej dla 125m2. Wiem, że trudno tak bez szczegółowych danych z projektu, ale choćby orientacyjnie (montaż z materiałem). Planuję zlecić jakiejś firmie projekt, wycenę i montaż, więc chciałabym wiedzieć jak kształtują się tzw "przyzwoite ceny". Może podpowiecie mi przy okazji do kogo się zwrócić z tym tematem? Budowę rozpoczynam na wiosnę i muszę zakończyć na jesieni. Jestem właśnie na etapie ustalania wszystkich kosztów i wyboru wykonawców. Może ktoś z forum byłby zainteresowany takim zleceniem?

 

Materiały (rurki, rozdzielacze) max 4000zł. Robocizna zależna od regionu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOzecie napisac jakie macie sterowania? Bo mam teraz dylemat. Niby polecacie to tansze ale nikt nie pisze by mial tego auratona ??
Ja mam. U mnie od prawie 2 lat steruje on ogrzewaniem domu za pomocą pompy ciepła. Szczegóły w moim dzienniku budowy :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry Panowie

 

 

Rozgadali sie fachowcy a ja laik czytam i włosy z głowy rwę, bo nic nie rozumiem.

 

Ja do Panów z proszeniem, juz wyjaśniam o co idzie gra.

Otóż kazałam sobie ogrzewanie elektryczne robić, choć nie mam o tym zielonego pojęcia. Po prostu ma funkcjonować.

Zatem Pan majster położył rurki na podłodze w takich czerwonych ubrankach, a inny Pan majster zasypał to jastrychem.

Będą więc kaloryfery, każdy ma własne zakręcanie a te zakrętki są w takich skrzynkach (nieduże).

Teraz potrzebuję piec i tu jest problem, bo majster kazał sobie wybrać co mi będzie odpowiadać a ja nawet nie wiem kto takie piece produkuje.

 

Mam prośbę, podpowiedzcie, jaki piec będzie w miarę dobry, Majster mówił że potrzebuję 10 do 12 kw

 

 

i nie śmiać mi się tu, ino ratować niewiastę w potrzebie, sama wszystkiego nie wymyślę.

 

dziękuję bardzo za uwagę i za podpowiedzi

Edytowane przez tenia50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnalazłem swoją poprzednią fakturę:

Od 02.08.2010 do 01.02.2011 r. do zapłaty 2168,08 zł.

Tania: 5761 kWh

Droga: 604 kWh

nie ma pomyłki??? wypada 34Gr/kWh, a z fakt sierpniowej 41 - to ponad 20%drożej!!! Aż tyle prąd nie zdrożał?

Gratuluję wyniku - zwłaszcza wykorzystania tańszej taryfy - ciężko taki podział utrzymać, chyba że z UPS-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...