Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dobra fajnie bylo to poczytac:) teraz powrot do tematu:)

w firmie Into powiedzieli ze kable maja byc instalowane w polowie wylewki...co dla mnie jest szokiem bo sobie tego nie wyobrazam jak mam firmie powiedziec zeby mi wylala polowe ja poloze kable i druga polowe:)

kable nie mogea lezec na styropianie bezposrednio.

wystarczy wiec folia , siatka zbrojenia jakos podniesiona dystansami nad styro i na to kable? lacznie wylewki 6-8cm. pod kablami bedzie pewnie 1cm moze 2 jak dysstans wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przecież ja nigdy nie pisałem, że mam super energooszczędny dom. Wybudowałem dom dla nas i z małymi rachunkami. Czego chcieć więcej?

 

Ja się nie czepiam Twojego domu, raczej tych szacunków ile byś zużywał gdyby nie PC. Wyglądają mocno na wyrost skoro większy i zimniejszy dom potrzebuje znacząco mniej (ten faktycznie grzany prądem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie czepiam Twojego domu, raczej tych szacunków ile byś zużywał gdyby nie PC. Wyglądają mocno na wyrost skoro większy i zimniejszy dom potrzebuje znacząco mniej (ten faktycznie grzany prądem).

 

Pompa ciepła zużywa 4000kWh. Gdy weźmiemy marny COP3 (CO i CWU razem), to dom wziąłby 12000kWh. Do tego dołożymy 4000kWh bytowego i mamy 16000.

 

Jaki ten jego dom zimniejszy? Ściany bez okien, bez mostka ciepła typu kominek... itp. :)

Na serio uważam, że jego dom jest cieplejszy :yes: Ale mi to nie przeszkadza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra fajnie bylo to poczytac:) teraz powrot do tematu:)

w firmie Into powiedzieli ze kable maja byc instalowane w polowie wylewki...co dla mnie jest szokiem bo sobie tego nie wyobrazam jak mam firmie powiedziec zeby mi wylala polowe ja poloze kable i druga polowe:)

kable nie mogea lezec na styropianie bezposrednio.

wystarczy wiec folia , siatka zbrojenia jakos podniesiona dystansami nad styro i na to kable? lacznie wylewki 6-8cm. pod kablami bedzie pewnie 1cm moze 2 jak dysstans wyjdzie

 

Było wiele razy wałkowane...

Rozkładasz siatki zbrojeniowe, przyczepiasz do nich za pomocą trytytek kable grzewcze...

Mistrzowie od posadzek w trakcie wysypywania miksokreta lekko podrywają te siatki tak aby materiał dostał się pod kable i tyle ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ciepła zużywa 4000kWh. Gdy weźmiemy marny COP3 (CO i CWU razem), to dom wziąłby 12000kWh. Do tego dołożymy 4000kWh bytowego i mamy 16000.

 

Jaki ten jego dom zimniejszy? Ściany bez okien, bez mostka ciepła typu kominek... itp. :)

Na serio uważam, że jego dom jest cieplejszy :yes: Ale mi to nie przeszkadza :)

 

Jakie to szczęście że wymyślili te pompy ciepła bo normalnie przepadłbyś...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może napiszę coś od siebie. Zużycie na co cwu mamy tak jak w stopce+ 6mcsx200kwh na wodę żeby uwzględnić cwu na cały rok. Doliczając do tego prąd bytowy jesteśmy na poziomie ok 6000kwh rocznie.

Planujemy na koniec wiosny instalację pod pv (6x1.25 biorąc pod uwagę 1 : 0.8 )=~7.5kwp. Cała południowa połać 10.8x6.65 przeznaczona na panele.

Teraz koszty:

- kable+sterowniki +bojler ok 5000 brutto montaż własny

- panele mono 285w 7.4kWp +falowniki 32500 brutto z montażem - wstępna najlepsza wycena

 

to daje 37500zł za komplet potrzebny do zejścia z rachunkami za prąd (ogrzewanie, woda, bytowy) do zera. Grzane i zużywane będzie kiedy trzeba i ile trzeba nie patrząc na taryfy. Co nie znaczy że teraz akumulacja w 2t jest zła. Utrzymanie i awaryjność bez porównania do innych systemów z pompkami, kompresorami etc.

Moim zdaniem to jest jedyna drogą jaką powinno się obierać przy planowaniu budowy. Już na samym początku.

 

Podaj prosze namiary na priv na firme co ci w tej cenie wycenili. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć co u Ciebie zjada tyle prądu że wychodzi 4000 kWh bytowego ?

 

My :)

 

Czy to aż tak dużo? Za ten bytowy płacę rocznie około 1800zł, więc dla mnie ok. Na ogrodzie mam sporą altanę z TV i lodówką, która pracuje nawet w największe upały. Zimne piwko zawsze musi być pod ręką :)

Edytowane przez Liwko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to szczęście że wymyślili te pompy ciepła bo normalnie przepadłbyś...:cool:

 

Czy ja wiem, zawsze mógłbym palić drewnem, albo węglem :D

 

Powiedz mi jaki sens było się pchać w lepsze ocieplenie, skoro budowałem dom pod pompę ciepła? Następne 5cm styropianu (mam 15) to po obliczeniach było 40zł rocznie. Więc gdzie sens?

Już na ten temat dyskutowaliśmy, że żeby doprowadzić mój projekt do grzania prądem, trzeba by było wywalić dodatkowe kilkadziesiąt tysięcy. Miałbym wtedy rachunki za CO na podobnym poziomie, ale z CWU dalej dupa blada. I jako że nie miałem szans pilnować na budowie każdej pierdoły, postawiłem na polską pompę ciepła, które teraz sam montujesz :yes:. Po ośmiu latach nadal twierdzę, że to był słuszny wybór. Mogłem iść jeszcze w gaz, ale nie chciałem płacić 800zł rocznie za sam przesył. Mamy dom taki jak chcieliśmy, niskie rachunki i bezobsługowo. Nic więcej nam do szczęścia nie potrzeba.

A jak wejdą perowskity, to sobie nimi chałupę pomaluję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że z tych liczb wynika, iż Twój dom zjada więcej ( i to dużo więcej) niż Jaśkowy durszlak o powierzchni 154 m2, nieco starszy i gorzej zaizolowany niż Twój...

 

Już kilka razy pisałem: zanim zaczniecie porównywać domy wpierw sprawdźcie gdzie one stoją, chodzi mi o region kraju. Na moim przykładzie, mój domek jest jak na forum muratora "średnio" zaizolowany, do tego parterowy więc potrzebuje na ogrzewanie około 10 000kWh energii (68kWh/m2). Domek Naszego ulubionego forumowego kolegi arturka jest podobnie jak nie identycznie zaizolowany, tylko stoi na płycie a zapotrzebowanie ma już tylko 40kWh/m2.

 

Pozdrawiam z wciąż mroźnego Białegostoku - w tej chwili -1*C :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kilka razy pisałem: zanim zaczniecie porównywać domy wpierw sprawdźcie gdzie one stoją, chodzi mi o region kraju. Na moim przykładzie, mój domek jest jak na forum muratora "średnio" zaizolowany, do tego parterowy więc potrzebuje na ogrzewanie około 10 000kWh energii (68kWh/m2). Domek Naszego ulubionego forumowego kolegi arturka jest podobnie jak nie identycznie zaizolowany, tylko stoi na płycie a zapotrzebowanie ma już tylko 40kWh/m2.

 

Pozdrawiam z wciąż mroźnego Białegostoku - w tej chwili -1*C :D

 

No właśnie w tym problem ...

Pozdrawiam z Roztocza ...

W tej chwili -5* a było -11*...

http://roztoczanskipn.pl/pl/monitoring-i-nauka/pogoda

I fotka z mojego "monitoringu"...

IMG_20170215_090133.jpg

Edytowane przez jasiek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym problem ...

Pozdrawiam z Roztocza ...

W tej chwili -5* a było -11*...

http://roztoczanskipn.pl/pl/monitoring-i-nauka/pogoda

I fotka z mojego "monitoringu"...

[ATTACH=CONFIG]381620[/ATTACH]

 

U mnie wczoraj też było -10

W moich przydługich wywodach chodziło mi o to, że po naszej stronie kraju jest o wiele więcej dni z niskimi temperaturami i sezon grzewczy trwa dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...