Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dom ocieplony 10cm styropianu

wybudowany z ytonga 36,5

do ogrzania ok 110m2

do tego kominek z nawiewem ciepłego powietrza

wiem że to nieekonomiczne ale wygodnictwo zwyciężyło

 

dzięki za linki poczytam sobie i coś wymyślę

 

jak tak zaczęłam sobie obliczać ogrzewanie w różnych wariantach to tak prawdę mówiąc różnica w cenie warta jest wygodnictwa

 

po za tym kto mi będzie wungiel nosił a gazu boję się jak diaboł święconej wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak zaczęłam sobie obliczać ogrzewanie w różnych wariantach to tak prawdę mówiąc różnica w cenie warta jest wygodnictwa

To może pochwal się wynikami swoich obliczeń.

Zapotrzebowanie domu na ciepło do ogrzewania możesz szybko oszacować za pomocą tego narzędzia :

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?authkey=CPfu-_8B&key=0AmIvzeh1jpYadFFBbXNqUk5pQjJQNjF1STgxNkVRd2c&authkey=CPfu-_8B#gid=33

 

Do ogrzewania elektrycznego oprócz kotła, o który pytasz, musisz mieć też przystosowaną instalację elektryczną - przyłącze o odpowiednio dużej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde Panie Henok weź mnie Pan nie przeceniaj.

Moje liczenie odbywało się na zasadzie ,, sąsiedzie a ile pan płaci za ogrzewanie tym wunglem,,

albo gazem, jeden to nawet paletami palił (chyba mu dużo po budowie zostało)

każdy narzekał.

A to że wungiel grogi, a to gaz zimny, a to groszek niskokaloryczny.

Wychodziło im różnie - jednemu 500, drugiemu 550, albo i nawet 600.

Pomyślałam jak mi wyjdzie 800 to też styknie.

Jak bedzie więcej to zacznę oszczędzać, zamiast kąpieli będzie wietrzenie.:D

 

Oczywiście instalacja jest przystosowana , Pan elektryk starał się bardzo.

 

A teraz teoria spiskowa

Elektryka ma przyszłość,

gaz ruski zakręci, trza będzie od Niemca kupić, pośrednik teź chce zarobić a Nabucco to chyba jeszcze wpieluchach

paliwa stałe - tu możemy się spodziewać podwyżki sporej z powodu emisji CO2, kto mam zaręczy,że tą emisją jeszcze raz nie obciążą ogrzewaczy indywidualnych,w dzisiejszych czasach wszystko się może zdarzyć

 

Tymczasem ja biere wiadro prondu i motór chodzi;)

Edytowane przez tenia50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mnie przeraziłeś nie na żarty Panie Stasiu

 

Możliwe że tak będzie jak mówisz, laik jestem.

 

Teraz też jadę na elektryce miesięcznie płacę 120 euro + rozliczenie roczne

no ale to jest mieszkanie i do tego tak usytuowane,że praktycznie hula tylko jeden kaloryfer

 

Moja filozofia jest taka

Dlaczego mam cętusić na starość, szukać tanich rozwiązań grzewczych, urabiać się w kotłowni, żeby zostawić zaoszczędzone tym sposobem pieniądze potomnym.

Ja rozumiem jak się ma małe dzieci, to trzeba liczyć każdy grosik, żeby zapewnić im i rodzinie godne życie, ja te zmartwienia mam już za sobą

Jak się okaże w praniu,że trzeba zmienić koncepcję grzewczą to ją zmienię.

 

Wybrałam tego Konspela, reklamują, że najlepszy i sie nie psuje.

 

 

Panie Staś z obliczen Panu wyszło,że zapłacę ok 900zł ------ styknie mi jeszcze mi zostanie z rentki 500 na antykoncepcje:lol:

Edytowane przez tenia50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę jeszcze raz do Pana, Panie Stasiu.

Wyliczenia są straszne aż sie skóra na pośladkach marszczy na samą myśl.

Zatem co w zamian.

Gaz????

Panowie gazownicy wyliczyli mi,że doprowadzenie gazu do mojej posesji będzie mnie kosztopwało cirka 11000zł.

Daleko od szosy mam. Do tego za ten gaz też będę płacić, przecież za darmo nie dadzą a koszt nie wiele mniejszy.

Paliwa stałe też drożeją, wiem wiem jak pdrożeją stałe to prund też. Argumentem przeważającym za elektryką jest czysta wygoda.

 

Panie Liwko Buforów po za własnymi, ja w życiu nie widziałam to i wstawiać nie będę - nie ufam nieznajomym buforom;)

 

O co mi idzie, dostawianie wszelkich nowinek , wzbogacanie techniczne urządzenia też kosztuje jakieś pieniądze.

Kiedy mi się zwrócą koszta inwestycyjne na te bufory , po śmierci, to wolę te straty wynikłe z braku techniki miesięcznie płacić, jakoś mi się wydaje taniej:)

 

 

dobra dobra już więcej nie będę spamować - znalazłam kocioł i gra muzyka a portfel z pieniędzmi nie może się spotkać

Dziekuje Panowie za zainteresowanie i linki

 

aaaaa a z tej wyliczanki zapodanej w linku wyszło mi,że 450zł miesiecznie zapłacę, no chyba że jakiegoś babola strzeliłam

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mnie przeraziłeś nie na żarty Panie Stasiu:

nie będzie tak źle, dom ma dobrą izolację, w końcu to podłogówka, czy kaloryfery (chodzi o akumulację ciepła), a może to i to (podłoga ogrzewana powrotem), wg moich wstępnych wyliczeń to zapotrzebowanie powinno się zmieścić w 9500kWh/rok + cwu po 1000kWh/rok/osobę, koniecznie taryfa G-12, przy przeciętnej 0,45zł/kWh roczny koszt z cwu dla 2 osób to 5175 zł - aktualnie wyliczenia w ark36

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?authkey=CPfu-_8B&key=0AmIvzeh1jpYadFFBbXNqUk5pQjJQNjF1STgxNkVRd2c&authkey=CPfu-_8B#gid=35

do takiego układu warto pomyśleć o taniej pc pw, lub tanim klimatyzatorze, najlepiej inverter - zo załatwi tanie ogrzewanie w okresach przejściowych (do -7stC) - taką modernizację zawsze można zrobić.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mnie przeraziłeś nie na żarty Panie Stasiu

....

Panie Staś z obliczen Panu wyszło,że zapłacę ok 900zł ------ styknie mi jeszcze mi zostanie z rentki 500 na antykoncepcje:lol:

Musisz się zdecydować, czy te 900zł miesięcznie za energię elektryczną przeraża Ciebie, czy nie?

 

Prawdę mówiąc już na tym etapie przepłaciłaś, bo zamiast grzejników, rurek i kotła elektrycznego mogłaś zainstalować w każdym pokoju grzejnik elektryczny.

Wyszłoby taniej i pewnie bardziej komfortowo.

Mogłaś też założyć w wylewce kable grzejne, co też pewnie wyszłoby taniej niż obecna Twoja instalacja, a dawałoby możliwość wykorzystania 2 taryfy. Z tą 2 taryfą, to co miesiąc kilkaset złotych zostawałoby "na waciki".

 

Nawet przy tak wykonanej instalacji masz jeszcze możliwość oszczędzania. Wystarczy zainstalować bufor ładowany w 2 taryfie i koszty ogrzewania spadną o kilkaset złotych. Instalacja bufora nie jest taka tania, ale jej koszt zwróci się po kilku latach.

 

No i wreszcie możesz wykorzystać pompę ciepła. Nawet taką prostą i tanią powietrze-woda - pozwoli ona obniżyć rachunki na ogrzewanie nawet do połowy.

 

Ale oczywiście możesz uznać, że chcesz dofinansować koncerny energetyczne w naszym kraju i ich przeważnie zagranicznych udziałowców, i zostawić całą instalację, tak jak Ci Pan Majster zaproponował :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor będzie potrzebny by akumulował ciepło w tanich godzinach a oddawał w drogich. Zwrócić się może w dwa-trzy sezony. Z 11000zł, przy dwóch taryfach, może się nagle zrobić 7-8tyś. Nie warto? Komfort na tym na pewno nie ucierpi, a coroczne wczasy za zaoszczędzone pieniądze będą jak gdyby za darmoszkę:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będzie tak źle, dom ma dobrą izolację, w końcu to podłogówka, czy kaloryfery (chodzi o akumulację ciepła), a może to i to (podłoga ogrzewana powrotem), wg moich wstępnych wyliczeń to zapotrzebowanie powinno się zmieścić w 9500kWh/rok + cwu po 1000kWh/rok/osobę, koniecznie taryfa G-12, przy przeciętnej 0,45zł/kWh roczny koszt z cwu dla 2 osób to 5175 zł - aktualnie wyliczenia w ark36

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?authkey=CPfu-_8B&key=0AmIvzeh1jpYadFFBbXNqUk5pQjJQNjF1STgxNkVRd2c&authkey=CPfu-_8B#gid=35

do takiego układu warto pomyśleć o taniej pc pw, lub tanim klimatyzatorze, najlepiej inverter - zo załatwi tanie ogrzewanie w okresach przejściowych (do -7stC) - taką modernizację zawsze można zrobić.

Trochę zaniżyłeś wynik wstawiając średnią temperaturę sezonu grzewczego +8,0 st. C i ograniczając wentylację do 100m3/h, ale rzeczywiście tak źle nie powinno być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały dylemat co do podłogówki akumulacyjnej na piętrze-dla rozważenia: w projekcie mam styropian 5cm na płytach kanałowych i wylewka akumulacyjna 8cm. zastanawiam się czy dawać styropian bo przecież płyty stropowe mogłyby pełnić rolę akumulacyjną i np. 4cm wylewki z zatopionymi kablami.czy można tak zrobić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały dylemat co do podłogówki akumulacyjnej na piętrze-dla rozważenia: w projekcie mam styropian 5cm na płytach kanałowych i wylewka akumulacyjna 8cm. zastanawiam się czy dawać styropian bo przecież płyty stropowe mogłyby pełnić rolę akumulacyjną i np. 4cm wylewki z zatopionymi kablami.czy można tak zrobić?

 

Można, tylko po co ogrzewać sufit na parterze? Ciepło powinno promieniować do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały dylemat co do podłogówki akumulacyjnej na piętrze-dla rozważenia: w projekcie mam styropian 5cm na płytach kanałowych i wylewka akumulacyjna 8cm. zastanawiam się czy dawać styropian bo przecież płyty stropowe mogłyby pełnić rolę akumulacyjną i np. 4cm wylewki z zatopionymi kablami.czy można tak zrobić?

ja bym nie ryzykował, płyta grzewcza jest podłogą pływającą, izolowany strop również jest akumulatorem ciepła, tylko akumuluje go mniej od płyty i musi być izolowany ponieważ jego reakcje na duże skoki temperatury są dla niego szkodliwe, zwłaszcza że jest na sztywno połączony ze ścianami nośnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się zdecydować, czy te 900zł miesięcznie za energię elektryczną przeraża Ciebie, czy nie?

 

Prawdę mówiąc już na tym etapie przepłaciłaś, bo zamiast grzejników, rurek i kotła elektrycznego mogłaś zainstalować w każdym pokoju grzejnik elektryczny.

Wyszłoby taniej i pewnie bardziej komfortowo.

Mogłaś też założyć w wylewce kable grzejne, co też pewnie wyszłoby taniej niż obecna Twoja instalacja, a dawałoby możliwość wykorzystania 2 taryfy. Z tą 2 taryfą, to co miesiąc kilkaset złotych zostawałoby "na waciki".

 

Nawet przy tak wykonanej instalacji masz jeszcze możliwość oszczędzania. Wystarczy zainstalować bufor ładowany w 2 taryfie i koszty ogrzewania spadną o kilkaset złotych. Instalacja bufora nie jest taka tania, ale jej koszt zwróci się po kilku latach.

 

No i wreszcie możesz wykorzystać pompę ciepła. Nawet taką prostą i tanią powietrze-woda - pozwoli ona obniżyć rachunki na ogrzewanie nawet do połowy.

 

Ale oczywiście możesz uznać, że chcesz dofinansować koncerny energetyczne w naszym kraju i ich przeważnie zagranicznych udziałowców, i zostawić całą instalację, tak jak Ci Pan Majster zaproponował :).

 

 

1.Ja taka niezdecydowana zawsze bywam - najpierw mnie przeraża ale szybko sie do przerażenia przyzwyczajam i mówię ,, aaa jakoś to będzie,,

 

 

2.Tu masz całkowitą racje z tymi grzejnikami Henoku, taka była mniej więcej moja koncepcja,żeby zainstalować grzejniki nawet akumulacyjne żeby służyły tylko do dogrzewania a ogrzewać kominkiem.Pierwsza myśl zawsze jest najlepsza, jak zaczynasz kombinować to zawsze przekombinujesz.

Dałam się więc przekonać żeby wykonać instalację uniwersalną, bo Pan majster powiedział,, jak nie wyjdzie z prądem, to mogę sobie inny kocioł wstawić,,

poszłam za ciosem i powiedziałam - rób Pan

Teraz nic mi nie pozostało tylko jakoś wybrnąć z tej decyzji z twarzą, więc przekonuję sama siebie,że to był moooooooondry wybór.

 

3. Henoku jak by na to wszystko nie patrzeć, jak by nie analizować, dodawać,mnozyć , dzielić czy odejmować, zawsze kogoś będziemy dofinansowywać

 

tylko nam inwestorom i odbiorcą wiatr w oczy i no i ten w kakao---- wiesz co mam na myśli:sleep:

 

 

 

 

Powiedz mi jeszcze co to jest ten bufor i jak działa tylko proszę najprościej jak się da

 

tak jak byś krowie na rowie tłumaczył

 

Bo wiesz ja moge ci jakiś wiersz napisać albo opowiadanie jakie. Jesli idzie o technikę, to jestem jak kołek w płocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie ryzykował, płyta grzewcza jest podłogą pływającą, izolowany strop również jest akumulatorem ciepła, tylko akumuluje go mniej od płyty i musi być izolowany ponieważ jego reakcje na duże skoki temperatury są dla niego szkodliwe, zwłaszcza że jest na sztywno połączony ze ścianami nośnymi.

masz rację a czy 2cm styro będzie wystarczające?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...